چگونه شیمی را برای امتحان نهایی بیاموزیم؟

شیمی شامل ۳ فصل مهم و پر استرسه که هر فصل قلق خاصی برای خوندن داره که من در زیر به تفکیک هر فصل بهتون یاد میدم چطور درس بخونید.
اما قبلش نکته ی کلی و مهمی در مورد شیمی وجود داره و اونم اینه که کتاب درسی براتون در اولویت باشه، چون شیمی درسیه که خیلی از معلم ها ازش ۴۰۰ صفحه جزوه میدن و به جای هدفمند کردن دانش آموز بدتر گیجش میکنن بنابراین کتاب محور درس بخونین و به نکات جزئی و نکاتی که در حاشیه کتاب نوشته شده هم به شدت دقت کنید…
فصل اول: مبحث استوکیومتری به علت اهمیت بالای مسائلی که تووش مطرح میشه ، نمونه سوال براش بسیار حائز اهمیته و باید حتما کلی نمونه سوال حل کنید ازش. بهتون توصیه میکنم علاوه بر حل سوالات امتحان نهایی ، سراغ سوالات سختتری مثل پرسمان گاج هم برید تا برای هر مدل سوالی برای امتحان ترم آماده شید…
دوستان آزمون رو دقت کنن که شاید خیلی از استوکیومتری ها رو فقط به شیوه ی تستی بلدند و شیوه ی تشریحی رو خوب بلد نیستند، باید حتما شیوه ی تشریحی رو یاد بگیرن و بارها و بارها توو خونه تمرین کنن و رو کاغذ مسائل مختلف رو حل کنن، چون در امتحان نهایی این فقط جواب آخر نیست که نمره داره بلکه راه حل هم نمره داره…
فصل دوم : ترمودینامیک شیمیایی هم فصل پر مساله ایه که تمام نکاتی که راجع به مسائل فصل قبل بیان کردم اینجا هم صدق میکنه .
اما باید بدونیم این فصل ، فصل تعاریف مهم هم هست و همه ساله مهم ترین تعاریف از این فصل سوال میاد ،پس به متن کتاب به شدت دقت شود
و نکته ی پایانی هم اینکه این فصل کلی جدول داره که اهمیت چندانی ندارن و فقط یه نیگاه بهشون بندازین کافیه.
فصل سوم: محلولها، به شدت حفظی و پر نکته و دارای نکات ریز، جداول تووش خیلی مهمن، مطالب موجود در حاشیه صفحات که دیگه از اهمیتش نگو …
بخاطر اینکه این فصلو اواخر سال درس گرفتین و درگیر کلی امتحان بودین ، احتمالا نتونستین این فصلو خوب بخونین، بنابراین سعی کنین حتما این فصل رو دو سه دور بخونین، تا کاملا مسلط شین و هیچی ازش نمونه که بلد نباشین…