خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تحصیل در دانشگاه دبرسن در رشته های پزشکی (مجارستان)

سلام به همه ی رفقیا خوب انجمن کنکور
      من امسال پشت کنکوری هستم و دارم سفت و سخت میخوانم برای پزشکی و....
      تا این که امروز یه نفر بهم پیشنهاد تحصیل در دانشگاه دبرسن کرد و منم دو دل شدم که چیکار کنم به خواندم ادامه بدم برای کنکور یا بخوانم برای امتحان ورودی این داشنگاه که هفته ی اخر ابان برگزار میشه و شامل زیست و شیمی و انگلیسی هست
      خواستم رفقای اهل فن یه مشاوره ای بدن و کلا نظرتون چیه ؟
      یه توضیحی هم بدم راجب این دانشگاه که من فکر میکردم به هر کسی اجازه ی ورود میده . 2 تا امتحان کتبی و شفاهی داره که باید تقریبا به انگلیسی مسلط بود و بشه به سوالای زیست و شیمی به eng جواب داد و جز دانشگاه های مورد قبول ایران و تقریبا همه ی کشور هاست .
      منتظر نظرات خوبتون هستم .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز، یکی از دوستان من تو این دانشگاه تو رشته ی دندانپزشکی تحصیل می کرد ولی به علت ناتوانی در پرداخت شهریه ی سنگینش رفت ایتالیا، مدرک این دانشگاه تو ایران به صورت مشروط پذیرفته میشه ینی باید درستون که تموم شد بیاین تو ایران هم تو چن تا آزمون وزارت بهداشت شرکت کنین و نمره ی قبولی رو بگیرین، شهریه ی دوست من حدود 13 هزار یورو در سال بود که با توجه به نرخ فعلی یورو تو ایران میشه حدود 53 میلیون تومن در سال، حالا این فقط شهریه تونه، هزینه ی سنگین زندگی تو اروپا و سالی دوبار رفت و برگشت به ایران رو هم حساب کنین فک کنم سرجمع سالی 120 تومن براتون آب بخوره، اگه می تونین این پولو تامین کنین برین با خیال راحت از زندگی و تحصیل تو اروپا لذت ببرین...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هزینه ی هر. سال ۸ هزار. دلار. هست و. با حدود ۴یا ۵ ملبون. هر. ماه میشه زندگی کرد.
      که فک کنم پردیس ایران هم دسته کمی نداشته باشه این قیمت و. باید. توجه کرد. این دانشگاه جز. دانشگاه های معتبر دنیا هست

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Top | #4
      elL
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      هزینش سنگینه ولی برای کسی که توانایی مالی زیادی داشته باشه چرا که نه عالیه منم خودم همین قصد داشتم ولی نه با مجارستان کشورایه بهتر از مجارستانم هستن که اتفاقا هزینشونم کمتره مثلا المان اگه زبان المانی یاد بگیری هزینش رایگانه و یا خیلی از کشورایه دیگه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 10100 نمایش پست ها
      سلام به همه ی رفقیا خوب انجمن کنکور
      من امسال پشت کنکوری هستم و دارم سفت و سخت میخوانم برای پزشکی و....
      تا این که امروز یه نفر بهم پیشنهاد تحصیل در دانشگاه دبرسن کرد و منم دو دل شدم که چیکار کنم به خواندم ادامه بدم برای کنکور یا بخوانم برای امتحان ورودی این داشنگاه که هفته ی اخر ابان برگزار میشه و شامل زیست و شیمی و انگلیسی هست
      خواستم رفقای اهل فن یه مشاوره ای بدن و کلا نظرتون چیه ؟
      یه توضیحی هم بدم راجب این دانشگاه که من فکر میکردم به هر کسی اجازه ی ورود میده . 2 تا امتحان کتبی و شفاهی داره که باید تقریبا به انگلیسی مسلط بود و بشه به سوالای زیست و شیمی به eng جواب داد و جز دانشگاه های مورد قبول ایران و تقریبا همه ی کشور هاست .
      منتظر نظرات خوبتون هستم .
      ی شما بودم سفت میخوندم تا پزشکی قبول شم
      تا عمومی اینجا میخوندم بعد برا تخصص به بقیه کشور ها میرفتم
      به نظر کار درستی نیست دیپلم رفتن اونجا

من یکی از دوستام داداشش المان پزشکی میخونه میگه داداشم اونجا مثل افغانیا کار میکنه تا پول دانشگاه شو در بیاره
      با این ما ماهی 3 ملیونم تازه براش پول میفرستیم
      من جا

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      والا دیگه قبول شدن پزشکی تو. ایران خیلی سخت شده من خیلی بتونم شاهکار. کنم زیر. ۵ هزار. بیارم
      از اون. ور. هم این هزینه های سنگین والا ادم میمونه دیگه حالا مشکل سربازی و. ... بماند

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از نظر. کیفیت اموزش از دانشگاه های ما بهترن ؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این همین الان تو یک کانال تلگرام ب چشمم خورد خواستم دراختیارتون بزارم -__- امیدوارم مفید باشه

شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی مجارستان

علاقمندان به تحصیل در پزشکی مجارستان، به زبان انگلیسی ابتدا باید در دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی در یکی از دانشگاههای معتبر پزشکی مجارستان یا کالج های مخصوص دوره پری مدیکال ثبت نام نمایند و بعد از اتمام این دوره طبق اولویت نمره بدست آورده می توانند در دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان جهت تحصیل در پزشکی مجارستان به زبان انگلیسی ورود کنند.
      طول دوره تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی 6 ساله می باشد و بعد از اتمام این دوره دانشجوی فارغ التحصیل پزشکی می تواند در تخصص های مختلف در گرایشات پزشکی ثبت نام نماید.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هزینه ی هر. سال ۸ هزار. دلار. هست و. با حدود ۴یا ۵ ملبون. هر. ماه میشه زندگی کرد.
      که فک کنم پردیس ایران هم دسته کمی نداشته باشه این قیمت و. باید. توجه کرد. این دانشگاه جز. دانشگاه های معتبر دنیا هست

فقط شهریه ش 3 برابر بین الملل ایرانه، هزینه ی زندگی هم حداقل 3-4 برابر ایرانه، حالا هزینه ها به کنار، در نظر داشته باشین که همه ی کتاباتون به زبان انگلیسی خواهد بود اونم زبان تخصصی، این دوست من بنده خدا صبح تا شب پای میز مطالعه بود، برا کسی که زبانش ضعیف یا متوسطه خیلی عذاب آوره...

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

کجا نوشته سالی ۸۰۰۰ دلار؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دانشگاه پزشكي و دندانپزشكي دبرسن آموزش تئوري و عملي پزشكي و دندانپزشكي را به زبان انگليسي و با كيفيتي مطابق با استانداردهاي بين المللي ارائه ميدهد. مدرك اين دانشگاه ، پس از تكميل مراحل ارزشيابي در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي ، مورد قبول و تائيد در ايران ميباشد. مدرك تحصيلي اين دانشگاه در كشورهاي ديگري چون آلمان ، نروژ و آمريكا و… كاملا مورد قبول است.

رشته ها :

رشته پزشكي و دندانپزشكي و پيش دانشگاهي پزشكي به زبان انگليسي و سال تحصيلي از 2 ترم 5 ماهه سپتامبر تا ژانويه و فوريه تا ژوئن ميباشد

شهريه :

شهريه دوره پيش دانشگاهي 4800 دلار

شهريه دوره پزشكي و دندانپزشكي 8000 دلار امريكا درسال

بمنظور تشويق هر چه بيشتر دانشجويان ممتاز دانشگاه دبرسن 25% تخفيف براي دانشجوياني كه در سطح ممتاز باشند قائل ميشود

چنانچه دانشجويان در ابتداي سال تحصيلي دوم به بعد شهريه خود را در يك مرحله نقدا پرداخت نمايند 10% تخفيف خواهند داشت.

هزينه زندگي ماهيانه بطور متوسط 500 –300 دلار امريكا ميباشد.

در شهر دبرسن امكانات خصوصي مسكن با 250-100 دلار قابل تهيه است.

نهار وشام را ميتوان از رستوران دانشگاه با حدود 50-40 دلار تهيه كرد.

دانشجويان با استفاده از كارت دانشجوئي از تخفيفهاي دانشجوئي در مسافرت هاي داخلي و حمل و نقل درون شهري برخوردار ميشوند.

براي آندسته از متقاضياني كه در دروس زيست شناسي ، فيزيك و شيمي ضعيف ميباشند و موفق به قبولي در امتحان ورودي نميشوند ، دوره يك ساله پيش نياز پزشكي PRE-MEDICAL توصيه ميشود كه شهريه آن 4800 دلار امريكاست.

افراد پذيرفته شده در سال اول مابقي شهريه را كه 6000 دلار ميباشد در دانشگاه دبرسن به حساب دانشگاه واريز خواهند نمود همچنين پذيرفته شدگان در دوره پيش پزشكي مبلغ 2800 دلار مابقي شهريه را در دانشگاه دبرسن پرداخت خواهند نمود.

ضمنا هزينه مربوط به كتاب ، لوازم التحرير و غيره به عهده دانشجو بوده و مضاف بر هزينه هاي فوق خواهد بود.

تذكر:

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب اینی که تو سایت دانشگاه زده چیه ؟
      Tuition and administration fees for the 2014/2015 academic year | Debreceni Egyetem

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      خب اینی که تو سایت دانشگاه زده چیه ؟
      Tuition and administration fees for the 2014/2015 academic year | Debreceni Egyetem
      نمیدونم والا اصلا هر. جایی یه چیژی نوشته تو. سایت رسمی خودش حرفی از هزینه نزده نماینده مث اینکه تهران داره باید. از. اونا پرسید

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من به شما برای پزشکی دانشگاه های هند رو پیشنهاد میکنم هر چند اسم کشورش بد در رفته ولی شما به راحتی بدون هیچ ازمونی میتونید وارد دانشگاه بشید و تو کورس های زبان دانشگاه میزاره و کلا با هزینه خیلی کم مدرک دکترا رو بگیرد که با ازادا تغریبا برابری میکنه یادتون باشه دانشگاه های هند از نظر پزشکی و مهندسی فناوری همون ای تی خودمون از ایران خیلی خیلی بالاتر هستش و جزو برتر های جهان هست برتر میگم ن اینکه اول دوم ولی حرفی برای گفتن داره

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من از قبلا پیگیرش بودم برای مدرک لیسانس اجازه نمیدن از کشور خارج بشی اگه سربازی نرفته باشی باید لیسانس رو ایران بگیری بعد برای فوق لیسانس مبلغ چهارده ملیون تومن وسیقه میگرا میتونی بری حالا دکترا رو نمیدونم اجازه میدن از دیپلم مستقیم بری یا ن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن