خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ........

رأی دهندگان
    15. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله اهمیت داره

6 40.00%
    • خیر اهمیت نداره

9 60.00%
    صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

چند سوال درباره برنامه ریزی شما

سلام.
      من تاپیک های مختلف رو خوندم و حالا چند تا سوال دارم:
      برای برنامه ریزی دفتر برنامه ریزی بگیرم خوبه؟فکر کنم بهترین دفتر برنامه ریزی کلوبن صفر باشه.
      خودم برنامه ریزی کنم یا از برنامه مطالعاتی موسسه ها استفاده کنم؟
      برنامه مطالعاتی کدام موسسه بهتر است؟
      نسبت مطالعه عمومی به اختصاصی چقدر باید باشه؟
      یک جا خوندم بر اساس ضریب ها برنامه ریزی کنیم.حالا میخواستم ببینم ضریب دروس رشته تجربی چجوریه؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط emprator227 نمایش پست ها
      سلام.
      من تاپیک های مختلف رو خوندم و حالا چند تا سوال دارم:
      برای برنامه ریزی دفتر برنامه ریزی بگیرم خوبه؟فکر کنم بهترین دفتر برنامه ریزی کلوبن صفر باشه.
      خودم برنامه ریزی کنم یا از برنامه مطالعاتی موسسه ها استفاده کنم؟
      برنامه مطالعاتی کدام موسسه بهتر است؟
      نسبت مطالعه عمومی به اختصاصی چقدر باید باشه؟
      یک جا خوندم بر اساس ضریب ها برنامه ریزی کنیم.حالا میخواستم ببینم ضریب دروس رشته تجربی چجوریه؟
      دفتر برنامه ریزی مهروماه هم داره میاد اون عالیییه -صفر کلوین فک کنم کتاب مشاوره باشه ؟کتاب برنامه ریزی هم هست ؟

باید با توجه به خصوصویات و قابلیت های خودت برنامه بریزی

بدون شک قلم چی.اما تنها ضعفی که تو برنامه قلم چی هست اینه که یه سری مباحث رو بیش از حد توبرنامش گنجونده ولی خب باز خیلی خیلی بهتر از موسسات دیگس

بستگی به زمانش داره تو تابستون نود به ده در طول سال 30 به 70 بعد عید 60 به 40
      نه بر اساس ضریب نکن .بر اساس نقاط قوت و ضغف وپیشینت تو اون درس برنامه بریز. ادبیات 4 عربی 2 زبان2 دینی 3 ریاضی 6 زیست 12 فیزیک 6 شیمی 9

موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
      دفتر برنامه ریزی مهروماه هم داره میاد اون عالیییه -صفر کلوین فک کنم کتاب مشاوره باشه ؟کتاب برنامه ریزی هم هست ؟

باید با توجه به خصوصویات و قابلیت های خودت برنامه بریزی

بدون شک قلم چی.اما تنها ضعفی که تو برنامه قلم چی هست اینه که یه سری مباحث رو بیش از حد توبرنامش گنجونده ولی خب باز خیلی خیلی بهتر از موسسات دیگس

بستگی به زمانش داره تو تابستون نود به ده در طول سال 30 به 70 بعد عید 60 به 40
      نه بر اساس ضریب نکن .بر اساس نقاط قوت و ضغف وپیشینت تو اون درس برنامه بریز. ادبیات 4 عربی 2 زبان2 دینی 3 ریاضی 6 زیست 12 فیزیک 6 شیمی 9

موفق باشی
      ممنون.نگفتین بلاخره خودم برنامه ریزی کنم یا از برنامه های مطالعاتی استفاده کنم؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون.نگفتین بلاخره خودم برنامه ریزی کنم یا از برنامه های مطالعاتی استفاده کنم؟
      اگه خودتون میدونین که به چه درسایی بیشتر باید بها بدین که هیچ
      ولی اگه نمیدونین ترجیحا از مطالعاتی استفاده کنید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دفتر برنامه ریزی بیشتر برای اینه که برنامه ات هدف دار باشه و وسط راه بیخیال نشی.من خودم دفتر برنامه ریزی قلم چی دارم.بقیه رو ندیدم که چطورن!
      من معتقدم که هیچ کس مثل خودِ آدم نمیتونه واسه خودش برنامه ریزی کنه.چ.ن هیچکس مثل خودت از توانایی هاو ضعف هات خبر نداره.
      اگر قصد داری تابستون آزمون شرکت کنی میتونی با برنامه موسسه پیش بری ولی اگه قصد نداری تابستون آزمون بدی میتونی خودت برنامه ریزی کنی و برای از مهر به بعد با برنامه ی یکی از موسسات پیش بری.
      برای تابستون برنامه گزینه 2 بهتره ولی برای از مهر ماه به بعد برنامه قلم چی بهتره.البته برنامه گزینه 2 هم خوبه ولی سطح آزمونش یه مقدار سخته واسه همین ممکنه ااز درس خوندن زده بشی.
      نسبت مطالعه اختصاصی به عمومی که قطعا باید بیشتر باشه.توی دوران مطالعه60 اختصاصی 40 عمومی بخون.ولی برای مرور 50/50 البته این نظر من هستش.
      مطالعه بر اساس ضریب کارِ درستی هستش اما برای کسی کامل درسته که نقاط ضعف و قوتش توی تمام درسها یه اندازه باشه.مثلا ضریب فیزیک و ریاضی یکسان هستن ولی اگر فیزیکِ شما نسبت به ریاضیِ شما ضعیفتر باشه قطعا باید فیزیک رو بیشتر بخونین.
      امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
      خدا رو چه دیدی...............

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ممنون دوستان.خیلی کمک کردین.
      از نظرات دیگر دوستان هم استفاده میکنیم.
      برای تابستون که نمیرم ازمون ولی برای توی سال فکر کنم خوب باشه برم.
      تعریف ازمون های قلمچی رو شنیدم.هزینش رو کسی میدونه؟
      چه درس هایی رو توی تابستون بخونم و تموم کنم؟

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون دوستان.خیلی کمک کردین.
      از نظرات دیگر دوستان هم استفاده میکنیم.
      برای تابستون که نمیرم ازمون ولی برای توی سال فکر کنم خوب باشه برم.
      تعریف ازمون های قلمچی رو شنیدم.هزینش رو کسی میدونه؟
      چه درس هایی رو توی تابستون بخونم و تموم کنم؟
      اکه الان ثبت نام کنی هیچ فرقی نمیکنه هزینش با مهر ماه حتی فک کنم الان ارزون تر باشه حدودا 450 تومن .سبک زیست امسال خیلی خیلی شبیه به ازمون های قلمچی بود با وجود طراحایی مثل اقای کرامت و کمشی و راهواره و...

رو پایت عالی کارکن- به نظرم ریاضی سعی کن دوتا فصل اول پیشو بخونی در کنار پایه و زیست هم فصل یک ودو پیش رو یخونی راحت میشه کارت بعد تابستون-شیمی از من میشنوی فقط پایه بخون پیش زیاد فرصت داری برا ی خوندن- عربی رو هم سعی کن مسلط شی-ولی یه نکته مهم یادت باشه از تست های زماندار غافل نشو - مثلا من خودم اینهمه در طول سال فیزیک خوندم ولی نتونستم حتی 20 درصد توانایی فیزیکمو سر ازمون بکار بگیرم چون وقت کم اوردم- یادت باشه فقط همه مبحثو خوندم مهم نیست روش تست زدنم خیلی مهمه .موفق باشی
      ویرایش توسط mehrdadlord : 11 تیر 1392 در ساعت 17:04

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

یه سوال درباره ی برنامه ریزی لطفا بیان داخل

سلام بچه ها،یه سوال
      من مدرسه نمونه هستم رشته ریاضی،احتمالا تا بهمن مدرسه میرم.به نظر شما من چه جوری درس بخونم که حداقل تا اسفند روی دروس پیش و پایه به تسلط برسم؟(یعنی بدون خوندن بتونم سوالات یه مبحث رو جواب بدم)لطفا نگید مفهومی بخونم یا عمقی لطفا توضیح کامل بدید،راستی سطح درسیم متوسط رو به بالاست،تراز سنجش هشت هزارو خورده ای،و رتبم حدود500 است متشکرم راهنمایی کنید...درضمن هدفم رتبه زیر 3000کنکور هست...مرسی
      ویرایش توسط Mohands mm : 16 آذر 1394 در ساعت 21:39

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Red face **یک سوال درباره برنامه ریزی**

سلام به همگی
      من با برنامه ی قلمچی پیش میرم و طبق برنامه شخصی خودم روزانه دو ساعت ریاضی میخونم سوال من اینجاست این ساعات باید منظم باشه؟ برای مثال هر روز هفته ساعت 4تا6بعد از ظهر به ریاضی اختصاص بدم یا فقط بگم هر روز دو ساعت ریاضی بخونم و چه ساعاتی باشه مهم نیست (گاهی اوقات صبح یا ظهر ویا عصر) در این مورد نظرات زیادی رو شنیدم بعضی ها میگن منظم باشه بهتره و بعضی ها هم میگن نیاز به وسواس نیست و اهمیت چندانی نداره
      شاید به نظربعضی از دوستان موضوع مهمی نباشه ولی برای من اهمیت زیادی داره خیلی مشتاق هستم نظرشما دوستای عزیز رو هم بدونم
      لطفا توی نظرسنجی هم شرکت کنید
      خیلی ممنون

ویرایش توسط _YALDA_ : 11 آبان 1395 در ساعت 15:24

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      بنظر من هرساعتی ک عشقت کشید وحالشو داشتی ! به نظم متوسل نشو ، لذت ببر از خوندنت در هر ساعتی که بهتر میفهمیش ...موفق باشیییییی ..

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      هر ساعتی که درک ریاضیت بهتره و به قول دوستمون عشقت میکشه بخون
      از نشانه های یک ذهن فرهیخته، آن است که در عین مخالفت با عقیده ای!به آن احترام بگذارد...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      بهتره زیاد رو ساعت گیر ندی سعی کن حجمی کار کنی. مثلا یه روز صبح پا میشی حس ریاضی داری ولی چون برنامت یه چیز دیگس نمیخونی ؟ بهتره با روحیه و سلیقه بخونی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      بهترین نوع برنامه حجمی - زمانی هست البته من روی نظم بیشتر تاکید دارم یعنی چی عشق کشید ؟؟ شاید تا اخر کنکور عشق نکشید

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کلا دقیق بودن برنامه خیلی کم پیش میاد واسه همون لزوما دلیلی نداره حتما تو یه ساعت مشخص ریاضی خوند ، ممکنه با خودت قرار بزاری هر روز ریاضی بخونی حالا اگه یه مشکلی پیش اومد و تو اون ساعت هر روز نتونستی بخونی دلیل نمیشه دیگه اون روز ریاضی نخونی !

هر چند که به نظرم اون هایی که ریاضیشون پایه قوی و مشکلی با درسنامه ندارند بهتره ریاضی رو تو وقت های استراحتشون فقط تست بزنن ! یعنی ساعت مشخص نمیکنی و هر وقت خسته ای یا بازده مطالعه ات پایینه تست ریاضی میزنی هم باعث میشه انگیزه بگیری هم از زمانت استفاده کنی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مشخص کن که در روز چقد میخای ریاضی بخون مثلا همون ۲ ساعتی که خودت میگی اینجوری موظف میشی دوساعت ریاضی بخونی حالا اینک از کی تا کی مهم نیس درواقع من شنیدم این روش که بگی مثلا از ۲ تا ۴ ریاضی میخونم خیلی جالب نیس چون مثلا یه روز حوصله نداری واسه اینکه خودتو گول بزنی ۲ ساعتو سرسری ریاضی میخونی خودتم قانع میکنی که طبق برنامه از ۲ تا ۴ ریاضی خوندی درصورتیکه به احتمال زیاد بار علمی چندانی واست نداره بهترین روش همینه که یه مبحث رو انتخاب کنی و زمان لازم برا خوندنشو مشخص کنی اونوقت تو طول روز اون تایمی که از لحاظ ذهنی اماده ای بخونی
      رها چو برگ خسته در باد🍃

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن