خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question سوالات مهم و مفهومی کتاب،لطفا جواب بدین

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت به اساتید محترم،چند تا سوال مهم دارم از زیست 2:
      1-آیا نوکلئوزوم منومر کرومزوم است؟چون من یه جا واژه ی رشته ی پلی نوکلئوزومی دیدم،با این حال اگه باشه چجوری میشه تنوع منومر کرومزوم رو شمرد؟یعنی اون 8 تا هیستون همه یکی هستن ومنومر یکسان دارن؟؟؟؟؟؟یا نه باید در 20 نوع آمینواسید هم ضرب کنیم؟؟؟؟؟ چون من شنیدم هر کدوم از هیستون ها فرق دارن و شماره گذهری هم میشن.

2-عدد کرومزومی پنی سیلیوم رو باید n=2 بگیریم یا 2n=2 چون تو کتاب دوم نوشته یک جفت کرومزوم داره که یعنی همتا ان پس دیپلویید میشه اما یکی از بچه ها میگفت تو کتاب پیش نوشته هاپلوییده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3-تو جهش جابجایی همیشه یاید مثل شکل کتاب از هردو باهم کرومزم قطعه جابجا بشه یا میشه فقط از یکی هم به دیگری جابجا بشه؟؟؟

4-آیا سلولهای زاینده اسپرم و کلا سلول های زاینده میتونن میتوز هم انجام بدن یا نه؟؟؟؟

5-کمترین فشردگی کرومزوم ها(یا کروماتین) دقیقا کدوم مرحله اینترفاز هست؟
      نظر من اینه:چون تو S،دی ان ای همانندسازی میکنه پس دافعه بین گروه های باردار فسفات زیاد میشه و رشته ها بیشتر از هم فاصله میگیرن.

6-این کمربند پروتیینی که باعث سیتوکینز سلول جانوری میشه از جنس میکروتوبول یعنی همون اسکلت سلولی هست؟یا روی سطح غشا هست؟

7-صفحه ی سلولی تشکیل شده در سیتوکینز گیاهی همیشه وجود داره؟ آخه در این صورت دو سلول گیاهی حاصله هیچ وقت از هم جدا نمیشن(مثل شکل کتاب) ولی تو همون شکل کتاب سلولهای جدا از هم نیز وجود دارن.اگه جدا نشن تقسیم بعدی پس چطوری انجام میشه؟

8-آیا علاوه بر نفرون و استخوان،سلولهای روده هم بافت هدف پاراتورمون(پاراتیروئیدی) هستن؟ آخه تو کتاب گفته این هورمون رو ویتامین د تاثیر میذاره که باعث جذب کلسیم از روده میشه؟پس مطمئنا روده نیست!!
      این سوال رو جوایشو مطمئن بودم میدونم ولی تو سنجش 86 نوشته بود سلول روده هم هست درحالیکه تو خیلی سبز گفته نیست.
      آقا اصلا یه چیزی ما این سوالا رو چجوری جواب بدیم آخه میشه گفت غیرمستقیم تا ثیر داره رو روده ولی بازم جواب اول مطمئن تره؟خیلی این سوالا اعصابمو خورد میکنه!!!!!!!!!

در ضمن من از این به بعد همه سوالامو تو همین تاپیک میذارم
      با تشکر فراوان از جناب آقای دکتر کوچک زاده و سایر دوستان.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      دمت گرم عجب سوالای جون داری احتمال طرح این سوالات توی المپیاد ها هست ودر کنکور نهایتا یکی دوتا ازینا بیاد ولی من جواب چند تاشونو میدم بقیه هم که ندادم ببخشید ولی سوال گنگ بود

اینکه بگیم نوکلئوزوم منو مر کرومزوم باشه درست نیست ببین وقتی میگیم x مونومر y هست که y از x ساخته شده باشد نه اینکه توی x y باشه ببین توی کروموزوم البته همه کروموزوم ها هم نه ساختار نوکلئوزوم هست که از dna و پروتیین ساخته شده ولی کرومزوم از نوکلئوزوم ساخته نشده پس مونومر نمیتونه باشه البته کتابی که گفته هست رو نام ببر

دوم اینکه قارچایی که تو کتاب هستن هاپلوییدن پنی سیلیوم هم قارچه دیوترومیست هست و یه مجموعه کروموزوم داره و انگل پرتغال هست

سوم اینکه خدایی نمیفهمم چی نوشتی ولی جهش جابجایی جهشی هست بین کروموزوم های غیر همتا که توی اون یه تیکه از کروموزومی میشکنه و بعد میاد به کروموزوم غیر همتاش وصل میشه اینکه از کدوم بشکنه فرق نداره راستش جمله بندی سوالت گنگه

چهارم رو من جوابشا 100% نمیگم ولی به نظرت اگه میتوز نکنه و زیاد نشن اسپرم زایی که دیگه تا آخر عمر انجام نمیشه و متوقف میشه پس میتوزم میکنن

پنجم را نمیدوونم راستش فکرما مشغول کرد و شدیدا میرم دنبالش چون خیلی سوال منظم و رسیده ای هست به نظرم شاید این سوال 92 باشه

شیشمی هم تو منابعی که من خوندم همینی که خودت گفتی رو نوشته ولی چون کنکوری نبوده نمیشه گفت منبع درست گفته یا نه ولی کتابای من حرفه خودتا درست میدوونن

هفتمی هم این که ببین هم زمان با تلوفاز میتوز که انجام میشه سیتوکینز هم انجام میشه راستش اینا از هم قبلا جدا نبودن ببین سلولای گیاهی دیواره سلولی چند لایه ای دارن و یکی از این لایه ها که خارجی تر هم هست همون صفحه سیتوکینزی هست که بعدا میشه جزو دیواره و بش میگیم تیغه میانی این تیغه همون صفحه سیتوکینز هست که از وزیکول های گلژی ساخته شده

هشتمی هم بله بافت هدفش هست سنجش هم جواب تانک تست یا همون تخته سیاه رو میپسنده در واقع این هورمون با باعٍث جزب بیشتر کلسیم به روش انتشار یا انتقال فعال میشه از روده

ولی خدایی بعضی شون عالی بودن و میخوام که خواهشا بیای و منبع سوالات رو بگی

من شدیدا رفتم تو فکر پنجمی
      بدترین شرایط تو آرزوی یکی دیگه است، برای همه آرزوی معجزه میکنم...

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول اینو بگم خداییش این سوالا رو خودم از وقتی دوم بودم برام پیش اومده و بعد چندتا هم تو سوم از هیچ کتاب خاصی نگرفتمش،

سوال اول رو تو یکی از امتحانایی که معلممون گرفت پرسیده بود در مرحله آنافازii میوز مگس سرکه در هر قطب چندتا زنجیره پلی نوکلئوزومی است؟فکر کنم تو زیست گربه هم باشه.

درمورد سوم توضیح بدم: ببین میشه جهش جابجایی رو دوجور درنظر گرفت:1-مطابق تعریف کتاب و گفته شما:یعنی دوتا کرومزوم غیر همتا داریم یکی ثابت هست ولی از دیگری یه قطعه جدامیشه و رو اون ثابته قرار میگیره.2-مطابق شکل کتاب سوم:یعنی دو تا کرومزوم داریم از هر دوتا قطعه جدا میشه بعد قطعات جداشده مبادله میشن.
      حالا سوال من اینه که در حال اول که 100٪ طول کرومزومی که قطعه میره روش افزایش پیدا میکنه ولی در حالت دوم، هم ممکنه طول زیاد بشه هم کم هم ثابت بمونه،ما کدومو در نظر بگیریم؟؟؟؟؟

درمورد سوال چهارم به نظر من چون این سلول ها اختصاص یافته برای انجام میوز هستن پس احتمال اینکه بتونن میتوز بدن کمه،برای اینکه بشه تا آخر عمر اسپرم زایی انجام بشه خب میشه سلولهای دیگه میتوز بدن و بعد از تمایز سلول مولد بشن(البته نظر منه)

در مورد ششمی به نظر شما میتونه ریطی بین سیتوکینز جانوری و تشکیل وزیکول از شبکه آندوپلاسمی زبر باشه(منظورم وقتیه که وزیکول داره از غشا شبکه جدا میشه مثل شکل فصل دوم سال دوم)

نه ولی من هشتمیو رو جواب خودم مطمئن ترم آقا تو کتاب گفته با فعال سازی ویتامینd جذب کلسیم رو افزایش میده مثلا ما میگیم ویتامین d زیر پوست با تابش خورشید فعال میشه خب هیچ ربطی به سلول های روده نداره که فعالسازی ویتامین d ،درسته غیر مستقیم جذب رو افزایش میده ولی سلول هدف باید مستقیما تحت تاثیر هورمون قرار بگیره.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Lightbulb

سوال بعدی:

تو کتاب سوم گفته بکرزایی شکل ویژه ای از کلون کردنه همچنین گفته کلون جانداری است که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد خود هست ولی در توضیح بکرزایی مار گفته به جای کرومزوم های پدری از روی کرومزوم های خود یک نسخه میسازد و تخمک را بارور می کند حالا شما در نظر بگیر یک صفت دو اللی با ژنوتیپ Aa در والد خوب حالا اگه مار بیاد از رو کرومزوم های خودش بسازه و مثلا گامت هم A باشه دراینصور احتمال اینکه کلون حاصله Aa باشه میشه یک دوم و یک دوم هم میشه AA که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد نیست!!!!!

خب نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Alireza;1257][b]اول اینو بگم خداییش این سوالا رو خودم از وقتی دوم بودم برام پیش اومده و بعد چندتا هم تو سوم از هیچ کتاب خاصی نگرفتمش،

سوال اول رو تو یکی از امتحانایی که معلممون گرفت پرسیده بود در مرحله آنافازii میوز مگس سرکه در هر قطب چندتا زنجیره پلی نوکلئوزومی است؟فکر کنم تو زیست گربه هم باشه.

درمورد سوم توضیح بدم: ببین میشه جهش جابجایی رو دوجور درنظر گرفت:1-مطابق تعریف کتاب و گفته شما:یعنی دوتا کرومزوم غیر همتا داریم یکی ثابت هست ولی از دیگری یه قطعه جدامیشه و رو اون ثابته قرار میگیره.2-مطابق شکل کتاب سوم:یعنی دو تا کرومزوم داریم از هر دوتا قطعه جدا میشه بعد قطعات جداشده مبادله میشن.
      حالا سوال من اینه که در حال اول که 100٪ طول کرومزومی که قطعه میره روش افزایش پیدا میکنه ولی در حالت دوم، هم ممکنه طول زیاد بشه هم کم هم ثابت بمونه،ما کدومو در نظر بگیریم؟؟؟؟؟

درمورد سوال چهارم به نظر من چون این سلول ها اختصاص یافته برای انجام میوز هستن پس احتمال اینکه بتونن میتوز بدن کمه،برای اینکه بشه تا آخر عمر اسپرم زایی انجام بشه خب میشه سلولهای دیگه میتوز بدن و بعد از تمایز سلول مولد بشن(البته نظر منه)

در مورد ششمی به نظر شما میتونه ریطی بین سیتوکینز جانوری و تشکیل وزیکول از شبکه آندوپلاسمی زبر باشه(منظورم وقتیه که وزیکول داره از غشا شبکه جدا میشه مثل شکل فصل دوم سال دوم)

نه ولی من هشتمیو رو جواب خودم مطمئن ترم آقا تو کتاب گفته با فعال سازی ویتامینd جذب کلسیم رو افزایش میده مثلا ما میگیم ویتامین d زیر پوست با تابش خورشید فعال میشه خب هیچ ربطی به سلول های روده نداره که فعالسازی ویتامین d ،درسته غیر مستقیم جذب رو افزایش میده ولی سلول هدف باید مستقیما تحت تاثیر هورمون قرار بگیره.

با سلام
      اول اینکه نمیدونم شما همون دوست عزیزی هستی که در مورد غشاسازی کلی سوال های ریز و دقیق می پرسید و اینکه نام کاربری شما با ایشون فرق داره و اینکه برام جالبه با اینکه این سوالات از سال دوم برات مونده چرا از دبیر زیست شناسی خودت همچنین سوالاتی را نپرسیدی شاید هم پرسیده باشی و جوابی بهت نداده باشن و در تایید دوست عزیز امیر سوالات خوب و دقیقی است و خیلی خوبه که اینقدر ذقت میکنی و در حد المپیاد زیست شناسی است ولی به مانند بچه های دیگه زیاد به دنبال تناقض و اشتباهات کتاب درسی نباشید و به قول دکتر تقدیری اگهر کتاب گفت ماست سیاه است شما باید یاد بگیرید سیاه است و مطمئن باش در کنکور به این ریزی سوال نمی دهند و روی تناقض و اشتباهات کتاب تمرکز نمی کنند
      در پاسخ به سوالات شما باید بگم بازم به همون قصه همیشگی رسیدیم که شنا ها میاین به حرف های دیگران دقت میکنید مثلا در سوالاتتون نوشتید یه جا دیدیم یکی از دوستان گفته و ............. حتی کتابهای توی بازار هم با هم تناقض دارند مثلا همین تعداد سیناپس های زردپی زیر زانو در کتاب درسی و کتاب هاب کمک اموزشی به طور مختصر در حد توان علمی خودم بهت پاسخ میدم یا بهتره حرف های که امیر در جواب سوالات گفته تایید کنم چون اگر بخواهم به تک تک سوالاتت پاسخ بدم مطمئنا بیشتر از این سر در گم میشی و پاسخ دادن به همه سوالاتت یه طومار بلند میخواد تا بتونی توجیح بشی شاید هم نشی چون سوالاتت مخصوصا در قسمت ژنتیک خیلی ریز است و در بعضی موارد باید به اساتید زیست شناسی دانشگاه تهزان مراجعه کرد تا بتوان جواب دقیق و علمی را از انها شنید چون نمیخوام بیام به مانند بقیه تو رو با یه سری اصلاح علمی که ربطی به زیست شناسی هم نداره سوالات تو رو پشت گوش بندازم و به قولی شانه خالی کنم و در سوالاتی که جوابش را دقیق نمیدانم خودم را توجیح کنم درسته الان مد شده هر چی دکتر عمومی هست میرن زیست شناسی درس میدن در صورتی که درس های دانشگاه زیاد ربطی به فصل های زیست شناسی دبیرستان نداره فقط یک سری قسمت های بافت شناسی و فیزیولوژِی جانوری و بیوشیمی و ...
      دستانی که به سوی آسمان بلند میشوند هیچ گاه خالی بر نمی گردند.برای هر گونه مشاوره و برنامه ریزی رایگان ، معرفی بهترین منابع آموزشی کتب و سیدی های آموزشی با شماره 09381645169 تماس بگیرید.
      www.piruzanpub.ir

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza نمایش پست ها
      سوال بعدی:

تو کتاب سوم گفته بکرزایی شکل ویژه ای از کلون کردنه همچنین گفته کلون جانداری است که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد خود هست ولی در توضیح بکرزایی مار گفته به جای کرومزوم های پدری از روی کرومزوم های خود یک نسخه میسازد و تخمک را بارور می کند حالا شما در نظر بگیر یک صفت دو اللی با ژنوتیپ aa در والد خوب حالا اگه مار بیاد از رو کرومزوم های خودش بسازه و مثلا گامت هم a باشه دراینصور احتمال اینکه کلون حاصله aa باشه میشه یک دوم و یک دوم هم میشه aa که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد نیست!!!!!

خب نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟

اول که بهت پیشنهاد میدم حتما المپیاد ریست شناسی شرکت کنی دوم اینکه ریز و دقیق بودن خوبه ولی نه اینکه بیای افراط و تفریط کنی در جواب سوالات میگم فقط در همین حد بدان که اره بکرزایی شکل ویژه ای از کلون کردنه و حرف شما درسته که میشه یک دوم و یک دوم هم میشه aa که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد نیست ولی من که با یکی از اساتید دانشگاه تهران درباره سوال شما حرف زدم اول اینکه جوابی نداد و با اصرار زیاد گفت شما به کتاب درسی اموزش و پرورش کار نداشته باشد و وارد بحث علمی این سوال شد که واقعا خارج از بحث زیست شناسی دبیرستان بود و حتی برای من هم گنگ بود فقط به طور خلاصه در جواب این رو بهت بگم که هنوز در زیست شناسی خیلی نظریه ها است و شاید قانون ثابت و تعریف خاصی مثلا برای همین کلون کردن وجود داره وای مثال های متددی در طبیعت وجو داره که باعث نقض اونها میشه و باید اینو بگم چکیده حرف های استاد دانشگاه تهران بود که بهت گفتم چون یک سری تعاریف و الگو های مختلفی نام برد که برای بچه های ارشد زیست شناسی هست و لازم ندیدیم بیام و همه را اینجا بگم و خودمم این اصطلاحات و تعاریف علمی را فراموش کردم و برایم کاملا تازگی داشت و بهت پیشنهاد میکنم اگر علاقه داری برای رشته دانشگاهی زیست شناسی را انتخاب کن .
      دستانی که به سوی آسمان بلند میشوند هیچ گاه خالی بر نمی گردند.برای هر گونه مشاوره و برنامه ریزی رایگان ، معرفی بهترین منابع آموزشی کتب و سیدی های آموزشی با شماره 09381645169 تماس بگیرید.
      www.piruzanpub.ir

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      خدایی علیرضا دکتر راست میگن یه جورایی میتونم بگم مادر نزاییده سال دوم توی زیست یه همچین سوالاتی برای آدم ایجاد بشه

من چند تا کنکور دادم ولی تا حالا با این نحو سوالات روبرو نشدم شک نکن کسی که این سوالات رو بت داده یه دانشجوی ارشد یا شایدم دکترا زیست بوده

یا خدا را چه پنهون شاید خودت چنین دانشجویی هستی چون حتی این سوالات رو و جوابشونو اساتید دانشگاه ها هم به ذهنشون نمیرسه البته میرسه ولی اگه بخوان به من یا تو بگن باید کتاب رو زیر سوال ببرن

ولی باز من رو حرف خودم هستم که این سوالات اصن کنکوری نیستن و رو راست بگم شاید المپیادی هم نیستن ولی حاضرم قول بت بدم که این سوالات تالیفه یه استاد یا یه معلم تیزهوشانی هست و تراوش شده ذهن یه دانش آموز سال دومی نمیتونه باشه

بازم یه حرفه کوچیک برات دارم که اگه دنبال پزشکی یا دارو یا دندون هستی اصن این جوری زیستا نخون چند بار به چند تا دیگه از بچه ها گفتم که زیست را نیازی نیست اینطوری در این حد وسیع رابطه ای بخونی استاندارد سنجشی بخون بهترین راهنما که زیستا چطوری بخونیم شک نکن مقاله استاد کوچکزاده هست استاندارد و دقیق

ولی من بازم تو کفه پنجمی هستم

البته من در حد توانم به سوالاتت کنکوری و استاندارد بر اساس منابع مورد تایید سنجش جواب دادم به جز 5 که گفتم شاید چون خیلی شسته رفته هست توی کنکور بیاد

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza نمایش پست ها
      سوال بعدی:

تو کتاب سوم گفته بکرزایی شکل ویژه ای از کلون کردنه همچنین گفته کلون جانداری است که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد خود هست ولی در توضیح بکرزایی مار گفته به جای کرومزوم های پدری از روی کرومزوم های خود یک نسخه میسازد و تخمک را بارور می کند حالا شما در نظر بگیر یک صفت دو اللی با ژنوتیپ Aa در والد خوب حالا اگه مار بیاد از رو کرومزوم های خودش بسازه و مثلا گامت هم A باشه دراینصور احتمال اینکه کلون حاصله Aa باشه میشه یک دوم و یک دوم هم میشه AA که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد نیست!!!!!

خب نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟
      علیرضا یه استاد زیست شناسی البته در دبیرستان درس میدن به من گفت اونایی که شبیه نیستن میمیرن البته نمیدونم داشت مسخره میکرد و گفت یا جدی گفت ولی تو فک کن میمیرن

بابا کتاب گفته 2*2=5 بگو چشم و سرتا بنداز پایین و بگو بکرزایی تنها تولید مثل جنسی هست که بچه میشه کلون همین و کلون هم کاملا شبیه مادش هست بسه بخدا بسه

ولی بازم دارم بت میگم اینقد دنبال یه سوتی کتاب نباش سر کنکور حسابی کتاب از خجالتت در میادا از ما گفتن بود

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون
      حالا من این مقاله ی دکتر رو کجا میتونم گیر بیارم؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza نمایش پست ها
      خیلی ممنون
      حالا من این مقاله ی دکتر رو کجا میتونم گیر بیارم؟
      حتما به این پستا سر بزن:

کنکور - چگونه زیست شناسی بخوانیم و درصد بالایی کسب کنیم

http://konkur.us/thread390.html

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام در مورد اون 8 تا سوال علیرضا
      جواب سوال 1 و 2 که امیر داده به نظر منم درسته . در مورد سوال 3 هر دو حالت میشه چه اونی که تو شکل کتابه چه اونی که تو متن کتابه فقط در نظر نگرفتی تو غیر همولوگ به احتمال خیلی زیاد تغییر طول خواهیم داشت ( تو کاریوتیپ میبینیم که کروموزوم ها از لحاظ اندازه شاید چشمی تفاوت کمی داشته باشن و تو دنیای میکروسکوپی خیلی اختلاف دارن) . در مورد سوال 4 فکر کنتم که سلولهای مادر در لوله های اسپرم ساز داریم که اونا با میتوز زیاد میشن و خود سلول های زاینده میوز انجام میدن . در مورد سوال 5 کمترین میزان فشردگی در S هستش چون اینجا حتی نوکلوزوم هم باید از فشردگی در بیاد (این دیگه رفت دانشگاه مال المپیادم نیست) . در مورد سوال 6 کمربند میانی در سولهای فاقد دیواره از نوع پروتئین های انقباضیه اسکلت سلولی ولی از نوع پروتئین های ساختارین خودشم تو سطح داخلی غشا قرار میگیرن ( فکر کنم) . سوال 7 رو نگرفتم . سوال 8 هم اثر پاراتورمون روی روده غیرمستقیمه یعنی Vit D رو فعال میکنه این ویتامین باعث افزایش فعالیت پروتئین جذب کننده Ca میشه ( این نظر منه شاید غلط باشه که پاراتورمون گیرنده اختصاصی مثل اون چیزیکه تو استخون هست نداره)

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان به نظر شما اگه بگیم چون تو پرنده ها جریان هوا یک طرفه هست پس هوای باقی مانده ندارند،درسته؟

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      هوای باقیمانده مقدار هوایی هست که بعد از هر بازدم عمیق باز هم در ششها هست به نظرت پرنده ها بازدم عمیق دارن!!!!!!! که بخوان هوای باقیمانده داشته باشن!!!!!!

این تعریف به نظر من برای پرنده نیست پس من میگم نه ندارند

راستی علیرضا این سوالاتم زاده ذهنت از سال دوم هست؟!!!؟؟؟!؟!؟!؟!؟!!!! خواهشا منبع سوالاتتا بگوووو و لطفا نگو که اینم زاده ذهنت از سال دومته چون حقیقتا فکر میکنم داری ما را دست میندازی

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نکته دیگه هم این که حواست باشه جریان هوا در ششهای پرنده ها یک طرفه هست نه تو سیستم تنفسیشون

فقط توی ششها مثلا جریان هوا توی نایشون هم میره پایین هم میاد بالا

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه بابا این رو به شکل یه نکته تو کتاب زیست مهروماه نوشته بود هر جور فکر کردم نتونستم توجیهش کنم آخه کتابشم معتبره،
      شاید منظورش این بوده که چون کل هوای بازدم از کیسه های جلویی خارج میشه پس هوای باقیمانده ای نمی مونه البته اگر هوای داخل شش ها رو درنظر نگیریم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن