خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 66
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط پریناز76 نمایش پست ها
      صرف نظر از شرایط سخت زندگی توی جایی مثل زاهدان که دوستان بهش اشاره کردن وضعیت شغلی و درآمدی که از هر رشته میتونین کسب کنید خودش گویای اینه که کدوم مورد بهتره
      سوال اینه که شما حاضر هستین برای کسب درامد حدود چند صد متر برین زیر زمین توی معدن؟ اونم معدن هایی که اکثرا خارج شهر ها و تقریبا وسط بیابونن.....

یکی از مهمترین مواردی که باعث میشه شرایط تحصیل در راه دور و زاهدان رو قبول کنم همون میزان درامد هست
      بنوعی 4سال سختی میکشی اما خب در اونطرف درامد مناسبی خواهید داشت
      درست همانند رشته های نفتی که بدلیل سختی کار و شرایط کار درامد مناسبی دارند

اگرچه در خصوص مکانیک و درامد چیزی نمی دونم عزیزان اگر اطلاعی دارند ممنون میشم به اشتراک بگذارند

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShahabM نمایش پست ها
      بازار کار این رشته ها شبیه به همدیگر هستند و چندان تفاوتی ندارند
      فقط میمونه محل تحصیل و علاقه
      که به نظر بنده علاقه رو در اولویت قرار دهید.

درسته از نظر شرایط کار و میزان درامد چطور؟؟؟
      در خصوص علاقه که خب من به هر دو رشته علاقه دارم وگرنه انتخاب نمی کردم
      شاید یکی از دلایلی که انتخاب رو سخت میکنه برای بنده این هست که به هردو علاقه دارم... -_-

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط badboy568 نمایش پست ها
      درسته از نظر شرایط کار و میزان درامد چطور؟؟؟
      در خصوص علاقه که خب من به هر دو رشته علاقه دارم وگرنه انتخاب نمی کردم
      شاید یکی از دلایلی که انتخاب رو سخت میکنه برای بنده این هست که به هردو علاقه دارم... -_-
      از نظر شرایط کار مشابه اند (مهندسی معدن داخل معدن بیرون شهر و مهندسی مکانیک هم داخل کارخاتجات اطراف شهر)
      البته احتمال اینکه محل کار مهندسی مکانیک اطراف شهر های بزرگ باشه بیش تره.

از طرفی درسای مهندسی مکانیک گستردگی و حجم بالاتر و در نتیجه سختی بیش تری دارند.
      لیست درس های مهندسی مکانیک: http://gu.ac.ir/Controls/NewsFiles/6706.pdf
      برای مهندسی معدن: http://birjandut.ac.ir/fa/images/fil...fasl_madan.pdf

از نظر درآمد هم تقریبا مشابه اند (البته در این مورد بنده اطلاعات چندان دقیقی ندارم، خودتون پرس و جو کنید بهتره)

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

عزیزان شهریه دانشگاه ازاد کسی اطلاعی داره؟؟
      عزیزی میگفت ترمی 2 ملیون هست

برای رشته های مهندسی کمتر از اینه. داداش من دو سه سال پیش که میرفت ترمی 700- 800 تومن بود. الانم بین یک تا یک و نیم میلیون هست.

راستی طبق رتبه بندی هایی که من دیدم دانشگاه ازاد واحد کرج دانشگاه خیلی سطح بالاییه. توی همه ی رتبه بندیا جزو چندتا واحد برتر دانشگاه ازاده.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با اختلاف خیلی زیاد با شرایط شما آزاد کرج ، نگران مدرکشم نباش فقط باید کاربلد باشی ، رفیق من با لیسانس آزاد مکانیک داره ماهی 4-5تومن در میاره چون کار با دستگاه و برنامه های مهندسیو خیلی خوب بلده مخصوصا قالب سازی ، کار بلد باشی کار هست ، طرف میگه با ارشد مکانیک چرا بیکارم یه مسئله دینامیک که ما واسه کنکورمون حل کردیمو میدم بهش بلد نیس حل کنه ! درصد خیلی زیاد کسایی که با مدرک از بیکاری مینالن اندازه مدرکشون سواد ندارن ، همه اینارو گفتم چون با ادعاهای دوستان از این دسته خیلی جو مهندسی بد شده و همه از بیکاری میترسن
      .Human, Developer, Innovator

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از نظر شرایط کار مشابه اند (مهندسی معدن داخل معدن بیرون شهر و مهندسی مکانیک هم داخل کارخاتجات اطراف شهر)
      البته احتمال اینکه محل کار مهندسی مکانیک اطراف شهر های بزرگ باشه بیش تره.

از طرفی درسای مهندسی مکانیک گستردگی و حجم بالاتر و در نتیجه سختی بیش تری دارند.
      لیست درس های مهندسی مکانیک: http://gu.ac.ir/Controls/NewsFiles/6706.pdf
      برای مهندسی معدن: http://birjandut.ac.ir/fa/images/fil...fasl_madan.pdf

از نظر درآمد هم تقریبا مشابه اند (البته در این مورد بنده اطلاعات چندان دقیقی ندارم، خودتون پرس و جو کنید بهتره)
      فقط یه مورد از کارایی مهندسای مکانیک تو کارخانجات خارج از شهرِ داداش ، شما قسمتای خیلی مهم مکانیک مثل تدریس و طراحی قطعه ( از یه پروفیل ساده گرفته تا تانک جنگی ) رو کلا فاکتور گرفتی

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      فقط یه مورد از کارایی مهندسای مکانیک تو کارخانجات خارج از شهرِ داداش ، شما قسمتای خیلی مهم مکانیک مثل تدریس و طراحی قطعه ( از یه پروفیل ساده گرفته تا تانک جنگی ) رو کلا فاکتور گرفتی
      برادر وحید، یکم در مورد گرایش های مهندسی مکانیک توضیح میدی؟ اینو می پرسم چون انگار می بینم شما خوب در مورد این رشته اطلاعات داری!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برادر وحید، یکم در مورد گرایش های مهندسی مکانیک توضیح میدی؟ اینو می پرسم چون انگار می بینم شما خوب در مورد این رشته اطلاعات داری!
      واسه انتخاب مکانیک تقریبا 1ماه کامل تحقیق کردم ، از کسی که دانشجوشه تا کسی که کارگاهشو داره و حتی کسی که داره تو دانشگاه برکلی آمریکا به عنوان استاد ارشد تدریسش میکنه ، اینجا یکم خارج از بحث میشه تلگرام در خدمتم @VavRe

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب من که تلگرام ندارم عجب چیزی شد
      اشکال نداره، بعدا ازتون می پرسم. (با پیام خصوصی)
      فعلا شبتون خوش!

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اولا زاهدان شهر نا امنی نیست (اگه محل تحصیل زاهدان بود بهت میگفتم بری زاهدان) درسته مناطق خارج از شهر ناامن داره ولی داخل شهر عالیه
      ولی خاش شهر کوچک و نسبتا ناامنتره
      باتوجه به مسافت(با اتوبوس و قطار بالای بیست ساعت راهه)و رشته و شهر(خاش شهر پرمعدنی ولی اساتید و سطح علمی اش پایینه)
      همون آزاد کرج مکانیک بهتره

12. Top | #27
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس شما میگید معدن زیاد جالب نیست برای 4 سال سختی تحصیل در راه دور و زندگی کردن؟؟؟

راستش برای من فارق از سختی راه و دوری بیشتر اینده دار بودن اون رشته مهم هست

در عین حال هم نمی دونم ایا تفاوتی میان مکانیک ازاد و دولتی هست برای کار؟
      چون واقعا دوست ندارم 4 سال هزینه ... تلاش و عمرم رو روی یک رشته بخونم که دست اخر نشه باهاش کاری کرد در مقایسه با معدن
      .
      مهندسی مکانیک به این دلیل پرطرفداره که فوق العاده کاربردیه از صنعت خودرو تا صنعت نفت و پتروشیمی و کارخانجات تولیدی از طراحی و تحلیل تا ساخت و تولید و بازرسی فنی و نظام مهندسی ساختمان و...شما اگه میخواین درامد بالا داشته باشین باید متفاوت باشید و کاربلد. اگه میخواین صرفن یه مدرک بگیرین و منتظر بمونین که با اسم مهندس استخدام بشین و حقوق بالا بهتون بدن کور خوندین!(ببخشیدا) باید دوره برید، عاشق رشتتون باشید، نرم افزار کار کنید، شاگردی کنید تا اوستا بشید و واستون سر و دست بشکنن...دوستمون راست میگه اکثرن فقط یه مدرک گرفتن و منتظرن حلوا حلواشون کنن و بعد نالشونم بلنده که کار نیست و...
      .
      نمیدونم چی باعث شده اینقدر حس خوبی نسبت به معدن! اونم خاش یا زاهدان! داشته باشین...هزینه آزاد به نسبت چیزهایی که از دست میدی خیلی خیلی کمتره و ضمنن اطراف کرج پر از کارخانجات و کارگاههای صنعتیه که هر تابستونت میتونه مفیدتر از سال قبلت باشه.

+ تفاوتی با دانشگاه دولتی نیست چون دیگه استخدام رسمی به اون صورت نیست که اگه باشه هم چه شرکت دولتی و چه خصوصی به دانش و مصاحبست...
      ماشالا بودن تو دانشگاه آزاد هم کسانی که شاید از لحاظ تئوری و درسهای نظری ضعیف باشن ولی تو عمل حرف اول رو میزنن-رجوع کنید به مخترعان و تیمهای برتر دانشگاه آزاد و کسانی که پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارج از کشور(البته بگم که خیلیاشون فقط اومدن مدرک بگیرن و برن و همه چیز به خودت برمیگرده)!

در هر صورت زندگی خودتونه و تصمیم خودتون. موفق باشید.
      شازده کوچولو پرسید : کی اوضاع بهتر میشه؟
      روباه گفت ...

از وقتی که بفهمی همه چیز به خودت بستگی داره !
      آنتوان دوسنت اگزوپری
      ویرایش توسط behboy : 03 مهر 1395 در ساعت 14:13

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با تشکر از تمام عزیزان بابت صحبت ها و نکته ها ... ممنون واقعا کمک کردید در تصمیم گیری نهایی

فعلا انتخاب نهایی مکانیک کرج هست

تنها یک سوال از صاحب نظران و عزیزانی که رشته مکانیک خوب می دونند
      ایا تفاوتی میان اینده شغلی و بازار کار میان گرایش طراحی جامدات و سیالات مکانیک هست؟؟؟
      ممنون میشم یک توضیحی بدید
      چون بنده گویا سیالات قبول شدم ازاد

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behboy نمایش پست ها
      .
      مهندسی مکانیک به این دلیل پرطرفداره که فوق العاده کاربردیه از صنعت خودرو تا صنعت نفت و پتروشیمی و کارخانجات تولیدی از طراحی و تحلیل تا ساخت و تولید و بازرسی فنی و نظام مهندسی ساختمان و...شما اگه میخواین درامد بالا داشته باشین باید متفاوت باشید و کاربلد. اگه میخواین صرفن یه مدرک بگیرین و منتظر بمونین که با اسم مهندس استخدام بشین و حقوق بالا بهتون بدن کور خوندین!(ببخشیدا) باید دوره برید، عاشق رشتتون باشید، نرم افزار کار کنید، شاگردی کنید تا اوستا بشید و واستون سر و دست بشکنن...دوستمون راست میگه اکثرن فقط یه مدرک گرفتن و منتظرن حلوا حلواشون کنن و بعد نالشونم بلنده که کار نیست و...
      .
      نمیدونم چی باعث شده اینقدر حس خوبی نسبت به معدن! اونم خاش یا زاهدان! داشته باشین...هزینه آزاد به نسبت چیزهایی که از دست میدی خیلی خیلی کمتره و ضمنن اطراف کرج پر از کارخانجات و کارگاههای صنعتیه که هر تابستونت میتونه مفیدتر از سال قبلت باشه.

+ تفاوتی با دانشگاه دولتی نیست چون دیگه استخدام رسمی به اون صورت نیست که اگه باشه هم چه شرکت دولتی و چه خصوصی به دانش و مصاحبست...
      ماشالا بودن تو دانشگاه آزاد هم کسانی که شاید از لحاظ تئوری و درسهای نظری ضعیف باشن ولی تو عمل حرف اول رو میزنن-رجوع کنید به مخترعان و تیمهای برتر دانشگاه آزاد و کسانی که پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارج از کشور(البته بگم که خیلیاشون فقط اومدن مدرک بگیرن و برن و همه چیز به خودت برمیگرده)!

در هر صورت زندگی خودتونه و تصمیم خودتون. موفق باشید.

در حقیقت مهمترین دلیلی که باعث شده بود به اینده شغلی و مالی رشته معدن مطمن باشم این هست که یکی از اقوام داره در این رشته کار میکنه در یک شرکت
      در عین حال هم یکی از فامیل ها هم هست که داخل شرکت کار می کنه و در حقیقت سهامدار اون شرکت هست (شرکت معادن قدس رضوی) و باهاشون راجب رشته صحبت می کردم که ایشون کاملا نظرشون مثبت بود نسبت به رشتش اما خب همچون دیگران نه به جایی که بنده قبول شدم

در اخر هم خودم در این مدت تحقیق کردم و گویا خود زاهدان شهر مناسبی هست برای تحصیل اما در خاش این گونه نیست و به دلیل این که شیعه در اون قسمت اقلیت هست گویا برخی سنی های اون منطقه رفتار مناسبی ندارند و گاها خشونت هم در شهر دیده میشه در این مسئله

در اخر خودم حالا که بررسی کردم و با کمک شما عزیزان این رشته ارزش این همه سختی رو نداره...
      تنها یک مورد
      همانطور که در بالا پرسیدم ممنون میشم عزیزی در خصوص تفاوت در اینده شغلی و بازار کار میان
      گرایش طراحی جامدات و سیالات مکانیک توضیح بده

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      در حقیقت مهمترین دلیلی که باعث شده بود به اینده شغلی و مالی رشته معدن مطمن باشم این هست که یکی از اقوام داره در این رشته کار میکنه در یک شرکت
      در عین حال هم یکی از فامیل ها هم هست که داخل شرکت کار می کنه و در حقیقت سهامدار اون شرکت هست (شرکت معادن قدس رضوی) و باهاشون راجب رشته صحبت می کردم که ایشون کاملا نظرشون مثبت بود نسبت به رشتش اما خب همچون دیگران نه به جایی که بنده قبول شدم

در اخر هم خودم در این مدت تحقیق کردم و گویا خود زاهدان شهر مناسبی هست برای تحصیل اما در خاش این گونه نیست و به دلیل این که شیعه در اون قسمت اقلیت هست گویا برخی سنی های اون منطقه رفتار مناسبی ندارند و گاها خشونت هم در شهر دیده میشه در این مسئله

در اخر خودم حالا که بررسی کردم و با کمک شما عزیزان این رشته ارزش این همه سختی رو نداره...
      تنها یک مورد
      همانطور که در بالا پرسیدم ممنون میشم عزیزی در خصوص تفاوت در اینده شغلی و بازار کار میان
      گرایش طراحی جامدات و سیالات مکانیک توضیح بده
      از آقا وحید سوال کنید
      اطلاعاتشون راجع به مکانیک خیلی خوبه.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن