خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 15 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 222
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط firsoT نمایش پست ها

در پست های قبلی اشاره شده ولی باز می گویم.....

1)کتاب همایش نشردریافت جلد1 و2 (دکتر عمارلو)
      2)کتاب آزمون های تدریجی اندیشه فایق (دکتر میوه چی)
      3)کتاب زیست گیاهی نشر برد(دکتر چلاجور)
      4) پنج آزمون اندیشه فایق که 3 تای آخرش خوبه...(البته برای بعد از عید)
      5) سوالای تالیفی..
      البته کتاب های دیگری نیز وجود دارد... که هم ویژگی های خوب دارند و هم....
      ولی توصیه می شود از چند کتابی پرهیز شود..

خدا خیرتون بده مرسی که جواب دادین
      من این دکتر عمارلو رو واسه جمع بندی شنیده بودم
      خیلی دیگه از این کتابا رو هم ندارم
      مشاورم گفت واسه شروع که الان 3فصل از زیست دوم رو خوندم گفت خیلی سبز بزنم
      این کتابا رو هم بگیرم؟
      زمان نمی ایستد و لحظه ها می روند
      قدر زندگی و باهم بودن را بیشتر بدانیم
      لطفا با تامل ببینید...

من دغدغه دارم این روزها درسرزمینی زندگی میکنم که درآن دویدن سهم کسانی است که نمیرسندو رسیدن سهم کسانی است که نمیدوند.

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط angel نمایش پست ها
      خدا خیرتون بده مرسی که جواب دادین
      من این دکتر عمارلو رو واسه جمع بندی شنیده بودم
      خیلی دیگه از این کتابا رو هم ندارم
      مشاورم گفت واسه شروع که الان 3فصل از زیست دوم رو خوندم گفت خیلی سبز بزنم
      این کتابا رو هم بگیرم؟

توصیه من به شما این است که از کتاب دکتر عمارلو فقط برای جمع بندی استفاده نکنید....چون بر خلاف اسم آن که همایشه.....تمام مطالب مورد نیاز را کمو بیش گفته......
      در مورد خیلی سبز هم....می شه گفت...کتاب سال دوم آن...خیلی بهتر از کتاب های دیگرش می باشد...سعی کنید بعد از زدن تست های همایش دریافت که شامل سراسری های داخل و خارج+تعدادی سوالای تالیفی می باشد....
      اگر وقت کردید...از خیلی سبز نیز استفاده...کنید...
      کتاب های دیگر را هم ....بهترین کا این است که یا از دوستانتان بگیرید....و نگاهی بیندازید ...ببینید برای شما مناسب است ..یانه...

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      زیست شناسی درس سختیه..یعنی برا کنکور...حتی آدم حس میکنه بعضی سوالا جنبه علمی ندارن و به صورت معما گونه ای طرح میشن..
      هر کس روش خاصی داره..بعد از تسلط نسبی روی کتابای دوم-سوم-پیش...و مرور چند تاتست...میشه فهمید...چه مطالبی رو از هر سه کتاب باید کنار هم خوند...یا رو چه چیزایی بیشتر مانور میدن...

یکی دو تا مهارت:
      تصاویر بدون شرح رو باید نامگذاری و مختصر کنارش شرح بدیم....
      آنالیز جانداران( از نظر اتوتروف یا هتروف بودن-روش تولید مثل-یوکاریوت یا پروکاریوت بودن..آغازی یا پیشرفته-و...)
      جنس مواد..هر ماده ای که تو متن میاد..جنس و مونومر اون رو یاد داشت کنید.این موضوع تو بخش هورمونها هم اهمیت داره...مثلا..آمیلاز =آنزیم=پروتئین=آمینواسید)
      استثنائات..به ندرت قانونی تو زیست شناسی پیدا میشه که استثنا نداره...برای همین قیدها اهمیت پیدا میکنن..مثل ( اکثرا-غالبا و ...)
      چرخه ها...همیشه چرخه ها گیج کننده ان....مثلا اگه سری به تولید مثل جنسی گیاهان بزنید..با یه مشت مطالب برخورد میکنید که دائما برعکس میشن-جا به جا میشن یا عوض میشن..شارش انرژِی که وضعش بدتره......
      و میلیون ها نکته دیگه....ژنتیک رو هم به نظر من باید تدریجی پیش برید..البته من برای 92 نخوندم ببینم 93 چی میشه
      مفاهیم اولیش رو باید بدونید چون تقریبا تو همه فصلها نیازه ( هتروزیگوت-هوموزیگوت-غالب-مغلوب..اتوزوم و جنسی -بیماری ها و ... ...)

فصلهای نسبتا سخت دوم :
      تغذیه و گوارش
      گردش مواد
      فصلهای سخت سوم :
      8 و9
      فصلهای سخت پیش:
      1-2-5-8
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!
      ویرایش توسط ramin94 : 16 تیر 1392 در ساعت 14:56

4. Top | #34
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهتاب26 نمایش پست ها
      سلام
      میتونید راهنمایی کنید این صد در صد قضیه اش چیه؟
      من رشته ام ریاضی بود دانشجو هم هستم میخام تجربی امتحان بدم بچه ها کمک کنید شمایی ک امسال این تجربه را داشتین کنکوردادین من تازه کارم میخام واسه اولین بار بخونم زیست نمیفهمم کلاس کنکور و ازمون دسترسی ندارم خوب چکارکنم؟
      بنظرتونcdاموزشی میتونه کمکم کن چه کتابهایی ب دردم میخور؟من تو انجمن پیام گذاشتم ن تنهاپیامم پاک ده جواب هم ندادن شرایط من اینجوریه ب کمک شما ومدیران بخش زیست شناسی نیاز دارم تورو خداجواب بدین موفق باشید
      ایـن لینکـشه ... گروه آموزشی صد در صد

خودم تازه با این سایت اشنا شدم !!

ویرایش توسط Farzaneh15 : 16 تیر 1392 در ساعت 21:36

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به همه ی دوستان.بی نهایت از اینکه اینجا رو پیدا کردم تا بتونم مشکلاتمو تو درسا با دوستان در میون بزارم خوشحالم.

من سوم تجربی هستم و از حدود 2 سال پیش برای کنکور شروع کردم.راستش میانگین ترازم تو ازمونای امسال 6800 بوده تو قلم چی و باید بگم من راضی نیستم!

پارسال از شروع مهر چون زیست سوم رو از تابستون نصفشو خونده بودم نیم ترم اول درصد زیستم از 90 پایین نیومد ولی از عید به بعد زیست سیر نزولی پیدا کرد و به محدوده ی 60 رسید!

و من الان با دیدن سوالات کنکور امسال با اینکه خودم سوالات سال های دوم و سوم رو بد نزدم اما شدیدا از بابت زیستم نگرانم.
      خیلی ها رو دیدم با درصد بالای زیستشون تونستن بهترین دانشگاه ها قبول بشن و من هم به درصد بالای زیست فکر می کنم ولی الان کاملا سر درگم شدم!
      راستش از هفته ی قبل به شدت شروع کردم به درس خوندن ولی متاسفانه رابطه ی خوبی با کتاب درسی ندارم!
      خواهش می کنم راهنماییم کنید.از اون آدمایی هستم که با یه درصد پایین یا یه تراز پایین تمام روحیم رو از دست میدم(
      لطفا کمکم کنید چون واقعا نیاز دارم!
      ویرایش توسط lm10star : 25 تیر 1392 در ساعت 23:34

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadlord نمایش پست ها
      امیدوارم هر کی هر روش مفیدی واسه خودش پیدا کرده و واقعا پیشرفت زیادی تو کارش دیده بیاد تو همین تاپیک مطرح کنه و این تاپیک تا کنکور93 پیش بره .دوستان من یه بار این روشمو گفته بودم اما تو تاپیک مناسبی نبوده .با این روش خودم درصد ایده المو زدم تو کنکور و واقعا اگه این روشو از الان اجرا کنین حداقل هفتاد رو میزنین .

به نظر من تست زدن تو زیست وقتی میتونه تاثیر مثبیت داشته باشه که بدونی کامل کامل به نکات و جزئیات هر درس تسلط داری-یه سری رتبه های زیر 500 تو جلسه مدرسمون گفتن زیست زیاد تست نزدن مثلا یکیشون 82 زده بود گفت کتاب و چندین دور خوند و فقط تو ازمون های قلم چی هر دوهفته یه بار تست میزده البته این دلیل نمیشه که اصن به تست نیاز نداشته باشیم. اما این روش من بوده برای زیست خوندن .فک کنم بدرد شما هم بخور.
      1.اول درس رو روزنامه وار بخونین تا مفهومش دستتون بیاد .
      2.بعدش برید سراغ در اوردن نکات بدون استفاده از هیچ کتابی(شاید اولاش سخت باشه ولی بعد از چند بار تمرین و دیدن نمونه تست نکور خودتون حرفه ای میشید ) .زیر نکات مهم رو با ابی خط بکشید زیر قید ها با خودکار قرمز ((( البته اگه زیست سال دوم رو میخواید بخونید قبل مرحله دو درس نامه خیلی سبز رو بخونید )
      3.برید سراغ زیست تصویری قلم +همایش دکتر عمارلو و نکات دیگه ای غیر ازنکات دیگه ای که خودتون پیدا کردینو بنویسین
      4.بعد از اتمام هر بخش مثلا بخش امیب توی اغازیان از روی تست های خط به خط( تاکید میکنم فقط خط به خط-تست های مفهومی خیلی سبز بدرد کنکور نمیخوره ابدا ) بزنید و ببینید اونجا هم نکات جدید پیدا میکنید یا نه -همه نکا ت رو روی یه کاغد بنویسیدو بچسبونید به کتاب.
      5.خب بعد از همه این کارا یه دور کامل همه نکاتو بخویند ونکات حفظی رو به خاطر بسپرید و بعد برید سراغ کتاب جمع بندی مهروماه و یه دور قیدها رو بخونید
      6بعد مستقیم برید سوالای کنکورو از تخته سیاه بزنید .اگه فرصت شد هم تست های تالیفی که سبکش شبیه کنکوره.
      باز هم میگم مهم ترییییینننننننن چیز تو زیست چیزی نیست جز تکرار و تکرار و تکرار---و بعد تسلط رو متن کتاب و شکل ها --زدن تست شاید یه چند تا نکته قصار بت بگه اما از این نکات قصار چیزی بیشتر از 20 درصد تو کنکور نمیاد و شما اول باید رو اون هشتاد درصد که از متن کتاب میاد تسلط عالی پیدا کنی-شاید تست های خیلی سبز برای کنکور های قبل 87 88 جواب میداد اما پاسخ گویی به این سبک جدید سوالای زیست فقط مستلزم تسلط رو کتابه نه دونستن نکات عجیب و غریب-در اخر هم به شدت زیست ازمونای قلم چی رو بهتون توصیه میکنم حداقل زیستشو گیر بیارید و بزنید برای هر دوهفته یه بار- خیلی خیلی سبک سوالای امسال شبیه قلم چی بود .بر خلاف پارسال .

موفق باشید

اینجوری که من یه ماه طول میکشه یه فصلو ببندم

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lm10star نمایش پست ها
      سلام به همه ی دوستان.بی نهایت از اینکه اینجا رو پیدا کردم تا بتونم مشکلاتمو تو درسا با دوستان در میون بزارم خوشحالم.

من سوم تجربی هستم و از حدود 2 سال پیش برای کنکور شروع کردم.راستش میانگین ترازم تو ازمونای امسال 6800 بوده تو قلم چی و باید بگم من راضی نیستم!

پارسال از شروع مهر چون زیست سوم رو از تابستون نصفشو خونده بودم نیم ترم اول درصد زیستم از 90 پایین نیومد ولی از عید به بعد زیست سیر نزولی پیدا کرد و به محدوده ی 60 رسید!

و من الان با دیدن سوالات کنکور امسال با اینکه خودم سوالات سال های دوم و سوم رو بد نزدم اما شدیدا از بابت زیستم نگرانم.
      خیلی ها رو دیدم با درصد بالای زیستشون تونستن بهترین دانشگاه ها قبول بشن و من هم به درصد بالای زیست فکر می کنم ولی الان کاملا سر درگم شدم!
      راستش از هفته ی قبل به شدت شروع کردم به درس خوندن ولی متاسفانه رابطه ی خوبی با کتاب درسی ندارم!
      خواهش می کنم راهنماییم کنید.از اون آدمایی هستم که با یه درصد پایین یا یه تراز پایین تمام روحیم رو از دست میدم(مخصوصا اینکه توی کلاس با یکی از هم کلاسی ها به شدت رقابت داریم و متاسفانه اگر یک آزمون اون ترازش از من بیشتر بشه دیوانه میشم و باز هم متاسفانه فکر می کنم اسمش حسادته!) و با گمی تشویق تمام روحیم رو به دست میارم.
      لطفا کمکم کنید چون واقعا نیاز دارم!
      دوست عزیز..زیست شناسی مطالعه مستمر میخواد باید تو برنامه هر روزت باشه..چون نکته هاش زیاده و حتما حتما بعد مدتی فراموش میشن...
      در ضمن تو کنکور رقابت در سطح همکلاسی مطرح نیست...این موضوع میتونه پرتگاه خطرناکی برات باشه...سعی تو این باشه که هر بار وضعت از دفعه قبل بهتر باشه..نه از دوستت...خودتو به توانایی های دوستت محدود نکن..برو بالاتر...
      موفق باشی
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ..

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      ژنتیک رو از روی کتاب بخونم یا از روی تخته سیاه ؟

نحوه استفاده از ژنتیک تخته سیاه و زیست گیاهیش چطوره ؟

قوانين فعاليت در بازارچه کنکور

و رهایی آنجاست / که خود را اسیر سختی ها کنی

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام
      امیدوارم با این برنامه بسیارخوب بتونیم دراین ماه مبارک عالی کارکنیم. پیشششششششششش به سوی فتح قله پپپپپپپپپپپپپزشکی
      کلنا عباسک یازینب
      من شنیدم سر عشاق به زانوی شماست
      و از آن روز سرم میل بریدن دارد

الهم الرزقنا شهادت فی سبیل الله
      ویرایش توسط Reza j : 18 تیر 1392 در ساعت 21:20

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      برای ژنتیک ...بهترین کار اینه که مفاهیم اولیه را از کتاب درسی مطالعه...و سپس از ژنتیک مندلی خیلی سبز مفاهیم اولیه را دوره کنید........بعد از انجام این مراحل ....از ژنتیک همایش دریافت استفاده کنید...بعد از اتمام این کتاب اگر تمایل ...و وقت دارید می توانید...از هر کتاب و منبع دیگری برای تست زدن استفاده کنید

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من سال دوم کنکورم بود امسال.سر جلسه حالم خوب نبود اینه که زیستو زیاد جالب نزدم ولی تو آزمونای آزمایشی بالای80 بودم.به کنکوری های93توصیه میکنم.یکی از زیستای پایه رو از تابستون بذارن تو برنامشون و خوب خوب بخونن.از اول مهرم به نظر من با برنامه کانون پیش برن کنارشم کانون آبی کار کنن.از عید هم چکیده زیست شناسی تخته سیاه رو کار کنن.مطمینم نتیجه میده.
      موفق باشید

13. Top | #43
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      زیستو برای تابستون چجوری بخونیم ؟

موضوعی یا درس به درس ؟

مثلا تابستون زیست گیاهی بخونم با ژنتیک یا درس به درس برم جلو و از آخر موضوعی بخونم ؟

14. Top | #44
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اگه موضوعی بخونی همه مطالبو یه جا جمع کرده داری
      اما به نظر من اگه میتونی زیستو دوره کنی تو تابستون یه دفع درس به درس بخون یه دفع موضوعی
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      اگه موضوعی بخونی همه مطالبو یه جا جمع کرده داری
      اما به نظر من اگه میتونی زیستو دوره کنی تو تابستون یه دفع درس به درس بخون یه دفع موضوعی

یعنی بعد از درس به درس خوندن موضوعی کار کنم ؟

اینطوری که وقت کم میاد برای جفتش و ناقص میمونن

صفحه 3 از 15 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

...، ....، .....، ......، .......، ........، فیلم، فیزیک، قلمچی، قوانین مندل، كنكور، مفید، مهم، مهندسی، مهر و ماه، میکرو طبقه بندی گاج، مشکل، مطالعه، معادله، معدل، چهارم، چگونه زیست شناسی را برای کنکور 93 بخوانیم، نتيجه، نحوه تست زدن زیست شناسی، نحوه خواندن زیست شناسی، نرم افزار، همایش، هدف، ژنتیک، کمک، کمک درسی، کنکور، کنکور 92، کنکور 93، کنکور سراسری، کنکور93، کنکورو، کنکوری، کانون، کارشناسی، کتاب، کتاب جمع بندی، گوگل، گاج، گزینه 2، گزینه دو، پزشکی، آزمایشی، امتحان، انتقال، اساتید، اعتراض، اعداد، برنامه ریزی، تمرکز، تجربی، تست، تصویر سازی، تغییر رشته، جمع بندی، جالب، جزوه، حمایت، خلاصه، خیلی مهم، خیلی سبز، خانه زیست شناسی، دوره، دوران جمع بندی، دانش آموزان، دانشگاه، دانشجو، دختر، درس، درس به درس، دعا، روش مطالعه، ریاضی، راهنمایی، رایگان، رشته تجربی، زيست، زیبایی، زیست، زیست کنکور 93، زیست شناسی، سنجش، سوال، سوالات کنکور، سوالات زیست، سوابق تحصیلی، ساحل، سراسری، شیمی، شیوه مطالعه، عمارلو

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن