خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 62
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته13 نمایش پست ها
      من خودم پارسال خریدم
      به مشاورم گفتم بخونم
      گفت مثل باتلاقه حجمش زیاده
      البته برا ما آخراش اومد پارسال
      شایدم اولاش من زیر بار نمیرفتم بگیرم
      نمیدونم والا.هر چی شما بگین

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام
      همونجوری که دوستان گفتن، طبق خود کتاب درسی در تار عنکبوت پروتئین‌های مختلفی وجود داره نه یک پروتئین. یکی از مواردی که بسیار در طرح سؤال استفاده میشه و در کنکور هم حتماً باهاش مواجه خواهید شد، استفاده از عبارت‌هایی است که خودش یا مشابهش در کتابتون به کار رفته و این باعث میشه شما به اشتباه بیفتین. موقع خوندن کتاب، حتماً باید به قسمت‌های مختلف متن و ارتباط بین اونها توجه کنید، به‌خصوص در مواردی که تشابه وجود داره
      در ارتباط با گزینه‌ی ۳ سؤال ۵ هم که گفتیم که سلول‌های زیر سطح شکمی باید بشه سلول‌های غده‌های زیر سطح شکمی، به نظر من همچین نیازی وجود نداره چون سلول‌های غده‌های زیر سطح شکمی هم بخشی از سلول‌های زیر سطح شکمی هستند و ما هم قید همه‌ی، هر و ... به کار نبردیم
      و در ارتباط با حجم کتاب،باید دقت کنین که کتاب جامع هست و سال به سال نیست. اگه شما این کتاب جامع رو با کتابای سال به سال هم مقایسه کنین می‌بنیین که مجموع حجم دو جلد کتاب، از مجموع دو سال کتاب‌های دیگه کمتره. علاوه‌بر این، تعداد صفحات کتاب نمی‌تونه ملاکی برای حجم کتاب باشه. مثلاً این رو در نظر بگیرین که این کتاب ۴۹۰۰ تا تست داره، یعنی از گاج میکرو ۸۰۰ تا سؤال کمتر داره ولی جلد سؤالش ۱۰۰ صفحه بیشتره و حل کردن زیست آی‌کیو وقت بیشتری رو می‌گیره. به خاطر اینکه حجم سؤالات بالاتر هست و به کنکور شبیه‌تر هست. طبیعتاً در بازه‌ی زمانی اردیبهشت تا تیر امسال که چاپ اول کتاب انجام شد، زیاد برای کنکوری‌ها قابل استفاده نبود (هرچند بودند کسایی که کل کتابو هم حل کردند) ولی امسال اگه از اول سال کتاب رو حل کنین، راحت می‌تونین کل سؤالات رو بررسی کنین
      موفق باشید

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      سلام
      همونجوری که دوستان گفتن، طبق خود کتاب درسی در تار عنکبوت پروتئین‌های مختلفی وجود داره نه یک پروتئین. یکی از مواردی که بسیار در طرح سؤال استفاده میشه و در کنکور هم حتماً باهاش مواجه خواهید شد، استفاده از عبارت‌هایی است که خودش یا مشابهش در کتابتون به کار رفته و این باعث میشه شما به اشتباه بیفتین. موقع خوندن کتاب، حتماً باید به قسمت‌های مختلف متن و ارتباط بین اونها توجه کنید، به‌خصوص در مواردی که تشابه وجود داره
      در ارتباط با گزینه‌ی ۳ سؤال ۵ هم که گفتیم که سلول‌های زیر سطح شکمی باید بشه سلول‌های غده‌های زیر سطح شکمی، به نظر من همچین نیازی وجود نداره چون سلول‌های غده‌های زیر سطح شکمی هم بخشی از سلول‌های زیر سطح شکمی هستند و ما هم قید همه‌ی، هر و ... به کار نبردیم
      و در ارتباط با حجم کتاب،باید دقت کنین که کتاب جامع هست و سال به سال نیست. اگه شما این کتاب جامع رو با کتابای سال به سال هم مقایسه کنین می‌بنیین که مجموع حجم دو جلد کتاب، از مجموع دو سال کتاب‌های دیگه کمتره. علاوه‌بر این، تعداد صفحات کتاب نمی‌تونه ملاکی برای حجم کتاب باشه. مثلاً این رو در نظر بگیرین که این کتاب ۴۹۰۰ تا تست داره، یعنی از گاج میکرو ۸۰۰ تا سؤال کمتر داره ولی جلد سؤالش ۱۰۰ صفحه بیشتره و حل کردن زیست آی‌کیو وقت بیشتری رو می‌گیره. به خاطر اینکه حجم سؤالات بالاتر هست و به کنکور شبیه‌تر هست. طبیعتاً در بازه‌ی زمانی اردیبهشت تا تیر امسال که چاپ اول کتاب انجام شد، زیاد برای کنکوری‌ها قابل استفاده نبود (هرچند بودند کسایی که کل کتابو هم حل کردند) ولی امسال اگه از اول سال کتاب رو حل کنین، راحت می‌تونین کل سؤالات رو بررسی کنین
      موفق باشید
      هر طور حساب کنیم باز هم گزینه سه اشکال داره. سلولهای زیر سطح شکمی یعنی همه سلولهای زیر سطح شکمی. چون استثنا داره باید گفته میشد در یعضی سلولهای زیر سطح شکمی.

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asas نمایش پست ها
      هر طور حساب کنیم باز هم گزینه سه اشکال داره. سلولهای زیر سطح شکمی یعنی همه سلولهای زیر سطح شکمی. چون استثنا داره باید گفته میشد در یعضی سلولهای زیر سطح شکمی.
      نه برای این سؤال برای هر سؤال دیگه هم در نظر داشته باشید که وقتی قیدی به کار برده نشده، شما نمی‌تونین قطعیت بدین بهش. مثلاً به دو تا جمله‌ی زیر دقت کنین:
      حهت حرکت مواد در لوله‌ی گوارش یک‌طرفه است.
      همواره جهت حرکت مواد در لوله‌ی گوارش یک‌طرفه است.
      عبارت اول صحیح است، چون قیدی نداره و یه عبارت کلی رو گفته. هیچ مشکلی هم نداره
      عبارت دوم غلط است. چون قید قطعیت داره.

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      موفق باشید
      شرمنده میشه لطف کنین بگید بغیر از فیبروئین دیگه چه پروتئین هایی در تار هست؟ میدونم خارج از کتابه

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نه برای این سؤال برای هر سؤال دیگه هم در نظر داشته باشید که وقتی قیدی به کار برده نشده، شما نمی‌تونین قطعیت بدین بهش. مثلاً به دو تا جمله‌ی زیر دقت کنین:
      حهت حرکت مواد در لوله‌ی گوارش یک‌طرفه است.
      همواره جهت حرکت مواد در لوله‌ی گوارش یک‌طرفه است.
      عبارت اول صحیح است، چون قیدی نداره و یه عبارت کلی رو گفته. هیچ مشکلی هم نداره
      عبارت دوم غلط است. چون قید قطعیت داره.
      اقای زارع تو کتاب شما و فاگوزیست اشاره شده که همه ی انزیم ها درون سلول ساخته نمیشن ولی تو کتاب الگو و بیشتز جاها تاکید شده که همه ی انزیم ها درون سلول ساخته میشن من این سوالو تو بخش سوالات زیست شناسی پرسیدم ولی هرکی یه چیزی گفت میشه توضیح بدین ؟

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      استاد عزیز با تشکر از لطفتون که پاسخگو سوالات ما هستید .
      میشه بگید کجای کتاب درسی گفته تار عنکبوت از چند نوع پروتئین ساخته شده ؟
      البته ما جوابش رو در خارج از کتاب میدانیم ( که فقط یک نوع است) اما در داخل کتاب رو شما بیان کنید .

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      شرمنده میشه لطف کنین بگید بغیر از فیبروئین دیگه چه پروتئین هایی در تار هست؟ میدونم خارج از کتابه
      حامد در ص80 کمپل هم گفته فقط یک نوع !!!!!

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      استاد عزیز با تشکر از لطفتون که پاسخگو سوالات ما هستید .
      میشه بگید کجای کتاب درسی گفته تار عنکبوت از چند نوع پروتئین ساخته شده ؟
      البته ما جوابش رو در خارج از کتاب میدانیم ( که فقط یک نوع است) اما در داخل کتاب رو شما بیان کنید .
      کجای سؤال گفته شده چند نوع پروتئين؟

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      حامد در ص80 کمپل هم گفته فقط یک نوع !!!!!
      آره عزیزم منم یه نوع دیدم که فیبروئین هست ، این فیبروئین آمینواسید های آلانین و گلیسین داره

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوتا چیز خیلی مشخصه.
      چنین چیزهایی هرگز در کنکور مطرح نمیشن و دورانشون کنکور های دهه 70 بود !
      نویسنده های خیلی سبز و آی کیو و مخصوصا نشرالگو دانش زیست شناسیشون خیلی ضعیفه شاید به کتاب درسی تسلط خوبی داشته باشن ولی دانش کافی که بتونن مسایل چالشی رو درست تجزیه تحلیل کنن ندارن. برخلاف افرادی مثل استاد کرامت و میرحبیبی و پناهی شایق و کرام الدینی و ...

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کجای سؤال گفته شده چند نوع پروتئين؟
      در پاسخ نامه همچین عبارتی وجود داره :

%D9%85%D8%A7%D8%B22.jpg
      برداشت همگان از این نوشته ، چند نوع بودن پروتئین بکاررفته رو تار است .

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      در پاسخ نامه همچین عبارتی وجود داره :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ماز2.jpg
مشاهده: 97
حجم: 34.7 کیلو بایت
      برداشت همگان از این نوشته ، چند نوع بودن پروتئین بکاررفته رو تار است .
      خب وقتی که من ننوشتم انواع پروتئین‌های ویژه، معنیش این هست که کاری به انواعش نداشتم. فقط هدف این بوده که شما بدونین در تار عنکبوت چند پروتئین وجود داره نه یک پروتئین.

عکس زیر هم جواب سؤالی است که درباره‌ی آنزیم‌ها پرسیده شد.
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست untit%D8%B3%DB%8Cled.jpg  

14. Top | #44
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها
      دوتا چیز خیلی مشخصه.
      چنین چیزهایی هرگز در کنکور مطرح نمیشن و دورانشون کنکور های دهه 70 بود !
      نویسنده های خیلی سبز و آی کیو و مخصوصا نشرالگو دانش زیست شناسیشون خیلی ضعیفه شاید به کتاب درسی تسلط خوبی داشته باشن ولی دانش کافی که بتونن مسایل چالشی رو درست تجزیه تحلیل کنن ندارن. برخلاف افرادی مثل استاد کرامت و میرحبیبی و پناهی شایق و کرام الدینی و ...
      بحث شخص نیست عزیز ، اوناهم کتاب بدن بیرون یه عالمه غلط در میاد ازشون ؛ من خودم با آی کیو جلو میرم خیلی هم راضی ام ازش ، همینکه مولفش اومده اینجا داره جواب میده یعنی خیلی (کتابشم انصافا کم غلطه ، الگو اشک آدمو در میاره) ، به مولف الگو پیام دادم که این سوالت اشتباهه بلاکم کرد

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      بحث شخص نیست عزیز ، اوناهم کتاب بدن بیرون یه عالمه غلط در میاد ازشون ؛ من خودم با آی کیو جلو میرم خیلی هم راضی ام ازش ، همینکه مولفش اومده اینجا داره جواب میده یعنی خیلی (کتابشم انصافا کم غلطه ، الگو اشک آدمو در میاره) ، به مولف الگو پیام دادم که این سوالت اشتباهه بلاکم کرد
      خوش به حالت بلاکت کرده باو
      من یه ماهه هرو روز سوالم رو براش دارم میفرستم هنوز ج نداده

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن