خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20

موضوع: سوال شیمی

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال شیمی

کسی جواب این سوالو میدونه؟؟؟؟

در یون m با (یک بار منفی ) و با عدد جرمی 80، تفاوت الکترون و نوترون برابر 9 می باشد، عدد اتمی عنصر m را پیدا کنید.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad15 نمایش پست ها

در یون m با (یک بار منفی ) و با عدد جرمی 80، تفاوت الکترون و نوترون برابر 9 می باشد، عدد اتمی عنصر m را پیدا کنید.
      میشه 35

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad15 نمایش پست ها

سلام داداش اول از همه این فرمول و حفظ نه نه! برا خودت اثبات کن(اثباتش کاری نداره ی دستگاه دومعادله دو مجهوله):عدد اتمی=عدد جرمی-(تعداد نوترون-تعداد پروتون)تقسیم بر دو
      البته خودتم با یکمی تجسم می تونی ب درستیه این فرمول پی ببری!
      خب تو صورت سوال تفاوت پروتون و نوترون ب طور غیر مستقیم از طریق تفاوت الکترون نوترون و یک بار منفی بودن یون داده شده ک مطمعنم خودت فهمیدی ک می شه 10 احتیاجی ب معادله نوشتنم نیس!
      پس با داشتن عدد جرمی(80) و داشتن تفاوت پروتون و نوترون(10) خودت راحت با فرمول می فهمی ک جواب 35 می شه!البته این مسئله جایه سخت تر شدن هم داشت اینطور ک می شد با مبحث میانگین جرم اتمی ایزوتوپ ها ترکیب بشه مث یکی از سوالایه الگو ک درجه سختیش d بود!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Devil May Cry نمایش پست ها
      سلام داداش اول از همه این فرمول و حفظ نه نه! برا خودت اثبات کن(اثباتش کاری نداره ی دستگاه دومعادله دو مجهوله):عدد اتمی=عدد جرمی-(تعداد نوترون-تعداد پروتون)تقسیم بر دو
      البته خودتم با یکمی تجسم می تونی ب درستیه این فرمول پی ببری!
      خب تو صورت سوال تفاوت پروتون و نوترون ب طور غیر مستقیم از طریق تفاوت الکترون نوترون و یک بار منفی بودن یون داده شده ک مطمعنم خودت فهمیدی ک می شه 10 احتیاجی ب معادله نوشتنم نیس!
      پس با داشتن عدد جرمی(80) و داشتن تفاوت پروتون و نوترون(10) خودت راحت با فرمول می فهمی ک جواب 35 می شه!البته این مسئله جایه سخت تر شدن هم داشت اینطور ک می شد با مبحث میانگین جرم اتمی ایزوتوپ ها ترکیب بشه مث یکی از سوالایه الگو ک درجه سختیش d بود!
      با این فرمول احتمال اشتباه یکم زیاده وقت گیر هم هست !!!!!!!!!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yema نمایش پست ها
      با این فرمول احتمال اشتباه یکم زیاده وقت گیر هم هست !!!!!!!!!
      بله برا کسی ک حفظش کرده باشه صددرصد وقت گیر و احتمال خطا بالا هس اصلا سر جلسه یادش نمی یاد این فرمول و چ برسه ب اینکه بخواد اشتبا کنه!!!!!!!اصلا طراح از عمد تفاوت الکترون و نوترون و داده تا کسی ک حفظ کرده دسش رو شه!!!!!!!اگه کسی واقعا این فرمول و بلد باشه هم اثبات ریاضیشو هم اثبات شهودی و تجسمیش و هم از کسی ک اینو حفظ کرده و هم از کسی ک می خواد سر جلسه دستگاه دو معادله دو مجهول بنویسه سریع تر و همه روچشمی حل می کنه. . .

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بله برا کسی ک حفظش کرده باشه صددرصد وقت گیر و احتمال خطا بالا هس اصلا سر جلسه یادش نمی یاد این فرمول و چ برسه ب اینکه بخواد اشتبا کنه!!!!!!!اصلا طراح از عمد تفاوت الکترون و نوترون و داده تا کسی ک حفظ کرده دسش رو شه!!!!!!!اگه کسی واقعا این فرمول و بلد باشه هم اثبات ریاضیشو هم اثبات شهودی و تجسمیش و هم از کسی ک اینو حفظ کرده و هم از کسی ک می خواد سر جلسه دستگاه دو معادله دو مجهول بنویسه سریع تر و همه روچشمی حل می کنه. . .
      این راه حلیه که من میرم خیلی راحت و مفید
      New Microsoft Word Document
      تنها راه گذاشتن همین بود گوشیم کیفیتش پایینه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این راه حلیه که من میرم خیلی راحت و مفید
      New Microsoft Word Document
      تنها راه گذاشتن همین بود گوشیم کیفیتش پایینه

داداش امیدوارم از دسم ناراحت نشی ولی این دقیقا همون راه منه ولی این کاری ک شما کردی آدمو می بره ب سمت حفظ فرموله بیشتر به طوری ک طرف برا هر تیپ سوال باید ی فرمول پارامتری حفظ کنه که فقطم دقیقا برا همون تیپ تست بدرد می خوره!! این کار ب درد لای جرزه دیوارم نمی خوره!!!!!!!!!(البته تو پرانتز هم باید بگم تو فرمول باس می نوشتی قرینه بار یون!)
      .
      .
      screenshot-11-.png

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

داداش امیدوارم از دسم ناراحت نشی ولی این دقیقا همون راه منه ولی این کاری ک شما کردی آدمو می بره ب سمت حفظ فرموله بیشتر به طوری ک طرف برا هر تیپ سوال باید ی فرمول پارامتری حفظ کنه که فقطم دقیقا برا همون تیپ تست بدرد می خوره!! این کار ب درد لای جرزه دیوارم نمی خوره!!!!!!!!!(البته تو پرانتز هم باید بگم تو فرمول باس می نوشتی قرینه بار یون!)
      .
      .
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (11).png
مشاهده: 54
حجم: 15.0 کیلو بایت
      دوست عزیز درسته که فرمول حفظ کردن و پارامتری کردن کار غلطی و خودم هم یکی از طرفدارای همین موضوع هستم
      ولی کنکور بحثش فرق میکنه
      زمان کم و سوالات سخت شدن و باید یه بخشی از حل مساله رو به قدرت حفظیت بسپاری
      مثلن برای استوکیومتری من به غیر از معادله ، ضرایبو حتی وزن مولی همشونو حفظ کردم
      دیگ تو کنکور وقت این نیست بشینم ببینم لیتیم پراکسید چیه
      مثلن برای این سوال دوستمون فک کنم جواب 35 رو تو کمتر از 3 ثانیه پیدا کردم
      بازم میگم من با این تفکر به شدت مخالفم ولی فعلن راهی دیگ ای نیس

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

.
      .
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (11).png
مشاهده: 54
حجم: 15.0 کیلو بایت
      نه فرمول همینه قرینه لازم نداره
      اتفاقا اگه اختلاف پروتون و نوترون هم باشه همین جواب میده پس بدرد جرز دیوار میخوره مگه شیمی چندتا فرمول داره که برا هر تیپ یه فرمول حفظ کنی یکی اینه یکی هم نمک ابدار که نمک ابدار رو هم بدون فرمول میشه حفظ کرد بقیه شیمی هم که فرمول نداره مسئله هاش تقریبا با تناسب حل میشن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میشه ۳۵ اینم فرمولش:

n+p=80*
      n-e=9"
      e=p+1 اینو تو رابطه " میزاریم که میشه n-p=10 بعد اینو با رابطه * یه معادله تشکیل میدیم n بدست میاد
      رها چو برگ خسته در باد🍃

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها
      میشه ۳۵ اینم فرمولش:

n+p=80*
      n-e=9"
      e=p+1 اینو تو رابطه " میزاریم که میشه n-p=10 بعد اینو با رابطه * یه معادله تشکیل میدیم n بدست میاد
      کاملا
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده
      ادمایی که ازش افتادن هیچوقت دیده نشدن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این همه دور خودت نچرخ زمونه دورت میزنه
      تفاوت الکترو ن و نوترون رو داده 9 خوب یون یکبار منفیه باید یکی به این تفاوت اضاف کنی اگر یون بار مثبت بود یکی باید کم میکردی از تفاوت خوب 9+1 میشه 10 حالا عدد جرمی رو منهای تفاوت الکترون و نوترون کن یعنی 80 منهای 10 میشه 70 خوب 70 رو تقسیم بر دو کن میشه 35

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ashkin0098 نمایش پست ها
      این همه دور خودت نچرخ زمونه دورت میزنه
      تفاوت الکترو ن و نوترون رو داده 9 خوب یون یکبار منفیه باید یکی به این تفاوت اضاف کنی اگر یون بار مثبت بود یکی باید کم میکردی از تفاوت خوب 9+1 میشه 10 حالا عدد جرمی رو منهای تفاوت الکترون و نوترون کن یعنی 80 منهای 10 میشه 70 خوب 70 رو تقسیم بر دو کن میشه 35
      شما هم باریکلا
      ارتفاع چشمم خیلی زیاده
      ادمایی که ازش افتادن هیچوقت دیده نشدن

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amins نمایش پست ها
      دوست عزیز درسته که فرمول حفظ کردن و پارامتری کردن کار غلطی و خودم هم یکی از طرفدارای همین موضوع هستم
      ولی کنکور بحثش فرق میکنه
      زمان کم و سوالات سخت شدن و باید یه بخشی از حل مساله رو به قدرت حفظیت بسپاری
      مثلن برای استوکیومتری من به غیر از معادله ، ضرایبو حتی وزن مولی همشونو حفظ کردم
      دیگ تو کنکور وقت این نیست بشینم ببینم لیتیم پراکسید چیه
      مثلن برای این سوال دوستمون فک کنم جواب 35 رو تو کمتر از 3 ثانیه پیدا کردم
      بازم میگم من با این تفکر به شدت مخالفم ولی فعلن راهی دیگ ای نیس
      بله داداش منم با شما هم عقیده ام اگه دقت می کردین تو چن تا پست قبل هم دو معادله و دو مجهول نوشتن سر جلسه رو نقد کردم!!!!!!!!!!!!البته با اینیم ک می گین باید حفظ باشین تا حدودی مخالفم و می گم ای!داوطلب کنکور باید ذکاوت داشته باشه!من یادمه ی دف استادی می گف ب دانش آموزام ی سوال دادم حل کنن همه همون راهه تشریحی ک تو پاسخ نامه کتاب تست بود و نوشتن ب غیر از ی نفر ک راهه نیم خطی برا اون سوال پیش نهاد داد!!!!!! می گف همون نفر اون سال 10 کنکور ریاضی شد!!!!!!ی رتبه برتر علاوه بر خرخونیش بلاشک تیزهوش ترین دانش آموزه کشوره بر خلاف تصور خیلیا ک فک می کنن رتبه برتر شدن فقط ب خرخونیه!!!!!!خیلی از دانش آموزا ک اصلا پاسخ تشریحی رو نمی فهمن تازه اگه بفهمن باید خداروشکر کرد!خیلی ها برا حل مسائل همیشه نگاه پاسخ تشریحی می کنن و حفظش می کنن خیلی ها هم جواب سوال و خودشون بدست می یارن ولی با همون طرز تفکر روتین و کلیشه ای پاسخ نامه تشریحی و هیچ خلاقیتی توش ب کار نمی برن!!!خیلی تعداد قلیلی هستن مث اون رتبه 10! البته بایدم کم باشن چون بالاخره هر کی ک زیر 50 نمی شه رتبش!!!!!!!در مورد اون چیزی ک گفتین باید تمام واکنشا با ضریب + جرم مولی تمام مواد حفظ باشیم!!!!!!!!خیلی خیلی اشباهه شما تا حالا اینا رو تعداد شون شمردین ببینین چن تا می شه یا رو کاغذ دسه بندیشون کردین ببینین چن صفحه آ چهار یا آ سه می شه به عنوان کسی ک این کار و کرده دارم این حرف و بهتون می زنم!!!!!!!!این حرف خیلی ابتدایی عه و اشتباس!!!! اولا اونایی رو ک خیلی معروفن و طراحا اکترن ازشون استفاده می کنن و باید حفظ باشین ک اصلا احتیاجی ب حفظ کردنشون نیس شما از بس تو سوالا می بینینش ک خودبخود می ره تو ضمیر ناخودآگاهتون مث گلوکز ک می شه 180 فک کنم برا این می گم 180 چون 4 ماهه ک از کنکورم گذشته یا مث همون لیتیم پراکسید ک شما گذاشتین!!!!!!!دوم باید هوشمندی ب خرج بدین مثلا برا ترکیب هایه معدنی شما باید جرم بنیان ها رو حفظ باشین مثلا نیترات می شه 62 و نباید همه ترکیب هایه معدنی رو حفظ کرد!!!!!!!برا ترکیب هایه آلی شما باید جرم گروه عاملی ها رو به علاوه ترکیب های آلیه مادر مث بنزن(c6h6) حفظ باشین و سعی کنین جرم مولی بقیه رو با اینا بدس بیارین نه همه ترکیب هایه آلی کتاب رو حفظ باشین ک ب جرعت می گم نا ممکنه!!!!!!!در مورد واکنشا هم واکنشایه یگانه و دو گانه ک ی قاعده اکسایش کاهش داره ک تو هوا می گی ضرایب و بدون موازنه اصلا احتیاجی ب حفظ کردن نیس یا مثلا واکنش سوختن ی قاعده ثابت داره و .... البته واکنشایه تجزیه و بی قاعده رو هم باید اینقد بشینی تو چرک نویس موازنشون کنی ک دیگه حالت ازشون بهم بخوره!!!!! یا به صورت مولکولی معادله رو تو ذهنت تجسم کنی و موازنه کنی ک البته این و اصلا نمی شه توضیح داد چون اصلا ب صورت کلامی قابل توجیه نیست باید شفاهی توضیح داد!!!!می دونم نفمیدین چی گفتم!!!!!تازه این ی بخش کوچیکی از چیزایی هس ک ی کنکوری باید بدونه خیلی بیشتر از این حرفاس مثلا شما تو حل مسائل فیزیک و شیمی نه تنها باید عدد ثابتا رو حفظ باشین بلکه باید تجزیه اونا و حتی مضاربشون و حفظ باشین!!!!!!!مثلا باید بدونین عدد آووگادرو یا ثابت ریدبرگ تقسیم بره دو سه پنج چن می شن!!!!
      می گم این چیزا خیلی بحثش مفصله اصلا تو نوشته هم نمی شه توضیح داد باید حتما شفاهی توضیح داد!!!!!ولی این ک چطور ی دانش آموز خودش می تونه ب این چیزا برسه جوابش اینه:تمرین+خلاقیت+تمرین+خلا قیت+تمرین+...... دقیقا همون جریان رتبه برتره ک توضیح دادم!

نه فرمول همینه قرینه لازم نداره
      اتفاقا اگه اختلاف پروتون و نوترون هم باشه همین جواب میده پس بدرد جرز دیوار میخوره مگه شیمی چندتا فرمول داره که برا هر تیپ یه فرمول حفظ کنی یکی اینه یکی هم نمک ابدار که نمک ابدار رو هم بدون فرمول میشه حفظ کرد بقیه شیمی هم که فرمول نداره مسئله هاش تقریبا با تناسب حل میشن
      داداش من بار یون ، منفیه یکه اگه طبق رابطه شما با تفاوت الکترون و نوترون جمع بشه می شه 1-9=8 و جواب در می یاد 36 ک طراح هم قطعا تو گزینه ها گذاشتتش!!!!!!!!!!!!!!!
      شیمی فرمول نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! ما مث اینکه فرمولایی رو ک آقایون برا هر تیپ تست محلول و اسید باز و دراوردن و ندیدین!!!!!!!!!!!!!!!شما فرمولایه فیزیک و ریاضی نه اون فرمولایه من دراوردی منظورم فرمولایه کتاب درسی ک خیلیا شون آزمایشگاهین و اثبات تئوریک ندارن مث سرعت موج در طناب رو می خوای کجای دلت بزاری ک حالا بخوای کلی فرمول من دراوردی پارامتریک رو هم حفظ باشی!!!!!!ضمنا آب تبلور اصلا فرمول نداره کسایی هم ک براش فرمول ساختن همشون بلا استثنا بعد از کنکور کتاباشون و ویرایش کردن و تو پاسخنامه هاشون نوشتن این فرمول استثنا داره و بدرد نمی خوره و برا کنکورایه جدید قابل استفاده نیس و اِله و بِله!!!!!!!!!!استوکیومتری هم دیگه تناسب جواب نمی ده ی راه حلی هس ک شما ضمن خوندن سوال سوال و حل می کنی ک لازمش همون حفظ ضرایب و جرم مولی هاس ک گفتم. . .

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

داداش من بار یون ، منفیه یکه اگه طبق رابطه شما با تفاوت الکترون و نوترون جمع بشه می شه 1-9=8 و جواب در می یاد 36 ک طراح هم قطعا تو گزینه ها گذاشتتش!!!!!!!!!!!!!!!
      شیمی فرمول نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! ما مث اینکه فرمولایی رو ک آقایون برا هر تیپ تست محلول و اسید باز و دراوردن و ندیدین!!!!!!!!!!!!!!!شما فرمولایه فیزیک و ریاضی نه اون فرمولایه من دراوردی منظورم فرمولایه کتاب درسی ک خیلیا شون آزمایشگاهین و اثبات تئوریک ندارن مث سرعت موج در طناب رو می خوای کجای دلت بزاری ک حالا بخوای کلی فرمول من دراوردی پارامتریک رو هم حفظ باشی!!!!!!ضمنا آب تبلور اصلا فرمول نداره کسایی هم ک براش فرمول ساختن همشون بلا استثنا بعد از کنکور کتاباشون و ویرایش کردن و تو پاسخنامه هاشون نوشتن این فرمول استثنا داره و بدرد نمی خوره و برا کنکورایه جدید قابل استفاده نیس و اِله و بِله!!!!!!!!!!استوکیومتری هم دیگه تناسب جواب نمی ده ی راه حلی هس ک شما ضمن خوندن سوال سوال و حل می کنی ک لازمش همون حفظ ضرایب و جرم مولی هاس ک گفتم. . .
      نه دیگه داری اشتباه میکنی من برا هردوتاش پرانتز گذاشتم اول میای 80 رو منهای 9 میکنی میشه 71 بعد بعلاوه 1 با بار منفی میشه 70 تقسیم بر 2 میشه 35!
      اگه این فرمول نمک متبلور نیس پس چیه؟؟؟!!!
      مگه محلول چندتا فرمول داره؟ بیشترش رو که با تناسب میری فقط یه M1n1v=M2n2v میمونه!!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن