خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

با این وضعیت مالی و وضعیت کشور چاره چیه (اگه نا امید میشین نخونید)

ادمین یا هرچیزی که هستی قبل حذف یا قفل بخون..جای دوری نمیره

سلام خدمت دوستان
      سال قبل (95) کنکور دادم (رشته ریاضی)
      سر یه اشتباه که نتونستم درست زمانبندی کنم 13 هزار شدم سراسری شهر خودمون قبول نشدم
      شهر دیگه نمیتونم برم چون نمیتونم خوانواده رو بخاطر مشکلات تنها بذارم
      دانشگاه غیرانتفاعی یا ازادم نمیشه چون پولشو کی داره بده ؟!

دوستام با 50 هزار غیرانتفاعی قبول شدن طرف داشنگاه ثبت نام نکرده مهندس صداش میکنن چرا..چون پول داره فردا بعد گرفتن مدرک باباش پولشو میده دست پسرش اونم مث باباش میزنه تو ساخت و ساز

منم بدون هیچ کلاس و هیچ گ*ی شدم 13 هزار نمیگم خوبه..اما من که کتابامم خودم گرفتم..یه سال از خیلی خوشیا زدم..از لباس..از تغذیم..از همه چی

باید یه سال دیگه همون درسارو بخونم..یه سال..یه عمر ..

آخرش چی میشه ؟ سراسری قبول میشم میرم درس و تموم میکنم که بیکار بمونم ؟
      توان خودمم میدونم..نمیتونم که زیر 1000 بیارم برم صنعتی شریف که آخرش بازم بیکار بمونم
      نه پارتی داریم نه پولی که بتونست باهاش کاری کرد..
      تغییر رشته هم که نمیشه

اهل ناامیدی نیستم اما یه واقعیتی هست
      اگه اتفاق خوب میخواست بیوفته تا الان میوفتاد
      این چیزا ادم رو تا پای کفر و همه جور کاری میکشه
      فشار از همه طرف وارد میشه
      کنایه و تیکه های خوانواده..حسودی به دوستات..ناامیدی از آینده..

پس تکلیف این بظاهر نوجوون چیه؟

شاید خیلی از دوستان که وضعشون به هر نحوی بهتره یا الکی خوشن بیان فاز بردارن..اما واقعیت زندگی من و شاید خیییلیاا همینه

پ.ن : اگه جای درستش تاپیک نزدم ببخشید جای بهتر پیدا نکردم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      به ایران خوش اومدی....

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینکه بیکاری در کشور زیاده رو کسی منکر نیست اما این هم نیست که همه بیکار باشن و کار پیدا نکنن-شما باید انتخاب های پیش روتون را ببینید و بعد انتخاب کنید اگر وضع مالی شما برای دانشگاه غیر دولتی خوب نیست پس باید ارادتون رو تقویت کنید و برای سال بعد بخونید . جمله ی کلیشه ای است اما وقتی درکش کنید میفهمید که معجزه میکنه و سختی ها رو تحمل میکنید .تو این انجمن افرادی رو میبینید که برای سال سوم کنکور میدهند که هدف بیشتر انها پزشکی و... است . به اینکه دلیل انتخاب این رشته ها چیه کار ندارم اما دلیل هر چه که بوده برای اونها انگیزه شده که سه سال تلاش کنند و انواع مشکلات رو تحمل کنند . برای چیزی که فعلا وقتش نیست فکرتون رو مشغول نکنید که اگر همه این فکرو کنن پس هیچ کی دانشگاه نمیره حالا اگر نره باید چیکار کنه پسرا باید برن سربازی و بعدش هم وضعش از تحصیلکرده ها بد تر است . اگر به یک رشته مورد علاقه بروید و تلاش کنید و درس بخونید به یک جایی میرسید . البته خودم میدونم و درک میکنم که این فکر های نا امیدانه وقتی انسان در سختی است سراغ او میاید و به طور عجیبی نگاهش به همه چی رو بد میکنه . به خدا توکل کنید و یک هدف گذاری که از درون وجودتون اماده رفتن به سمتش رو دارید بکنید و شروع کنید.
      فکر نکنید ما این چیزها رو درک نمیکنیم . فکر میکنم همه یک دوره ای از زندگیشون این سختی ها رو دارند . من هم تجربه کردم و همین رو بدون که فقط تو نیستی
      موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      هیییییی چی بگم. خودم الان تو یه همچین شرایطی هستم که واقعا موندم چیکار کنم. از یه طرف پزشکی سبزوار قبول شدم ولی واقعا برام سخته که بخوام برم. یه جورایی اصلا انتظار اونجارو نداشتم. از طرف دیگه پزشکی ازاد ساری قبول شدم که با وجود اینکه دوست دارم برم ولی وقتی به پولش فکر میکنم عذاب میکشم. این یکی دو روز هم همش دنبال جور کردن انتقالی از اونجا بودم ولی یکی نیست که کمکم کنه. امروز رفته بودم دانشگاه بابل وقتی میدیدم یکی چون پدرش سهمیه داره خیلی راحت از زاهدان میخواست بیاد بابل واقعا اعصابم بهم ریخت. حالا اصلا نمیدونم چیکار کنم فکر کنم کلا بیخیال شم برم سربازی.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      خب نخون !

این زندگی توعه .... تو باید تصمیم بگیری کدوم راه رو انتخاب کنی و تا تهش بری ...

50 سال دیگه ، به خاطر کارا و انتخاب هایی که نکردی بیشتر حسرت میخوری تا کارایی که کردی !

من یکی از دلایل عدم پیشرفتی که در زندگیم داشتم رو رفتن در دانشگاه میدونم . چون واقعا برا شخص من ، هیچ اتفاق خاصی نیفتاد .ولی اگه اون موقع ( کنکور) بجا خوندن کتایای مزخرفی مثه عربی و ریاضی فیزیک ، 3 4 تا کتاب در مورد تجارت های روز دنیا و بیزنس های حال حاضر دنیا میخوندم الان شرایطم خیلیییییی متفاوت تر بود .

و نکته بعدی اینه که تو هر کاری ( چه درسی چه کاری ) باید با اصولش پیش بری تا موفق بشی .
      وقتی من از دانشگاه نتیجه نگرفتم ، چندتا از دوستام تونستن استفاده های خیلی خوبی از دانشگاه ببرن .
      هممون در یه دانشگاه و یه کلاس و با یه استاد درس داشتیم ولی این میزان اهمیت و تلاش ما بود که بقیه رو از هم جدا میکرد .

در کل میخوام بگم اگه میبینی تو کاری نتیجه خوبی نمیگیری نشون میده یه جا کار میلنگه ... تا اونو برطرف نکنی تا آخرش همینجوری لنگی پیش میری ...

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مهم این نیست که پولداری یا نه
      در هر دو حالت زندگی تو رو زمین میزنه
      مهم این نیست که چقدر میتونی محکم ضربه بزنی،مهم اینه که چقدر میتونی محکم ضربه بخوری و دوباره وایسی
      دنیا جای کثیف و پستیه باید باهاش کنار بیای
      این دردی که داری موقتیه ولی اگه کاری نکنی تا اید باقی میمونه
      چرا تو نتونی قبول شی؟ها چرا؟چرا مگه چیت کم تره؟
      اگه میخوای دوباره ادامه بدی...
      پس به دنیای سخت کوشی خوش آمدی...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      هرچه بگویم سخن دوست زیباترست
      images1.jpg
      عادت میشه این برتر بودن
      سیاه و سفیدش قلبا خوبن
      قناعت همون خوشبختی بود
      تمام صلح ها تو بخشش بودن
      بنویس...
      قضاوت فقط مخصوص خداست
      بنویس....
      حماقت جداست رشادت جداست
      بنویس....
      اول قصه که هممون بودیم
      بنویس...
      یکی بود و یکی نبودش کجاست
      بیا و این جهش رو درک کن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم امسال پشت کنکوری بودم
      منم تای کفر رفتم....
      ولی این چیزا مقطعیه بعدا به این روزات میخندی
      راه خودتو برو و تلاشتو بکن به مردمم کاری نداشته باش والسلام
      رها چو برگ خسته در باد🍃

9. Top | #9

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خوب اگه شما در نظر بگیری که تو ایران زندگی میکنی همه ی اینا عادی جلوه میده برات

ولی از آینده هیچ وقت نا امید نشو
      منم پارسال تو همین وضعیت بودم،اصلا تو فاز درس خوندن نبودم،درس های چهارم رو با کمترین نمره ممکن قبول شدم،نتیجه کنکورم اصلا قابل گفتن نبود
      ولی امسال راضیه راضی نیستم ولی دیگه کاریش نمیشه کرد

شما هم یه یاعلی بگو یه سال خوب بخون سال بعد قطعا درمیای جاهای خوب

این که همه جا رانت و پارتیه و پول کار رو راه میندازه اصلا شکی نیست

ولی اینو یادت باشه که تو یه کار یا باید اولین باشی یا بهترین
      منو امثال من اولین نیستیم ولی بهترین که میتونیم باشیم

Sent from my K019 using Tapatalk

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سر یه اشتباه که نتونستم درست زمانبندی کنم 13 هزار شدم سراسری شهر خودمون قبول نشدم
      سلام.
      من دوستم سال پیش 13 هزار ریاضی آورده بود ، امسال کردش 3080 .
      از همین مهر هم شروع کرده بود .

11. Top | #11
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      چاره چیه؟

شاید
      قایقی خواهم ساخت دور خواهم شد ازین خاک غریب

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      اگه هدف داری براش تلاش کن .. برو دنبال علاقت میتونه هرکاری باشه ! بجای اینکه آه بکشی ،زحمت بکش ..از کجا معلوم شاید تا زمان فارغ التحصیلی وضع بیکاری بهبود پیدا کنه و وارد بازار کار شی ! تازه مدرکم داری ! نزار شرایط تورو تحت فشار بزاره ،تو شرایطو بزار تحت فشار (تکست بای مـیی )

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه جالب دردامون یکیه ....واقعا جواب ما رو کی می خواد بده ...من تا راهنمایی معدلم بیست بود بعدشم وقتی اومدم دبیرستان از 19شروع شد که تا چهارم معدلم اومد 13..ناراحتی اعصاب اورده بودم هنوزم قرص می خورم جو اخلاق خانواده اصلا خوب نیست قرصا همه خواب اور نه می تونم درس بخونم نه می تونم کار کنم ...جواب منو انوقت کی بده ..ولی باز امیدم بخداست هر موقع به خودکشی فکر می کنم بعدش می گم نکنه فرداییش یه پولی بهم برسه یا یه خوشبختی بزرگی بهم رو کنه بعدشم از خودکشی منصرف می شم ...با همه ی این ها امیدم به خداست تا منو هدایت کنه تا همین جاشم امامان منو نگه داشتم وگرنه الان ...
      در مسیر دستیابی به اهدافتان زندگی شما را حتما می ازماید
      یکی از اولین ازمون ها این است که شما را با درد و رنج مواجه می کند .
      به قدری سخت خواهد بود که گریه خواهید کرد این بخشی از مسیر موفقیت است

اگر نمی توانید درد و رنج را تحمل کنتید همین الان کنار بکشید .....

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _7challenger6_ نمایش پست ها
      هرچه بگویم سخن دوست زیباترست
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: images1.jpg
مشاهده: 222
حجم: 6.1 کیلو بایت
      نوکر داش علی هم هستیم
      همه تکستارو حفظم اما موقعی که به ادامه راه نگاه میکنی چیز دیگه میبینی

نقل قول نوشته اصلی توسط F.amin نمایش پست ها
      خوب اگه شما در نظر بگیری که تو ایران زندگی میکنی همه ی اینا عادی جلوه میده برات

ولی از آینده هیچ وقت نا امید نشو
      منم پارسال تو همین وضعیت بودم،اصلا تو فاز درس خوندن نبودم،درس های چهارم رو با کمترین نمره ممکن قبول شدم،نتیجه کنکورم اصلا قابل گفتن نبود
      ولی امسال راضیه راضی نیستم ولی دیگه کاریش نمیشه کرد

شما هم یه یاعلی بگو یه سال خوب بخون سال بعد قطعا درمیای جاهای خوب

این که همه جا رانت و پارتیه و پول کار رو راه میندازه اصلا شکی نیست

ولی اینو یادت باشه که تو یه کار یا باید اولین باشی یا بهترین
      منو امثال من اولین نیستیم ولی بهترین که میتونیم باشیم

Sent from my K019 using Tapatalk
      خوبیه این تاپیکا حرفایی مث حرفای شماست
      دمت گرم
      اما ترس از اینکه شاید بعد از این همه زحمت چیزی نشم مث خیلیا ادم و نمیذاره حرکت کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash Mehraabi نمایش پست ها
      سلام.
      من دوستم سال پیش 13 هزار ریاضی آورده بود ، امسال کردش 3080 .
      از همین مهر هم شروع کرده بود .
      الان چ رشته ای هستن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط _.faEze_ نمایش پست ها
      اگه هدف داری براش تلاش کن .. برو دنبال علاقت میتونه هرکاری باشه ! بجای اینکه آه بکشی ،زحمت بکش ..از کجا معلوم شاید تا زمان فارغ التحصیلی وضع بیکاری بهبود پیدا کنه و وارد بازار کار شی ! تازه مدرکم داری ! نزار شرایط تورو تحت فشار بزاره ،تو شرایطو بزار تحت فشار (تکست بای مـیی )

شما با این تکست وضع و بدتر پیچیده کردی

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2015 نمایش پست ها
      چه جالب دردامون یکیه ....واقعا جواب ما رو کی می خواد بده ...من تا راهنمایی معدلم بیست بود بعدشم وقتی اومدم دبیرستان از 19شروع شد که تا چهارم معدلم اومد 13..ناراحتی اعصاب اورده بودم هنوزم قرص می خورم جو اخلاق خانواده اصلا خوب نیست قرصا همه خواب اور نه می تونم درس بخونم نه می تونم کار کنم ...جواب منو انوقت کی بده ..ولی باز امیدم بخداست هر موقع به خودکشی فکر می کنم بعدش می گم نکنه فرداییش یه پولی بهم برسه یا یه خوشبختی بزرگی بهم رو کنه بعدشم از خودکشی منصرف می شم ...با همه ی این ها امیدم به خداست تا منو هدایت کنه تا همین جاشم امامان منو نگه داشتم وگرنه الان ...

خوبه که اعتقادات شما قوی تر از منه .. مال من دیگه گذشته از اونا..اونم اول راه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      13هزار کشوری؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن