خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Exclamation دعوا دو استاد مطرح زیست کنکور بر سر ماهی !!

سلام به همگی !
      امروز ( بهر بگم دیشب مورخ 20 آبان ماه) ، دو استاد مطرح زیست کنکور یعنی دکتر آرامفر و دکتر فرهادیان ، پیغام هایی رو در کانال شخصی خودشون قرار دادند و با لحنی اعتراضی ،همدیگر رو مورد عنایت قرار دادند ؛ بحث سر این ماهی بیچارست :

photo_2016-11-11_13-34-22.jpgphoto_2016-11-11_13-34-56.jpg

متن پیام دکتر آرامفر :

دوستان عزيز و همراهان گرامي سلام
      يك مسئله اي اخيراً بسيار مورد سوال قرار گرفته ميشود و بين سوالاتي كه اينروزها براي ما ميفرستيد بسيار به چشم ميخورد ، آنهم موضوع گردش خون ماهي و شكل كتاب درسي است ، پيرو اطلاعاتي كه در متن كتاب و توضيحات شكل موجود ميباشد ماهي گردش خون بسته دارد ، خب تا به اينجا مسئله ي غيرعادي اي به جسم نميخورد اما مشكل اصلي ريز شدن و نكته سازي افراطي از مباحث و شكلهاي كتاب درسي است كه گويا مدتيست گريبان شكل گردش خون ماهي را هم گرفته !!!
      دوستاني در اين رابطه به استناد شكل كتاب درسي نكته اي را عنوان كرده اند كه كه ماهي در بخش باله ي دٌمي خود گردش خون باز دارد و خون ، چه بدانم به دٌم جانور ميريزد
      خب آقاي من متن كتاب ميگويد بسته ، پي نوشت شكل ميگويد بسته ! حتي قدرت تعقل آدمي هم ميگويد بسته ، حتماً آنجا همولنف هم دارد!!
      درمقابل اينكه چرا شما تا اين حد مٌصِر هستيد به بيان باز بودن گردش خون ماهي در باله ي دٌمي مانده ام چه بگويم ، اما در ادامه براي دوستاني كه همچنان راضي نشده اند ، جهت بهتر متوجه شدنشان كليپي را تدارك ديده ايم كه اثبات كننده بسته بودن گردش خون ماهي در باله ي دٌمي اش ميباشد... . به اميد روزي كه دوستان كنكوري و الباقي عزيزان به اصل مفاهيم كتاب توجه داشته باشند نه نكاتي بي ارزش و فاقد سنديت علمي...! شب و روزگار خوش

متن پیام دکتر فرهادیان (در جواب دکتر آرامفر)
      سلام
      مجددا راجع به نكته ايی كه در قالب نكات ممنوعه و بر اساس مستندات كتاب درسی درباره ی ماهی و باز بودن گردش خون در دمش توسط بنده مطرح گرديده بود،سوالي به دستم رسيد و كيليپي كه به عنوان سند ارائه گرديده بود لذا لازم دانستم نكاتی را متذكر شوم :
      <با توجه به شكل كتاب درسی و ادبيات به كاررفته در متن كتاب مبني بر اينكه خون در بدن اين جانداران درون رگهاي بسته جريان ندارد،بلكه از انتهاي باز بعضي رگها خارج مي شود و در ميان سلولها گردش مي كند.(صفحه ي ٧٥ كتاب زيست ١)...
      در جانوراني كه گردش خون باز دارند در بين سرخرگ ها و سياهرگ ها شبكه ي مويرگي كامل وجود ندارد و خون مستقيما به فضاي بين سلول هاي بدن وارد مي شود و در مجاورت سلول ها جريان مي يابد.(صفحه ي ٨٦ كتاب زيست ١)...اگر طراحي مطابق تصوير كتاب درسي گردش در دم ماهي را به استناد به موضوعات مطرحه گردش باز (نه به معني گردش خون باز در ماهي كه به منظور خروج خون از رگها)در نظر گرفت، حتي با توجه به اينكه اين موضوع شايد بحث چندان علمي به نظر نمي رسد ولي تستي است!

دوستان عزيز:
      ١-انتظار مي رود اگر بحثي مطرح مي شود دقيق شنيده و خوانده و سپس درباره ي آن اظهار نظر فرمائيد نه اينكه عجولانه و فقط بر اساس شنيده ها نظري را مطرح و نشر دهيد.

٢-دانش آموزان و داوطلبان گرامي تنها سند طرح سئوال از نگاه بنده(پدرام فرهاديان)مطالب و تصاوير كتاب درسي است و ولاغير حتي اگر اين مطالب از نظر علما!غير علمي به نظر برسد.
      كه البته به لطف خدا نگاه سالهاي اخير طراح يا احيانا طراحان آزمون سراسري نيز به نظر بنده نزديك بوده و با همين ديدگاه سئوال طرح كرده اند كه نزديك ترين سند آن سئوالات آزمون سراسري ٩٤ و ٩٥ (ميتوز هسته ايي در گياهان و ...)مي باشد...كه خوب قطعا باز شما هستند دوستاني كه اصرار دارند به موضع خود مبني بر اينكه طراح كنكور هم به نكات غير علمي استناد دارد و بس!كه اين نظر هم از نظر من قابل احترام است.

٣-لازم به ذكر است كيليپي كه به عنوان سند علمي براي من اوسال گرديده بود مربوط به سايت zist21century.blogfa.com مي باشد -كه البته با نام كانال عزيز ديگري ارائه شده بود!-نه تائيد حرف بنده بود و نه تائيد حرف ساير دوستان و علما!...

•بنده هرگز جايی اعلام نكردم كه در دم هيچ مويرگ خونی وجود ندارد بلكه اذعان داشتم كه می تواند خون از رگ ها خارج شود و استناد دادم به تعريف باز بودن گردش خون در كتاب درسی (كه در ابتدای نوشتار متذكر شدم).

٤-در ضمن دانش آموزان و علمای بزرگوار در صورت داشتن وقت و علاقه، سری به كتاب های زير بزنيد:
      •فيزيولوژی جانوری/سازش و محيط ترجمه دكتر احمد وحدتی و دكتر حسين فتح پور متعلق به انتشارات دانشگاه تهران صفحه ی ١٨٢ تا ١٨٦
      •جانور شناسی عمومی مهره داران (جلد چهارم)> تاليف دكتر طلعت حبيبی و دكتر محمد مهدی راعی بازهم انتشارات دانشگاه تهران صفحات ٤٦ و ٤٧

در خاتمه بابت حسن توجه شما به عرايض بنده و دقت نظر در مطالعه ی مباحث و نكات ارائه شده از طرف اينجانب ممنونم و راهی كه در پيش گرفته ايد كمال تقدير و تشكر را دارم.
      #پدرام فرهاديان#

حالا دیگه باید منتظر پاسخ سایر اساتید باشیم !!
      پینوشت : فیلم مورد بحث هم به زودی قرار خواهد گرفت

روز خوش

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پدرام فرهادیان اشغاله
      معلومه ک چرت میگه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فرهادیانو عشقه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فرهادیان استاد بدی نیسا ولی در این حد هم خوب نیست که بیاد با ارم فر کل بندازه
      من تدریس هردوشون رو دیدم ولیارام فر واقعا قوی تره
      بنابراین من با توجه به شناختم، نظر ارامفر رو قبول دارم
      البته با احترام به فرهادیان

5. Top | #5

نمایش مشخصات
      فرهادیان همش میخواد بگه من special one هستم
      برای همین نظرات متفاوت میده همیشه
      اشتباه گفتی قبول کن دیگه چرا میزنی علی چپ....
      LEAVE ONE WOLF ALIVE...& THE SHEEPS ARE NEVER SAFE

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      فرهادیان مثل اینکه اون سوتی وحشتناک تو برنامه زنده پارسالشو یادش رفته.....کراسینگ اور با دو تا واو
      فرهادیان کمی تا حدی اسکله

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال اول کنکور ۹۵ همه گفتم غلطه فرهادیان گفت نه درسته اخرم حذف شد و غلط بود

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aalirezaa1376 نمایش پست ها
      مرسی !.. اه !
      داداش دنبال دعوا نگرد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      سلام به همگی !
      امروز ( بهر بگم دیشب مورخ 20 آبان ماه) ، دو استاد مطرح زیست کنکور یعنی دکتر آرامفر و دکتر فرهادیان ، پیغام هایی رو در کانال شخصی خودشون قرار دادند و با لحنی اعتراضی ،همدیگر رو مورد عنایت قرار دادند ؛ بحث سر این ماهی بیچارست :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2016-11-11_13-34-22.jpg
مشاهده: 365
حجم: 20.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2016-11-11_13-34-56.jpg
مشاهده: 364
حجم: 19.4 کیلو بایت

متن پیام دکتر آرامفر :

دوستان عزيز و همراهان گرامي سلام
      يك مسئله اي اخيراً بسيار مورد سوال قرار گرفته ميشود و بين سوالاتي كه اينروزها براي ما ميفرستيد بسيار به چشم ميخورد ، آنهم موضوع گردش خون ماهي و شكل كتاب درسي است ، پيرو اطلاعاتي كه در متن كتاب و توضيحات شكل موجود ميباشد ماهي گردش خون بسته دارد ، خب تا به اينجا مسئله ي غيرعادي اي به جسم نميخورد اما مشكل اصلي ريز شدن و نكته سازي افراطي از مباحث و شكلهاي كتاب درسي است كه گويا مدتيست گريبان شكل گردش خون ماهي را هم گرفته !!!
      دوستاني در اين رابطه به استناد شكل كتاب درسي نكته اي را عنوان كرده اند كه كه ماهي در بخش باله ي دٌمي خود گردش خون باز دارد و خون ، چه بدانم به دٌم جانور ميريزد
      خب آقاي من متن كتاب ميگويد بسته ، پي نوشت شكل ميگويد بسته ! حتي قدرت تعقل آدمي هم ميگويد بسته ، حتماً آنجا همولنف هم دارد!!
      درمقابل اينكه چرا شما تا اين حد مٌصِر هستيد به بيان باز بودن گردش خون ماهي در باله ي دٌمي مانده ام چه بگويم ، اما در ادامه براي دوستاني كه همچنان راضي نشده اند ، جهت بهتر متوجه شدنشان كليپي را تدارك ديده ايم كه اثبات كننده بسته بودن گردش خون ماهي در باله ي دٌمي اش ميباشد... . به اميد روزي كه دوستان كنكوري و الباقي عزيزان به اصل مفاهيم كتاب توجه داشته باشند نه نكاتي بي ارزش و فاقد سنديت علمي...! شب و روزگار خوش

متن پیام دکتر فرهادیان (در جواب دکتر آرامفر)
      سلام
      مجددا راجع به نكته ايی كه در قالب نكات ممنوعه و بر اساس مستندات كتاب درسی درباره ی ماهی و باز بودن گردش خون در دمش توسط بنده مطرح گرديده بود،سوالي به دستم رسيد و كيليپي كه به عنوان سند ارائه گرديده بود لذا لازم دانستم نكاتی را متذكر شوم :
      <با توجه به شكل كتاب درسی و ادبيات به كاررفته در متن كتاب مبني بر اينكه خون در بدن اين جانداران درون رگهاي بسته جريان ندارد،بلكه از انتهاي باز بعضي رگها خارج مي شود و در ميان سلولها گردش مي كند.(صفحه ي ٧٥ كتاب زيست ١)...
      در جانوراني كه گردش خون باز دارند در بين سرخرگ ها و سياهرگ ها شبكه ي مويرگي كامل وجود ندارد و خون مستقيما به فضاي بين سلول هاي بدن وارد مي شود و در مجاورت سلول ها جريان مي يابد.(صفحه ي ٨٦ كتاب زيست ١)...اگر طراحي مطابق تصوير كتاب درسي گردش در دم ماهي را به استناد به موضوعات مطرحه گردش باز (نه به معني گردش خون باز در ماهي كه به منظور خروج خون از رگها)در نظر گرفت، حتي با توجه به اينكه اين موضوع شايد بحث چندان علمي به نظر نمي رسد ولي تستي است!

دوستان عزيز:
      ١-انتظار مي رود اگر بحثي مطرح مي شود دقيق شنيده و خوانده و سپس درباره ي آن اظهار نظر فرمائيد نه اينكه عجولانه و فقط بر اساس شنيده ها نظري را مطرح و نشر دهيد.

٢-دانش آموزان و داوطلبان گرامي تنها سند طرح سئوال از نگاه بنده(پدرام فرهاديان)مطالب و تصاوير كتاب درسي است و ولاغير حتي اگر اين مطالب از نظر علما!غير علمي به نظر برسد.
      كه البته به لطف خدا نگاه سالهاي اخير طراح يا احيانا طراحان آزمون سراسري نيز به نظر بنده نزديك بوده و با همين ديدگاه سئوال طرح كرده اند كه نزديك ترين سند آن سئوالات آزمون سراسري ٩٤ و ٩٥ (ميتوز هسته ايي در گياهان و ...)مي باشد...كه خوب قطعا باز شما هستند دوستاني كه اصرار دارند به موضع خود مبني بر اينكه طراح كنكور هم به نكات غير علمي استناد دارد و بس!كه اين نظر هم از نظر من قابل احترام است.

٣-لازم به ذكر است كيليپي كه به عنوان سند علمي براي من اوسال گرديده بود مربوط به سايت zist21century.blogfa.com مي باشد -كه البته با نام كانال عزيز ديگري ارائه شده بود!-نه تائيد حرف بنده بود و نه تائيد حرف ساير دوستان و علما!...

•بنده هرگز جايی اعلام نكردم كه در دم هيچ مويرگ خونی وجود ندارد بلكه اذعان داشتم كه می تواند خون از رگ ها خارج شود و استناد دادم به تعريف باز بودن گردش خون در كتاب درسی (كه در ابتدای نوشتار متذكر شدم).

٤-در ضمن دانش آموزان و علمای بزرگوار در صورت داشتن وقت و علاقه، سری به كتاب های زير بزنيد:
      •فيزيولوژی جانوری/سازش و محيط ترجمه دكتر احمد وحدتی و دكتر حسين فتح پور متعلق به انتشارات دانشگاه تهران صفحه ی ١٨٢ تا ١٨٦
      •جانور شناسی عمومی مهره داران (جلد چهارم)> تاليف دكتر طلعت حبيبی و دكتر محمد مهدی راعی بازهم انتشارات دانشگاه تهران صفحات ٤٦ و ٤٧

در خاتمه بابت حسن توجه شما به عرايض بنده و دقت نظر در مطالعه ی مباحث و نكات ارائه شده از طرف اينجانب ممنونم و راهی كه در پيش گرفته ايد كمال تقدير و تشكر را دارم.
      #پدرام فرهاديان#

حالا دیگه باید منتظر پاسخ سایر اساتید باشیم !!
      پینوشت : فیلم مورد بحث هم به زودی قرار خواهد گرفت

روز خوش
      طراح با اینا کاری نداره
      هرچی تو رفرنس ها هست و مطابق متن کتابه مهمه
      مثلا سوال استنباطی زنش مژکهای بالاتر از حلق رو به پایین که مطرح شده بود دقیقا مطابق متن توضیحی کتاب فیزیولوژی بخش تنفس گایتون بود
      گردش خون ماهی هم بسته است.تموم شد رفت

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فرهادیان داداچ داری اشتباه میزنی....
      لب لعلش چو مرا جان عزیز است
      عمری بود آن لحظه که جان را به لب آرم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi7798 نمایش پست ها
      فرهادیان مثل اینکه اون سوتی وحشتناک تو برنامه زنده پارسالشو یادش رفته.....کراسینگ اور با دو تا واو
      فرهادیان کمی تا حدی اسکله
      چندان‌سواد‌زیست‌شناسی‌ن داره

12. Top | #12

نمایش مشخصات
      حاجی این تنها کتابی که خونده زیست دبیرستان بوده

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان خب سر ماهی هم گردش خون باز داره با توجه به شکل کتاب درسی
      سر ته ماهی باز وسط ماهی بسته
      دمت گرم دکتر فرهادیان دم اونجایی هم که مدرک دکتراتو بهت دادن گرم
      مشاور

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      فکر کنم خدا هم با خودش داره میگه به جان تو..خودم ماهی رو آفریدم دیدم گردش خون بسته داره!!!فرهادیان الآن این وسط چی‌داره میگه..😐😐😐
      سوتیششش خیلی چیزه😶😐
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      با توجه ب کنکور سال قبل و بخصوص اون سوال جنجالی ک خود فرهادیان در موردش عذر خواست
      ب نظرم پاسخ فرهادیان منطقیه براساس کنکور حتی اگه ازنظر علمی درست نباشه
      ویرایش توسط arslan_moghtada : 21 آبان 1395 در ساعت 15:49

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن