خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

از طوطی سخنگو تا ماشین بدون رقیب!

بدون هیچ مقدمه‌چینی، دورچینی، حرف‌ اضافه، سس اضافه، نان اضافه و سایر چیزهای اضافه صاف می‌رویم سراغ دوتا از داغ‌ترین اتفاقات و اظهارنظرهای چند روز اخیر!
      یک رقیب خیلی‌خیلی جدی!
      از بین ضرب‌المثل‌های قدیمی همیشه با «هیچ بقالی نمی‌گه ماست من ترشه» و «سوسکه به بچه‌اش میگه قربون دست و پای بلوریت برم» مشکل داشتم و هیچ‌گاه نتوانستم معنای واقعی آنها را به‌درستی درک کنم تا این‌که چند روز پیش توی خبرها خواندم مدیر عامل شرکت سایپا گفته است «هیچ محصولی توان رقابت با پراید را ندارد!» یعنی طرف اگر دستش را انداخته بود دور یک پراید و می‌گفت «الهی من فدای جفتِ اون ایربگای خوش‌سایزت، اون ترمز‌ ABS گیرا و دلنشینت، صدای جذابِ اون موتور تقویت‌شده‌ HP+ت که اینقد‌هاته و اون چراغای جلوت که لعنتیا نگاهشون سگ داره انگار بشم، که تو شیطون‌بلا رو این‌قدر بی‌رقیب و یکه‌تاز میدون کردن!» برای ما قابل هضم‌تر بود. با این وجود بنده معتقدم پراید همواره یک رقیب خیلی جدی دارد که البته نباید آن را در بین خودروهای سواری بنز و تویوتا و بی‌‌ام‌‌و و امثالهم جست، رقیب جدی پراید فقط و فقط «تانک» است که در زمره «خودروهای نظامی» تعریف می‌شود! هر چند تانکِ مفلوک و بیچاره خیلی عقب مانده و اگر بخواهد به رکورد پراید در گرفتن جان آدم‌ها برسد، باید حداقل دو سه تا جنگ جهانی دیگر را تجربه کند که البته این اتفاق با آمدن دونالد ترامپ روی کار همچین بعید هم به نظر نمی‌رسد. خودروسازان داخلی خیلی باید حواسشان به رکوردهایشان باشد!
      کاسکو سخنگو؛ تعویض با مجری اخبار!
      یکسری کلمات مشمئزکننده هستند که ما طنزنویس‌ها که به بی‌تودهن بودن و بی‌ادبی معروفیم هم با ترس و لرز توی متن‌مان می‌آوریم‌شان؛ چراکه استفاده از آنها خطر رد شدن کل متن را به دنبال دارد. من می‌خواهم اینجا این ریسک را بکنم، یکی از این کلمات «سیفون» است و آنچه که به من این قدرت را داده تا آن را توی مطلبم بیاورم این است که جناب آقای حیاتی، گوینده باسابقه خبر اخیرا در یکی از بخش‌های خبری صداوسیما جمله‌ای نقل کرد مبنی بر این‌که: «دونالد ترامپ گفته بود اگر به کاخ‌سفید بیاید، سیفون را می‌کشد!» وضع فازیِ نویسنده‌های خبر تلویزیون تا حد زیادی برای ما روشن است اما چیزی که این وسط من را نگران کرده این است که چند روز دیگر یکی از این مجری‌های محترم صداوسیما که از روی عادت هر چیزی جلویشان بگذارند را روخوانی می‌کنند، لیست خرید منزلش را اشتباهی از جیب در بیاورد و در سر خط خبرها بگوید: «نیم‌کیلو گوجه‌فرنگی حواست باشه لهیده نباشه! مامانت اینا شب قراره بیان اینجا یه چیزی از بیرون بخر من حال ندارم شام درست کنم! دستمال مرطوب یادت نره، جوراباتم نوکش پاره شده یکی، دوتا برای خودت بخر، اون رکابی آبی‌رنگِ نخیت رو انداختم رفت روش آبگوشت ریخته بود یدونه بخر، شلغم، کهنه بچه، هویج، کلم بروکلی هم بخر! ضمنا پول آب را باید بدهیم، پول برق جدا، پوتین برای سربازان و دیگر هیچ.» در آخر از مسئولان رسانه ملی می‌خواهم بپرسم خب واقعا ما از یک نرم‌افزار کرک‌شده «تبدیل متن به صوت» به جای مجری خبر استفاده کنیم به صرفه‌تر نیست؟ گوگل‌ترنسلیت هم قابلیت روخوانی از کلمات را دارد، اصلا همین دستیار صوتی اپل، Siri هم بد نیست! طوطی سخنگو هم که تا دلتان بخواهد توی نرم‌افزار دیوار پر است، قابل معاوضه با پلی‌استین۴ یا اکانت کلش‌آف‌کلنز! خدایی بیایید یک‌بار هزینه کنیم به جایش یک عمر از بیت‌المال حقوق بی‌خود ندهیم!
      حکایت ما جاودانه شود

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عالی بود واقعا
      حتی اگر نباشی می آفرینمت
      تور ارمنستان
      چونان که التهاب بیابان سراب را

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      عالی .. : )

والا تو جان آدمها گرفتن

درست گفتن : «هیچ محصولی توان رقابت با پراید را ندارد!»

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن