خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دانشگاه دولتی کرج یا تهران؟

سلام خدمت دوستان، بنده تازه عضو شدم؛
      امسال هم پیش دانشگاهی انسانی هستم و اوضاع درسی خداروشکر نسبتا خوبه، هنوز درباره انتخاب رشته هیچ نظری تو ذهنم نیست با کلی فکر اما درباره خود دانشگاه، بنظر شما تهران یا کرج؟

من خودم کرج هستم و دانشگاه دولتی پردیس خوارزمی هست اما آیا تهران دانشگاهاش از لحاظ کیفی این ارزش رو ذاره؟

من نمیخواستم بخاطر دانشگاه زیادی درگیر رفت و آمد شم و بنظرم شهر خودمون راحت تره

درباره انتخاب رشته هم اگر نظری دارید بفرمایید، تقریبا به تمام رشته های انسانی علاقمند هستم اما از اوضاع شغل و کاری اونها اطلاعات کمی دارم.

خیلی ممنون...!

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هیچی نه اندازه نزدیکی خوب نیست البته شهر جدیدم چلنج های خاص خودشو داره بستگی به روحیات خود شخص داره

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ممنون، من خودم با شهر خدمون راحت ترم، حس میکنم وقتی اینجا دانشگاه خوب هست خیلی ادم دلیلی نمیبینه بره تهران..
      حالا درباره دانشگاه خوارزمی اطلاعاتی دارید؟

دوستان اگر درباره انتخاب رشته هم نظر بدن ممنون میشم، بیشتر میخوام ببینم با هر رشته ای چه شغلی میشه انجام داد تا بشه بهتر مقایسه کرد، چون به اکثر رشته ها علاقه دارم

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دانشگاه خوارزمی رو شنیدم ولی نمیدونم چطوریه ولی در کل حتی اگر دانشگاه متوسطيم باشه اگر نزدیک باشه ارزش داره

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست از طبق تجربه میگم تا این موارد خیلی مونده هدفت ارزشمنده اون هیچ ولی خیلی به اون زمان مونده....تو رشته های انسانی اغلب اشباع شده هستند ولی ادم ماهر خیلی کم هست....در کل حقوق روانشناسی مدیریت اقتصاد

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با عرض سلام دوباره خدمت دوستان!

بنده این چند مدت کامل همه رشته ها رو بررسی و تقسیم بندی کردم برای خودم و تا حدودی بعضی رو انتخاب کردم اما یک موضوعی هست، این یکی دو روزه مطالبی رو دارم درباره وضعیت اشتغال و اینها میخونم و خیلی اصلا تب و تاب کنکور و دانشگاه انگار از سرم افتاد، خیلی ها حتی با مدارک عالی و دانشگاه های خوب هیچ کاری نداشتند از همه رشته ها، خیلی هم زیاد هستن و الان حس میکنم هر رشته ای رو انتخاب کنم یه ناامنی شدیدی توش هست درباره کار، نظر شما چیه؟ آدم یک مقدار به تلاشش شک میکنه واسه این کار،
      من پدرم صافکار ماشینه، تو فکرم بود برم کنارش کامل یاد بگیرم و کار کنم و بعد درس رو هم ادامه بدم و برای شغلش تلاش کنم،

بدی مسئله اینه تو هر رشته ای که میگفتی بودن این گلگی ها، مدیریت انگلیسی اقتصاد نمیدونم حقوق و علوم تربیتی و جغرافیا و برنامه ریزی و نمیدونم خیلی رشته های دیگه... آدم حس میکنه هر رشته ای بخونه مطلقا هیچ کاری وجود نداره

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی نظری نداره؟
      با وجود مشکلات بنظرم میاد باز باید ادامه داد و توکل کرد، در کنار کسب مهارت جدی در رشته و اگر بشه کار آزاد و مهارت های جانبی رو کمی داشته باشم کنارش...

اما در انتخاب رشته چی؟
      بنده رشته هاب انسانی رو به پونزده گروه تقسیم کردم، اما ملاک و معیار انتخاب برام مبهمه.
      جدای از نفع برای جامعه، خوردن رشته به شرایط موجود و اینها، اگر کسی هم علاقه به تماما رشته ها داشته باشه هم یا استعداد همه رو داشته باشه یا توانایی کسبش رو داشته باشه، بنظر شما چه بهتره؟

البته نکته ای هم هست که برخی رشته ها حوزه کاریشون خیلی کلان هست مثل علوم سیاسی و اقتصاد اما برخی خرد و کوچیک مثل روابط عمومی و حسابداری و برخی بین اینها... برخی رشته ها بسیار فکرمحور محض هستند و مشاغلشون هم همینطور اما برخی خیلی عملی تر هستند... مثل مقایسه تاریخ و فلسفه با حسابداری و علوم انتظامی...

آیا نظری هست!

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      گروه ۱ (فلسفه، دین ها و کتب)
      فلسفه و حکمت اسلامی - فلسفه (غرب) - ادیان و عرفان - علوم قرآن و حدیث

گروه ۲ (زبان ها و ادبیات)
      زبان و ادبیات فارسی - زبان و ادبیات انگلیسی - زبان و ادبیات عربی

گروه ۳ (حق و حقوق)
      علوم قضایی - حقوق - فقه و حقوق اسلامی

گروه ۴ (نظم و امنیت)
      علوم انتظامی اجرایی-علوم انتظامی کشف جرائم-علوم انتظامی اطلاعات

گروه ۵ (جامعه و مردم)
      پژوهشگری علوم اجتماعی-مردم شناسی

گروه ۶ (قدرت، مدیریت و سرزمین)
      علوم سیاسی-مدیریت دولتی-جغرافیای سیاسی نظامی

گروه ۷ (گذشته و تاریخ)
      تاریخ

گروه ۸ (فرهنگ و آموزش)
      مدیریت فرهنگی هنری-مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات-تکنولوژی آموزشی-مدیریت و برنامه ریزی آموزشی-روزنامه نگاری (خبرنگاری)

گروه ۹ (اقتصاد و معیشت)
      اقتصاد پول و بانکداری-اقتصاد حمل و نقل- ا قتصاد صنعت-اقتصاد کشاورزی

گروه ۱۰ (شهر و روستا، منطقه و محیط زندگی)
      برنامه ریزی شهری و جغرافیا-برنامه ریزی روستایی و جغرافیا-ریخت شناسی زمین (ژئومورفولوژی)-کارتوگرافی-آب و هواشناسی (اقلیم شناسی)-سنجش از دور (gis)-مهندسی ترافیک (علوم انتظامی)

گروه ۱۱ (انسان، فرد، خانواده)
      راهنمایی و مشاوره-روان شناسی بالینی-مددکاری اجتماعی-روان شناسی عمومی-مطالعات خانواده

گروه ۱۲ (امور سازمانی و اداری)
      حسابداری-اطلاعات و دانش شناسی-روابط عمومی

گروه ۱۳ (مدیریت،امور مجموعه تولیدی)
      مدیریت صنعتی-مدیریت بازرگانی-مدیریت مالی-مدیریت کسب و کارهای کوچک

گروه ۱۴ (گردشگری وسفر، مدیریت)
      مدیریت جهانگردی

گروه ۱۵ (بدن انسان، ورزش)
      علوم انسانی ورزشی-علوم زیستی ورزشی-اموزش تربیت بدنی-مربیگری ورزشی
      ویرایش توسط hy9978 : 03 آذر 1395 در ساعت 00:13

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان اگر نظر بدن ممنون میشیم

راستی مدیران عزیز اگر عنوان تاپیک رو عوض کنن ممنون میشم، یه عنوانی مثلا "سردرگمی در انتخاب رشته انسانی"

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hy9978 نمایش پست ها
      کسی نظری نداره؟
      با وجود مشکلات بنظرم میاد باز باید ادامه داد و توکل کرد، در کنار کسب مهارت جدی در رشته و اگر بشه کار آزاد و مهارت های جانبی رو کمی داشته باشم کنارش...

اما در انتخاب رشته چی؟
      بنده رشته هاب انسانی رو به پونزده گروه تقسیم کردم، اما ملاک و معیار انتخاب برام مبهمه.
      جدای از نفع برای جامعه، خوردن رشته به شرایط موجود و اینها، اگر کسی هم علاقه به تماما رشته ها داشته باشه هم یا استعداد همه رو داشته باشه یا توانایی کسبش رو داشته باشه، بنظر شما چه بهتره؟

البته نکته ای هم هست که برخی رشته ها حوزه کاریشون خیلی کلان هست مثل علوم سیاسی و اقتصاد اما برخی خرد و کوچیک مثل روابط عمومی و حسابداری و برخی بین اینها... برخی رشته ها بسیار فکرمحور محض هستند و مشاغلشون هم همینطور اما برخی خیلی عملی تر هستند... مثل مقایسه تاریخ و فلسفه با حسابداری و علوم انتظامی...

آیا نظری هست!
      یعنی شما به همه ی رشته های انسانی هم علاقه دارید هم استعداد؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      علاقه که تقریبا به همش آره، اگرم رشته خوبی باشه میتونم علاقشو ایجاد کنم یا بیشترش کنم...!
      استعداد هم، تو یه سریش یه چیزایی هست اما فکر میکنم میتونم تو همش استعدادشو بدست بیارم، یعنی میتونم خودمو تغییر بدم

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام خدمت دوستان، بنده تازه عضو شدم؛
      امسال هم پیش دانشگاهی انسانی هستم و اوضاع درسی خداروشکر نسبتا خوبه، هنوز درباره انتخاب رشته هیچ نظری تو ذهنم نیست با کلی فکر اما درباره خود دانشگاه، بنظر شما تهران یا کرج؟

من خودم کرج هستم و دانشگاه دولتی پردیس خوارزمی هست اما آیا تهران دانشگاهاش از لحاظ کیفی این ارزش رو ذاره؟

من نمیخواستم بخاطر دانشگاه زیادی درگیر رفت و آمد شم و بنظرم شهر خودمون راحت تره

درباره انتخاب رشته هم اگر نظری دارید بفرمایید، تقریبا به تمام رشته های انسانی علاقمند هستم اما از اوضاع شغل و کاری اونها اطلاعات کمی دارم.

خیلی ممنون...!
      سلام عزیز!
      والا بیشتر رقابت واسه تهرانه و دانشگاه هاش!!
      به نظرم تهرانو از دست نده!
      از طرفی کرج تا تهران راه زیادی نیست!!(مترو)
      میتونی یه چند ساعت زود تر پاشی برسونی خودتو!
      رشته های پر متقاضی انسانی هم اینان!
      حقوق روانشناسی حسابداری علوم اجتماعی
      خلاف قوانین.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      علاقه که تقریبا به همش آره، اگرم رشته خوبی باشه میتونم علاقشو ایجاد کنم یا بیشترش کنم...!
      استعداد هم، تو یه سریش یه چیزایی هست اما فکر میکنم میتونم تو همش استعدادشو بدست بیارم، یعنی میتونم خودمو تغییر بدم
      خب شما می تونین رشته های تاپ انسانی یعنی حقوق،روانشناسی،حسابداری،ک ارشناسی ارشد علوم قضایی رو انتخاب کنین
      ولی باز هم تحقیق کنین

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با عرض سلام دوباره خدمت دوستان!

بنده این چند مدت کامل همه رشته ها رو بررسی و تقسیم بندی کردم برای خودم و تا حدودی بعضی رو انتخاب کردم اما یک موضوعی هست، این یکی دو روزه مطالبی رو دارم درباره وضعیت اشتغال و اینها میخونم و خیلی اصلا تب و تاب کنکور و دانشگاه انگار از سرم افتاد، خیلی ها حتی با مدارک عالی و دانشگاه های خوب هیچ کاری نداشتند از همه رشته ها، خیلی هم زیاد هستن و الان حس میکنم هر رشته ای رو انتخاب کنم یه ناامنی شدیدی توش هست درباره کار، نظر شما چیه؟ آدم یک مقدار به تلاشش شک میکنه واسه این کار،
      من پدرم صافکار ماشینه، تو فکرم بود برم کنارش کامل یاد بگیرم و کار کنم و بعد درس رو هم ادامه بدم و برای شغلش تلاش کنم،

بدی مسئله اینه تو هر رشته ای که میگفتی بودن این گلگی ها، مدیریت انگلیسی اقتصاد نمیدونم حقوق و علوم تربیتی و جغرافیا و برنامه ریزی و نمیدونم خیلی رشته های دیگه... آدم حس میکنه هر رشته ای بخونه مطلقا هیچ کاری وجود نداره
      خب دوست عزیز..این یه حقیقته دوستم میگفت سه چهار نفر از دانشجویان دکترای اقتصاد و حسابداری انصراف دادن و سربازی رفتنو ترجیح دادن استادی با دکترای اقتصاد داره واسه مقطع دبیرستان زیست و دینی درس میده...حتی واسه تحصیل خارجم تعداد انسانیا کمتره چون سطح علمی انسانیا کمتر بوده همیشه تحلیل گر نبودن اومدن درسارو پاس کردن حفظ کردن اخرشم بیکاری....رشته های علوم انسانی بهترین رشته ها هستن و جایگاه ویژه ای در کشورهای اروپایی امریکایی دارن تو مجله فوربس امریکا دومین رشته پردرامد روانشناس شده با درامد سالانه633ملیون تومن شده....اینجارو نگاه نکن اونور افراد خلاق و باهوش میرن انسانی جامعه شناس و روانشناس از محبوبیت ویژه ای برخورداره واسه همیتم پذیرشش سخته...طبق تحقیق من بعد یک و نیم سال....واسه همین میگن که اینجا برو شغل ازاد یا رشته ای بورسیه علوم قضایی ویا دبیری قبول شو کارت تضمینه....

+رقابت اصلی واسه دانشگاههای تهران بهشتی و علامه هست که اسم و رسم دارن و موقعیت شغلی بهتر و اساتید بنسبت بقیه بهتر اینم بگم دانشجوی شب امتحانی تو اونا هم هستا....یا بی هدف....منظور سواد ادم به تلاش خودش برمیگرده تا دانشگاه اون فقط یه مزیته...

من دوستایی دارم هم حقوق دانشگاه تهران هم علامه طباطبایی هم شهید بهشتی....هرکدوم هدفی دارن....ولی خب ازمون وکالت قبول نشی باید بری کارشناس حقوقی بشی تو شرکتی چیزی....وکیلم ماشالا خیلی زیاد شده...

+من تا حالا دیدم و شنیدم دانش اموزایی که میگن این چند رشترو میتونم تو خودم علاقشو ایجاد کنم ویا دوسشون دارن ولی در اخر میبینن اشتباه کردن چنین چیزی وجود داره ها ولی در یه بعد دیگه....این افکار فقط بخاطر سردرگمیه...
      ویرایش توسط Ali.psy : 04 آذر 1395 در ساعت 15:21

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن