پله پله تا ملاقات ترامپ! با حضور خیام و جک استراو!

سوشیانس شجاعی‌فرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌/شهرونگ

اصلاحات نیوز: یک مجری شبیه علیرضا منصوریان: سلام، به برنامه صفحه نوزده امشب خوش‌ آمدید. امشب در برنامه صفحه نوزده درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا صحبت خواهیم کرد. میهمانان این برنامه آقایان کامران نجفی‌زاده (سرش را تکان می‌دهد) و جک استراو (نیشش را مثل اسب باز می‌کند) عمر خیام (بدون توجه به دوربین و حاضران جامش را که حاوی آب معدنی است، سر می‌کشد) با ما در استودیو هستند و همچنین آقای حمید معصومی‌نژاد از رم از طریق اسکایپ با ما در ارتباط خواهند بود! آقای معصومی‌نژاد نظر مردم ایتالیا درباره انتخابات آمریکا چیه؟
معصومی‌نژاد: مردم ایتالیا همسو با همه ملت‌های آزاده و شریف دنیا، با چشمانی نگران به این انتخابات نگاه می‌کنند و مانده‌اند عین آدم‌های معقول طرفدار کلینتون باشند یا از برلوسکونی درونشان پیروی کنند و برای ترامپ هورا بکشند! حمید معصومی‌نژاد…
علی منصوریان: ممنون از شما…
معصومی‌نژاد: … رم
علی منصوریان: بله عرضم به حضورتون که آقای نجفی‌زاده، کمی از گرایش‌های درونی مردم آمریکا بگویید؟
کامی: مردم آمریکا با تنفر به رهبرانشون نگاه می‌کنند، به خاطر این دورویی‌ها، به خاطر این فساد اخلاقی این دونفر سر به بیابان‌های لاس‌وگاس گذاشته‌اند (خیام جام آب معدنی‌اش را بالا می‌برد) چون آقای منصوریان شما نمی‌دونید، مردم آمریکا همه از دم انسان‌های شریف و پاکی هستند، من در این مدتی که باهاشون بودم، پی بردم مردم آمریکا اصلا شبیه رهبرانشون نیستند، همه انسان‌های بااخلاق، درستکار، با ایمان! شب‌ها که مردم دنیا خوابند، اینها میرن سر کار! آدم‌های کاری، آدم‌های انسان! اصلا برای همینه از ترامپ و هیلاری بدشون میاد!
جک استراو: البته من باید تصحیح کنم صحبت‌های کامی‌رو، مردم آمریکا هم همچین آدم‌های علیه‌السلامی نیستند! همین مدونا! همین شارون استون! همین علاقه‌مندان به عمل‌های زیبایی! آن خانم اهل تگزاس! خواننده‌های شیطان‌پرست! اپل! اینترنت، همه اینها که دشمنان بشریت هستند، همه آمریکایی هستند! درستش را بخواهید اصلا ترامپ نصف رأی‌اش رو از همین ماجرای دست‌درازی به زن‌ها به دست آورده! مردها بهش رأی دادند! چون شبیه اون‌هاست! همه جای دنیا اینطوریه! مردم به کسانی که شبیه‌شون هستند، رأی می‌دهند! حالا یک عده سوراخ دعا را گم کرده‌اند، می‌روند خیریه، یک عده می‌روند با مردم کشاورزی می‌کنند، یک عده می‌روند بازار، یا سوار اتوبوس می‌شوند! ولی ترامپ میره با مردم کشتی کچ می‌بینه! میره نایت کلاب! با نصف زن‌های آمریکا برای تور گلابگیری رفته به سانفرانسیسکو که مزارع بزرگ گل و صنایع گلابگیری داره! اصلا «شهروند» افتخاری سانفرانسیسکو هست! اصلا داره رئیس‌جمهوری میشه که با اون نصف دیگه زن‌ها هم بله!
علی منصوریان: بله… آقای استراو وقتمون رو به اتمامه! جناب آقای خیام، چطور ممکنه که بعد از آدم معقولی مثل اوباما، یک آدم نامعقولی مثل ترامپ بیاد روی کار!
خیام (درسکوت و درحالت یک دست جام آب معدنی و یک دست زلف جک استراو است، به افق نگاه عاقل اندر افقی می‌اندازد)
آقای خیام؟! خوبید؟ عرض کردم که…
خیام (با همان نگاه و با صدای احمد شاملو طور): اسرار ازل را نه تو دانی و نه من…
مجری (که منتظر بقیه شعر است، ولی خبری نمی‌شود!): بله… تشکر می‌کنیم از استاد خیام، وقت ما هم به پایان رسیده، در روزهای آینده هم باز از انتخابات آمریکا با شما صحبت خواهیم کرد!

عناوین مرتبط