خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: هدف این فیلم چه بود؟

رأی دهندگان
    9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • معرفی رشته پزشکی و مسئولیت های سخت آن

1 11.11%
    • باز هم مبارزه با حیا و حجاب ( ناموسا جبهه نگیرید )

8 88.89%
    صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 33 از 33
    1. Top | #31
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آن شرلی نمایش پست ها
      منظور فیلم زیادی تابلو بود ... حجاب اونقدر مهمه و ارزش داره که دخترا نخوان بخاطر تمرین فداکاری ازش بگذرن.... ولی توی شرایط واقعی پاش بیفته بچه های محجبه بخاطر ایمان قویشون از بی حجابا فداکارترن ...
      دقیقا بحث هم همینه....

اصلا این کلیپ هدفش نمایش ارزشهای انسانی نیست فقط هدفش طبق معمول مقابله با عقاید مسلموناست....

ولی درواقعیت قضیه جور دیگه ست...

من اگه مثلا غرق درخون گوشه خیابان باشم یه آقای دکتر برسه به من، به اولین وتنهاچیزی که فکرمیکنه نجات جون منه ...

حالا اگه تویه شرایط عادی مثل شرایط مضحک وغیرمنطقی این کلاس درس باشه بازهم همین آقای دکتر حاضر میشه بدون اینکه دستاش بلرزه مثلا بیاد به خانم هم کلاسیش در شرایط صحت وسلامتی کمک کنه؟!!!!!!!
      واسه یه خانم دکتر هم همینطوره محجبه وغیر محجبه هم نداره ...

پزشک بودن که دین ومذهب و این چیزا برنمیداره نیت نجات جون انسانهاست حتی اگه دشمن باشه....

ولی این کلیپ عین ضد ارزشه.....

اینجاست که امام حسبن سلام الله علیه میفرمایند:

اگه دین ندارین حداقل آزاده باشین....
      Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      به قول مسعود فراستی فیلم بدی بود ! این فیلم هیچی نمی سازه، من درک نمی کنم این فیلم میخواد چی بگه.
      نظر شخصیم اینه که نه حیای آدم با کاری که مد نظر استاد بود از بین میره و نه پزشکی فقط در حادثه اینچنینی خلاصه میشه. یعنی اصلا من موضوع رو قابل تعمیم و نتیجه گیری نمی بینم. بله از خودگذشتگی لازمه پزشکی است ولی ...

3. Top | #33
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA JAVAD نمایش پست ها
      برداشت شما از این کلیپ چیه ؟ مربوط به حجاب و حیا میشه یا واقعا مربوط به مسائل پزشکی و عشق به پزشکی ؟؟؟

فیلمی که در ترکیه باعث جنجال شد. حتما نگاه کنید

استاد: سلام دوستان!

دانشجویان سال اوّل پزشکی: سلام استاد!

استاد: همه شما با یک هدف به اینجا آمدید اما بسیار کنجکاوم که بدونم بعد از ۶ سال چند نفر از شما از این در با عنوان دکتر خارج خواهد شد؟ طبیعتاً شما به هر کس، من دکتر خواهم شد، میگید اما تا چند لحظه‌ی دیگه با انجام یک آزمایش کوچک به شما ثابت می‌کنم که آنقدر‌ها هم که فکر می‌کنید دکتر شدن آسان نیست. خوب حالا من یک بیمار داوطلب نیاز دارم. تو بیا! روی این میز دراز بکش! خوب حالا به یک دکتر نیاز داریم. اما هر کسی نمی‌شه! باید کسی‌ باشه که در این راه از خیلی‌ چیز‌ها گذشته، فداکاری کرده یک ایده‌آلیست. دستها بالا رفته کمتر و کمتر می‌شه و استاد میگه: بله می‌بینم از حالا تعداد داوطلب‌ها کمتر و کمتر می‌شه. خانوم کوچولو شما! بله شما! آیا واقعاً دلتون می‌خواد که دکتر بشوید؟

دانشجو: بله که می‌خواهم!

استاد: بفرماید اینجا که همه باهم این خواست شما رو ببینیم.
      م برای پزشک شدن تنها دانش پزشکی لازم است ویا اینکه در شما یک استعداد ذاتی وجود دارد؟ خوب حالا شما در حال رانندگی هستید و ناگهان با یک عابر پیاده تصادف می‌کنید. عابر در خون غلتیده چکار می‌کنید؟

دانشجو: کنترل می‌کنم ببینم آیا زنده است؟

استاد: چطوری این کارو خواهی‌ کرد؟ توضیح بده! از طریق گردن نبضش و کنترل بکن! نه مثل اینکه نخواهی کرد! تنفس شو کنترل کن ببین آیا نفس می‌‌کشه؟ تنفسش در حال ایستادن است. باید بهش تنفس مصنوعی داد!
      دانشجو: من چطور اینکارو بکنم؟؟

استاد: پس حداقل برو سراغ ماساژ قلب! دستتو بذار روی سینیه بیمار!

دانشجو: نه نمی‌خوام

استاد: پس حداقل جلوی خون ریزیشو بگیر! شاه رگش پاره شده و تو باید جلوی خون ریزی رو بگیری! برای این کار باید سریعا یک پارچه پیدا کنی‌! مثلأ اون چیزی که به سرت بستی! در کجا این پارچه مهمتره؟ روی سر تو؟ ویا روی یک رگ بریده شده؟

دانشجو: من این کارو نمی‌کنم.

استاد: بیمار شما جان داد خانوم دکتر. اولین بیمار شما مُرد خانوم دکتر! میدونی‌ چرا؟ چون نخواستی به گردنش دست بزنی‌. نخواستی بهش تنفس دهان به دهان بدهی‌. نتونستی از خودت بگذری!

استاد به همه کلاس نگاه می‌کنه و میپرسه: آیا واقعا و از صمیم قلب میخواهید دکتر بشوید؟
      تاپیک جالبی بود.
      ولی منم اگه جای اون دختردانشجو بودم هیچ کدوم از کارهایی که اون استاد گفت رو انجام نمیدادم.
      اما در واقعیت حاضرم برای نجات جان یه انسان هرکاری بکنم.
      ودرنهایت باید بگم بله من واقعا واز صمیم قلب میخواهم دکتر شوم.
      میدونم تاپیک مال قبلنه ولی دوست داشتم نظرمو بگم دیگه

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن