سلام
دوستان بعضا سوال پیش میاد که میگن چطوری هست و اینا
من خودم بر اساس کنکور و اعمال بسیج و بدون بسیج در سال 95 براتون توضیح می دهم.
توضیح :
شما ترازتون شده 7100 در زیر گروه یک
الان اخرین تراز قبولی در رشته ی پرستاری مثلا شده 7600
شما الان نمیتونید قبول بشید.چون تراز اخرین نفر قبولی 7600 بوده و باید 500 تا ترازتون بره بالا تا قبول بشید.
حالا از کد بسیج استفاده می کنید.
این کد بسیج که دوستان میپرسن چقدر تاثیر داره باید بگم من خودم در رشته ی پرستاری این رو میگم و بقیه ی رشته ها رو نمیدونم
این کد بسیج تراز شما ار از اخرین نفر قبولی معمولا 700 تا پایین تر و اگه تراز اون رشته ی شهری رو که میخوایید 7600 باشه میاره و میشه 6900
الان شما با بسیج انتخاب رشته کنید ( رشته ی پرستاری ) شما رو تو لیست بسیجی هایی که از کد استفاده کردن میزاره و حدود هفتصد تا پایین تر حساب میکنه
الان چون در لیست بسیج قرار میگیرید. و طبق گفته ی بالا 6900 تا میشه. الان شما چون ترازتون 7100 هست ، به احتمال خیلی زیاد قبول هستید.
معمولا هر سال هم 700 تا 750 تا تاثیر میزاره...یادتون باشه بسیج روی تراز شما نمیاره.مثلا ترازتون 7100 شد بگید با 700 تا تراز بسیج میشه 7800 ، واقعا اشتباه هست و اینطوری نیست.
من این مقدار حساب تراز رو برای رشته ی پرستاری گفتم.
من این حرف رو طبق سند میزنم و یکی دوستان رشته ی ازاد که بسیج داشت و من همون رشته ی همون شهری که دوستمون زده بود رو زده بودم با این تفات که من بسیج نداشتم ، طبق همین امار ، همین نتیجه ی بالایی رو میشه گرفت.
موفق باشید.