خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چگونه زیست شناسی را در امتحان نهایی ۲۰ بشویم؟

چگونه برای امتحان نهایی بیاموزیم؟

میرسیم به مهمترین درس و پر استرس ترین درس امتحان نهایی رشته تجربی یعنی زیست

میخوام که کتاب زیست رو به سه بخش تقسیم کنم و برای هر بخش برنامه و سبک متفاوتی از خوندن و کار کردن رو بهتون ارائه کنم
      بخش اول شامل فصول ۱ و ۲ و۳ و ۴ و ۱۱ : که شامل بحث در مورد ارگان های بدن انسان هست و تا حدود زیادی وابسته به قدرت حفظ هست و ریزه کاریه زیادی داره،
      دوستان در مورد این ۴فصل فقط یه نکته حاکمه اون هم تعداد دفعات خوندنه، دوس دارم بخونید، فقط بخونید و با این نگاه که باید تک تک کلماتش رو حفظ کنید بخونید، دقت کنید در ایام پایانی حداقل سه دور باید خونده شن این ۵ فصل …
      و نکات اضافی و جزوه ی معلم و نمونه سوال و…. زیاد توی این ۵ فصل کارساز نیست و شما میتونید با خوندن عالی صرفا کتاب درسی تمام نمره اش رو بدست بیارید
      البته این رو هم بگم که، این نیست که نمونه سوال کاملا بی اثر باشه در موردشون اما در مقایسه با سایر بخش ها تاثیرش کمتره…
      بخش دوم شامل فصول ۵و۶و۷و۸: مباحث ژنتیک هست که هر فصلش برای خودش دنیایی داره، در مورد سه فصل اول این بخش باید بگم که همچنان کتاب تووش اهمیت زیادی داره و شما باید نظریه های مختلف از دانشمندان مختلف رو به خوبی در فصل ۵ بلد باشید و بتونید به خوبی باهم مقایسه شون کنید ، همچنین فرآیند همانندسازی که در این فصل مطرح میشه ، بستر همیشگی براس سوالات سخته…
      در مورد فصول ۶و۷ چیزی که همه میدونن چقدر مهمه ولی باز ازش نمره از دست میدن، مراحل میتوز و میوزه، حتما اینها رو باشکل یاد بگیرید، باید بتونید شکل هاشو حتی رسم هم بکنید… بچه ها یکم شل بگیریدش شک نکنید ازش نمره از دست میدین…
      در مورد فصل ۸ هم باید خیلی با برنامه عمل کنید، اول برید سراغ کتاب، زیاد وقت روی کتاب نذارین توو کتاب فقط ۴،۵ صفحه ی آخر و همینطور بخش قوانین وراثت بسیار مهم هست و باید با تمام دقت بخونیدش و حفظش کنید…
      بعدش برید سراغ تعداد بیشمار نمونه سوال، فقط باید موقع حل نمونه سوالا حتما حتما و حتما نتیجه گیری های مشخصی داشته باشید تا بتونید سر جلسه امتحان ازش استفاده کنید، مثلا بعد از حل چند تست از مبحث دودمانه، واسه خودتون مشخص کنید که اگه بیماری اتوزوم مغلوب شد، اینطوری حلش میکنم، اگه یه چز دیگه شد اونطوری، خلاصه ی کلامو بهتون بگم ، منظورم اینه که بهد از حل ۷۰،۸۰ تا نمونه سوال باید دستتون راه بیوفتهو شیوه ی حل هر سوالی رو یاد بگیرید…
      بخش سوم هم مربوط به دو فصل ۹ و ۱۰ : مربوط به بخش گیاهی میشه، نحوه ی خوندن و نکاتش مثل فصول بخش اول هست، اما فقط یه نکته ی اضافی داره اونم اینه که حتما باید شب امتحان قبل از خواب یا صبح امتحان دوباره خونده بشن(بویژه چرخه های تولید مثلی فصل ۹ و هورمون های گیاهی فصل ۱۰ علتش هم فرار بودن شدید این مباحث هست…
      نویسنده : دکتر اسلامی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در این تاپیک نحوه ی خوندن گفته شد / به نظرم بعد از خوندن هر فصل سوالات نهایی سالهای قبل رو بزنید ( هم نقاط قوت و ضعف تون مشخص میشه / هم مطالب تثبیت میشه ) ( اینم از پیشنهاد من

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بنام خدا
      با تقلب

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ata1001 نمایش پست ها
      بنام خدا
      با تقلب
      من خودم سوالا رو بلد بودم ولی چون داشتم میرسوندم برگه م رو گرفتن نمره م شد 16 چون همه سوالا رو ننوشته بودم و اون بنده خدا هم یه نمره پایین تر از من شد.کلا همچین ریسکی نکنید.

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چندبار متن کتاب+حل سوالای نهایی سالای قبل

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)