خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سخت ترین فصل های فیزیک کدام است

رأی دهندگان
    140. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نور هندسی

18 12.86%
    • نوسان و موج مکانیکی و صوت

13 9.29%
    • مدار

38 27.14%
    • حرکت شناسی

51 36.43%
    • گرما و قانون گازها

11 7.86%
    • فشار

20 14.29%
    • دینامیک

49 35.00%
    • خازن و الکتریسیته ساکن

32 22.86%
    • مغناطیس و القا

5 3.57%
    • بردار

3 2.14%
    • کار و انرزی

17 12.14%
    • فیزیک اتمی و جدید

10 7.14%
    • موج الکترو مغناطیس

7 5.00%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 94
    1. Top | #76
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به نظرم هیچ فصلی سخت نیست. با تکرار همه چی درست میشه.اما مبحث سخت داریم. سخت ترین و وحشت ناک ترین مبحث فیزیک واسه من ، لوله های یو شکل هست وقتی که روغن یا مایع دیگری اضافه میکنیم.کسی ایده ای چیزی داره؟
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.
      ویرایش توسط Dean : 08 اردیبهشت 1399 در ساعت 22:31

2. Top | #77
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      به نظرم هیچ فصلی سخت نیست. با تکرار همه چی درست میشه.اما مبحث سخت داریم. سخت ترین و وحشت ناک ترین مبحث فیزیک واسه من ، لوله های یو شکل هست وقتی که روغن یا مایع دیگری اضافه میکنیم.کسی ایده ای چیزی داره؟
      من خودم شخصا خیلی مشکل داشتم تو این مبحث ولی الان میتونم بگم تا حد خوبی رفع شده.
      مشکلم این بود که با درسنامه کتابا خوب ارتباط برقرار نکردم تو این مبحث, انگار که لازم داشتم یه نفر همون مطالب رو برام بیان کنه.

نشستم درسنامه فشار نوکنده که روی کانال آپاراتش به صورت رایگان هست رو دیدم و تست هایی که خودش حل کرده رو بررسی کردم و یه مقدار هم خودم تست زدم تقریبا اوکی شدم الان.

کلا 90 درصد سوالات لوله U شکل با استفاده از نقاط هم فشار حل میشن.

حالا برید توی این کانال یه چک کنید شاید به دردتون خورد. برای تمام فصل ها درسنامه و تحلیل کتاب درسی و حل تست داره ولی تحلیل کتاب درسی رو لازم نیست ببینید.
      درسنامه فشارش هم 4 5 قسمته که فکر کنم توی قسمت سوم میاد کل لوله U شکل رو تدریس میکنه.
      حالا چک کنید میبینید خودتون

انتشارات آدم برفی - محمد نوکنده

3. Top | #78
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yeetmaster نمایش پست ها
      من خودم شخصا خیلی مشکل داشتم تو این مبحث ولی الان میتونم بگم تا حد خوبی رفع شده.
      مشکلم این بود که با درسنامه کتابا خوب ارتباط برقرار نکردم تو این مبحث, انگار که لازم داشتم یه نفر همون مطالب رو برام بیان کنه.

نشستم درسنامه فشار نوکنده که روی کانال آپاراتش به صورت رایگان هست رو دیدم و تست هایی که خودش حل کرده رو بررسی کردم و یه مقدار هم خودم تست زدم تقریبا اوکی شدم الان.

کلا 90 درصد سوالات لوله U شکل با استفاده از نقاط هم فشار حل میشن.

حالا برید توی این کانال یه چک کنید شاید به دردتون خورد. برای تمام فصل ها درسنامه و تحلیل کتاب درسی و حل تست داره ولی تحلیل کتاب درسی رو لازم نیست ببینید.
      درسنامه فشارش هم 4 5 قسمته که فکر کنم توی قسمت سوم میاد کل لوله U شکل رو تدریس میکنه.
      حالا چک کنید میبینید خودتون

انتشارات آدم برفی - محمد نوکنده
      امیدوارم مفید باشه من توی لوله های یو شکل واقعا مشکل دارم یه کم تستو بپیچونن دیگه نمیتونم حل کنم

4. Top | #79
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بابا تقريبا همه ي تستاي يو شكل با نقاط هم فشار حل ميشن. من منظورم موقعيه كه چنتا مایع در تعادلن بعد طراح فلون فلون شده میگه یه مایع دیگه هم از بالا اضافه میکنیم. اگه اشتباه نکنم یکی شاخه ها به اندازه x جابجاميشه یکی به اندازه 2x جابجا میشه...تو اين تستاي بخصوص مشكل دارم وگرنه اکثر تستای لوله تای یو شکل چیزی برا گفتن ندارن..
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

5. Top | #80
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بابا تقريبا همه ي تستاي يو شكل با نقاط هم فشار حل ميشن. من منظورم موقعيه كه چنتا مایع در تعادلن بعد طراح فلون فلون شده میگه یه مایع دیگه هم از بالا اضافه میکنیم. اگه اشتباه نکنم یکی شاخه ها به اندازه x جابجاميشه یکی به اندازه 2x جابجا میشه...تو اين تستاي بخصوص مشكل دارم وگرنه اکثر تستای لوله تای یو شکل چیزی برا گفتن ندارن..
      خب آره ولی اگه چند تا نمونه از این تیپا ببینید خب قاعدتا مشکلتون تا حدی رفع میشه و بعد که میرید تست بزنید با تیپ سوالات آشنا هستید.
      پس همون ویدیو حل تست هایی که گذاشته رو ببینید که روشون تایتل فشار درج شده.
      تقریبا باید 30-40 تا ویدیو 1-2 دقیقه ای باشه.
      ویرایش توسط yeetmaster : 09 اردیبهشت 1399 در ساعت 01:23

6. Top | #81
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yeetmaster نمایش پست ها
      خب آره ولی اگه چند تا نمونه از این تیپا ببینید خب قاعدتا مشکلتون تا حدی رفع میشه و بعد که میرید تست بزنید با تیپ سوالات آشنا هستید.
      پس همون ویدیو حل تست هایی که گذاشته رو ببینید که روشون تایتل فشار شده.
      تقریبا باید 30-40 تا ویدیو 1-2 دقیقه ای باشه.
      ممنون بابت توصیه ات.
      من استاد نوکنده رو دورادور از نظام قدیم میشناسم. تو انتشارات رمزینه کتابای فوق العاده ای مینوشتن. تدریسشونم باید خوب باشه

7. Top | #82
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کتاب الگو رو داری؟ خیلی تستای خوبی داره در این مورد من هم اولاش سخت بود بعد راه افتادم خیلی واسه خودت گنده نکن داستان رو تست تست تست

8. Top | #83
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تستهای حرکت دینامیک که عین هلو حل میشن چرا اینهمه ادم زدن حرکت دینامیک؟؟فکر کنم بیشتر به خاطر حجم زیادش این فصل رو سخت جلوه میده

9. Top | #84
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها

نظام جدید هلو شده این نظرسنجی بیشتر نظام قدیما جواب دادن. اون موقع نظام جدیدها داشتن جغرافیا و پیام های آسمانی میخوندن خودمم جدیدم
      آره واقعا یعنی من دستگاه اتوود رو دیروز داشتم تستهاش رو میدیدم پشمام میریخت قرقره تو آسانسور او مای گاد

10. Top | #85
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برای من تا حدودی مدار سخته و با اون قسمت موج و القای الکترو مغناطیسی مشکلاتی دارم
      اما حرکت شناسی و دینامیک برام راحت تره(کلا تو نظام جدید این دو مبحث که تو قدیم خیلی سخت بودن راحت تر شدن) هر چند که باز تنوع تستاش زیاده ولی قابل فهم تره

11. Top | #86
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_a نمایش پست ها
      برای من تا حدودی مدار سخته و با اون قسمت موج و القای الکترو مغناطیسی مشکلاتی دارم
      اما حرکت شناسی و دینامیک برام راحت تره(کلا تو نظام جدید این دو مبحث که تو قدیم خیلی سخت بودن راحت تر شدن) هر چند که باز تنوع تستاش زیاده ولی قابل فهم تره
      منم با مدار زیاد روراست نیستم ولی فک کنم هنوز تازه دارم میخونم برای همین باشه دوستمون که گف لوله های یو شکل هم بعضی تیپ هاش که اتفاقا شاره کردن بهش خیلی سخته خداییش

12. Top | #87
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      منم با مدار زیاد روراست نیستم ولی فک کنم هنوز تازه دارم میخونم برای همین باشه دوستمون که گف لوله های یو شکل هم بعضی تیپ هاش که اتفاقا شاره کردن بهش خیلی سخته خداییش
      تستای فشار تو کنکور شمشیر دو لبه هست تنوع تستاش زیاده طراح حال کنه میتونه کاری کنه راحت تستشو بزنی مثل اون سوال برنولی کنکور 98 بچه بازی بود رسما میتونه هم جوری بده که....
      گرما روتین تره(خیلی هم جای تکنیک زدن برای معلما زیاده هر کی میخواد خودشو تو جلسه اول نشون بده یا تلویزیون میاد سمت همین گرما)

13. Top | #88
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیزیک مگه جای آسون هم داره:/همه جاش قیامته

14. Top | #89
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SOLO_PRODUCTION نمایش پست ها
      فیزیک مگه جای آسون هم داره:/همه جاش قیامته
      خوب بود

ولی جدای از شوخی واقعا درس رو بفهمی لازم نیس حتی فرمول حفظ کنی مغهوم رو بدون مفاهیم فیزیک از دل ریاضی بیرون اومدن به نحوی که کاربرد ریاضی در زندگی میشه فیزیک اگه دیدگاهت مفهومی باشه سوالارو میتونی تو زمان کمتر حلشون کنی

15. Top | #90
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      خوب بود

ولی جدای از شوخی واقعا درس رو بفهمی لازم نیس حتی فرمول حفظ کنی مغهوم رو بدون مفاهیم فیزیک از دل ریاضی بیرون اومدن به نحوی که کاربرد ریاضی در زندگی میشه فیزیک اگه دیدگاهت مفهومی باشه سوالارو میتونی تو زمان کمتر حلشون کنی
      من توی همین فهمیدن فیزیک مشکل داشتم و کارزانیان نجاتم داد!این بشر یکاری کرده منی که از فیزیک متنفر بودم کلا دیدم به فیزیک عوض شه خیلی بیش از حد فراوان خوبه!!!

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 6 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن