خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چطور فیزیک رو مفهومی بخونیم

سلام دوستان میخواستم بدونم چطور باید فیزیک رو مفهومی خوند ممنون میششششششم جواب بدید 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹 🌹🌹🌹🌹🌹

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      منظورت از مفهومی چیه؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فیزیک باید تست زیاد حل کرد تا با تیپ سوالای مختلف اشنا شد توی کنکور هم سوالای خیلی سختی ازش نمیاد فقط باید تست زیاد زده باشی که تا سوال رو دیدی بفهمی از کدوم فرمول بری

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ۱.به تعاریف و مفاهیم پایه توجه زیادی داشته باش
      ۲.از حفظ فرمولای بیخود،خودداری کن
      ۳.اگه تونستی سعی کن برای حل هر سوال از روش های مختلف استفاده کن
      ۴.برای مباحث مختلف،علی الخصوص حرکت شناسی و دینامیک سعی کن از رسم شکل و نمودار استفاده کنی.به درکت از فیزیک خیلی کمک می کنه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من هر چی یه مطلبو از نو میخونم برام مفهومی تر میشه......این دیگه به iq ربط داره که تو چند دور به درجه ی خوبی از فهم برسی...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      بادوستمون موافقم اگه ای کیو بالاتر باشه زودتر میفهمی ولی بازدن تست های زیاد ومعلم خوب هر جور ادمی میتونه بالا بزنه شک نکن من خودم از مقاوت ها بشدت بدم میومد ولی الان قویترین مبحثم مقاومت هاست خیلی تست زدم
      شما هم امتحان کنید
      همه ی بخش های فیزیک مفهومی نیستند مخصوصا فیزیک 3 که اکثرا فرمولیه
      فیزیک پیش مفهومی تره

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر چه بیشتر مطالب و تستا رو باز خونی کنید به مفهوم عمیقتری می رسین ...

البته مشکل زمان هست ...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      با فیزیک فرید شهریاری

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مفهومی یعنی جملات سخت کتاب رو به زبان خودت ساده بفهمی / وقتی که تست میزنی جزء به جزء حل کنی نه اینکه کلا سوال رو بخونی بعد بفهمی چی گفته

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با دیدی فراتر از روخوانی کتاب و حفظ فرمول به اون نگاه کن..
      کاربرد اونارو توی زندگی واقعی پیدا کن وسعی کن اونارو به زبون خودت برای خودت توضیح بدی..
      یا بهتر بگم : با دید یه فیزیکدان فیزیک بخون!!
      کتاب فیزیک هم که مفهومی توضیح داده باشه به نظر من "فیزیک مبتکران (فرید شهریاری)" عالیه واسه اینکار.
      ویرایش توسط XCIX : 26 آبان 1395 در ساعت 22:58

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PO_OUYa نمایش پست ها
      مفهومی یعنی جملات سخت کتاب رو به زبان خودت ساده بفهمی / وقتی که تست میزنی جزء به جزء حل کنی نه اینکه کلا سوال رو بخونی بعد بفهمی چی گفته
      به نظر من باید کل سوال رو تا اخر خوند اخه توی خونه یا ازمون های ازمایشی دقیقا میفهمی که مثلا این سوال از فصل 1 سال پیش از مبحث فلان هست یا توی خونه تو یه مبحث رو میخونی بعد تستای همون مبحث رو میزنی دقیقا قبل خوندن سوال میفهمی چی می خوای ولی توی کنکور اینطور نیست .

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mrmm1376 نمایش پست ها
      به نظر من باید کل سوال رو تا اخر خوند اخه توی خونه یا ازمون های ازمایشی دقیقا میفهمی که مثلا این سوال از فصل 1 سال پیش از مبحث فلان هست یا توی خونه تو یه مبحث رو میخونی بعد تستای همون مبحث رو میزنی دقیقا قبل خوندن سوال میفهمی چی می خوای ولی توی کنکور اینطور نیست .
      برای اوایل کار گفتم که بفهمی چه جوری مسئله حل میشه و مسئله چی ازتون خواسته تا سرعت تون در کار بالا بره /

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      منظورت از مفهومی چیه؟
      منظورم اینه که وقتی میخونم بتونم درکش کنم . یا بتونم بعدش تست حل کنم. مشکلم اینه که میخونم ولی نمیتونم تست حل کنم .

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اوا 2 نمایش پست ها
      منظورم اینه که وقتی میخونم بتونم درکش کنم . یا بتونم بعدش تست حل کنم. مشکلم اینه که میخونم ولی نمیتونم تست حل کنم .
      ماهیت فیزیک اینه که در وقایعی رو که در اطرافمون رخ میده رو توضیح میده پس به نظر من خوندن و فهمش جذابه و حتی این ملموس بودنه میتونه کمک کنه.
      مشکل شما عدم توانایی تست زنیه حالا این میتونه از دو جهت باشه :
      1- شما فهم کاملی از درس ندارین و موضوع رو اصلا نفهمیدین تا اگر سوالی شد بتونین جواب بدین.
      2- شما موضوع کلی رو می فهمید اما در جزئیات و به ریاضی بیان کردن پدیده ها مشکل دارید (میگن فیزیک بهشت ریاضیاته البته برای دانش آموز جماعت جهنمه بیشتر!)
      حالا چیکار کنیم:
      1- قبل از شروع مطلب کتاب درسی رو دقیق بخونید.
      2- از رو یه جزوه ای کتاب خوبی درس رو بخونید و مثال حل کنید. فرمول ها رو یادداشت کنید و موقع حل جلو چشمتون باشن. این مرحله برای آموزش و جا افتادن مطلبه
      3- ابتدا روی مفاهیم پایه ای مثل بردار و اندازه گیری و تبدیل واحد وقت بزارید
      4- برید سراغ سوالات تستی؛ عجله ای نداشته باشید که از اول بتونید تست بزنید ممکنه بعد از 50 تست هنوز هم شما نتونید تست رو تا انتها حل کنید اما باید بعد از تلاش برای حل به پاسخنامه رجوع کنید و پاسخ رو بخونید بعد باید دوباره سوال رو حل کنید تا وقتی که خودتون نتونستید راغ تست بعدی نرید.
      5- اگر موضوعی یا سوالی رو بلد نبودید (بعد از تلاش) ا دوستاتون یا معلمتون یا همینجا مطرح کنید.
      6- همونطور که گفتم باید خیلی ممارست کنید و هرچی نتونستید بیشتر تلاش کنید و ناامید نشید. مطمئن باشید راه دیگه ای نیست
      7- هر روز فیزیک بخونید. یادتون باشه کم اما به مرور مطالعه کنید

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

ماهیت فیزیک اینه که در وقایعی رو که در اطرافمون رخ میده رو توضیح میده پس به نظر من خوندن و فهمش جذابه و حتی این ملموس بودنه میتونه کمک کنه.
      مشکل شما عدم توانایی تست زنیه حالا این میتونه از دو جهت باشه :
      1- شما فهم کاملی از درس ندارین و موضوع رو اصلا نفهمیدین تا اگر سوالی شد بتونین جواب بدین.
      2- شما موضوع کلی رو می فهمید اما در جزئیات و به ریاضی بیان کردن پدیده ها مشکل دارید (میگن فیزیک بهشت ریاضیاته البته برای دانش آموز جماعت جهنمه بیشتر!)
      حالا چیکار کنیم:
      1- قبل از شروع مطلب کتاب درسی رو دقیق بخونید.
      2- از رو یه جزوه ای کتاب خوبی درس رو بخونید و مثال حل کنید. فرمول ها رو یادداشت کنید و موقع حل جلو چشمتون باشن. این مرحله برای آموزش و جا افتادن مطلبه
      3- ابتدا روی مفاهیم پایه ای مثل بردار و اندازه گیری و تبدیل واحد وقت بزارید
      4- برید سراغ سوالات تستی؛ عجله ای نداشته باشید که از اول بتونید تست بزنید ممکنه بعد از 50 تست هنوز هم شما نتونید تست رو تا انتها حل کنید اما باید بعد از تلاش برای حل به پاسخنامه رجوع کنید و پاسخ رو بخونید بعد باید دوباره سوال رو حل کنید تا وقتی که خودتون نتونستید راغ تست بعدی نرید.
      5- اگر موضوعی یا سوالی رو بلد نبودید (بعد از تلاش) ا دوستاتون یا معلمتون یا همینجا مطرح کنید.
      6- همونطور که گفتم باید خیلی ممارست کنید و هرچی نتونستید بیشتر تلاش کنید و ناامید نشید. مطمئن باشید راه دیگه ای نیست
      7- هر روز فیزیک بخونید. یادتون باشه کم اما به مرور مطالعه کنید
      ممنون خیلی مفید بود. تمام تلاشمو میکنم تا حل تست های فیزیک برام مثل اب خوردن بشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن