خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کسب درصد 40 شیمی در کنکور 96

قصد من از ایجاد این تاپیک اینه که بتونیم با همفکری، روش های همدیگر و به خصوص دوستانی که کنکور رو تجربه کردن برنامه ای برای اینکه چطور بخونیم تا 40 درصد شیمی رو تو کنکور بزنیم محیا کنیم

شیمی درسی هست بسیار وقت گیر و دوستانی که میخوان بالای 40 درصد بزنن مصلما باید از سال های پیش به صورت جدی شیمی رو میخوندند که خیلی کم افرادی پیدا میشه که با این شرایط هستن و اکثرا از مقطع تحصیلی پیش دانشگاهی شروع به خوندن شیمی میکنند و با پایه ای نسبتا ضعیف و همشون انتظار دارن تو این وقت کم بتونن کل شیمی رو بخونن که این انتظار رو میشه برآورده کرد ولی به درس های دیگر لطمه شدیدی میزنه
      پس چیکار باید بکنیم
      تنها راه حلی که با منطق جور در میاد اینه که عوض اینکه بیایم کل کتابای کنکور رو با تسلط خیلی کم تو این زمان کم بخونیم بیایم یه قسمتی که شامل 50 درصد تست های کنکور میشه رو با تسلط خیلی زیاد و چندین بار خوندن فرا بگیریم که زدن 40 درصد قطعی بشه
      خلاصش تسلط 100 درصد به 50 درصد شیمی بهتر از تسلط 50 درصد به 100 درصد شیمی است.، مخصوصا شیمی کنکور 95 که این رو به وضوح نشون داده

خوب من تا اینجا مطالبی رو عرض کردم خدمتتون بقیه راهنمایی که چه قسمت هایی از شیمی رو بخونیم و چقدر وقت بزاریم و بهترین منبع چیه رو به دوستانی که تجربه هایی در این زمینه دارند واگذار میکنم.
      ویرایش توسط NimaGeniusx : 17 مهر 1395 در ساعت 16:01

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تنها توصیه من اینه که اگه هر فصلی رو خواستی نخونی ، حتما اسید و باز و محلول هارو بخون .
      بیشتر از 50 درصد کنکور مستقیم و غیر مستقیم با مفاهیم اسید و باز گره خورده . محلول ها هم بیشترین جچم سوالات سال سوم رو دربرمیگیره .

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من وقت اصلنم کم نیست...کلی وقت داریم هنوز تا کنکور....روزی دو ساعت یا یک ساعت و نیم بذاریم برای شیمی به راحتی میتونی اونو از نقطه ضعف تبدیل کنی به نقطه قوت

من خودم منبعم:اول خوده کتاب+مبتکران+جزوه اقای اسماعیل زاده که توی همین سایت هست

شیمی درسی هستش ک هم حفظیجاتشو باید خیلی مرور کنی هم باید خیلی تست حل کنی برای محاسباتش...مثلن من خودم هر شب پنج تا مسئله استوکیومتری رو میگیرم با اعداد نامتعارف حل میکنم تا سرعتم بره بالا(از نگین یغمایی رتبه ۲ ریاضی کشوری سال ۹۳ یاد گرفتم اینو)

واکنش های خیلی مهم رو با ضریب استوکیومتری باید حفظ باشید توی سرعت حل تست خیلی موثره و وقتتون برای موازنه واکنش هدر نمیره

بهتره ک واکنش های مهم رو دسته بندی کنید برای خودتون و رنگی کنید و همیشه جلو چشمتون باشه

جدول تناوبی رو هم که باید کاملا قورت بدین...البته کاره سختی نیست چون رمز گذاشتن واسه هر گروه راحت میشه حفظش کرد...

ارایش الکترونی عناصر مهم رو حفظ باشید و اصلا نکشید سره ازمون..عناصر مهمی که بیشتر توی تست های کنکور مورد استفاده قرار میگیرن مثل کروم و مس!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      امروز ۱۷ مهره ها....

خیلی کار اشتباهیه الان....یه زوری بزن خو..همین اول وا دادین رفت؟؟؟
      خیلی ضعیفی اگه دنبال آرزوهات نری

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      @mohammacl
      داداش راحلی به دوستمون بگو

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh-zahra نمایش پست ها
      به نظر من وقت اصلنم کم نیست...کلی وقت داریم هنوز تا کنکور....روزی دو ساعت یا یک ساعت و نیم بذاریم برای شیمی به راحتی میتونی اونو از نقطه ضعف تبدیل کنی به نقطه قوت

من خودم منبعم:اول خوده کتاب+مبتکران+جزوه اقای اسماعیل زاده که توی همین سایت هست

شیمی درسی هستش ک هم حفظیجاتشو باید خیلی مرور کنی هم باید خیلی تست حل کنی برای محاسباتش...مثلن من خودم هر شب پنج تا مسئله استوکیومتری رو میگیرم با اعداد نامتعارف حل میکنم تا سرعتم بره بالا(از نگین یغمایی رتبه ۲ ریاضی کشوری سال ۹۳ یاد گرفتم اینو)

واکنش های خیلی مهم رو با ضریب استوکیومتری باید حفظ باشید توی سرعت حل تست خیلی موثره و وقتتون برای موازنه واکنش هدر نمیره

بهتره ک واکنش های مهم رو دسته بندی کنید برای خودتون و رنگی کنید و همیشه جلو چشمتون باشه

جدول تناوبی رو هم که باید کاملا قورت بدین...البته کاره سختی نیست چون رمز گذاشتن واسه هر گروه راحت میشه حفظش کرد...

ارایش الکترونی عناصر مهم رو حفظ باشید و اصلا نکشید سره ازمون..عناصر مهمی که بیشتر توی تست های کنکور مورد استفاده قرار میگیرن مثل کروم و مس!
      سلام میشه جزوه ایشون لینکش را اینجا بزارید من گاج دارم ولی میخوام اول جزوه بخونم که یه چیز بفهمم دنبال جزوه خیلی خوب و کامل هستم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بعد دوست عزیز شما 40 درصد مسلط مسلط هم که باشی ایا واقعا میتونی هر چیز خوندی بزنی ؟ شما باید جحداقل شصت یا هفتاد درصد بخونی که چهل بزنی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salsevome نمایش پست ها
      بعد دوست عزیز شما 40 درصد مسلط مسلط هم که باشی ایا واقعا میتونی هر چیز خوندی بزنی ؟ شما باید جحداقل شصت یا هفتاد درصد بخونی که چهل بزنی
      اصلاح شد

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salsevome نمایش پست ها
      سلام میشه جزوه ایشون لینکش را اینجا بزارید من گاج دارم ولی میخوام اول جزوه بخونم که یه چیز بفهمم دنبال جزوه خیلی خوب و کامل هستم

جزوش یکم سطح بالاتر توضیح میده برای فهم اولیه بدرد نمیخوره باید اول کتاب درسی و کتاب کارت رو بخونی بعد این جزوه رو بخونی..چون یجورایی خلاصه نویسی نکات مهم و کاربردیه

کنار سایت یه قسمتی هست به اسم جزوات کنکوری

برو توی قسمت شیمی صفحه چهارمش اخر صفحه هست جزوات دست نویس

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من امسال شیمی رو 40 زدم . در طول سال هم سوم وهم دوم و هم پیش 1 رو خونده بودم ولی جمع بندیه درستی نداشتم . میتونم با قاطعیت بگم دوستان حذف چند درس کار اشتباهیه. باید همشو بخونین.

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شیمی دوم رو کلشو بخون ۱۰ تا تست آسون استوکیومتری معمولا ۲-۳ تاش آسونه اینم ۴۰ درصد

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی عجیبه که از همین بازار وقت نیست زود باش بدبخت شدیم شروع شده.
      باید عرض کنم 40 درصد شیمی یعنی شما یه سواد خیلی متوسط از شیمی که به راحتی قابل دسترسیه.
      یکم بیشتر زحمت بکشین همین!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من تو تاپیک های قبلی هم گفتم
      اینک بیای درصدای سال قبل رو بررسی کنی و بگی با درصد 40رتبه ی فلان میشم اشتباه بزرگیه ک من تجربه اش کردم
      پس تا میتونی سعی کن
      عاقل تر از آنیم که دیوانه نباشیم...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      40 درصد رو بنظرم هر کی دو دور کتاب سال دوم و سوم رو بخونه براحتی بدستش میاره

15. Top | #15
      elL
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      رسیدن به درصد 40 تو درس شیمی نه خیلی کاره مشکلیه نه خیلی اسون البته این موضوع بسته به افراد مختلف متفاوته چون شیمی خیلی سوالاش ترکیبی نیس مثلا میشه با خوندن پایه ی دوم و چند فصل از سوم یا پیش به این درصد رسید ولی اینکه از همین شروع کار بخواین به این درصد فکر کنین کار درستی نیس شما اول باید یه دور بخونین خوب تست بزنین و رفع اشکال بکنین اگر دیدین مشکلاتتون رفع نشد و مثلا در یک مبحثی خیلی مشکل دارین بعد میتونین به دلخواه خودتون یه بخش هایی رو حذف کنید من خودم امسال شیمی رو 55 زدم و فقط فصل اول پیش با اسیدوباز رو مسائلش رو اصلا نخونده بودم بقیه هارو خونده بوم وخب قطعا نتونستم به سوالاتی پاسخ بدم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن