خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Question *** چگونه درس خواندن را شروع کنم ؟ تاپیک متفاوت ! ***

سلام ، من میخوام تازه شروع کنم اما واسه ادامه راه به کمک شما نیاز دارم

میدونم که شماها همتون زرنگ و باهوشین و خوب درس میخونین خوشحال میشم منو راهنمایی کنین ،

از نظرات تک تک شما استقبال میکنم

این تاپیک متفاوته چون میخوام بپرسم :

سوالاتم :

1- واسه یه نفر که کلا پایش قوی نیست و مدت هاست اصلا دست به کتاب نزده! چگونه به درس خوندن باید علاقمند بشه ؟ یعنی چیکار کنم تا با انگیزه درس بخونم!

2- وقتی یکی دو ساعت درس میخونم یجورایی خسته میشم و حس درس خواندن اولیه از بین میره!
      چیکار کنم تا اون حالت دوباره به درونم برگرده! (همون انگیزه اولیه برگرده)

3- چیکار کنم تا درس هایی مثل ادبیات ، دینی ، زبان و ریاضی رو بهتر یاد بگیرم ؟

بهتر تست بزنم ؟

بهتر متوجه بشم ؟

سریع تر تست رو جواب بدم ؟

4- چگونه درس خواندن رو شروع کنم ؟

5- چگونه به درس خواندن علاقه پیدا کنم به گونه ای که همیشه از درس خواندن لذت ببرم ؟

6- چگونه به درس خواندن عادت کنم و بازی های آنلاین رو ترک کنم ؟

دلیل اینکه بازی ، بازی میکنم اینه که متاسفانه کاری ندارم که اینجامش بدم ، وقتی هم درس میخونم زود خسته میشم یا انگیزه لازم رو ندارم و تنبلی میکنم! واگرنه وقتی بخونم خیلی خوب میخونم اما زود خسته میشم ، هدفم اینه که خوب درس بخونم تا به هدف مورد نظرم برسم ، اما هر بار شکست میخورم ، متاسفانه ...

7- بعضی از شما ها که روزی بیش از 12 ساعت میخونید ، چگونه میخونید ؟ چجوری انرژیتون میرسه و خسته نمیشید ؟

8- بعضی ها میگن صبح ساعت 4 بیدار میشن و میخونن ! شما ها چطور صبح زود میتونین درس بخونین ؟ راهش چیه ؟

9 - صبحانه هر روز چی میخورید ؟ چی بخوریم بهتره ؟

10- چطور مثلا برنامه هاتون رو که برای خودتون مینویسین عملی میکنین؟ من هروقت برنامه مینویسیم نمیتونم عملیش کنم! متاسفانه ...

11- چگونه تنبلی رو از خودم دور کنم ؟

12- چگونه اراده ام رو تقویت کنم و به درس خواندن واقعا از ته دل علاقمند شوم و برام لذت بخش بشه ؟

میدونم یک روزه نمیشه درس خوان شد اما میخوام آروم آروم شروع کنم لطفا بهترین راهکاری که به نظرتون میرسه رو برام بگین

دستت تک تکتان را می فشارم از اینکه کمکم میکنین ، متشکرم

ویرایش توسط Goodbye forever : 07 آذر 1395 در ساعت 20:37

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      کار از شروع اینا گذشته
      بگو زیست دومو چه کار کنیم ؟!؟ ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سوالاتو یکی یکی بپرس ... جواب بگیر ... مطمئن شدی .. برو سوال بعدی ...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظر من از روزی ۱ساعت یا ۲ ساعت شروع کن و هرروز یه ربع بهش اضافه کن تا ساعت مطالعه‌ت بره بالا
      واسه رفع خستگی هم ورزش‌های هوازی خیلی میتونه مفید باشه
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برای شروع درس دو حالت داری که رو افراد متفاوته
      ۱. از سخت ترین درسی که ازش متنفری شروع کنی
      چون دیگهبه اصطلاح قورباغه تو قورت دادی و باقی روز میگی این که چیزی نیست بدترشم خوندم
      ۲. اولین درس درس موردعلاقت باشه
      برای انگیزشی

رو خود من مورد اولی تاثیرگذارتره

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      برای هر درس باید اول متوجه بشید
      بعد تست بزنید
      بعد اونقدر تست بزنید که سریع باشید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم به شخصه صبحا بلند شدم برام خیلییییی سخته ..
      فکر کن صبح زوده..هوا ابره..سرده..کنار بخاری زیر پتو..بلند شدن..اوووف..
      اما من چند روزه دارم غلبه میکنم..شب قبل از خواب به خودم قول میدم حتما بلند میشم..
      بعد میرم اب ولرم رو به یخ به صورتم میزنم..وضو ..نماز..مسواک..با ژل یا صابون صورت..صورتمو میشورم با اب نسبتا یخ..
      دیگه خواب از سرت میپره‌..لازم نیست حتما ۴ پاشیااا..
      من از ۶.۴۵ شروع کردم..هر هفتم یک ربع زودترش میکنم..
      تا برسم به ۵.۴۵..به نظرم زود تر بلند شدن نیاز نیست..
      طی یک ماه هم به این ساعت میرسم..
      برای اینکه پرسیده بودی..زود خسته میشی..
      میتونی به دیوار اتاقت..یا روی میزت..جملات انگیزشی کوتاه بزنی..یا اول کتابی
      که میخونی...یه مشت اجیل‌..پشته بادوم..انجیر خشکه هم میتونی بزاری کنارت گه گاهی دو سه تاشو بخوری‌..
      برای انگیزه هم میتونی فیلم یا ویس(همون صداهای ضبط شده) انگیزشی رو دانلود کنیو گه گاهی برای رفع خستگی گوش کنی عالیههه..
      برای تقویت ارادت..به چند ماه..دیگه فکر کن..به اینکه اگه نشه ..اگه خیلی دیر بشه چ اتفاقایی می افته..نگاه دیگران نسبت به تو..فرق بین تو و دوستاتو همکلاسیهات که میرن دانشگاه..چند سال دیگه شغلت..که چقدر بهش افتخار میکنی..فرزندت چقدر به پدرش مادرش افتخار میکنه..همه اینا‌..برای اینکه سراغ بازیا نری..
      من میگم کلن بزار کنار..هر وخ خواستی بری روی برگه بزرگ بنویس‌‌...اهای..هدفت..تصمیم ..کنکورت...و یه ویس گوش کن‌..یه مقاله انگیزشی بخون..
      خلاصه از یه جایی شروع کن..و ادامه بده..خیلیا میگن شروع کردن مهمع..درست..اما من میگم ادامه دادن خیلی سخت تره..اما ادامه بده محکم..

اگه از امروز تو فقط روزی ۲ ساعت بیشتر بخونی..
      تا کنکور تقریبا ۷۰ روز جلوتر از بقیه خوندیااا..
      موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

یه زمانی من کلن باز بودم
      اون موقع شهرمون فقط دو تا سه تا کلن داشت
      فکرشو بکن نزدیک به دو سه سال پیش
      لولمم 80 بود با چن ماه بازی
      یه روز با خودم نشستم و به این نتیجه رسیدم که عمری که پای این بازی میزارم رو میتونم خرج یه چیزی کنم که در اینده سودشو ببرم
      بازی رو پاک کردم و اکانتتمم پاک کردم
      فقط فکر کن ته این بازی چی میشه؟
      بزارش کنار
      +
      الانم دارم برای کنکور میخونم و کلا گوشیمو فروختم
      + خدا بودن یعنی - تمام مشکلات و سختی هـا

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من به تازگی این مشکل راحت طلبی و بی انگیزگی رو پشت سر گذاشتم و فکر کنم اگه نکاتی که میگم رو انجام بدید شما هم خواهید توانست .

1و2و5 - اولا همه درسها سختی خودشون رو دارن و همه کنکوری ها چه با پایه قوی چه ضعیف هر روز این سختی ها رو تحمن میکنن . شما هم اگه میخوای این راه رو بری باید سختی هاش رو به جون بخری . هیچ راهی هم برای دور زدنش نیست ! من یه سال وقت طلف کردم تا فهمیدم هیچ راهی نیست . شما هم یا میتونی چرخ رو دوباره اختراع کنی یا از تجربیات بقیه استفاده کنی . درس خوندن سخته ، برای همه هم سخته ، بهترین پیشنهادی که میتونم بهتون بدم اینه که درسی که میخونید رو یجور بخونید که کاملا متوجه بشید و اون شیرینی یادگیری سختی ها رو خنثی کنه ...

3-درسهایی که توشون مشکل جدی دارید یعنی میخونید ولی یاد نمیگیرید رو هر روز بخونیدشون . روزی 45 دیقه هم شده بخونیدشون تا بهش عادت کنی . اگه تصمیم گرفتین 45 دقیقه بخونی و یه روز دیدی بیشتر هم میتونید اون درس رو ادامه بدید دیگه ادامه ندین و سر 45 دقیقه قطع کنید .

برای سریع تر تست زدن وقتی به تسلط نسبی رسیدید باید تست زماندار کار کنید .

4- شروع کردن چندان مهم نیس . ادامه دادن مهم تره . هر وقت بخواید میتونید شروع کنید . البته بهتره که بعد از بیدار شدن یه 15 دقیقه طرف درس نرید ...

6و7-فک نکنم کسی توی این فروم بیشتر از من درگیر بازی آنلاین شده باشه . البته در زمان جاهلیت ... خب اول باید یه نفس عمیق بکشید و بازی رو حذف کنید . یا اصن اکانت رو حذف کنید که دیگه خیالتون راحت بشه که نداریدش ...

برای اینکه زیاد دچار خستگی نشید موقع درس خوندن بازه های مطالعه رو نیم ساعته تعیین کنید . نیم ساعت درس + 5 تا 10 دیقه استراحت . توصیه میکنم از نرم افزار هایی مثل time wise استفاده کنید که تایم نیم ساعته میگیره و آمار روزانه میزان درس خوندن رو هم ثبت میکنه . با روزی 8 تا پارت نیم ساعته شروع کنید و سعی کنید به 16 پارت برسید که زمان ایده آلی برای مطالعه روزانه هست .

8-شما لازم نیست صب ساعت 4 بیدار بشید درس بخونید ! اگر فرض کنیم از 24 ساعت شبانه روز 10 ساعت خوابید و 2 ساعت هم کارای روزانه رو انجام میدید 12 ساعت آزاد میمونه . شما هر وقت تایم درس خوندنتون رسید به 12 ساعت اون وقت به فکر کم خوابیدن باشید !

9- هر چیزی که میشه به عنوان صبحانه خورد ولی کم .

10- اوایل طبیعیه که برنامه ها اجرا نشه . باید اینقد برنامه بریزید و خراب بشه که دیگه روالش دستتون بیاد . برنامتون هم بهتره الگوی خاصی داشته باشه . مثلا دروس اصلی هر رشته هر روز بذارید ، مثلا زیست برای تجربیا هر روز باید خونده بشه . دروسی که مشکل دارید رو هم گفتم هر روز بذارید . دروس آسون تر یه روز در میون .

11,12- بحثش مفصله . همایش های استاد افشار رو گوش کنید در مورد اهمال کاری صحبت کردن ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خدمت شما!
      اون چیزیو که خودم نظرمه جلوی سوالات خودتون عرض میکنم، لطفا مطالب رو آروم و جداگانه بخونید، اگرم دیدید بعد مدتی حالتون عوض نشد یه بار دیگه مطالب بچه ها و بنده رو مطالعه کنید. تاکید میکنم حتما هر چند وقت یه بار برای غلبه بر مشکلات و تقویت خودتون دوباره صحبتای بچه ها رو مرور‌کنید و افکارتون رو؛
      5- چگونه به درس خواندن علاقه پیدا کنم به گونه ای که همیشه از درس خواندن لذت ببرم ؟

12- چگونه اراده ام رو تقویت کنم و به درس خواندن واقعا از ته دل علاقمند شوم و برام لذت بخش بشه ؟

// ببینید علاقه و انگیزه به یک چیز، از دو جهت مثلا میتونه باشه، یکی علاقه به اصل و کلیت اون موضوع، دوم علاقه به ارتباط با اون موضوع، درباره درس و شاید دقیق تر علم، شما چقدر درباره خود علم و درس خوندن فکر کردید، درباره دونستن اون چه در عالم وجود داره و قواعد مربوط به اونها، که تو زندگیتون باهاش ارتباط دارید، مثلا زیست درباره موجودات زنده اطراف شماست و زمین شناسی، زمین زیرپای شما رو بهتون معرفی میکنه، دینی روش فکر و رفتار درست شما رو با این زندگی معرفی میکنه، قطعا جذابن!، نکته مهم تر روش ارتباط شما با درسه‍، شما وقتی تن و بدنت سالمه، وقتی گشنه ای، راحت یه قابلمه غذا میخوری! عاشق غذا میشی، اما وقتی زبونت زخم باشه، نمیدونم بی حس باشه، مریض باشی، اصلا بدت میاد از غذا، میگی اشتها ندارم بزور میخوری، درس، علم و هر چیز دیگه تو زندگی هم همینه، شما تا وقتی ذهن و قلبت خوشمزگی ها یا ظرافت های درس رو درک نکنه خوشت نمیاد! همونطور که شما میگی بعد دو ساعت انگیزت از بین میره! شاید یکی از رموز علاقه به علم، توانایی درک علم هست، شما باید رو خودت کار کنی قلق خودت رو پیدا کنی، مشکل چیه وقتی مطالعه میکنی متوجه نمیشی؟ انسان وقتی تو طول روز زیادی فکرش ضعیف بشه، مثل کسیه که تو طول روز بدنش یا زیادی خسته شده یا بدنش زیادی بی تحرک بوده! شما باید روی فکرت کار کنی، فکرت رو قوی کنی، فکرت رو فعال کنی، تمرین کن شما وقتی که متن میخونی بتونی بهش فکر کنی، نه اینکه متن رو بخونی با زور و به زور بتونی فکر کنی، مثل‌ دمبل زدن و وزنه برداریه، یکم که تمرین میکنی روون میشه، تازه کار میاد دستت و وارد دنیای علمی میشی، تو درسای پایین مثلا مثال میزنم، البته نباید از آسیب های ادامه راه غفلت کرد

// درباره از بین رفتن انگیزه هم، انسان باید یاد بگیره وقتی ناامیدی میاد سراغش خودشو جمع و جور کنه، ناامیدی که نه، همون بی انگیزگی، انگیزه رو بازتولید کنه، چطور؟ دوباره سعی کنه ذهنش رو در کنترل و تسلط خودش بگیره، معمولا انگیزه به خاطر بد عمل کردن ایجاد میشه، حساب نشده عمل کردن، اول باید از این پرهیز کرد، وقتی از بد درس خوندن پرهیز کنید انگیزه دائمی و بی آسیب میشه.
      عجله توی فهمیدن، سرسری و سطحی خوندن، بعد با عجله بیشتر امتحان دادن و ناامید شدن، روندیه که معمولا پیش میاد.
      به شخصه تا وقتی درسی رو صد در صد مطلق نفهمم و تمام سوالاتم برطرف نشه سراغ آزمون و سراغ مبحث بعد نمیرم، پس بنظرم اولین چیز سعی در فهم خوب هست، از اول کتاب میشه شروع کرد و هر مبحثی که یاد گرفته میشه رو یه یادداشت کلی از اونچه که فهمیده شده رؤ بنویسید،

پس ۱- خوب درس بخونید و خوب بفهمید و درباره دروس و اصل موضوع درس فکر کنید ۲- از بد درس خوندن و بپرهیزید، عجله ای خوندن، سرسری خوندن و غیره
      لازم نیست از درس خوندن در اول کار به اوج لذت برید و تو هفت آسمون سیر کنید فقط کافیه بتونید راحت و بی اکراه بخونید.

دلیل اینکه بازی ، بازی میکنم اینه که متاسفانه کاری ندارم که اینجامش بدم ، وقتی هم درس میخونم زود خسته میشم یا انگیزه لازم رو ندارم و تنبلی میکنم! واگرنه وقتی بخونم خیلی خوب میخونم اما زود خسته میشم ، هدفم اینه که خوب درس بخونم تا به هدف مورد نظرم برسم ، اما هر بار شکست میخورم ، متاسفانه ...

/// درباره درس خوندن که توضیح دادم، باید عجله رو ترک کرد و عمیق شد و آروم درس خوند، آروم و خیلی با آرامش، بدلیل اینکه ما طی این چند سال تو مدرسه حالا بدلیل نظام آموزشی و اینها به این نوع درس عادت نکردیم و کارمون شده حفظ کردن چهارتا کلمه تو شب امتحان، حالا کنکور تبدیل میشه به یک غول آتشین! در حالی که کنکور چیز عجیب الخلقه ای نیست، حالا بازی های آنلاین رو هم، میتونید کمی بازی کردنتون رو کنترل کنید، منظورم از کنترل این نیست که کم بازی کنید نه اصلا، یهویی کم کردن بازی عقده ایجاد میکنه، فقط حین بازی خودتون رو کنترل کنید و مست و حیرون بازی نشید، در این حالت راحت بازی رو ترک میکنید، در عین اینکه لذتم میبرید.
      ______
      7- بعضی از شما ها که روزی بیش از 12 ساعت میخونید ، چگونه میخونید ؟ چجوری انرژیتون میرسه و خسته نمیشید ؟
      //خب این برای کسی هست که تقویت پیدا کرده طی زمان، البته همه کسانی که دوازده ساعت درس میخونن همه این کار رو با علاقه انجام نمیدن، برخی به خودشون تحمیل میکنن، اما علاقه مند هم بله هستن، شما تو بچگیتون چطور از صبح تا شب بازی میکردید و خسته نمیشدید؟ به همون صورت یه آدم این شکلی راحت درس میخونه، مثل یه کسی که بازوهاش یکم قوی شده، راحت تر وزنه های سنگین بلند میکنه
      ____
      8- بعضی ها میگن صبح ساعت 4 بیدار میشن و میخونن ! شما ها چطور صبح زود میتونین درس بخونین ؟ راهش چیه ؟
      //حالا شما لازم نبست اول کار چهار صبح بلند شید، تو روز اوقات خالی رو وقت بذارید معمولا بین ۸ صبح تا دوازده ظهر، دو ساعت وسط ظهر و حدود پنج ساعت به طور طبیعی بعد غروب وقت هست که خالیه اکثرا، حالا بینش نمازو نهارو استراحت و میوه و اینها، شما مثلا در این مواقع کم کم کتاب ها رو به خودت نزدیک کن با آرامش فکر کن داری کتاب معمولی میخونی، ببین چی میگه این کتابه، حرف حسابش چیه
      صبح راحت بلند شدن هم کم کم عادت میشه، یه انسان معمولی همین که بعد از نماز و طلوع آفتاب بتونه بیدار بمونه راحت کافیه، بعد سحرخیز هم میشه!
      ____
      // چیز خاصی نیست مثل بقیه، واسه کنکور (! :0) نمیگم اما صبحونه بیشتر خوراکی های گرم مثل خرما و عسل و مویز میشه خورد، اگرم نون پنیر میخورید حتما با گردو، چایی هم چندان واسه سلامتی خوب نیست چه برسه اول صبح، میشه یه دم نوش گرم معتدل مثلا خورد، بعد یه ساعت که شکم خالی شد دوباره بری سراغ میوه های خوبی مثل انار یا مثلا پرتغال و لیموشیرین یا نارنگی، با شیکم خالی میوه خوردن هم خوبه هم میچسبه! همین چیزای عادی
      ____
      10- چطور مثلا برنامه هاتون رو که برای خودتون مینویسین عملی میکنین؟ من هروقت برنامه مینویسیم نمیتونم عملیش کنم! متاسفانه ...
      //من یک سال تمام به خاطر برنامه ریزی غلط با خودم کلنجار رفتم، مثلا به خود میگفتم من باید حتما بین ظهر تا عصر فلان کارو انجام بدم (۱۰-۱۱ کار تعیین کرده بودم) آنچنان زور و فشاری آوردم که آخرش کلا همه چیو‌زیر و رو کردم، دوازده زمینه نمیدونم مطالعاتی چند تا زمینه عملی و فلان و بسار، آخرم نشد چون اصلا خودمو واسه برنامه آماده نکرده بودم، آب در بشکه و ما بسته لبان میچرخیم!! یه بشکه آب فکر کن جمع کنی یهو بخوای همرو بخوری! باید هم خودش رو ادم تقویت کنه هم برنامش متناسب باشه
      ____
      //خب این خیلی کلیه، تنبلی ریشه های زیادی داره تو هر زمینه، ریشه کلی تنبلی مثلا میشه ول کردن خود! آدم که خودشو ول میکنه تنبل میشه، حالا یا آدم بدن و چشم و گوششو ول میکنه، یا فکرش رو، نباید ول کرد، خودتو ول کنی بدبخت میشی،حرف خداست، "قد افلح من زکاها و قد خاب من دساها"، هر کی نفسش رو با مراقبت و تقوا پاک کرد به اوج رسید، هر کی ام ولش کرد بدبخت شد، ضرر کرد بدجوری ام ضرر کرد
      البته نبایدم وسواس داشت اما باید آدم مراقب خودشو کاراش باشه
      دوستانم گفتن، چند تا کار قشنگ واسه دور کردن تنبلی مثل ورزش، مثل نماز، مثل انجام کارهای خونه، کارهایی که بنظر یکم حوصله میخواد، یکم زودتر بیدار شدن، بهتر غذا خوردن، و مراقبت های دیگه...
      ___

بهتر تست بزنم ؟

بهتر متوجه بشم ؟

/// خب هر درس یه سبکیه، ادبیات فارسی و زبان انگلیسی بیشتر روی معنای متن تمرکز داره، شما باید وقتی متنی رو میخونی معنافهمیت قوی باشه، باید کلمه شناسیت خوب باشه، کلمات رو خوب درک کنی، جمله فهمیت قوی باشه، باید خوندن انسان زیاد و قوی باشه، تمرینش میشه خوندن یک متن و سعی در فهم دقیق معنا، معنای کلمه و جمله و همچنین ظاهر جمله و کلمه.
      // دینی یک درس متفکرانه هست، یک درس سنجشی و نسبتا تحلیلیه از مفاهیم، یه سری مجموعه مفهوم داخلش هست، انسان، خداوند، مخلوقات، دنیا، زندگی، خانواده، جامعه، نحوه ارتباط انسان با این مفاهیم، شما هر جه خود این مفاهیم رو بهتر بشناسی دینی خوندنم راحت میشه و صدالبته عمیق.
      //ریاضی اما یک درس کاملا نمادین هست، پر از نماد، برعکس ادبیات که صرفا کلمه و معنای عینیه، ریاصی نمیاد بگه دو به علاوه دو، میگه ۲+۲، قدرت درک تصویری و تصویرسازی ذهنی و درک نمادها میتونه کمک کنه، شما مثلا وقتی پایه ریاضی رو یعنی معنای نمادها رو خوب متوجه بشی، ریاضی رو خوب متوجهمیشی، مثلا میگه x1+3x، شما باید تمرین کنی مثلا سه ایکس یعنی سه تا از اون ایکس اولیه کنار هم، ریاضی خیلی با تصور و خیال کار داره و شما دائم باید در ذهنت فرضیه سازی و تصویر سازی کنی، بخاطر همین کوششی هست و این بنظر سختش میکنه، اما کلا فهم مفاهیم و فرمول های پایه خیلی مهمه، بفهمی آقا این فرمولی که داری میگی مثلا 2b=a+c اصلا یعنی چی؟
      ___

// خلاصه بنده میگم شما کلا با سه رکن آرامش، تمرین و تعمق، و پرهیز از بد درس خوندن برو جلو.
      ناامیدی و این چیزام که کلا معنی نداره، کنکور‌و اینا اصن در حدی نیستن آدم ناامید بشه، بی انگیزگی هم با این مسایل حل میشه، میمونه مدیریت زمان و وقت، که شما با تقسیم کردن دروس مهم مرتبط با رشتتون و تقسیم کردن اونا تو ماه های باقی مونده میتونید هر درسودتا یه جا بخونید، لازمم نیست همه صددرصد، اون چه که لازمه و ممکنه، تو دانشگاهم قراره باز شما درس بخونی پس این پایان کار نیست ، به همین دلیله که باید از بدترین آسیب علمی امروز یعنی محدود فهمیدن پرهیز کرد و به جز حفظ کلمات، کمی اونهارو درک کرد.

(راستی تاپیکای آقای 8mit8 مطالب خیلی خوبی دارن)

ایشالا که همه موفق باشن و پرمعرفت باشن !
      ویرایش توسط hy9978 : 08 آذر 1395 در ساعت 01:07

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Goodbye forever نمایش پست ها

سلام ، من میخوام تازه شروع کنم اما واسه ادامه راه به کمک شما نیاز دارم

میدونم که شماها همتون زرنگ و باهوشین و خوب درس میخونین خوشحال میشم منو راهنمایی کنین ،

از نظرات تک تک شما استقبال میکنم

این تاپیک متفاوته چون میخوام بپرسم :

سوالاتم :

1- واسه یه نفر که کلا پایش قوی نیست و مدت هاست اصلا دست به کتاب نزده! چگونه به درس خوندن باید علاقمند بشه ؟ یعنی چیکار کنم تا با انگیزه درس بخونم!

2- وقتی یکی دو ساعت درس میخونم یجورایی خسته میشم و حس درس خواندن اولیه از بین میره!
      چیکار کنم تا اون حالت دوباره به درونم برگرده! (همون انگیزه اولیه برگرده)

بهتر تست بزنم ؟

بهتر متوجه بشم ؟

میدونم یک روزه نمیشه درس خوان شد اما میخوام آروم آروم شروع کنم لطفا بهترین راهکاری که به نظرتون میرسه رو برام بگین

دستت تک تکتان را می فشارم از اینکه کمکم میکنین ، متشکرم

1-استارت زدن سخته ولی اصلا اصلا اگه هدفت رشته ی خوبیه عادت نکن به فشار کم 3 روزه خودتو برسون به 12 ساعت بعد خودش کم میشه تا به ظرفیت شما برسه.راجب انگیزه،هیچ چیز بیرونی وجود نداره که بخواد به شما انگیزه بده نه مشاور نه شعر نه احساسات چند ساعته نه عذاب وجدان ،همشون به چند روز نمیکشن در بهترین حالت. انگیزه هدف شماست هدف ندارید انگیزه ندارید بعلاوه هدف کاملا شخصیه و دست خودتونه، یه داعشی هدف داره و این هدف بهش انگیزه سر بیردن ادم یا منفجر کردن خودشو میده.
      2-بالا توضیح دادم مشکل از نبود هدف و استفاده کردن از چیزای انگیزشی هست.
      3-خیلی خیلی کلی پرسیدید بگید ضعفتون چیه مشکلتون چیه
      4-بالا جواب دادم
      5-بالا جواب دادم
      6-همیشه که نمیشه درس خوندن یه تایمی باید تفریح داشته باشیم. بازی انلاین مخصوصا بازی های موبایلی درگیری فکری شدیدی دارن تمام عواملی که درگیری فکری ایجاد میکنن رو بذارید کنار.جاش سریال ببین فیلم ببین
      7-به خود فرد و روش مطالش بستگی داره ولی معمولا اونایی که تماما با کتاب و داخل خونه درس میخونن باید تایمشون روی این مقدار باشه.
      8-به خود طرف بستگی داره کی براش مناسب تره معمولا تایمی باید بخوابید که خستگی کمتر و تایمش کمتر باشه. واسه افرادی که معمولی هستن بهترین تایم خواب همینه
      9-بستگی به تایم خواب داره زیادم مهم نیست معمولا روزایی که ازمون دارید مهمه
      بقیه سوالا برمیگرده به همون هدف و انگیزه
      خب نکته ای که باید خدمتتون بگم اینه که هیچ راهی نیست که خسته نشید فشار نیاد بهتون تایمتون کم باشه یه نفر بیاد روزی 3 بار انگیزه بده بهتون و شما موفق بشید.
      اگه نمیتونید تحمل کنید نه به خودتون فشار بیارید نه به خانواده بیخیال کنکور بشید فشاری که بعد عید و دم کنکور بهتون میاد 10 برابر فشاری هست که الان بخواید تحمل کنید نه کم میشه نه لذت بخش میشه فقط بیشتر و بیشتر میشه.
      در مورد لذت بخش بودن که پرسیدید
      یه فرد رو تصور کنید که به یک ورزش علاقه مند میشه و هدف و زندگیش رو میذاره روی اون رشته.خب اوایل لذت بخشه چون فرد خود اون ورزش رو میخواد ولی رفته رفته وقتی سمت رقابت و مسابقات میره تنها چیزی که جلوش هست فشار و تمرینای سنگین هست و فقط وقتی میتونه لذت ببره که مقامی بیاره.بحث کنکورم همینه شما از درس لذت نمیبرید شما از رتبه ای که میارید لذت میبرید.بقیش فشار و فشار و فشاره

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      کار از شروع اینا گذشته بگو زیست دومو چه کار کنیم ؟!؟ ...
      این داستان همچنان ادامه داره جامع ترین و کامل ترین منبع کتاب درسیه / تو هر کتابی هم بگیرید بازم نکته های جدید هست توی کتاب های دیگه ( هیچ کدوم از منابع کامل نیستن )

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PO_OUYa نمایش پست ها
      این داستان همچنان ادامه داره جامع ترین و کامل ترین منبع کتاب درسیه / تو هر کتابی هم بگیرید بازم نکته های جدید هست توی کتاب های دیگه ( هیچ کدوم از منابع کامل نیستن )
      راس میگی هیچ کدوم کامل نیست . کنکور شده منبع درامد خیلیا هر کتا بی که میگیری میبینه یه نکته نا گفته داره

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PO_OUYa نمایش پست ها
      ترکیب چه کتابایی ..... واسه زیست دوم ..... میتونه یه «منبع کامل» باشه ... (فقط زیست دوم فقط) :::: داداشی ... اونی که دقیق میدونی جواب بده .... :::: ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن