خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

اتمام دروس تا عید!! درست یا اشتباه!!

سلام دوستان یه مقاله خوندم اول توجهتون رو به مقاله ی زیر جذب می کنم:

" آنچه امید چهره گشا می‌گوید یک واقعیت است. به یاد دارم که سال پیش، یکی از دانش‌آموزانم طبق یک برنامه‌ریزی دقیق و فشرده مطالعه می‌کرد و تا عید چند دور کتاب‌ها را خوانده بود؛ اما بعد از تعطیلات نوروز با یک زمان آزاد روبرو شد که نمی‌دانست زمان مورد نظر را صرف چه انجام کاری کند. او حوصله مطالعه درس‌های تکراری و تست‌هایی را که چند بار زده بود، نداشت و در نتیجه، بیشتر وقت خود را در سالن‌های ورزشی، فوتسال بازی می‌کرد. در نهایت، این دانش‌آموز درس خوان و کوشا رتبه قابل توجهی کسب نکرد؛ چون مهم‌ترین زمان مطالعاتی خود را صرف کارهای دیگر کرده بود و در سرجلسه آزمون، دقت و سرعتش در پاسخگویی به تست‌ها بسیار کاهش یافته بود و نکته‌های ظریف برخی از مباحث درسی را نیز فراموش کرده بود.

نکته دیگر اینکه وقتی دانش‌آموزی تصمیم بگیرد که درس‌هایش را تا عید تمام کند، این کار در نحوه درس خواندنش تاثیر می‌گذارد. او تصمیم دارد که تا عید حتماً یک دور کتاب‌هایش را بخواند و ناخودآگاه به این توجه نخواهد کرد که آیا همه مباحث را آموخته یا نه و آیا روی نکته‌هایی که سخت‌تر است یا نیاز به دقت و تامل بیشتری دارد، وقت کافی گذاشته است. برای او مهم این است که کتاب را تمام کند و وقتی که یک بار کتاب را خواند، خیالش راحت می‌شود؛ چون فکر می‌کند که آن کتاب را مطالعه کرده و بسته است؛ اما دانش‌آموزی که به کمیت مطالعه کار ندارد و امکان دارد که یک مبحث را ۱۵ بار بخواند (هر چند که هنوز کتاب درسی‌اش را به طور کامل یک بار نخوانده است) از یک سو آرامش خاطر دارد؛ چون آنچه را که خوانده است، دقیق مطالعه کرده است، و از سوی دیگر در توهم بسته شدن کتاب درسی نیست و می‌داند که هنوز مطالبی مانده است که باید آنها را با دقت مطالعه کند. "

خب در حالت کلی میشه گفت تمام کردن تمامی دروس تا عید کار اشتباهی هست و کسایی که این کار رو می کنن بیشتر از 99 درصدشون نتیجه ی دلخواه رو نمی گیرن چون واقعا مغز آدم تکرار رو دوست نداره و در اثر تکرار بیش از حد زده میشه ولی به هر حال خوبه آدم یه چند تا درس رو تا عید تموم کنه شما کدوم دروس رو تا عید تموم می کنید؟؟
      @درسا20 @yasintabriz @hamed70t @artim @khaan @zista @8MIT8 @mohammacl
      ویرایش توسط tabrizcity : 20 مهر 1395 در ساعت 11:24

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اصلا درسـتش همیـنه که بعد عیـد تموم شه

مهم تـــرین علتشم اینه تکـــرار واقعن خسته کننده میشه

اگهـ طبق قلـم چی پیش بری قبل عید اون زوج کتـابا یکیش که خب تموم میشه

شد دو تا درس تخصصی از پایه!

این از این...

از دروس عمومی هم ادبیات 2 و زبان فارسی 3 و عربی 1 و 2 و دینی 2 تموم میشن

چ بسا بخش حجیمی از دروس دیگر هم تموم میشن و یک مقداریش میمونه

چون بعد عید بیشتر ازمون های جامع داریم و اردیبهشت ما توی دو ازمون پیش و پایه جمع میشه

جای نگرانی نیست...هر کی طبق برنامه راهبردی درست پیش بره به موقع و با کیفیت درسها رو جمع میکنه ایشالله

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      تا عید تموم کردن به نظرم من فقط مختص به فارق التحصیلان باید باشه. چون وقت کافی دارن که بصورت کاملا مفهومی دروس رو یاد بگیرن.و این که تا عید تموم کردن بنظرم اشتباه نیست. به نظر من کسی که میخواد تا عید تموم کنه بیشتر تمرکزش روی خوندن باشه و کمی هم تست های اموزشی حل کنه. بعد عید دیگه بشینه روی تست های سخت و پیچیده کار کنه و مهارت تست زنیشو بالا ببره.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام ، فعلا من موندم کنکور بدم یا رشته رو ادامه بدم - احتمال زیاد عربی و دین و زندگی دو درسی باشه که تموم بشه تو اختصاصی هم اگه بخونم زمین ( خیلی سبز رو دارم ) - چند مبحث مجزا از دیگر دروس

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها

" آنچه امید چهره گشا می‌گوید یک واقعیت است. به یاد دارم که سال پیش، یکی از دانش‌آموزانم طبق یک برنامه‌ریزی دقیق و فشرده مطالعه می‌کرد و تا عید چند دور کتاب‌ها را خوانده بود؛ اما بعد از تعطیلات نوروز با یک زمان آزاد روبرو شد که نمی‌دانست زمان مورد نظر را صرف چه انجام کاری کند. او حوصله مطالعه درس‌های تکراری و تست‌هایی را که چند بار زده بود، نداشت و در نتیجه، بیشتر وقت خود را در سالن‌های ورزشی، فوتسال بازی می‌کرد. در نهایت، این دانش‌آموز درس خوان و کوشا رتبه قابل توجهی کسب نکرد؛ چون مهم‌ترین زمان مطالعاتی خود را صرف کارهای دیگر کرده بود و در سرجلسه آزمون، دقت و سرعتش در پاسخگویی به تست‌ها بسیار کاهش یافته بود و نکته‌های ظریف برخی از مباحث درسی را نیز فراموش کرده بود.

نکته دیگر اینکه وقتی دانش‌آموزی تصمیم بگیرد که درس‌هایش را تا عید تمام کند، این کار در نحوه درس خواندنش تاثیر می‌گذارد. او تصمیم دارد که تا عید حتماً یک دور کتاب‌هایش را بخواند و ناخودآگاه به این توجه نخواهد کرد که آیا همه مباحث را آموخته یا نه و آیا روی نکته‌هایی که سخت‌تر است یا نیاز به دقت و تامل بیشتری دارد، وقت کافی گذاشته است. برای او مهم این است که کتاب را تمام کند و وقتی که یک بار کتاب را خواند، خیالش راحت می‌شود؛ چون فکر می‌کند که آن کتاب را مطالعه کرده و بسته است؛ اما دانش‌آموزی که به کمیت مطالعه کار ندارد و امکان دارد که یک مبحث را ۱۵ بار بخواند (هر چند که هنوز کتاب درسی‌اش را به طور کامل یک بار نخوانده است) از یک سو آرامش خاطر دارد؛ چون آنچه را که خوانده است، دقیق مطالعه کرده است، و از سوی دیگر در توهم بسته شدن کتاب درسی نیست و می‌داند که هنوز مطالبی مانده است که باید آنها را با دقت مطالعه کند. "

خب در حالت کلی میشه گفت تمام کردن تمامی دروس تا عید کار اشتباهی هست و کسایی که این کار رو می کنن بیشتر از 99 درصدشون نتیجه ی دلخواه رو نمی گیرن چون واقعا مغز آدم تکرار رو دوست نداره و در اثر تکرار بیش از حد زده میشه ولی به هر حال خوبه آدم یه چند تا درس رو تا عید تموم کنه شما کدوم دروس رو تا عید تموم می کنید؟؟
      @درسا20 @yasintabriz @hamed70t @artim @khaan @zista @8mit8 @mohammacl
      فیزیک 2و 3 و پیش -کل شیمی -ریاضی پیش و بخشاهای مرتبطش از پایه - هندسه - آمار- زیست پیش و سوم -کل عربی - انگلیسی رو تا قبل از عید تموم میکنم .بعد از عید هم از رو کتابای iq - موج آزمون و ... تستشون رو میزنم ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

@درسا20 @yasintabriz @hamed70t @artim @khaan @zista @8MIT8 @mohammacl

ممنون تگ کردی
      کنکور مسابقه زودتر کتموم کردن روس نیست که قبل عید تمام بشه
      مشاور

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من که مدرسه میرم اگه بخوامم نمیتونم همه ی درسا رو تموم کنم ولی تا عید تصمیم گرفتم روی درسا مسلط بشم و کمتر تست کار کنم در حد تثبیت آموخته هام تست کار میکنم و بیشتر وقتمو روی تسلط و مرور مطالب میزارم بعد عید ک خیالم ا بابت تسلط روی درسا راحت شد تست زنی جدی رو شروع میکنم و ازونجایی که بعد عید نمیرم مدرسه ،وقت کافی واسه تست زدن دارم،خدا کنه اونچیزی ک تو ذهنم هستو کااامل اجرا کنم[emoji51] [emoji111]

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
      خُدایـا بگیـر از مَن...هَـرآنچه کـه تورا از مَـن بگـیرَد
      کُنکوری ۹۶
      #پُلی_تکنیک_انشالله

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Daghon
      نمایش مشخصات
      بسته به طرح و استراتژی طرف داره...
      اصلا نمیشه گفت کسیکه تا عید تموم می کنه اشتباه کرده...به شرط اینکه از همون اول راه چشماش باز باشه و بدونه در هر بازه زمانی باید چیکار کنه و مهمتر از اون به اون پایبند بمونه

در این شرایط تموم کردن درسا تا عید (با وجود موندن برخی از عمومی ها) نه تنها کاره غلطی نیست بلکه بیشتر هم نتیجه میدده
      حتی اگه رو برنامه کانون تمرکز کنین و دوتا ازمونی که تو عید می گیره رو حذف کنین(چون ایضا شبیه ازمون های دی و بهمن شه) میتونید بفهمد که خود کانون هم میتونه تا اواسط عید تموم کنه و در همین حالت هم بعد از عید یه سری مطالب راحت از دروس رو باقی گذاشته...
      اگه تا عید درسا (با وجود موندن برخی ااز عمومی) تموم شه...میشه بعد عید رو مطالب مونده و کمتر مطالعه شده عمومی تمرکز کرد به علاوه اینکه از رو کتاب های موج ازمون /فار و یا ازمون خیلی سبز برای دروس تخصصی تست های جامع شبیه ساز کنکور رو بزنه که این خیلی به نفعشه...هم مرور بیشتری نزدیک کنکور داره و هم از زدن تست مبحثی خارج میشه و با زدن تست کلی و زمان دار اشنا میشه
      همون طور که تموم کردن درسا تا قبل عید برا خیلی ها بخاطر نداشتن استراتژی خطرناکه به نظرم برنامه کانون که تا 1ماه مونده به کنکور جمع بندی رو شروع میکنه رو هم برا خیلی ها بده
      چون اصلا 1 ماه زمان مناسبی نیست برا جمع بندی ..بخصوص برا اون درصد زیادی که بنا به کمبود وقت فقط تست مبحثی زدن
      بهترین وقت برای جمع بندی به نظرم 2 ماه و به عبارتی از اول اردیبهشته
      ویرایش توسط Mr.mTf : 20 مهر 1395 در ساعت 12:15

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      موافقشم

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      @hamed70t نظر شما چیه؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به نظر من کسی که پشت کنکوره و سال قبل خونده خوبه تا اخر فروردین تموم کنه بعدش تسته جامع و مبحثی بزنه .یا یکی که تیزهوشان درس میخونه لزومه نداره تا خرداد کشش بده هرچی زودتر به جمع بندی برسه رتبش بهتره.پس به نظر من تاعید با یه کتاب جامع درسارو بخوره بعدش فقط تست بزنه بدون شک عالی میشه

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ویرایش توسط tabrizcity : 20 مهر 1395 در ساعت 16:24

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مدرسه ما که تا عید تموم میکنه بعدش تا کنکور برنامه مطالعاتی میچینه تو کتابخونه مدرسه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون تبریز جان بخاطر تگت

والا من فک میکنم که این کار ینی همون تموم کردن تا عید،مثه شمشیر دو لبه میمونه که هم میتونه خوب باشه و هم میتونه بد...

میتونه بد باشه چون ممکنه بعد از عید،دیگه طرف کسل شه و حوصله خوندن و مرور درسایه تکراری رو نداشته باشه که این خب بشدت ممکنه به طرف آسیب بزنه

میتونه خوب باشه چون 3 ماه وقت جم بندی داره و میتونه به بهترین شکل ممکن،جم بندی کنه و رتبش عالی شه

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      @hamed70t نظر شما چیه؟
      منم موافق تموم کردن تا عید نیستم ، باید منطقی خوند و با برنامه

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن