خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

نحوه مطالعه و مرور دروس دوم، سوم و چهارم

خسته نباشید.

بنده از دوستان و فارغ التحصیلان رشته ی تجربی سوالی در مورد روش مطالعه دروس دارم تا کنکور پیش رو

چون من فارغ التحصیل فنی هستم و تقریبا 70درصد کب تجربی رو نخوندم و از اونجایی که با وقفه ی تقریبا سه ساله از درس و کتاب دور بودم، حالا به نظر شما عزیزان من مطالعه دروس رو سال به سال بروم جلو ( یعنی سال دوم رو بخونم برم سراغ سال سوم و دراخر چهارم ) یا بصورت مبحثی همه ی دوره های تحصیلی رو با هم مطالعه کنم ؟!

مثلا اگه قراره فیزیک رو بخونم دوم، سوم و چهارم روباهم بخونم مبجث های مشترک رو.

ریاضی سال اول دبیرستان و عربی رو از راهنمایی تا دبیرستان تموم کردم و از ابان هم باید بشینم این دروس بخونم .

لطفا همه ی عزیزان توی این تاپیک شرکت کنن و نظراتشون رو با دلیل و منطق بیان کنن.

هدفم رتبه زیر 1000 و زیر گروه یک هستش

تشکر از همه ی دوستان

آدم‌ها ، اول جوان‌ها را باوجود این‌که هم‌دیگر را دوست ندارند ، به‌عقد ِ هم درمی‌آورند و بعد از این‌که آن‌ها نمی‌توانند یکدیگر را تحمل کنند ،
      تعجب می‌کنند ...
      آخر چطور می‌توان با کسی زندگی کرد بدون این‌که عاشق‌اش بود ؟

لئو تولستوی

ویرایش توسط hosen : 22 مهر 1395 در ساعت 02:42

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

شما ديپلم فني داريد يا كارداني؟

چون اگه كارداني نداشته باشيد و فقط ديپلم فني باشيد احتمالا نمي تونيد كنكور تجربي شركت كنيد.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lvjqd نمایش پست ها
      سلام

شما ديپلم فني داريد يا كارداني؟

چون اگه كارداني نداشته باشيد و فقط ديپلم فني باشيد احتمالا نمي تونيد كنكور تجربي شركت كنيد.
      کاردانی دارم عزیز

آدم‌ها ، اول جوان‌ها را باوجود این‌که هم‌دیگر را دوست ندارند ، به‌عقد ِ هم درمی‌آورند و بعد از این‌که آن‌ها نمی‌توانند یکدیگر را تحمل کنند ،
      تعجب می‌کنند ...

لئو تولستوی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منبع رو درست انتخاب کن. سراغ سی دی های آفبا و کنکور آسان و ... نرو. کتابهای و جزوه های متفرقه مثل گاگوزیست و جزوه دکتر خمارلو و ... رو از ذهنت بیرون کن

ریاضی رو اصولی بخون و تست های روتین و واقعی مفهومی رو حل کن سراغ چیزهای المپیادی نرو.
      در فیزیک تست های خیلی آسون و خیلی سخت رو حل نکن وقتت رو هدر میدی.
      برای عربی سعی کن تجزیه ترکیب و خوب کار کنی.

بازم سوال بخصوصی در مورد یه درس یا مبحث خاص داشتی همینجا بپرس بچه ها راهنمایی میکنن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      منبع رو درست انتخاب کن. سراغ سی دی های آفبا و کنکور آسان و ... نرو. کتابهای و جزوه های متفرقه مثل گاگوزیست و جزوه دکتر خمارلو و ... رو از ذهنت بیرون کن

ریاضی رو اصولی بخون و تست های روتین و واقعی مفهومی رو حل کن سراغ چیزهای المپیادی نرو.
      در فیزیک تست های خیلی آسون و خیلی سخت رو حل نکن وقتت رو هدر میدی.
      برای عربی سعی کن تجزیه ترکیب و خوب کار کنی.

بازم سوال بخصوصی در مورد یه درس یا مبحث خاص داشتی همینجا بپرس بچه ها راهنمایی میکنن
      تشکر داداش. این موضوعات هم تو اولیتم قرار دارند.

فقط میخوام بدونم کتاب های درسی رو چجوری مطالعه کنم ؟ یعنی سال دوم رو بخونم بعد برم سراغ سال سوم و سال چهارم ؟ یا نه به صورت ترکیبی بخونم، همه ی دروس رو باهم برم جلو

مثلا: ریاضی دوم، سوم و چهارم رو باهم تموم کنم یا نه بصورت تکی بخونم، ریاضی دوم بخونم بعد سوم بعد چهارم .

تعجب می‌کنند ...

لئو تولستوی

ویرایش توسط hosen : 22 مهر 1395 در ساعت 13:55

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مسلما یک کنکور موفق نیاز به مبحثی خوندنه / چه بسا سوالات کنکور هم همینجوریه / بعدشم وقت تون اونقدر زیاد نیس که اول پایه پایه جمع کنی بعد بیای ترکیب کنی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PO_OUYa نمایش پست ها
      مسلما یک کنکور موفق نیاز به مبحثی خوندنه / چه بسا سوالات کنکور هم همینجوریه / بعدشم وقت تون اونقدر زیاد نیس که اول پایه پایه جمع کنی بعد بیای ترکیب کنی
      اره داداش من بخاطر همین میگم چون وقت کمه. باید یه روشو انتخاب کنم و برای همین تاپیک زدم تا ببینم نظرات دوستان چجوریه. با کدوم روش بهتر میتونم مطالب رو یادبگیرم.
      نمیخوام اشتباه کنم و نمیه راه برگردم روش دیگه ی رو انتخاب کنم.

تنها نگرانی من اینکه چون بسیاری از این کتاب های درسی تا به امروز حتی ورق شون هم نزدم پس تسلط کافی هم بهشون ندارم. میترسم با یه روش اشتباه کلا همه چیو نابود کنم

یک روش رو انتخاب کنم و با همون روش برم جلو.

تعجب می‌کنند ...

لئو تولستوی

ویرایش توسط hosen : 22 مهر 1395 در ساعت 15:10

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosen نمایش پست ها
      خسته نباشید.

بنده از دوستان و فارغ التحصیلان رشته ی تجربی سوالی در مورد روش مطالعه دروس دارم تا کنکور پیش رو

چون من فارغ التحصیل فنی هستم و تقریبا 70درصد کب تجربی رو نخوندم و از اونجایی که با وقفه ی تقریبا سه ساله از درس و کتاب دور بودم، حالا به نظر شما عزیزان من مطالعه دروس رو سال به سال بروم جلو ( یعنی سال دوم رو بخونم برم سراغ سال سوم و دراخر چهارم ) یا بصورت مبحثی همه ی دوره های تحصیلی رو با هم مطالعه کنم ؟!

مثلا اگه قراره فیزیک رو بخونم دوم، سوم و چهارم روباهم بخونم مبجث های مشترک رو.

ریاضی سال اول دبیرستان و عربی رو از راهنمایی تا دبیرستان تموم کردم و از ابان هم باید بشینم این دروس بخونم .

لطفا همه ی عزیزان توی این تاپیک شرکت کنن و نظراتشون رو با دلیل و منطق بیان کنن.

هدفم رتبه زیر 1000 و زیر گروه یک هستش

تشکر از همه ی دوستان
      سلام
      خود کتابا که بر اساس سال به ساله!!!
      شا سالبه سال میای بالا
      اما مهم درسیه که میخوای بخونی!!!
      مثلا عربی رو میتونی مبحثی بخونی....همه عربی ها رو با هم بخونی
      اما بعضی درسا پیش نیاز دارن و باید سال به سال بخونی
      خلاف قوانین.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      لطفا دوستان بیشتری شرکت کنن

تعجب می‌کنند ...

لئو تولستوی

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول پیش نیاز ها رو کامل باید یادگرفت
      بعد از اون مبحثی بخونی بهتره هم بهتر یاد میگیری هم خییییییییلی وقتت و کمتر میگیره
      خودم اینجور میخونم

خوشا دیدار ما در خواب ...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sir William نمایش پست ها
      اول پیش نیاز ها رو کامل باید یادگرفت
      بعد از اون مبحثی بخونی بهتره هم بهتر یاد میگیری هم خییییییییلی وقتت و کمتر میگیره
      خودم اینجور میخونم

داداش میشه یکم بهتر و واضحتر توضیح بدید
      تعجب می‌کنند ...

لئو تولستوی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان همچنان به نتیجه دلخواه نرسیدم و به راهنمایی هاتون نیازمندم

تعجب می‌کنند ...

لئو تولستوی

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hosen نمایش پست ها
      دوستان همچنان به نتیجه دلخواه نرسیدم و به راهنمایی هاتون نیازمندم
      رتبه زیر 1000 منظقه 1 تقریبا میانگین 70 میخواد
      شما برای فیزیک ریاضی و شیمی دی وی دی بگیر چون شما تا الان چیزی نخوندی و هیچ پیش زمینه ای نداری کتابی بخوای شروع کنی خیلی طول میکشه و به کنکور نمیرسی.
      توی عمومیا که مشکلی نداری ولی توی زیست فقط و فقط سعی کن از رو کتاب بخونی و سمت کتاب دیگه نری.
      دروسم از پایه شروع کن بیا بالا

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن