خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه بابا این رو به شکل یه نکته تو کتاب زیست مهروماه نوشته بود هر جور فکر کردم نتونستم توجیهش کنم آخه کتابشم معتبره،
      شاید منظورش این بوده که چون کل هوای بازدم از کیسه های جلویی خارج میشه پس هوای باقیمانده ای نمی مونه البته اگر هوای داخل شش ها رو درنظر نگیریم.

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      طبق تعریف هوای باقیمانده مقدار هوای باقیمانده در ششها در بازدم عمیق هست

پرنده بازدم میق حالیش نیست که ........
      بدترین شرایط تو آرزوی یکی دیگه است، برای همه آرزوی معجزه میکنم...

اوساکار پادو نمیشه...! کسی خوشبختی رو به تو کادو نمیده...! بجنگ برا چیزی که میخوای...! بجنگ برا چیزی که میخوای

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [B]
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza نمایش پست ها
      [B]با سلام و عرض خسته نباشید خدمت به اساتید محترم،چند تا سوال مهم دارم از زیست 2:
      1-آیا نوکلئوزوم منومر کرومزوم است؟چون من یه جا واژه ی رشته ی پلی نوکلئوزومی دیدم،با این حال اگه باشه چجوری میشه تنوع منومر کرومزوم رو شمرد؟یعنی اون 8 تا هیستون همه یکی هستن ومنومر یکسان دارن؟؟؟؟؟؟یا نه باید در 20 نوع آمینواسید هم ضرب کنیم؟؟؟؟؟ چون من شنیدم هر کدوم از هیستون ها فرق دارن و شماره گذهری هم میشن[.
      B]این طور نیست که هر چیز عضو یه چیز بزرگ باشه اون چیز منومرشه
      هیستون ها خودشون پروتئین هستن با منومر های خاص خودشون
      [B]با 2-عدد کرومزومی پنی سیلیوم رو باید n=2 بگیریم یا 2n=2 چون تو کتاب دوم نوشته یک جفت کرومزوم داره که یعنی همتا ان پس دیپلویید میشه اما یکی از بچه ها میگفت تو کتاب پیش نوشته هاپلوییده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3-تو جهش جابجایی همیشه یاید مثل شکل کتاب از هردو باهم کرومزم قطعه جابجا بشه یا میشه فقط از یکی هم به دیگری جابجا بشه؟؟؟

4-آیا سلولهای زاینده اسپرم و کلا سلول های زاینده میتونن میتوز هم انجام بدن یا نه؟؟؟؟

5-کمترین فشردگی کرومزوم ها(یا کروماتین) دقیقا کدوم مرحله اینترفاز هست؟
      نظر من اینه:چون تو S،دی ان ای همانندسازی میکنه پس دافعه بین گروه های باردار فسفات زیاد میشه و رشته ها بیشتر از هم فاصله میگیرن..
      منظورت از فشردگی چی هستش؟؟
      به طور استاندارد در اوایل g1 کروماتین ها کمترین فشردگیو دارن

[B]با
      6-این کمربند پروتیینی که باعث سیتوکینز سلول جانوری میشه از جنس میکروتوبول یعنی همون اسکلت سلولی هست؟یا روی سطح غشا هست؟
      این کمربند از جنس اکتین و میوزین هست که واحد های انقباضی ماهیچه ها هم هستند!
      با

7-صفحه ی سلولی تشکیل شده در سیتوکینز گیاهی همیشه وجود داره؟ آخه در این صورت دو سلول گیاهی حاصله هیچ وقت از هم جدا نمیشن(مثل شکل کتاب) ولی تو همون شکل کتاب سلولهای جدا از هم نیز وجود دارن.اگه جدا نشن تقسیم بعدی پس چطوری انجام میشه؟

صفحه سلولی فقط بین دو سلول که بعد از تقسیم مجاور هم هستن ایجاد میشه مثل پارانشیم نرده ای
      ولی در پارانشیم اسفنجی همچین چیزی زیاد یافت نمیشه

با
      8-آیا علاوه بر نفرون و استخوان،سلولهای روده هم بافت هدف پاراتورمون(پاراتیروئیدی) هستن؟ آخه تو کتاب گفته این هورمون رو ویتامین د تاثیر میذاره که باعث جذب کلسیم از روده میشه؟پس مطمئنا روده نیست!!
      این سوال رو جوایشو مطمئن بودم میدونم ولی تو سنجش 86 نوشته بود سلول روده هم هست درحالیکه تو خیلی سبز گفته نیست.
      آقا اصلا یه چیزی ما این سوالا رو چجوری جواب بدیم آخه میشه گفت غیرمستقیم تا ثیر داره رو روده ولی بازم جواب اول مطمئن تره؟خیلی این سوالا اعصابمو خورد میکنه!!!!!!!!!

در ضمن من از این به بعد همه سوالامو تو همین تاپیک میذارم
      با تشکر فراوان از جناب آقای دکتر کوچک زاده و سایر دوستان.
      این هورمون هم در استخوان و هم در روده و کلیه بافت هدف داره!!!

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال بعدی:

تو کتاب سوم گفته بکرزایی شکل ویژه ای از کلون کردنه همچنین گفته کلون جانداری است که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد خود هست ولی در توضیح بکرزایی مار گفته به جای کرومزوم های پدری از روی کرومزوم های خود یک نسخه میسازد و تخمک را بارور می کند حالا شما در نظر بگیر یک صفت دو اللی با ژنوتیپ Aa در والد خوب حالا اگه مار بیاد از رو کرومزوم های خودش بسازه و مثلا گامت هم A باشه دراینصور احتمال اینکه کلون حاصله Aa باشه میشه یک دوم و یک دوم هم میشه AA که از نظر ژنتیکی کاملا مشابه والد نیست!!!!!

خب نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟
      نه داداش اینطور نیست
      در بکر زایی فقط دومین گویچه قطبی میتونه نقش اسپرم رو بازی کنه و تخمک دیگه رو بار ور کنه
      نه همشون
      یعنی اگه مادر Aaباشه تخمک میشه Aو دومین گویچه قطبی میشهaپس زیگوت حاصل میشه Aa
      تو تمام سوالایی که پرسیدی از این یکی فقط خوشم اومد!
      مرسی داداش ولی فکر کنم اینو سال 83 یه دختر المپیادی تو یه سایت زیست شناسی پرسیده بودا!
      ویرایش توسط jolan : 11 شهریور 1391 در ساعت 01:49 دلیل: اضافه کردن مرسی دادا...

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سری جدید:

1-دوستان تو کتاب زیست 2 تاژک رو یه اندامک فاقد غشا معرفی کرده ولی تو شکل اسپرم درسال سوم اولا دم رو تاژک نامیده دوما غشادار کشیده!
      الان چی شد؟
      در ضمن نوشته تاژک پروکاریوت ها از نظر ساختار و عمل با یوکاریوت ها متفاوته،کسی میدونه تفاوتش چیه؟

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو کتاب سوم گفته تخمک های نابالغ زن در هنگام جنینی میوز رو در مرحله پروفاز i رها کردن حالا به نظر شما قبل یل بهد از اون؟
      نظر من:چون با شروع میوز دیگه تا انتهاش نقطه وارسی نیست(اگه تو میوز داشته باشیم نمیدونم) پس اگه پروفازو شروع کنه تا آخر میره پس میشه قبل،همچنین اگه پروفاز انجام بشه غشای هسته تجزیه میشه پس احتمال جهش بیشتر میشه.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولین ترشحات غدد برون ریز کجا به اسپرم اضافه میشن؟
      خیلی سبز گفته میزراه ولی اگه شکل کتابو نگاه کنیم غدد وزیکول سمینال یکم قبل از میزراه ترشح می کنن.

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دکتر کجا هستین؟
      چرا کسی جواب نمیده؟

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی سبز گفته میزراه ولی اگه شکل کتابو نگاه کنیم غدد وزیکول سمینال یکم قبل از میزراه ترشح می کنن.
      سلام با اجازه دکتر!
      اسپرم وارد غدد وزیکول سمینال و پروستات و پیازی میزراهی و میزنای نمیشه ترشحات این غدد وارد میزراه میشه مجرای اسپرم بر هم که اسپرم ها رو از اپیدیدیم وارد میزراه میکنه که این مجرا از جلو .بالا و پشت مثانه و داخل پروستات عبور میکنه که در نهایت اسپرم ها هم وارد میزراه میشن
      گفت آسان گیر برخود کارها کز روی طبع

سخت میگیرد جهان بر مردمان سخت کوش

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سری جدید:

1-دوستان تو کتاب زیست 2 تاژک رو یه اندامک فاقد غشا معرفی کرده ولی تو شکل اسپرم درسال سوم اولا دم رو تاژک نامیده دوما غشادار کشیده!
      الان چی شد؟
      در ضمن نوشته تاژک پروکاریوت ها از نظر ساختار و عمل با یوکاریوت ها متفاوته،کسی میدونه تفاوتش چیه؟
      بازم اومدم من!
      تاژک اندامک غشا دار نیست
      کلا ما به چیزی میگیم اندامک غشادار که دوطرفش از غشا تشکیل شده باشه مثل هسته
      ولی تاژک فقط یک قسمتش با غشا پوشیده شده!

ساده تریت تفاوتی که در سطح کتاب میشه گفت اینه که ساختار تاژک پروکاریوت ها ساخار میکروتوبولی نیست
      چون پرکاریوت ها میکروتوبول ندارن و ساختار تاژک اونا ساده تر هستش واز زیرواحد فلاژلین فکر کنم تشکیل شده ولی تاژک یوکاریوت ها از میکروتوبول و واحد های توبولین ساخته شده
      ساده ترین و آشکار ترین فرق عملکرد تاژک یوکاریوت ها هم اینه که در یوکاریوت ها تاژک انرژی شو از atp میگیره ولی در پروکاریوت ها فعالیت پروتونی انرژی تهیه میشه!
      تو کتاب جاوتز اینم نوشته که با توجه به شکل کتاب پیش دانشکاهی فصل آغازیان میشه فهمید که تاژک پروکاریوت ها حرکت چرخشی داره ولی در یوکاریوت ها حرکن شلاقی مثل حرکت مار!!!
      تفاوت های زیاد دیگه هم داره که از سطح این سایت خارجه!
      ویرایش توسط jolan : 18 شهریور 1391 در ساعت 16:41 دلیل: بزرگ کرد فونت

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تو کتاب سوم گفته تخمک های نابالغ زن در هنگام جنینی میوز رو در مرحله پروفاز i رها کردن حالا به نظر شما قبل یل بهد از اون؟
      نظر من:چون با شروع میوز دیگه تا انتهاش نقطه وارسی نیست(اگه تو میوز داشته باشیم نمیدونم) پس اگه پروفازو شروع کنه تا آخر میره پس میشه قبل،همچنین اگه پروفاز انجام بشه غشای هسته تجزیه میشه پس احتمال جهش بیشتر میشه.
      این سوال هم متوجه نشدم
      اگخ میشه بیشتر توضیح بده

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بعد از اینکه ویزیکول سمینال فروکتوز رو به منی اضافه کرد دیکه به اونجا نمیگن مجرای اسپرم بر
      بهش میگن مجرای انزال چون وقتی که منی به اونجا میرسه دیگه حس انزال به آدم دست میده!
      اولین ترشح در مجرای انزال وارد میشه1
      خیلی سبز هم بنده خدا برای اینکه در سطح کتاب توضیح بده و اسامی جدیدی وارد ذهن نکنه نوشته میزراه!!

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دیگه سوالی نبود؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن