خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

داداش اونی که میگی ریشه مضاعف نیست . نقطه عطفه . نقطه عطف جایی بوجود میاد که جهت سرعت و شتاب با هم تغییر کنه که البته بعید میدونم اینجوری سوال بدن
      من جوری گفتم که کسی که مشتق نخونده متوجه بشه...اتفاقا ریشه مضاعفه...ریشه مضاعف ینی یه ریشه علاوه بر اینکه در یک ضابطه صدق میکنه در مشتقش هم صدق میکنه ریشه مضاعف توی معادله درجه دو ینی وقتی دلتا صفر میشه که منحنی بر مو ایکس ها(در اینجا محور تی)مماس میشه مثلا معادله y=x2رو در نظر بگیر توی ایکس مساوی با صفر که طول راس سهمی هستش منحنی به محمر ایکس ها مماس میشه ینی ایکس مساوی با صفر ریشه معادله هست ولی قبلو بعدش منحنی بالای محور ایکس ها قرار داره
      در مورد نقطه عطف توی فیزیک=نقطه عطف جایی هستش که taghaor عوض میشه یا بهتره بگم شتاب تغعیر علامت میده قرار نیست سرعت هم تغعیر علامت بده
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      من جوری گفتم که کسی که مشتق نخونده متوجه بشه...اتفاقا ریشه مضاعفه...ریشه مضاعف ینی یه ریشه علاوه بر اینکه در یک ضابطه صدق میکنه در مشتقش هم صدق میکنه ریشه مضاعف توی معادله درجه دو ینی وقتی دلتا صفر میشه که منحنی بر مو ایکس ها(در اینجا محور تی)مماس میشه مثلا معادله y=x2رو در نظر بگیر توی ایکس مساوی با صفر که طول راس سهمی هستش منحنی به محمر ایکس ها مماس میشه ینی ایکس مساوی با صفر ریشه معادله هست ولی قبلو بعدش منحنی بالای محور ایکس ها قرار داره
      در مورد نقطه عطف توی فیزیک=نقطه عطف جایی هستش که taghaor عوض میشه یا بهتره بگم شتاب تغعیر علامت میده قرار نیست سرعت هم تغعیر علامت بده
      عزیز دل . داداش گلم . داریم دنبال جایی میگردیم که سرعت صفر شده باشه ولی متحرک تغییر جهت نداده باشه . یعنی یه همچین نمودار سرعت زمانی :
      150px-x_cubed_plot.svg.png

برای ایکس های مثبت شتاب مثبته و برای ایکس های منفی شتاب منفیه پس توی نقطه 0 جهت شتاب تغییر کرده . همچنین شیب نمودار یه لحظه صفر شده پس جهت سرعت هم تغییر کرده ! پس هر جا جهت سرعت و شتاب هر دو تغییر کنند متحرک بدون دور زدن سرعتش صفر شده . شما یه مثال نقض برای نقطه عطفی با این شرایط بیار تا من 100 تا مثال نقض برای ریشه مضاعفی بیارم که متحرک توی اون نقطه تغییر جهت داشته

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

عزیز دل . داداش گلم . داریم دنبال جایی میگردیم که سرعت صفر شده باشه ولی متحرک تغییر جهت نداده باشه . یعنی یه همچین نمودار سرعت زمانی :
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 150px-X_cubed_plot.svg.png
مشاهده: 32
حجم: 2.9 کیلو بایت

برای ایکس های مثبت شتاب مثبته و برای ایکس های منفی شتاب منفیه پس توی نقطه 0 جهت شتاب تغییر کرده . همچنین شیب نمودار یه لحظه صفر شده پس جهت سرعت هم تغییر کرده ! پس هر جا جهت سرعت و شتاب هر دو تغییر کنند متحرک بدون دور زدن سرعتش صفر شده . شما یه مثال نقض برای نقطه عطفی با این شرایط بیار تا من 100 تا مثال نقض برای ریشه مضاعفی بیارم که متحرک توی اون نقطه تغییر جهت داشته
      یه نگاه به پست قبلیت بنداز...الان کجای این نمودار نشون میده که سرعتو شتاب با هم تغعبر پیدا کردن؟؟
      جهت سرعت تعقیر کرده؟؟خخخخ مگه شیب نمودار در هر نقطه بیانگر سرعت لحظه ای اون نیست؟؟یه نگاه به شیب نمودار قبلو بعد ایکس مساوی با صفر بنداز...همونطور که مشاهده کردی چه قبل ایکس مساوی با صفر چه بعدش شیب مثبته ینی سرعت مثبته حالا دقیقا کجاش سرعت تغعیر کرده؟؟؟سرعت فقط یه لحظه صفر شده...صد تا مثال؟؟؟تو یه معادله سرعت بیار که توی ریشه مضاعفش تغعیر جهت داده باشه just one...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه نگاه به پست قبلیت بنداز...الان کجای این نمودار نشون میده که سرعتو شتاب با هم تغعبر پیدا کردن؟؟
      جهت سرعت تعقیر کرده؟؟خخخخ مگه شیب نمودار در هر نقطه بیانگر سرعت لحظه ای اون نیست؟؟یه نگاه به شیب نمودار قبلو بعد ایکس مساوی با صفر بنداز...همونطور که مشاهده کردی چه قبل ایکس مساوی با صفر چه بعدش شیب مثبته ینی سرعت مثبته حالا دقیقا کجاش سرعت تغعیر کرده؟؟؟سرعت فقط یه لحظه صفر شده...صد تا مثال؟؟؟تو یه معادله سرعت بیار که توی ریشه مضاعفش تغعیر جهت داده باشه just one...
      آره اشتباه از من بود . سرعت صفر شده ولی جهت سرعت تغییر نکرده . از اول دنبال همچین تابعی بودیم دیگه !

There is enough light
      for one who wants to see

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

آره اشتباه از من بود . سرعت صفر شده ولی جهت سرعت تغییر نکرده . از اول دنبال همچین تابعی بودیم دیگه !
      خب شما گفتی هم سرعت تغعیر جهت میده هم شتاب منم گفتم اینطوری نیس...تازه اگه اشتباه از من بود توضیح میدادی دلیل میاوردی...چرا یورش میاری به آدم...بعد میگن چرا بحث علمی نمیکنین.بحث علمه یا جنگ علمی؟؟

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خب شما گفتی هم سرعت تغعیر جهت میده هم شتاب منم گفتم اینطوری نیس...تازه اگه اشتباه از من بود توضیح میدادی دلیل میاوردی...چرا یورش میاری به آدم...بعد میگن چرا بحث علمی نمیکنین.بحث علمه یا جنگ علمی؟؟
      داداش شرمنده اون قسمت تغییر جهت سرعت اشتباه از من بود . ولی معادله حرکت x=t^2 مضاعف هست و تغییر جهت هم میده

There is enough light
      for one who wants to see

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

داداش شرمنده اون قسمت تغییر جهت سرعت اشتباه از من بود . ولی معادله حرکت x=t^2 مضاعف هست و تغییر جهت هم میده
      ن منظورم معادله سرعت توی ریشه مضاعفش بود ن معادله مکان... توی پست قبل هم گفتم معادله سرعت توی ریشه مضاعفش.
      اشکال نداره فدای سرت

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ن منظورم معادله سرعت توی ریشه مضاعفش بود ن معادله مکان... توی پست قبل هم گفتم معادله سرعت توی ریشه مضاعفش.
      اشکال نداره فدای سرت
      خب توی معادله مکان نقطه عطف داشته باشیم و سرعت صفر بشه میشه اثبات کرد توی معادله سرعت تابع دارای ریشه مضاعف هست ...
      جفتش یکیه ... ولی چک کردن نقطه عطف راحت تره ...

There is enough light
      for one who wants to see

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

خب توی معادله مکان نقطه عطف داشته باشیم و سرعت صفر بشه میشه اثبات کرد توی معادله سرعت تابع دارای ریشه مضاعف هست ...
      جفتش یکیه ... ولی چک کردن نقطه عطف راحت تره ...
      اگه معادله حرکت درجه سه باشه اره توی نقطه عطف جهت حرکت تعیر پیدا میکنه ولی اگه درجه دو باشه عطف هیچ رابطه ای با تغعیر جهت حرکت نداره(معمولا معادله جرکت درجه دو هستش) چون اصن معادله درجه دو عطف نداره
      ویرایش توسط sajad564 : 02 مهر 1395 در ساعت 15:06

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)