خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

سهمیه ایثارگران برای وورود به دانشگاه حذف شد

در صحن مجلس صورت گرفت؛
      حذف ۳ امتیاز جامعه ایثارگری/ لاریجانی: با رهبری مکاتبه کرده‌ام

شناسهٔ خبر: 3798767 - سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
      سیاست > مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندهای «ب»، «پ» و «ث» از ماده ۳ لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور درباره برخی امتیازات جامعه ایثارگری را حذف کردند.به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ کشور که پیش از این مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، در دستور کار قرار گرفت.در این جلسه نظر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در رابطه با حذف سه بند از ماده سه لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.این سه ماده مربوط به برخی احکام قانونی و امتیازات مربوط به جامعه ایثارگری است.بر اساس بند «ب» ماده سه که با نظر مجلس حذف شد، وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده دو قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران موظف شده بودند که ۲۵ درصد از سهمیه‌های ورود به دانشگاه، بورسیه‌های تحصیلی داخل و خارج از کشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکتری تخصصی را به همسر و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد اختصاص دهند؛ تبصره این ماده که با نظر مجلس حذف شد به این نکته اشاره داشت که کسب حداقل ۷۰ درصد حد نصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته‌شدگان برای کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی از جمله رشته‌های پزشکی برای دارندگان سهمیه الزامی است.همچنین بندهای «ت» و «ث» از ماده سه نیز به اصلاح موادی از قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اختصاص داشت که با نظر مجلس حذف شد.حذف این سه بند با ۱۵۱ رأی موافق، ۲۰ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در صحن به تصویب مجلس رسید.لاریجانی: در رابطه با مسائل قانونی ایثارگران با رهبری مکاتبه کرده‌امدر جریان بررسی حذف این سه بند، برخی نمایندگان از جمله نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه و حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان به عنوان مخالف صحبت کردند و بر لزوم باقی ماندن این بندها و تعیین و تکلیف مشکلات جامعه ایثارگری و امتیازات آنان تأکید کردند.علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به مخالفت این نمایندگان گفت: ایرادی که شورای نگهبان به این سه بند گرفته، این است که چون دولت لایحه داده، اگر مجلس چیزی به آن اضافه کند، بار مالی دارد و مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی است.وی افزود: من با مقام معظم رهبری مکاتبه کرده‌ام و با شورای نگهبان هم صحبت کرده‌ام و نظر رهبر انقلاب نیز این بوده است که تمام مواردی که برای ایثارگران لازم است، در قالب لایحه برنامه ششم توسعه حل شود.رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به کمیسیون تلفیق برنامه هم گفته‌اند همه امور مربوط به ایثارگران در برنامه ششم لحاظ شود و جز این هم راهکاری نداریم و تا یک ماه دیگر نیز لایحه برنامه ششم در مجلس تصویب خواهد شد.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aalirezaa1376 نمایش پست ها
      مطمئنی ؟؟

پینوشت: فک کنم سهمیه همچنان پابرجاست ... فقط اینکه باید 70 درصد حد نصاب رو بیارن ..اون حذف شده ... یعنی یه جورایی شرایط واسشون بهتر شده ..

حذف ۳ امتیاز جامعه ایثارگری/ لاریجانی: با رهبری مکاتبه کرده‌ام - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

3. Top | #3

نمایش مشخصات
      عجبا
      کار برای دوستان سهمیه دار سخت نشده هیچ فوقالعاده راحت تر شده
      قبلا 25 % ظرفیت دانشگاه متعلق به این عزیزان بود الان نیست
      در عوض اگه 70% تراز مورد نیاز برای دانشگاهی رو که میخوان بیارن اون دانشگاه رو قبولن بدون محدودیت پذیرش تعداد
      ینی طبق این قانون من در اوردی اگه مثلا پزشکی فلان جا تراز 10000 بخواد هرکی سهمیه داشته باشه میتونه با تراز 7000 اون دانشگاه رو بره بدون محدودیت تعداد
      ینی پوست بقیه ی ما کندس و باید همون 10000 رو بیاریم تا اون دانشگاه قبول شیم
      من موندم اون نمایندگان نخبه ای که مخالفت کردن چه اسطوره هایی بودن....
      LEAVE ONE WOLF ALIVE...& THE SHEEPS ARE NEVER SAFE

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      داداش 3 بندی که حذف شده چند وقت دیگه دوباره تو لایحه ی توسعه ی ششم میاد و تصویب میشه درسته؟
      دانشجویی به استادش گفت : استاد! اگر شما خدا را به من نشان بدهید عبادتش میکنم و تا وقتی خدا را نبینم او را عبادت نمیکنم
      استاد به انتهای کلاس رفت و به آن دانشجو گفت : آیا مرا میبینی؟
      دانشجو پاسخ داد : نه استاد! وقتی پشت من به شما باشد مسلماً شما را نمیبینم
      استاد کنار او رفت و به او نگاه کرد و گفت : تا وقتی به خدا پشت کرده باشی او را نخواهی دید!
      موندم اگه خدا یه لحظه پشت کنه بهم چی میشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aries نمایش پست ها
      عجبا
      کار برای دوستان سهمیه دار سخت نشده هیچ فوقالعاده راحت تر شده
      قبلا 25 % ظرفیت دانشگاه متعلق به این عزیزان بود الان نیست
      در عوض اگه 70% تراز مورد نیاز برای دانشگاهی رو که میخوان بیارن اون دانشگاه رو قبولن بدون محدودیت پذیرش تعداد
      ینی طبق این قانون من در اوردی اگه مثلا پزشکی فلان جا تراز 10000 بخواد هرکی سهمیه داشته باشه میتونه با تراز 7000 اون دانشگاه رو بره بدون محدودیت تعداد
      ینی پوست بقیه ی ما کندس و باید همون 10000 رو بیاریم تا اون دانشگاه قبول شیم
      من موندم اون نمایندگان نخبه ای که مخالفت کردن چه اسطوره هایی بودن....
      تراز ۷۰۰۰ هم چیزی نبود که سخت باش واسشون تراز پارسال من با رتبه ۷۰۰۰ شد ۸۲۰۰. اونوقت ۷۰۰۰ میره بالای ۱۲۰۰۰ که اونم دیگ برداشتن
      رها چو برگ خسته در باد🍃

6. Top | #6

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها
      تراز ۷۰۰۰ هم چیزی نبود که سخت باش واسشون تراز پارسال من با رتبه ۷۰۰۰ شد ۸۲۰۰. اونوقت ۷۰۰۰ میره بالای ۱۲۰۰۰ که اونم دیگ برداشتن
      فک کنم مسئولین دارن زیادی تعارف میکنن برن وسطه خیابونا هرکی تو خونشون جانباز داره رو ببرن دانشگاه اسون تره
      ارزش یک جانباز که از کشور دفاع کرده خیلی بالاست ولی دلیل نمیشه بخوان عدالت رو له کنن بخاطرش

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز این مطلبی که اوردی واسه 27 مهره
      برو تو گوگل بزن قانون جامع ایثارگران آبان ماه.
      تو ماده ی 70 همچین واضحه ...شرایط سخت تر شده نه اسونتر

8. Top | #8

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir_g نمایش پست ها
      دوست عزیز این مطلبی که اوردی واسه 27 مهره
      برو تو گوگل بزن قانون جامع ایثارگران آبان ماه.
      تو ماده ی 70 همچین واضحه ...شرایط سخت تر شده نه اسونتر
      اسونتر یا سخت تر بازم نا عادلانست دیگه
      اگه میشه لینک بزارین
      مرسی

9. Top | #9

نمایش مشخصات
      نقل قول نمی گیرم
      نزن ما رو

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم نقل قول نميگيرم ولي به قول يكي از دوستان كه ميگفت اين سهميه اي ها اصلا حق مارو نميخورند بلكه از صندلي هاي دانشگاه هاروارد استفاده ميكنند !!!
      والا هر ضربه اي اين مملكت داره ميخوره از همين افرادي هستند كه با ديد افراطي به حرفاي ما نگاه ميكنن و فك ميكنن ما احترامي برا شهدا و جانبازامون قائل نيستيم كه ميگيم سهميه هاشون بي عدالتيه !!!
      تا هم حرفي ميزنيم عاي و واي راه ميندازن كه واااي شما قدر شهدارو نميدونيد و واي شما منافقيد و ...
      امان از بي بصيرتي

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تأکید میکنم این 3 بند در برنامه توسعه ششم میاد و سهمیه هم همچنان سرجاش هست فقط شده 80% تراز آخرین نفر همین
      دانشجویی به استادش گفت : استاد! اگر شما خدا را به من نشان بدهید عبادتش میکنم و تا وقتی خدا را نبینم او را عبادت نمیکنم
      استاد به انتهای کلاس رفت و به آن دانشجو گفت : آیا مرا میبینی؟
      دانشجو پاسخ داد : نه استاد! وقتی پشت من به شما باشد مسلماً شما را نمیبینم
      استاد کنار او رفت و به او نگاه کرد و گفت : تا وقتی به خدا پشت کرده باشی او را نخواهی دید!
      موندم اگه خدا یه لحظه پشت کنه بهم چی میشه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      گند بزنن خودشونو ومملکتشون
      ما کونمون پاره میشه درس میخونیم اینا همینجوری میان قبول میشن واقعا بده خیلی بده
      یکی مثل من با تراز 9400 پشت کنکوریم طرف با تراز 7000پزشکی میاره من حتی فیزیوتراپی هم نیاوردم

13. Top | #13

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط banker نمایش پست ها
      منم نقل قول نميگيرم ولي به قول يكي از دوستان كه ميگفت اين سهميه اي ها اصلا حق مارو نميخورند بلكه از صندلي هاي دانشگاه هاروارد استفاده ميكنند !!!
      والا هر ضربه اي اين مملكت داره ميخوره از همين افرادي هستند كه با ديد افراطي به حرفاي ما نگاه ميكنن و فك ميكنن ما احترامي برا شهدا و جانبازامون قائل نيستيم كه ميگيم سهميه هاشون بي عدالتيه !!!
      تا هم حرفي ميزنيم عاي و واي راه ميندازن كه واااي شما قدر شهدارو نميدونيد و واي شما منافقيد و ...
      امان از بي بصيرتي
      والا کسی که شهید شده پاداشش با خداست
      ولی برای فامیلای درجه یکش که عزیزشون رو از دست دادن نمیشه با صندلی جبران کرد
      میشه حمایت مالی کرد میشه حمایت عاطفی کرد ولی هیچ عقل سلیمی قبول نمیکنه که کسی که برای یک شغلی کمتر تلاش کرده به اون برسه چون یکی از اعضای خونوادش برای کشور از خود گذشتگی کرده
      اگه اینطوریه باید به اون آتش نشان عزیزی که برای نجات یه نفر دیگه از خود گذشتگی نشون میده هم صندلی داد
      ولی مییبینین تو بعضی شهرا یه دونه مراسمه ساده هم نمیگیرن واسه خانوادشون
      در کل به نظرم دیگه بحث نشه حرمت این عزیزان هم بیشتر حفظ میشه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه شاعرم ولی کاغذ نیس , یه نقاشم ولی آبرنگ نیس

یه پرندم با بال پرواز , ولی این خاک ارزشی قائل نیس

یه زندانی ام برا وطنم , یه نابغه واسه غریبه ها

خدا یه بارونی بباره به این خشکی کویر ما

بارونم ولی این خشکی آب نمی خواد

قویم اینا اقتدار نمی خوان

میتونم یک افتخار باشم ولی کشورم افتخار نمی خواد

هه
      نترس ! کار من دوباره روییدنه ...

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اقایون ریش قبضه ای و یقه دیپلمات تو مجلس هیج وقت نمیان به ضرر سهمیه ای ها کاری بکنن !
      چاقو که دسته خودشو نمیبره

کار اینارو راحت نکنن سخت نمیکنن
      خدارو چه دیدین؟ شاید فردا گفتن یه دانشگاه علوم پزشکی شاهد و ایثارگر زدیم بدون کنکور دانشجو میگیره

لعنت عامون بر شما که قدر فرزندای جانبازا رو نمیدونین

خوشا دیدار ما در خواب ...
      ویرایش توسط -AMiN- : 13 آبان 1395 در ساعت 21:00

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن