خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

(مهم) مقایسه بهترین کتاب های فیزیک ...بیا اینور بازار

بازم تاپیک منابع!!!
      من زیاد تو این انجمن نمیام اما از وقتی که توی انجمن عضو شدم میبینم همیشه اکثر تاپیکای جدید درباره منابع بحث میکنن همشون هم تکراری!. چه قدر خوب میشه که این تاپیک ها کم بشه!!
      تاپیک درباره منابع فیزیک هم زیاد میبینم. چون که خودم با اکثر کتابای فیزیک بازار کار کردم و مقایسه کلی هم انجام دادم( به خاطر وسواسی که تو این درس دارم)... گفتم یه مقایسه ای انجام بدم. البته شاید یکم دیر شده باشه اما امیدوارم حداقل از ایجاد چندتا تاپیک تکراری جلوگیری کرده باشم. دوستانی هم که تو هر درسی با اکثر کتاب ها و منابع کار کردن ، از این تاپیکا بزنن و مقایسه انجام بدن. مرسی...
      در ضمن من بیکار هم نیستم .امروز روز استراحتمه. پس ی وقت فکر نکنید پیمان از روی بیکاری این تاپیکو زده.

قبل از شروع باید بگم که کتابای فیزیک بازار همشون خوبن! شاید کلا یکی دوتا کتاب وجود داشته باشه که نتونه نیاز بچه ها رو رفع کنه. اما اگه مقایسه کلی خواستید...بفرمایید:

1. آبی کانون
      من این کتاب رو کار نکردم اما یه نگاه عمیقی بهش انداختم.
      درسنامه های این کتاب زیاد جالب نیست. منبع خوبی برای آموزش اولیه نیست. به قول بعضیا شاید به درد جمع بندی بخوره...چون خیلی نکته محوره و بیان خوبی هم نداره. پس این کتاب رو واسه آموزش نخرید.
      تست هاش هم اکثرا تست های کنکوره. تست های تالیفی ایده دار هم توش به چشم نمیخوره. حتی تست های آزمون های کانون رو هم داره(پس دیگه اصلا نخرید !!!). در کل نظر من در مورد این کتاب منفیه.

2.میکروطبقه بندی گاج
      رسیدیم به پر طرفدارترین کتاب بازار.
      درسنامه:
      درسنامه های این کتاب کاملا خلاصه نوشته شدن. البته تمام نکات رو پوشش میدن . اما بعضی جاها مطالب رو خیلی خلاصه کردن. درضمن بعضی از دانش آموزانی که تو فیزیک ضعیفن توی درسنامه هاش دچار مشکل میشن. پس درسنامه هاش نه خیلی خوبن نه خیلی بد.
      در عوض پاسخ های تشریحی این کتاب عالین.
      تست:
      تست های این کتاب هم دو قسمت هستن. معمولی و یک قدم تا صد.
      تست های یک قدم تا صد سطح بالایی دارن و درصد بالا رو تضمین میکنن . اما تست های معمولی سطح پایینی دارن و سوال آبکی بین این ها زیاده. پس زیاد نمیشه روشون حساب کرد. یکی از معایب دیگه اینه که تست های آزاد تو این کتاب خیلی زیادن. همچنین این کتاب تست تالیفی خیلی کم داره که این هم یه عیب محسوب میشه.
      حتی سوالات زمان شاه هم توش زیاده...اینم عیب محسوب میشه.( چون سوالات قدیمی هستن میگما! یه وقت فکر سیاسی نکنید)
      جدا کردن تست های یه قدم تا صد از معمولی هم کار درستی نیست. حتی جدا کردن سوالات با عنوان های متعدد هم کار درستی نیست. (منظورم همون میکروطبقه بندی بودنشه که چیز خوبی نیست و باعث میشه دانش آموز  پیش داوری در مورد تست ها داشته باشه...)
      اما یکی از امتیاز های مهم این کتاب  داشتن سوالات آزمون های گاج هستش. من سوالات گاج رو خیلی قبول دارم و حل این سوالات هم خیلی میتونه مفید باشه.
      اگه معلم دارید میتونید از این کتاب استفاده کنید.  خوبه.

3.نشر الگو
      این کتاب با تست هاش معروفه! تست های این کتاب سطح بالایی دارن و تالیفی هم زیاد داره و تالیفی هاش هم عالین! در کل اگه بتونین به تست های این کتاب مسلط بشین ، درصد بالا رو براتون تضمین میکنم.!!
      اما یه مشکلی که داره تعداد زیاد تست هاشه که بعضاً مجبور میشید مضرب 4 و 5 و 6 و...بزنید.
      درسنامه هاش هم خوبن و مفهومی آموزش دادن .مثال های خوبی هم داخل درسنامه هاش هست اما خب از بعضیا شنیدم درسنامه هاش گنگه و عده ای راضی نیستن.
      در کل درسنامه هاش و تست هاش به درد دانش آموزای قوی میخوره. کسایی که خوره فیزیکن!
      تست های تکمیلی هم داره که دیگه ترکونده.
      اگه معلم دارید پیشنهاد اول من این کتابه.

4.خیلی سبز
      یه کتاب با درسنامه و تست عالی!! البته پایه و پیش این سری یکم باهم فرق داره. مولف هاشون هم جداست. پایه این کتاب یکم بهتر از پیش دانشگاهیشه.
      اما در کل درسنامه خوب و کاملی دارن . درسنامه هاش هم روونه هم اینکه تمام نکات رو پوشش میده.
      درمورد تست هاش هم باید بگم سطح خوبی داره و تالیفی هم به اندازه کافی توش هست.
      در ضمن تست آزاد تو پیش دانشگاهیش زیاده اما تو پایش کمتره (با تالیفی ها قاطیه و زیاد به نظر نمیرسه).
      چه معلم داشته باشید چه نداشته باشید میتونید از این کتاب استفاده کنید! کتاب خوبیه.

5.مبتکران (شهریاری)
      درسنامه:
      درسنامه این کتاب کامل ترین ، روون ترین و در کل بهترین درسنامه ایه که دیدم. حرف نداره... به درد همه میخوره و خودش یه معلم حرفه ای محسوب میشه! و میشه روش حساب کرد.
      در ضمن این سایت های "بررسی کتاب" نوشتن که  درسنامه های مبتکران نکته محوره . اما باید بگم اصلا اینطور نیست( البته کاری ندارم که این سایت ها مطالب رو از رو همدیگه کپی می کنن. منبع همشون هم سایت hardkonkur هستش. همشون از این سایت کپی میکنن.)
      درسنامه های این کتاب کاملا مفهومی نوشته شده و مولفش هیچ اعتقادی به فرمول های الکی نداره.
      درضمن درسنامه هاش لحن خوشی دارن و اصلا خشک نیستن.
      تست:
      تست های این کتاب خیلی هدفدار گلچین شدن. تست بیخود و الکی تو این کتاب نیست. تالیفی هاش هم خوبه.
      تعداد تست های این کتاب معقوله و همچنین سطح تست ها بسیار بالاست . توی تست های آموزشی سوالات سخت و طاقت فرسا هم حل کرده به طوری که دانش آموزای ضعیف هم اون هارو یاد بگیرن و حل کنن.
      توی پاسخ های تشریحی که دیگه سنگ تموم گذاشته.
      در ضمن تست هاش موضوعی طبقه بندی نشدن و این خیلی خوبه. همین.

اما درموردdvd:
      بعضی از بچه ها در موردdvd تاپیک میزنن. من تمام dvd های بازار رو ندیدم اما dvdهای بهروز نادری نژاد و یحیوی رو پیشنهاد میکنم. Dvd های یحیوی رو یه قسمتشو دیدم عالی بود. dvd های نادری نژاد رو ندیدم اما میدونم معلم خوبیه و مفهومی درس میده. پس dvd هاش هم قطعا باید خوب باشه.

عاقا اگه اشتباهی و کم و کاستی ای چیزی دیدید به بزرگی خودتون ببخشید. این متن حاصل ساعت ها تلاش من توی کتابخونه بوده و بررسی تک تک کتاب ها .
      در ضمن تمام انتقادها و کامنت ها رو هم میخونم.
      اگه فرصت کنم واسه درس های دیگه هم تاپیک میزنم. فعلا این رو داشته باشید و بالا نگهش دارید.
      اما اینو بگم که زیاد درگیر منابع نباشین و بشینین بخونین.
      مرسی که وقت گذاشتید.
      ویرایش توسط peyman.rafiei : 14 آبان 1395 در ساعت 03:42

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تشکر از تاپیک خوبتون چون یادم نمیاد که قبلا مقایسه ای برای کتب تست فیزیک در انجمن دیده باشم (شاید هم دیدم ولی به هرحال یادم نیست )

کتاب 10 سال کنکور قلمچی رو یادت رفت .
      یه کتاب خوب با تست های سراسری + درس نامه جمع و جور + برخی نکات تستی
      پوشش کامل کنکور ها + برخی سوالات خوبه آزمون های قلمچیدر کل کتاب خوبی برای راه افتادن دست به حساب میاد و میتونه پیش نیاز های کتاب های قوی تر مثل الگو رو برطرف بسازه.

شاهکار قلمچی :
      کتاب 3 سطح
      پر از سوالات علمی تخیلی با ایده های خیلی خفن ؛ مناسب برای برو بچه هایی که دنبال چالش هستند
      شامل سوالات 3-4 سال اخیر آزمون های قلمچی با درصد پاسخگویی کم در جامعه ی آماری قلمچی
      (بعضی سوالاتش هست که کمتر از 1 درصد پاسخ داشته !!!!)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      تشکر از تاپیک خوبتون چون یادم نمیاد که قبلا مقایسه ای برای کتب تست فیزیک در انجمن دیده باشم (شاید هم دیدم ولی به هرحال یادم نیست )

کتاب 10 سال کنکور قلمچی رو یادت رفت .
      یه کتاب خوب با تست های سراسری + درس نامه جمع و جور + برخی نکات تستی
      پوشش کامل کنکور ها + برخی سوالات خوبه آزمون های قلمچیدر کل کتاب خوبی برای راه افتادن دست به حساب میاد و میتونه پیش نیاز های کتاب های قوی تر مثل الگو رو برطرف بسازه.

شاهکار قلمچی :
      کتاب 3 سطح
      پر از سوالات علمی تخیلی با ایده های خیلی خفن ؛ مناسب برای برو بچه هایی که دنبال چالش هستند
      شامل سوالات 3-4 سال اخیر آزمون های قلمچی با درصد پاسخگویی کم در جامعه ی آماری قلمچی
      (بعضی سوالاتش هست که کمتر از 1 درصد پاسخ داشته !!!!)
      سلام. من این کتابای آبی رو زیاد سر در نمیارم چی به چیه. این نمونه رو هم پارسال دیدم و هیچ وقت یادم نمیره . اما خداوکیلی کتاباشون به درد سبزی پیچیدن میخورد. به خصوص شیمی و ریاضی.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.rafiei نمایش پست ها
      بازم تاپیک منابع!!!
      من زیاد تو این انجمن نمیام اما از وقتی که توی انجمن عضو شدم میبینم همیشه اکثر تاپیکای جدید درباره منابع بحث میکنن همشون هم تکراری!. چه قدر خوب میشه که این تاپیک ها کم بشه!!
      تاپیک درباره منابع فیزیک هم زیاد میبینم. چون که خودم با اکثر کتابای فیزیک بازار کار کردم و مقایسه کلی هم انجام دادم( به خاطر وسواسی که تو این درس دارم)... گفتم یه مقایسه ای انجام بدم. البته شاید یکم دیر شده باشه اما امیدوارم حداقل از ایجاد چندتا تاپیک تکراری جلوگیری کرده باشم. دوستانی هم که تو هر درسی با اکثر کتاب ها و منابع کار کردن ، از این تاپیکا بزنن و مقایسه انجام بدن. مرسی...
      در ضمن من بیکار هم نیستم .امروز روز استراحتمه. پس ی وقت فکر نکنید پیمان از روی بیکاری این تاپیکو زده.

قبل از شروع باید بگم که کتابای فیزیک بازار همشون خوبن! شاید کلا یکی دوتا کتاب وجود داشته باشه که نتونه نیاز بچه ها رو رفع کنه. اما اگه مقایسه کلی خواستید...بفرمایید:

1. آبی کانون
      من این کتاب رو کار نکردم اما یه نگاه عمیقی بهش انداختم.
      درسنامه های این کتاب زیاد جالب نیست. منبع خوبی برای آموزش اولیه نیست. به قول بعضیا شاید به درد جمع بندی بخوره...چون خیلی نکته محوره و بیان خوبی هم نداره. پس این کتاب رو واسه آموزش نخرید.
      تست هاش هم اکثرا تست های کنکوره. تست های تالیفی ایده دار هم توش به چشم نمیخوره. حتی تست های آزمون های کانون رو هم داره(پس دیگه اصلا نخرید !!!). در کل نظر من در مورد این کتاب منفیه.

2.میکروطبقه بندی گاج
      رسیدیم به پر طرفدارترین کتاب بازار.
      درسنامه:
      درسنامه های این کتاب کاملا خلاصه نوشته شدن. البته تمام نکات رو پوشش میدن . اما بعضی جاها مطالب رو خیلی خلاصه کردن. درضمن بعضی از دانش آموزانی که تو فیزیک ضعیفن توی درسنامه هاش دچار مشکل میشن. پس درسنامه هاش نه خیلی خوبن نه خیلی بد.
      در عوض پاسخ های تشریحی این کتاب عالین.
      تست:
      تست های این کتاب هم دو قسمت هستن. معمولی و یک قدم تا صد.
      تست های یک قدم تا صد سطح بالایی دارن و درصد بالا رو تضمین میکنن . اما تست های معمولی سطح پایینی دارن و سوال آبکی بین این ها زیاده. پس زیاد نمیشه روشون حساب کرد. یکی از معایب دیگه اینه که تست های آزاد تو این کتاب خیلی زیادن. همچنین این کتاب تست تالیفی خیلی کم داره که این هم یه عیب محسوب میشه.
      حتی سوالات زمان شاه هم توش زیاده...اینم عیب محسوب میشه.( چون سوالات قدیمی هستن میگما! یه وقت فکر سیاسی نکنید)
      جدا کردن تست های یه قدم تا صد از معمولی هم کار درستی نیست. حتی جدا کردن سوالات با عنوان های متعدد هم کار درستی نیست. (منظورم همون میکروطبقه بندی بودنشه که چیز خوبی نیست و باعث میشه دانش آموز پیش داوری در مورد تست ها داشته باشه...)
      اما یکی از امتیاز های مهم این کتاب داشتن سوالات آزمون های گاج هستش. من سوالات گاج رو خیلی قبول دارم و حل این سوالات هم خیلی میتونه مفید باشه.
      اگه معلم دارید میتونید از این کتاب استفاده کنید. خوبه.

3.نشر الگو
      این کتاب با تست هاش معروفه! تست های این کتاب سطح بالایی دارن و تالیفی هم زیاد داره و تالیفی هاش هم عالین! در کل اگه بتونین به تست های این کتاب مسلط بشین ، درصد بالا رو براتون تضمین میکنم.!!
      اما یه مشکلی که داره تعداد زیاد تست هاشه که بعضاً مجبور میشید مضرب 4 و 5 و 6 و...بزنید.
      درسنامه هاش هم خوبن و مفهومی آموزش دادن .مثال های خوبی هم داخل درسنامه هاش هست اما خب از بعضیا شنیدم درسنامه هاش گنگه و عده ای راضی نیستن.
      در کل درسنامه هاش و تست هاش به درد دانش آموزای قوی میخوره. کسایی که خوره فیزیکن!
      تست های تکمیلی هم داره که دیگه ترکونده.
      اگه معلم دارید پیشنهاد اول من این کتابه.

4.خیلی سبز
      یه کتاب با درسنامه و تست عالی!! البته پایه و پیش این سری یکم باهم فرق داره. مولف هاشون هم جداست. پایه این کتاب یکم بهتر از پیش دانشگاهیشه.
      اما در کل درسنامه خوب و کاملی دارن . درسنامه هاش هم روونه هم اینکه تمام نکات رو پوشش میده.
      درمورد تست هاش هم باید بگم سطح خوبی داره و تالیفی هم به اندازه کافی توش هست.
      در ضمن تست آزاد تو پیش دانشگاهیش زیاده اما تو پایش کمتره (با تالیفی ها قاطیه و زیاد به نظر نمیرسه).
      چه معلم داشته باشید چه نداشته باشید میتونید از این کتاب استفاده کنید! کتاب خوبیه.

5.مبتکران (شهریاری)
      درسنامه:
      درسنامه این کتاب کامل ترین ، روون ترین و در کل بهترین درسنامه ایه که دیدم. حرف نداره... به درد همه میخوره و خودش یه معلم حرفه ای محسوب میشه! و میشه روش حساب کرد.
      در ضمن این سایت های "بررسی کتاب" نوشتن که درسنامه های مبتکران نکته محوره . اما باید بگم اصلا اینطور نیست( البته کاری ندارم که این سایت ها مطالب رو از رو همدیگه کپی می کنن. منبع همشون هم سایت hardkonkur هستش. همشون از این سایت کپی میکنن.)
      درسنامه های این کتاب کاملا مفهومی نوشته شده و مولفش هیچ اعتقادی به فرمول های الکی نداره.
      درضمن درسنامه هاش لحن خوشی دارن و اصلا خشک نیستن.
      تست:
      تست های این کتاب خیلی هدفدار گلچین شدن. تست بیخود و الکی تو این کتاب نیست. تالیفی هاش هم خوبه.
      تعداد تست های این کتاب معقوله و همچنین سطح تست ها بسیار بالاست . توی تست های آموزشی سوالات سخت و طاقت فرسا هم حل کرده به طوری که دانش آموزای ضعیف هم اون هارو یاد بگیرن و حل کنن.
      توی پاسخ های تشریحی که دیگه سنگ تموم گذاشته.
      در ضمن تست هاش موضوعی طبقه بندی نشدن و این خیلی خوبه. همین.

اما درموردdvd:
      بعضی از بچه ها در موردdvd تاپیک میزنن. من تمام dvd های بازار رو ندیدم اما dvdهای بهروز نادری نژاد و یحیوی رو پیشنهاد میکنم. Dvd های یحیوی رو یه قسمتشو دیدم عالی بود. dvd های نادری نژاد رو ندیدم اما میدونم معلم خوبیه و مفهومی درس میده. پس dvd هاش هم قطعا باید خوب باشه.

عاقا اگه اشتباهی و کم و کاستی ای چیزی دیدید به بزرگی خودتون ببخشید. این متن حاصل ساعت ها تلاش من توی کتابخونه بوده و بررسی تک تک کتاب ها .
      در ضمن تمام انتقادها و کامنت ها رو هم میخونم.
      اگه فرصت کنم واسه درس های دیگه هم تاپیک میزنم. فعلا این رو داشته باشید و بالا نگهش دارید.
      اما اینو بگم که زیاد درگیر منابع نباشین و بشینین بخونین.
      مرسی که وقت گذاشتید.
      حالا به نظر شما کسی که فیزیک پایه میکرو رو تموم کرده و حرکت و دینامیکش هم تقریبا تموم کرده و درضمن معلم هم نداره به عنوان منبع تکمیلی چی پیشنهاد میدین؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jj_golpa نمایش پست ها
      حالا به نظر شما کسی که فیزیک پایه میکرو رو تموم کرده و حرکت و دینامیکش هم تقریبا تموم کرده و درضمن معلم هم نداره به عنوان منبع تکمیلی چی پیشنهاد میدین؟
      سلام. همون یه قدم تاصدش رو مسلط باشی کافیه . اما اگه اصرار داری نشرالگو بخر

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فيزيك جامع خيلي سبز چه طوره!!؟؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط satar98 نمایش پست ها
      من دارمش سوالاش همش تقریبا تالبفین و به نظرم خیلی خوبه مخصوصا نکته تستیاش

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط satar98 نمایش پست ها
      سلام. اون کتاب که محسن توانا مولفشه؟؟
      راستش اونو ندیدم . یعنی اصلا یادم نبود. اما از بچه های تجربی شنیدم بیشتر واسه تکمیلی اون رو کار میکنن.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام. من این کتابای آبی رو زیاد سر در نمیارم چی به چیه. این نمونه رو هم پارسال دیدم و هیچ وقت یادم نمیره . اما خداوکیلی کتاباشون به درد سبزی پیچیدن میخورد. به خصوص شیمی و ریاضی.
      نه عزیز ؛ اینا با کتاب آبی فرق دارند !
      کتاب آبی که حق با تو هست . بدرد همون سبزی پاک کردن میخوره !
      اما اینا سوالات کنکور رو پوشش داده .

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی سبز پایه برای کساییه که پایشون ضعیفه مناسبه یا باید چیزی بلد باشی بعد بری سراغش؟؟؟

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alimohammad نمایش پست ها
      خیلی سبز پایه برای کساییه که پایشون ضعیفه مناسبه یا باید چیزی بلد باشی بعد بری سراغش؟؟؟
      سلام. آره مناسبه. درسنامش هم خوبه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. آره مناسبه. درسنامش هم خوبه
      ممنون

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به ترکیب عجیبی دست یافتم: خیلی سبز+30 سال کانون!

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الگو جامعه بهتره یا سال به سال؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kryption نمایش پست ها
      الگو جامعه بهتره یا سال به سال؟
      هر دوش.
      جامع فقط واسه چهارمی ها خوبه. اگه چهارم نیستی سالا به سال

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن