خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چرا در صورت ساده شدن حد تعریف شده است؟

سلام
      دوستان من دبیرستان رو تمام کردم و دانشگاه هستم اما مباحث فراموش شده . این رو گفتم که منبع انگلیسی گذاشتم به خاطر این هست.

در مثال زیر حد در نقطه 1 تعریف نشده است. چرا بعد از ساده شدن تعریف شده میشه؟ بلاخره وقتی ساده میشه به یک نسبت صورت و مخرج کم میشن. پس چجور رفتار تابع عوض میشه؟
      الان بعد از ساده شدن رفتار تابع عوض شده و در نقطه 1 تعریف شده میشه و حدش برابر با 3 میشه

x3logw5sbh91.jpg

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
      سلام
      دوستان من دبیرستان رو تمام کردم و دانشگاه هستم اما مباحث فراموش شده . این رو گفتم که منبع انگلیسی گذاشتم به خاطر این هست.

در مثال زیر حد در نقطه 1 تعریف نشده است. چرا بعد از ساده شدن تعریف شده میشه؟ بلاخره وقتی ساده میشه به یک نسبت صورت و مخرج کم میشن. پس چجور رفتار تابع عوض میشه؟
      الان بعد از ساده شدن رفتار تابع عوض شده و در نقطه 1 تعریف شده میشه و حدش برابر با 3 میشه

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: x3logw5sbh91.jpg
مشاهده: 31
حجم: 46.6 کیلو بایت
      سلام
      احتمالا خودتون فراموشتون شده ولی من دیدم گفتم جواب بدم.
      ببینید الان نمودار دوتابع رو مطرح کرده که رفتار کاملا یکسانی دارند بجز اینکه تابع بالایی در نقطه به طول ۱ تعریف نشده است. خوب وقتی شما حد بالایی رو بگیرید وقتی ورودی تابع به سمت ۱ میل میکنه می بینید که صفر صفرم میشه که مبهمه. در واقع تفاوت دو تابع در اینه که در صورت و مخرج تابع پایینی عامل ضربی x-۱ ضرب شده که تنها باعث تعریف نشدن تابع در x=1 میشن وگرنه در باقی موارد ساده میشن و تاثیری درمقدار تابع ندارند.
      توجه کنید که نمودار دومی فقط برای تفهیم موارد بالا آورده شده در متن. در ضمن برای حد داشتن نیازی به تعریف شدن نقطه نداریم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن