خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ادبیات رو به صورت مبحثی و موضوعی بخونیم ، ینی چی؟

سلام دوستان
      یه سوالی برام پیش اومده ممنون میشم بزرگان راهنمائیم کنن
      تو چند تا سایت مشاوره نوشته که باید ادبیات رو به صورت مبحثی و موضوعی بخونیم ولی من با توجه به ای کیوی انیشتینیم متوجه نمی شم
      ایا منظورش اینه که کتاب درسی رو نخونیم و فقط از گاج موضوعی و کمک درسی های مربوط به هر مبحث استفاده کنیم؟
      یا اینکه کتاب درسی رو هم به صورت پراکنده و موضوع به موضوع بخونیم مثلا تیترهای اول هر درس که مربوط به تاریخ ادبیات هستش رو کل کتاب بخونیم بعد بریم سراغ لغت و اینجر چیزا؟
      ممنون میشم راهنماییک کنین

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز
      منظور از موضوعی همون چیزیه ک خودت گفتی یعنی من میخوام مثلا 4 درس اول ادبیات 2 بخونم میام تاریخ ادبیات و لغت و املا یه روز میخونم یعنی باهم بعد قرابت معنایی هم یه روز دیگه!یعنی به تفکیک بخونی!
      درس ب درسم ک میدونی دیگه یعنی از درس یک شروع کنی شخم بزنی بری جلو
      کتاب درسی و که باید بخونی ولی تو چیزی مثل قرابت اگه فک میکنی نیاز ب خوندن نداری مستقیم برو تست!
      یه مثال خوب برا موضوعی همون ادبیات موضوعی گاجه دیدی فصل بندیشو دیگه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ادبیات گاج رو هنوز نگرفتم فقط مشاوره گفته بگیریم
      به نظرت موضوعی برم جلو یا درس به درس شخم بزنم؟

4. Top | #4
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m-bahrami نمایش پست ها
      ادبیات گاج رو هنوز نگرفتم فقط مشاوره گفته بگیریم
      به نظرت موضوعی برم جلو یا درس به درس شخم بزنم؟

برا کنکور موضوع ها رو شخم بزن در ادبیات

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شخم زدنشو که می زنم شک نکن فقط می خوام یه جوری باشه متدم که نتیجه بهتری بگیرم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اولا که اینجا بزرگان نیستیم هیچکدوممون

موضوعی خوندن ادبیات چیز خاصی نیست که در کل یعنی درس به درس نخونیم ولی در هر صورت منبع کنکور کتاب درسی و درس هاشه ! اما بهتره موضوع بندی کنیم مثلا ارایه رو جدا جدا بخونیم یا قرابت معنایی رو همینطور ! ولی مثلا لغت و تاریخ ادبیات درس به درس هم بخونی خوبه ! و چیزی خاصی نداره !

7. Top | #7
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شخم زدنشو که می زنم شک نکن فقط می خوام یه جوری باشه متدم که نتیجه بهتری بگیرم
      موضوعی بخونی بهتره

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منظور از بزرگان از لحاظ ادب و دانش و معرفته عزیز
      ممنون از جواب منطقی ات
      پس موضوعی می خونم
      بعد یه سوال دیگه داشتم
      می گن لغات نشر الگو زیاد خوب نیس به نظرتون کدوم انتشاراتی رو بگیرم غیر الگو البته منظورمه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      لغات ارزش وقت زیاد گذاشتن روش رو نداره همون اخر هر کتابی رو بخونی و لغات مهمی که فک کنم تو کتاب ها هست مثل نشر دریافت کافیه ! اگه هم خیلی میخوای روش وقت بزاری و به درصد بالای ادبیات فک میکنی لقمه مهر و ماه خوبه که هر چند خودم دارم خیلی پر حجمه و خیلی لغات راحتم داره که به نظرم خوب نیست ! ولی خب خوبیش اینه که در قالب جمله هست نشر الگو میگن بده چون تک کلمه هست

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درس به درس موضوعی بخون!

11. Top | #11
      roc
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منظور از بزرگان از لحاظ ادب و دانش و معرفته عزیز
      ممنون از جواب منطقی ات
      پس موضوعی می خونم
      بعد یه سوال دیگه داشتم
      می گن لغات نشر الگو زیاد خوب نیس به نظرتون کدوم انتشاراتی رو بگیرم غیر الگو البته منظورمه
      تو موضوعی گاج اکثرا لغات مهمش رو داره

کتابچه مهرو ماه (سیمی هستش ها ) اونو بگیر هیچی رو جا ننداخته تقریبا

کتاب موضوعی با سوال حل کردن اموزش میده پس سعی کن سوال حل کنی از لغت ها تا بیایی همشونو حفظ کنی

در سایر مباحث هم سعی کن سوال حل کنی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها
      درس به درس موضوعی بخون!
      به نظر منم این بهترین روشه هم خوب میفهمی هم مجور نیستی حجم زیادی بخونی ک یادت بره
      یا قاطی کنی باهم!!!!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من به شخصا خودم با درس به درس خوندن نتیجه بهتری گرفتم تا پراکنده مثلا فقط لغتا یا معنی ها : |

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید خوب به نظرتون چطوری دقیقا کتابی مثل ۵ گنج مهر و ماه لغات رو یه لیست داده و کنایه و... یه لیست دیگه ودرس درسی نیست همه لغات و آرایه هاش یجان ودرس به درس نیست به نظرتون چطوری بخونیم؟

Sent from my D5503 using Tapatalk

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این توصیه من بود به چند نفر
      من ضعیف ترین درس عمومیم تا سال پیش دانشگای ادبیات بود ،سردرگمی خیلی اذیتم می کرد. همین طور وسعت ادبیات . سال چهارم از تابستون روش خوندنمو عوض کردم و موضوعی خوندنو امتحان کردم . مباحث مختلف ادبیات رو بین روزهای مختلف هفته تقسیم کردم . مثلا شنبه لغت می خوندم ، یک شنبه قرابت و ......
      برای خوندن لغات از کتاب درسی تمام متن رو مطالعه می کردم و معنی تمام لغات مهم رو حتی از تمرین ها در میوردم .معنی کلمات درس های املایی زبان فارسی هم می خوندم.
      برای قرابت معنایی کنار بیت ها جمله ها و آیات و حکایات موضوعشونو به طور خلاصه می نوشتم مثلا این حکایت در مورد قناعت یا در مورد عرفان هسش و ........به این روش تا عید ادامه دادم تا کل کتابا تمام ، با ورق زدن کتابا موضوع هر کدوم ازبیت ها رو هم نگاه می کردم . از عید با استفاده از کتاب قرابت معنایی نشرالگو هر شب تو بازه زمانی چهل تا تست می زدم اوایل وقت کم میوردم ولی بعدش با دیدن یه کلمه از متن سوال فوری موضوع یادم میومد.
      برای آرایه : کتاب آرایه نشر الگو هر آرایه رو توضیح داده بعد از اینکه توضیح اکثر رو خوندم به صورت تکی شروع کردم به زدن تست های هر کدوم از آرایه ها . از عیدبه بعد با استفاده از همون کتاب تست ترکیبی زدنو شروع کردم اولش زمان نمی گرفتم و سعی می کردم تمام ارایه ها رو پیدا کنم بعدش کم کم بهترشدم و زمان می گرفتم .
      برای زبان فارسی : چندین بارکتابو با دقت خوندم، تمام مثالها و غیره . بعدش با استفاده از کتاب میکروگاج تست دستور میزدم .دقت کنید تحلیل تست های ستور خیلی مهمه
      برای تاریخ ادبیات هم مثل لغات مرور هر چی بیشتر بهتر .
      در نهایت از میانگین چهل درصد به نود درصد رسیدم و تو کنکور هم 85 زدم .
      گاهی یادمان می رود روز هایی که منتظر عبور آن ها هستیم بخشی از عمرمان هستند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)