خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 27 از 27
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      و این که بچه یه کلمه عامه و فقط برا انسان استفاده نمیشه برا حیوونا هم به کار می ره و این که سگ ها یکی از پاک ترین موجودات روی زمین هستن، شما کدوم انسانی رو میشناسین که به اندازه ی یه سگ وفادار باشه؟؟ سگ ها از بسیاری از انسان ها اشرف مخلوقات ترن، رذالت ها، دورویی ها، دروغ ها، قضاوت ها، توهین ها و قتل و خونریزی ها و خیلی از چیزایی که ما بلدیمو اونا تو عمرشون انجام نمیدن، به شخصه آرزو می کنم به اندازه ی یه سگ وفادار باشم به همسر آینده م، به اندازه ی یه زنبور تلاش گر، به اندازه ی یه مورچه آینده نگر و باپشتکار، به اندازه ی یه عقرب ایثارگر برا بچه هام (عقرب وقتی چیزی برا تغذیه ی بچه هاش پیدا نکنه و بچه هاش با خطر مرگ مواجه باشن به عنوان آخرین راه چاره جسمشو در اختیار بچه هاش قرار میده که بخورنش و نمیرن) و به اندازه خیلی از حیوونای دیگه از ارزش های اخلاقی برخوردار باشم...

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atasadzadeh نمایش پست ها
      در ضمن شما بهره ی هوشی حیوانات رو بر اساس کارهایی که ما انسان ها می تونیم انجام بدیم ولی اونا نمی تونن می سنجین که این کاملا اشتباهه، هر فرد از یک گونه رو باید با یه فرد دیگه از همون گونه مقایسه کرد...
      خودشون نسبت به خودشون رو گفتم ..
      مثلا دلفین ها نسبت یه بقیه باهوشتر هستند .

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      و این که بچه یه کلمه عامه و فقط برا انسان استفاده نمیشه برا حیوونا هم به کار می ره و این که سگ ها یکی از پاک ترین موجودات روی زمین هستن، شما کدوم انسانی رو میشناسین که به اندازه ی یه سگ وفادار باشه؟؟ سگ ها از بسیاری از انسان ها اشرف مخلوقات ترن، رذالت ها، دورویی ها، دروغ ها، قضاوت ها، توهین ها و قتل و خونریزی ها و خیلی از چیزایی که ما بلدیمو اونا تو عمرشون انجام نمیدن، به شخصه آرزو می کنم به اندازه ی یه سگ وفادار باشم به همسر آینده م، به اندازه ی یه زنبور تلاش گر، به اندازه ی یه مورچه آینده نگر و باپشتکار، به اندازه ی یه عقرب ایثارگر برا بچه هام (عقرب وقتی چیزی برا تغذیه ی بچه هاش پیدا نکنه و بچه هاش با خطر مرگ مواجه باشن به عنوان آخرین راه چاره جسمشو در اختیار بچه هاش قرار میده که بخورنش و نمیرن) و به اندازه خیلی از حیوونای دیگه از ارزش های اخلاقی برخوردار باشم...
      اینکه حیوونات هم یه ویژگی هایی دارن که حتی انسانها در پیشرفت علم و یا هنر و حتی ادبیات از اونها استفاده میشه کاملا واضحه
      کسی هم مخالفش نبوده !

شما بهتره به اندازه یه انسان واقعی وفادار
      به اندازه یه انسان واقعی تلاشگز
      باشید

کلا یک انسان باشید . اونوقت میبینید که همین صفت ها انتها ندارن و شما روز به روز باید برید بالاتر ... جایی که فرشتگان(نماد هست .. من مذهبی حرف نمیزنم) هم نمیتونن به شما برسن چه برسه حیوانات !

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این که می فرمایین انسان ها اشرف مخلوقات هستن ولی می تونن پست تر از حیوانات باشن که یه جمله از سر غروره، من از سال 90 به بعد به این نتیجه رسیدم که ما به خاطر این که خودمونو اشرف مخلوقات می دونیم نمی تونیم دست به هر جنایتی تو این دنیا بزنیم، هر موجودی رو که خواستیم بکشیم و بذاریم پای اشرف مخلوقات بودنمون و فک کنیم که همه ی گیتی برا ما خلق شده، این کاملا اشتباهه، حیوون ها هم به اندازه ی ما حق حیات دارن، اونا هم مث ما از زندگی لذت می برن، از تشکیل خانواده و داشتن فرزند حظ می کنن، بچه های اونا هم بازی کردنو دوس دارن، همیشه سعی کردم خودمو جای اونا بذارم، همون طور که راضی نیستم کسی به قصد سودآوری منو پرورش بده و بکشه منم راضی نیستم همیچین کاری رو در قبال حیوانات انجام بدم، همون طور که دوس ندارم کسی داداشمو از بغل مامانم جدا کنه و سرشو ببره راضی نمیشم به خاطر من بره ای از مادرش به زور جدا بشه و برا یه وعده خورشت من زندگی ازش سلب بشه، سیستم بدن انسان بر اساس گیاهخواریه، ما با گیاه هم زنده می مونیم، نیازی به این کارا نیست، من 5 ساله که گیاهخوارم...
      ویرایش توسط It is POSSIBLE : 20 مهر 1395 در ساعت 02:12

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط new boy نمایش پست ها
      خودشون نسبت به خودشون رو گفتم ..
      مثلا دلفین ها نسبت یه بقیه باهوشتر هستند .
      یه دلفین نسبت به یه دلفین دیگه مقایسه بشه درسته نه این که یه دلفین مثلا با یه مورچه مقایسه بشه...

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هیچ وقت هدف من بالاتر از حیوان و فرشته بودن نبوده و نیست، به نظر من دنیا برا یه هدف مقدس ایجاد شده و اون هم عشق و مهربانیه، فقط سعی می کنم تا جایی که می تونم با دیگران چه انسان و چه حیوان مهربون باشم و بهشون عشق بورزم و گیاهخواری رو هم تو این راستا انتخاب کردم، به قول یکی از بزرگان تا زمانی که شکم انسان گورستان حیوانات ضعیف تر از خود باشد دنیا به صلح واقعی دست پیدا نخواهد کرد، چون تا زمانی که انسان ها به حیوانات رحم نمی کنند به یکدیگر نیز رحم نخواهند کرد...

7. Top | #22
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این که می فرمایین انسان ها اشرف مخلوقات هستن ولی می تونن پست تر از حیوانات باشن که یه جمله از سر غروره، من از سال 90 به بعد به این نتیجه رسیدم که ما به خاطر این که اشرف مخلوقات می دونیم نمی تونیم دست به هر جنایتی تو این دنیا بزنیم، هر موجودی رو که خواستیم بکشیم و بذاریم پای اشرف مخلوقات بودنمون و فک کنیم که همه ی گیتی برا ما خلق شده، این کاملا اشتباهه، حیوون ها هم به اندازه ی ما حق حیات دارن، اونا هم مث ما از زندگی لذت می برن، از تشکیل خانواده و داشتن فرزند حظ می کنن، بچه های اونا هم بازی کردنو دوس دارن، همیشه سعی کردم خودمو جای اونا بذارم، همون طور که راضی نیستم کسی به قصد سودآوری منو پرورش بده و بکشه منم راضی نیستم همیچین کاری رو در قبال حیوانات انجام بدم، همون طور که دوس ندارم کسی داداشمو از بغل مامانم جدا کنه و سرشو ببره راضی نمیشم به خاطر من بره ای از مادرش به زور جدا بشه و برا یه وعده خورشت من زندگی ازش سلب بشه، سیستم بدن انسان بر اساس گیاهخواریه، ما با گیاه هم زنده می مونیم، نیازی به این کارا نیست، من 5 ساله که گیاهخوارم...
      دلتون میاد گیاها رو قط کنید ؟؟
      دلتون میاد میوه یه گیاه رو که ماه ها براش زحمت کشیده رو بچینید ؟؟ بمیرم واس اون ریشه هاش که اینقد تو اون شرایط ظاقت فرسا آب و املاح جمع میکنند یا هزارن زحمت میرسونن به بقیه گیاه بعد یه انسان بیاد به کل نابودشون کنه :/

داداش گیاه خواری خوبه .. هم به مفید تره هم بهتره هم به صرفه تره .. حذف حیوانات از چرخه غذایی .. چرخه انسان رو کوناه میکنه به این خاطر به صرفه تره .. احتمال میره در آینده تمام انسان ها به سمت گیاه خواری رو بیارن.

8. Top | #23
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هیچ وقت هدف من بالاتر از حیوان و فرشته بودن نبوده و نیست، به نظر من دنیا برا یه هدف مقدس ایجاد شده و اون هم عشق و مهربانیه، فقط سعی می کنم تا جایی که می تونم با دیگران چه انسان و چه حیوان مهربون باشم و بهشون عشق بورزم و گیاهخواری رو هم تو این راستا انتخاب کردم، به قول یکی از بزرگان تا زمانی که شکم انسان گورستان حیوانات ضعیف تر از خود باشد دنیا به صلح واقعی دست پیدا نخواهد کرد، چون تا زمانی که انسان ها به حیوانات رحم نمی کنند به یکدیگر نیز رحم نخواهند کرد...
      حرفا گفته شد ... بیتشتر از این گفتن فایده نداره . بحث بی خود میشه و هیچ فایده ای نداره.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      جالبه، شما سیستم اعصاب مرکزی پیچیده ی یه گاو رو مثلا با سیستم عصبی نداشته ی خیار مقایسه می کنین، کدوم گیاهی رو می شناسین که موقع چیدن فرار کنه یا از درد فریاد بکشه و به خودش بپیچه، به قول خودتون دارین مغلطه می کنین دوست عزیز، مقایسه یه گیاه با یه حیوون با هیچ منطقی سازگار نیست...

10. Top | #25
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جالبه، شما سیستم اعصاب مرکزی پیچیده ی یه گاو رو مثلا با سیستم عصبی نداشته ی خیار مقایسه می کنین، کدوم گیاهی رو می شناسین که موقع چیدن فرار کنه یا از درد فریاد بکشه و به خودش بپیچه، به قول خودتون دارین مغلطه می کنین دوست عزیز، مقایسه یه گیاه با یه حیوون با هیچ منطقی سازگار نیست...
      در هر حال بی هدف آفریده نشده !
      در ضمن گیاهان هم احساس دارن !! کی گفته احساس ندارن ؟؟
      No Face, but Plants Like Life Too - NYTimes.com

Neurobiological View of Plants and their Body Plan

اینم لینک

11. Top | #26
      Smo
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      جهان سوم بودن فقط یه کلمه نیس یه دنیا تفاوته

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Smo نمایش پست ها
      جهان سوم بودن فقط یه کلمه نیس یه دنیا تفاوته
      تفاوتی به قیمت زندگی یه آدم .. که دیگه تکرار نداره ..

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)