خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 16 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 229
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

گپ خونه ی مذهب

سلام دوستان
      فکر کنم هدف تاپیک از اسمش کاملا معلوم باشه اما ی توضیح هم بدم که تو دلم نمونه:
      خب بیشتر کشور مسلمانان هستن و احتمالا بیشتر اعضای انجمن...توی اسلام هم در رابطه با دین تقلید مشکل داره...
      قراره در رابطه با ادیان مختلف بحث کنیم...نظر بدیم... به دور ازتعصبات...والبته در رابطه با اسلام...ی خرده دینها را بیشتر بشناسیم....
      روحانی نداریم ...پس سوال شرعی نپرسیم بهتره...
      بادانش حرف بزنیم و البته به دور از تعصبات...
      همه ی ادیان الهی محترمند...ما فقط میخوایم شکمون تبدیل به یقین بشه...
      شیعه و سنی ، یهودی و مسیحی و مسلمان...فرقی نداره توهین ممنوع بطور کامل....
      امید وارم استقبال کنین

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با تاپیکت موافقم ! ولی ترس از این توهین ب دین و مذهبی اینجا شکل بگیره !
      البته ان شا الله ک شکل نمیگیره !

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      با تاپیکت موافقم ! ولی ترس از این توهین ب دین و مذهبی اینجا شکل بگیره !
      البته ان شا الله ک شکل نمیگیره !
      اگر من و شما و ...ما ادب را رعایت کنیم... لپ تاپ هامون خود به خود توهین نمینویسن...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raha.. نمایش پست ها
      اگر من و شما و ...ما ادب را رعایت کنیم... لپ تاپ هامون خود به خود توهین نمینویسن...
      بله درسته ! ولی متاسفانه مشکل همین ک من ( نمیگم همه ) خودمو میگم ممکن حرفی بزنم ک باعث توهین ب مذهب یا دینی بشه یا کسی از حرفای من طوری برداتش کنه ک باعث همین توهینا بشه !

خب پس بحثو شروع کنیم !

چرا یک عده میگن اسلام دین عرب ؟ یا مال عرباس ؟ در حالی که مسیحیت هم یک دین اروپایی یا امریکایی نیست ولی هیچ وقت در مورد مسیحیت این حرفا شنیده نمیشه ؟ یا همین دین یهودی ؟

چرا عده ای قرآنو قبول ندارن و میگن قران ممکن تحریف شده باش یا گفته های خود محمد باشه ! در حالی ک همون آدما حرفای انجیل و توراتو و مال هزار سال یا بیشتر قبل از اسلام! ینی اونا هیچ تحریفی نشدن ؟

چرا عده ای روشن فکر حرفای تاریخ طبری رو قبول دارن ولی قرآنو قبول ندارن !

کلا همه کتابا برای اون روشنفکرا صحت داره جز قرآن ؟ این چ دلیلی میتونه داشته باش ؟

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها

بله درسته ! ولی متاسفانه مشکل همین ک من ( نمیگم همه ) خودمو میگم ممکن حرفی بزنم ک باعث توهین ب مذهب یا دینی بشه یا کسی از حرفای من طوری برداتش کنه ک باعث همین توهینا بشه !

خب پس بحثو شروع کنیم !

چرا یک عده میگن اسلام دین عرب ؟ یا مال عرباس ؟ در حالی که مسیحیت هم یک دین اروپایی یا امریکایی نیست ولی هیچ وقت در مورد مسیحیت این حرفا شنیده نمیشه ؟ یا همین دین یهودی ؟

چرا عده ای قرآنو قبول ندارن و میگن قران ممکن تحریف شده باش یا گفته های خود محمد باشه ! در حالی ک همون آدما حرفای انجیل و توراتو و مال هزار سال یا بیشتر قبل از اسلام! ینی اونا هیچ تحریفی نشدن ؟

چرا عده ای روشن فکر حرفای تاریخ طبری رو قبول دارن ولی قرآنو قبول ندارن !

کلا همه کتابا برای اون روشنفکرا صحت داره جز قرآن ؟ این چ دلیلی میتونه داشته باش ؟
      برخی از افراد عقیده دارن که بعد از پیامبر بر اساس حملاتی که از جانب حکام و... میشد قرآن از بین رفته و این کتابی که دست ماست حقیقی نیست...
      یا اینکه محمد(ص) قرآن را نوشته اما کاملا معلومه این حرف ها نادرسته ...
      بر اساس اعجاز محتوایی قرآن واینکه مطالب علمی را گفته میشه به این موضوع پی برد...
      پس قرآن تحریف نشده...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinu نمایش پست ها
      بدون مقدمه شروع میکنم و ممنون از اینکه این تاپیک رو زدید
      خدا گفته آسمان ها و زمین بر عدل برپاست
      خب پس چرا ما باید تو آخرت تاوان گناهانمون رو تا ابد پس بدیم؟
      بعد از یه مدت عذاب کشیدن بلاخره حسابمون باید تسویه بشه یا نه؟
      یه چیز دیگه هم اینکه تا کی میخوایم تو بهشت بخوریم و بنوشیم؟
      یه بدی دیگه هم که این بهشت داره اینه که اون موقع فرقش با این دنیا فقط جاودانه بودن میشه
      خودتو تصور کن تا ابد بخوای تو زمین زندگی کنی... خب بلاخره بعد از یه مدت همه چی بی ارزش میشه دیگه
      همه روحانی ها همش راجب بهشت و جهنم میگن اما کسی راجب بعدش حرفی نمیزنه
      اگه کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بذاره لطفا
      نمیدونم چقدر درسته یا اصلا بیان این حرف کار درستیه یا نه...
      سرتا سر اسلام بخشش وجودداره...حالا فکر کن خدای به این بخشندگی عادل نباشه....عدالت خدا به سمت بخشیدنه...
      بجز ی سری از گناهکارها که هم فیها خالدون اند...بقیه امکان بخشیده شدنشون هست.....
      مثلا من ی مسلمونم اما گاهی وقتا غیبت میکنم،تهمت میزنم ، دروغ میگم....گناه کبیره است ... حالا یعنی همه ی خوبی های من از بین رفت یعنی من جهنمی ام...
      آره ...شاید جهنمی باشم... اما تا ی مدت خاص ... تاوان گناهانم را که دادم ... امکان بهشت رفتنم وجود داره...
      جدای از این بنابر عدالت خداوند...تاوان اون کسی که قتل کرده با اونی که دزدی کرده یکی نیست...راتب مختلف داره جهنم..
      میگم بعد ی مدت امکان بخشیده شدن وجود داره... چون اگر این امکان وجود نداشت...هم عدالت خدا...هم بخشنده و مهربان بودنش و هم این که میگن برای مرده خیرات بفرستین ...اینا همش از بین میرفت...
      اما آدم باید سعی کنه خوب باشه چون افرادی هم وجود دارن که تا ابد در جهنم میمونن..

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      توصیه میکنم رمان دنیای تئو از کلمان رو بخونین..در زمینه ادیان ومذهب های مختلفه...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه چیز دیگه هم اینکه تا کی میخوایم تو بهشت بخوریم و بنوشیم؟
      یه بدی دیگه هم که این بهشت داره اینه که اون موقع فرقش با این دنیا فقط جاودانه بودن میشه
      خودتو تصور کن تا ابد بخوای تو زمین زندگی کنی... خب بلاخره بعد از یه مدت همه چی بی ارزش میشه دیگه
      همه روحانی ها همش راجب بهشت و جهنم میگن اما کسی راجب بعدش حرفی نمیزنه
      در رابطه با بهشت هم تا جایی که من میدونم دلزدگی نداره...
      هر آنچه که از خوبی ها در این دنیا هست در بهشت هم هست وجاودانه است...ما با این که میدونیم دنیا فانیه و در کنار خوبی هاش سرشار از بدی اما ازش دلزده نمنیشیم حالا از ی جای سراسر خوبی زده بشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با عقل جور درنمیاد..
      بعدشم اینکه خدایی که زمین را به این پهناوری و زیبایی آفریده قطعا بهشتش زیباتره...و پهناور تر...

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سلام....
      از کجا شنیدین که باید تا ابد قراره عذاب بکشیم؟
      تا جایی که میدونم اینطوریه که ما به اندازه ی گناهامون عذاب میبینم و هر کی گناهش کمتر باشه زودتر بعد یع عذاب کوتاه به ارامش میرسه و میره بهشت...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bano.m نمایش پست ها

سلام....
      از کجا شنیدین که باید تا ابد قراره عذاب بکشیم؟
      تا جایی که میدونم اینطوریه که ما به اندازه ی گناهامون عذاب میبینم و هر کی گناهش کمتر باشه زودتر بعد یع عذاب کوتاه به ارامش میرسه و میره بهشت...
      در قرآن کریم ، تصریح شده است‌: «إِن‌َّ اللَّه‌َ لاَ یغْفِرُ أَن یشْرَک بِه‌ِ وَیغْفِرُ مَا دُون‌َ ذَ َلِک لِمَن یشَآءُ؛ (1) خداوند [هرگز] شرک را نمی‌بخشد! و کم‌‌تر از آن را برای هر کس بخواهد [و شایسته بداند] می‌بخشد!».
      مجازات ها اصولا از سه قسم خارج نیست :
      1- مجازات قراردادی، همان کیفرها و مقرّرات جزیی است که در جوامع بشری قانون گذاران الهی یا غیر الهی وضع می‏کنند، مثل حدّ شرابخوار، دزد، قاتل و ... .
      در این گونه مجازات همه گفته‏اند باید بین جرم و کیفر تناسب وجود داشته باشد.
      چنان که در اسلام چنین چیزی ملاحظه شده است. بین مجازات زناکاری که زن دارد و کسی که زن ندارد، تفاوت وجود دارد. بین کسی که بار اول دزدی کرده یا چیزی را خارج از صندوق و انبار در بسته دزدیده و کسی که دزد حرفه‏ای است، یا با شکستن صندوق و انبار چیزی را دزدیده است، تفاوت وجود دارد و... .
      2- مجازاتی که با عمل رابطه تکوینی یا علت و معلولی دارد، مثلاً بین خوردن سمّ و مسموم شدن رابطه تکوینی وجود دارد، چه شخص بداند و چه نداند، بچه باشد یا بزرگ، گناهکار باشد یا بی گناه،... فرقی نمی‏کند هر کسی بخورد، مسموم می‏شود. در این جا تناسب وجود ندارد و احدی هم اعتراض نمی‏کند که این چه ظلمی است در حق بچه یا بی گناه و....
      3- مجازاتی که تجسم و عینیّت یافتن جرم و گناه است، در قرآن آمده است: آنانی که اموال یتیمان را از راه ظلم و غیر شرعی می‏خورند ، آتش در شکم خود وارد می‏کنند. (4)

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      تاپیک بسی خوب

مخسی از استارتر

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      این جور که دارم صحبت های دوستان رو میخونم
      به نظرم بهتره برم یکم در مورد دین هم تحقیق کنم
      البته فعلا مکانیک رو ببینم بعدا وقت هست
      استارتر تاپیکت باحاله ایول
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده
      ادمایی که ازش افتادن هیچوقت دیده نشدن

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raha.. نمایش پست ها
      در قرآن کریم ، تصریح شده است‌: «إِن‌َّ اللَّه‌َ لاَ یغْفِرُ أَن یشْرَک بِه‌ِ وَیغْفِرُ مَا دُون‌َ ذَ َلِک لِمَن یشَآءُ؛ (1) خداوند [هرگز] شرک را نمی‌بخشد! و کم‌‌تر از آن را برای هر کس بخواهد [و شایسته بداند] می‌بخشد!».
      مجازات ها اصولا از سه قسم خارج نیست :
      1- مجازات قراردادی، همان کیفرها و مقرّرات جزیی است که در جوامع بشری قانون گذاران الهی یا غیر الهی وضع می‏کنند، مثل حدّ شرابخوار، دزد، قاتل و ... .
      در این گونه مجازات همه گفته‏اند باید بین جرم و کیفر تناسب وجود داشته باشد.
      چنان که در اسلام چنین چیزی ملاحظه شده است. بین مجازات زناکاری که زن دارد و کسی که زن ندارد، تفاوت وجود دارد. بین کسی که بار اول دزدی کرده یا چیزی را خارج از صندوق و انبار در بسته دزدیده و کسی که دزد حرفه‏ای است، یا با شکستن صندوق و انبار چیزی را دزدیده است، تفاوت وجود دارد و... .
      2- مجازاتی که با عمل رابطه تکوینی یا علت و معلولی دارد، مثلاً بین خوردن سمّ و مسموم شدن رابطه تکوینی وجود دارد، چه شخص بداند و چه نداند، بچه باشد یا بزرگ، گناهکار باشد یا بی گناه،... فرقی نمی‏کند هر کسی بخورد، مسموم می‏شود. در این جا تناسب وجود ندارد و احدی هم اعتراض نمی‏کند که این چه ظلمی است در حق بچه یا بی گناه و....
      3- مجازاتی که تجسم و عینیّت یافتن جرم و گناه است، در قرآن آمده است: آنانی که اموال یتیمان را از راه ظلم و غیر شرعی می‏خورند ، آتش در شکم خود وارد می‏کنند. (4)
      بله همینطوره...تا اخرشو نخوندم...اما با توجه به کلیاتش فهمیدم یکم باز ترش کردین...

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The JoKer نمایش پست ها
      این جور که دارم صحبت های دوستان رو میخونم
      به نظرم بهتره برم یکم در مورد دین هم تحقیق کنم
      البته فعلا مکانیک رو ببینم بعدا وقت هست
      استارتر تاپیکت باحاله ایول
      یه پیشنهاد اینجا بچها از ادیان مختلفی هستند اگه هرکس درباره دینش بیاد بگه خعلی خوب میشه

اسلام شیعه رو همه میشناسن فرقش با سنی و یهودی و ....

اینکه کجاها باهم فرق دارند و ..... اینارو بشناسیم بهتره

امــــا نه با سرچ تو گوگل خود بچها بیان بگن با زبون خودشون خعلی بهتره بنظرم

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      راستی قضیه اینکه میگن این چند هزار امام زاده چطور از 12 امام هستن چیه؟
      .
      .
      .قضیه اینکه میگن تو ریارت عاشورا همش نفرین و لعنت هست و با نفرت و ...نمیشه به عشق رسید چیه؟
      .
      .اینم بگم هدف من از این پستا مخالفت با اسلا و یا این چیزا نیستا.من اینا رو شنیدم و میخوام رفع ابهام بشه برام.در مورد درست و غلطیشون هم نمیدونم
      ویرایش توسط Mr Sky : 06 آبان 1395 در ساعت 14:43

صفحه 1 از 16 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن