خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 68
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

مهندس شویم یاپزشک؟؟؟؟؟

قابل توجه اونایی که سنگ ریاضی به سینه میزنن لینک مهندس شویم یا پزشک؟
      ویرایش توسط mohammad1397 : 01 آبان 1395 در ساعت 15:11

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو این مملکت هر چی پوله یا دست رئیس روئسا و گنده منده هاست یا دست پزشکا و دندون پزشکا...

بقیه هم اون گوشه موشه ها یه جوری زندگیشونو میچرخونن :\

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این آقا یکم چاخان اومده.اولا زیست کلا سختره.دوما کی روزانه با لیسانسه ی دندون می تونه دو سه ملیون در بیاره؟سوما خودشون ماهانه 4 ملیون در میارن کمه؟؟؟جز قسر بالای جامعه هستند.بعدش حساسیت کدوم شغل بیشتره؟درصد بیکاری کدوم کمتره؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاریزما نمایش پست ها
      مهندس شدن اسونه دکتر شدن سخت کنکور پزشکی فقط سه درصدشون پزشک میشن ظرفیت پذیرش هر ساله محدود در نتیجه همیشه براش کار هست برای پسرا ها خدمت نداره تو طرحش اگه خدمت نداشته باشی ده میلیون بهت میدن مناطق محروم
      کنکور ریاضی همه میشن مهندس دولتی ازاد پیام نور علمی کاربردی غیر انتفاعی
      ایرانه کشوری صنعتی نیست اینده شغلیت مشخص نیست

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سواله یه کم چرته ببخشیدا تو هم مث من فک کنم با دیپ ریاضی داری تجربی میخونی ! پ مث همیم
      ولی بهتره بگی مهندس (برق-کامپیوتر-مکانیک-صنایع کلا تاپ ها) شریف یا کلا دانشگاه های 1 2 3 کشور بشیم یا پزشک؟!
      مهندسی و دانشگاه غیر انتفاعی قل قل تپه هم میده هیچ وقت نمیشه پزشکی و مهندسی و با هم مقایسه کرد
      یه مهندس فارغ التحصیل شریف که اکثرا از ایران میرن اگه عقلشون کار کنه [!] که از ایران میره درامد خیلی بالایی خواهد داشت از یه پزشک تو ایران شاید بیشتر !
      اگه میتونین شریف قبول شید و از ایران برین بسم الله اگه نه هم که اینده ت رو هوا عه !
      یه مهندس پفکی دیدم یا پارتی و گرفتن پروژه اندازه یه پزشک عمومی یا چند برابر درامد داشته !
      فقط اینو بدون مهندسی رو هواست اگه دانشگاه تاپ نری ! یعنی 98% احتمال درامد زیر 1.5 میل !
      من خودم عاشق برنامه نویسی ام (به رشته های تجربی هم علاقه دارم ب سه رشته، به پرستاری و و و ) ولی علاقه تنها نون شبت نمیشه !
      اینایی که میگن فقط علاقه صداشون از جای گرم در میاد !
      یا پدر و مادر پولدار یا پارتی یا اینکه سهمیه دارن و اگه برن تو اداره راحت پست و مقام میگیرن
      خیلی پر حرفی کردم خواستم همه چیز و روشن کنم واست
      خوشا دیدار ما در خواب ...
      ویرایش توسط -AMiN- : 01 آبان 1395 در ساعت 14:48

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بستگی به خودت داره ....
      اگه دنبال پول هست قطعا پزشکی ولی اگه به پول اهمیت نمیدی برو دنبال علاقه ات

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عین حقیقت رو نوشته

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باید مملکت به جایی برسونیم تا التماس نکنند بچه زیاد کنید بگن تو رو خدا بیاید وزارت علوم هم درس بخونید اینقدر پشت کنکور وزارت بهداشت نمونید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چقدر آدم ناراحت میشه وقتی می خونه اگر دنبال پولی برو پزشکی و دندون و دارو...
      اما نمی دونن اگر می خوای به پول برسی از پزشکی باید عاشقش باشی تا بتونی دووم بیاری
      تا بتونی وارد تخصص شی تا بتونی ۴۸ ساعت بیدار بمونی ...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یادداشت دریافتی- رضا احمدیان؛ فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مهندسی برق هستم یادم است در زمانی که دانش آموز بودیم اگر از ما می‌پرسیدند می‌خواهید چکاره شوید در جواب فوراً می‌گفتیم دکتر یا مهندس.

دوست صمیمیی داشتم که در تمام مراحل دبیرستان با هم بودیم و با هم یک رقابت سالم درسی داشتیم و هر دو دیپلم ریاضی و فیزیک گرفتیم من عاشق رشته مهندسی بودم و دوستم بنا به تشویق خانواده‌اش در کنکور تجربی شرکت کرد.

سال اول هردو در دانشگاه دلخواهمان در تهران قبول نشدیم من به رشته مهندسی برق در یکی از دانشگاه‌های تهران علاقه داشتم و دوستم نیز مایل بود در تهران دندانپزشکی بخواند. یک سال وقت داشتیم با هم در منزل و کتابخانه دروس عمومی ‌مشترک و ریاضی و... را با هم کار می‌کردیم و دوستم همزمان کلاس‌های خصوصی زیست شناسی نیز می‌رفت.

خوشبختانه سال بعد هر دو به آرزویمان رسیدیم من در یکی از دانشگاه‌های دولتی تهران در رشته مهندسی برق قبول شدم ولی دوستم در یکی از شهرستان‌ها در رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد قبول شد و چون هنوز خدمت مقدس سربازی نرفته بود ناچاراً برای ادامه تحصیل با کمک والدینش با پرداخت شهریه به شهرستان جهت ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی رفت.

در طول دوران تحصیل همیشه با هم در ارتباط بودیم دوستم خودش بارها اذعان داشت که خواندن درس دندانپزشکی بسیار راحت‌تر از مهندسی برق است و بیشتر کارش عملی است و به راحتی واحدهایش را پاس می‌کند. و صادقانه اعتراف می‌کرد که رشته مهندسی برق مشکلتر از دندانپزشکی است.

بگذریم سرتان را درد نیاورم اکنون دوازده سال از آن زمان گذشته و دوستم داری مطب دندانپزشکی است و من هم با مدرک کارشناسی ارشد برق در یک شرکت خصوصی کار می‌کنم.

شاید باور نکنید درآمد من به زور ماهیانه با کلی تلاش در بهترین حالت بین سه تا چهار ملیون تومان است ولی دوستم روزانه حداقل دو تا سه ملیون تومان درآمد دارد.

من برایش آرزوی موفقیت می‌کنم چون دوست عزیز و صمیمیم است و این نوشته از روی حسادت نیست بلکه خواسته‌ام درد دلی با مسئولین داشته باشم.

باور کنید من در تأمین خرج و مخارج زندگی خودم و همسرم با داشتن دو فرزند کوچک واقعا درمانده شده‌ام ولی دوستم بهترین امکانات زندگی را برای همسر و فرزندش فراهم کرده است.

اکنون سوالم از مسئولین محترم این است که چرا اینقدر رشته های مهندسی در مملکت کم اهمیت شده‌اند من هر بار باید جلوی زن و فرزندانم شرمنده باشم ولی دوستم بتواند بهترین زندگی را داشته باشد واقعاً چرا باید اینقدر تفاوت درآمد میان رشته‌های مهندسی با رشته های پزشکی یا دندانپزشکی باشد.

دوستم که خانواده آگاهی داشت مسیر و سطح زندگیش عوض شد که کلاً قابل قیاس منطقی با من نیست ولی من با کلی زحمت و مرارت باید درآمدم اینگونه باشد من با تعدادی از دوستانم که در خارج از کشور در کار مهندسی هستند صحبت کرده‌ام آنها می‌گویند حتی اگر بهترین متخصص در رشته پزشکی باشی تفاوت درآمدت با مهندسین همسطح اینقدر بارز نیست.

حالا من که بین سه تا چهار ملیون تومان شکر خدا درآمد ماهیانه دارم حال آن دبیر محترم با مدرک کارشناسی ارشد با دریافتی ماهانه حداکثر دو میلیون تومان چکار کند که درآمد یک ماهش برابر درآمد یکروز یک دندانپزشک است.

مسئولان محترم خواهش می‌کنم چاره‌ای برای این اختلاف فاحش بیابید شما مسئولید و باید در پیشگاه باری تعالی پاسخگوی امثال ما باشید.

چرا در ایران میان تحصیلکرده‌های متخصص پزشکی یا دندانپزشکی با ما مهندسین و سایر اقشار تحصیلکرده باید اینقدر تفاوت درآمد باشد واقعاً این اختلاف فاحش چه منطقی دارد و دلیلش چیست؟

در خاتمه مخاطبم با عزیزان رشته فنی و مهندسی است عزیزان از تجربه من پند گیرید اگر واقعاً دنبال زندگی راحت برای خود و همسر آینده‌تان هستید و در صورت علاقه حتما در رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی ادامه تحصیل دهید تا مثل ما شرمنده زن و فرزندانتان نباشید.

.
      .
      .

واقعا چرا؟؟!! چرا باید استعداد بچه های این کشور اینطوری تلف بشه؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ینی واقعا واسه آدمی که بخواد بخاطر پول بره پزشکی متاسفم...پزشکی عشق میخواد فقط...همینو بس

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR.MAM نمایش پست ها
      ینی واقعا واسه آدمی که بخواد بخاطر پول بره پزشکی متاسفم...پزشکی عشق میخواد فقط...همینو بس
      جهت اطلاعتون باید عرض کنم الآن 90 درصد کسایی که پزشکی رو انتخاب میکنن برای پوله!! در صورتی که اگه ازشون بپرسی چرا اومدی پزشکی جواب میده به خاطر علاقه!!
      دیگه بالاتر از رتبه 1 تجربی امسال نیست که! بنده خدا گفت به خاطر علاقه ام اومدم اما اگه علاقه داشت الآن سال چهارم پزشکی بود نه اینکه دانشجوی انصرافی برق باشه.

سوء تفاهم نشه اما خیلی از اعضای همین انجمن هم صرفا به خاطر پول و اجتماع پزشکی رو انتخاب کردن نه عشق و علاقه. (البته کسانی هم هستند که واقعا عاشق پزشکی اند بحث اونها جداست)

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نگید متاسفم ...خیلیا بعد از تشکیل خونواده و رفتن زیر باره خرج و مخارج فهمیدن که اصلا با علاقه شکم خونوادشون رو نمی تونند سیر کنند

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مگه کسی هست که بخاطر پول نره ؟!!!!!!!!!!
      فکر کنم یک در میلیون باشه !!!!!!!!!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehhhh نمایش پست ها
      مگه کسی هست که بخاطر پول نره ؟!!!!!!!!!!
      فکر کنم یک در میلیون باشه !!!!!!!!!
      به خدای احدو واحد قسم میخورم که هدفم از پزشکی پول نیست...

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)