خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 42
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

خوب که گفتم اینجا ادامه ندید ولی حالا که تمایل دارید به بحث کردن ...
      در مورد چند همسری : قبلا هم گفتم ... فرض کنید جامعه ای رو که تعداد مرد و زن توش برابره و همه مرد ها دقیقا با یک نفر همسن خودشون ازدواج کردن . یعنی هر مردی رو تو خیابون ببینید که سنش بالای 15 ساله متاهله . خب حالا وضعیت دخترهایی که سنشون بین 9 تا 15 ساله چی میشه ؟ نباید ازدواج کنن ؟ شما که به تک همسری اعتقاد داری به نظر شما اینها باید چیکار کنن ؟

البته این یه جامعه آرمانی بود . توی هر کشوری مردها با جوون تر از خودشون ازدواج میکنن .و توی همه کشور ها (فک کنم غیراز چین) تعداد مردها به خاطر مرگ و میر کمتره . در کنار اینها زنهایی که مطلقه هستن یا شوهرشون فوت کرده مجرد میمونن چون اکثر مرد ها دنبال دختری هستن که قبلا با کسی ازدواج نکرده باشه ...

گذشته از همه اینها اگه چند همسری به نفع زن ها نیست پس چرا باید زنی تن به ازدواج با یه مرد متاهل بده ؟؟؟

در مورد دیه هم چیزی که شمافک میکنید غلطه . اگه یه مرد و یه زن صدمه ای مشابه بهشون وارد بشه دیه هاشون مساویه . مثلا یه زن و یه مرد دستشون شکسته باشه دیه ای که حق هرکدومه مساویه ! اون چیزی که میگن برای زن نصف هست اینه که اگه دیه از یک سوم دیه کامل بیشتر شد به زن نصف مرد تعلق میگیره مثلا :
      فرض میکنیم دیه کامل 150 میلیون باشه .یک سومش میشه 50 میلیون . هرچیزی بیشتر از این برای زن نصف میشه که البته وظیفه دولته که پرداخت کنه (توی ایران بیمه پرداخت میکنه)
      یه زن مچ دستش شکسته---12 میلیون دیه
      یه مرد مچ دستش شکسته ---12 میلیون دیه

یه زن دستش قطع شده --- دیه 62.5 میلیون + 12.5 میلیون از طرف بیمه
      یه مرد دستش قطع شده --- دیه 75 میلیون

دلیل اینکه بیشتر از یک سومه دیه زن نصفه هم معلومه . مرد وظیفشه که کار کنه ولی برای زن الزامی وجود نداره . پس اگه یه مرد ناتوان بشه یه خانواده آسیب میبینه

صیغه هم همون شرایط ازدواج رو داره ولی مربوط به خانم هایی هست که طلاق گرفتن یا اینکه شوهرشون فوت کرده .در این صورت نیاز به اذن پدر ندارن ولی بقیه شرایطش مثل ازدواج دائم هست و هیچ فرقی نداره .

حق طلاق هم که قضیش روشنه . اگه قرار بود خانم ها حق طلاق داشته باشن که دیگه هیچی ...سر هر قضیه ای طلاق میگرفتن و قطعا خودشون ضرر میکردن ب دلایلی ک گفتم . در ضمن مانعی برای گرفتن حق طلاق ضمن عقد نیست ...

منظورتون از حضانت چیه ؟
      استدلالتون قشنگه اما مردا هم برای رضای خدا و اینکه دختری مجرد نمونه چن تا همسر میگیرن یا قضیه مربوط به هوس و چیزای دیگس؟؟لطفا غالب مردا رو و در جامعه الان در نظر بگیرین
      2-دیه اعضای بدن بله ولی دیه قتل چی؟ اینایی که شما گفتین عین استدلال های بی منطقه این یعنی جون یک زن به اندازه نصف مرد ارزش داره پس چرا اسن فکرو نکردن که شاید اون زن سرپرست خانوادش باشه اون وقت چی؟؟ یا شاید یه مرد اصلا ازدواج نکرده باشه؟
      3-یعنی چی سرهر قضیه ای طلاق میگرفتن؟ این حرف شما عین توهینه مگه زنا احمقن که بدون هیچ فکری طلاق یگیرن؟ از نظر شما مرد بیشتر به زن احتیاج داره یا یه زن؟؟؟(اگه زن استقلال مالی نداشته باشه؟)
      4-اسلا میگه زن نصف مرده درباره دادگاهم همینه چون شهادت دونفر زن معادل یک نفر مرده
      د

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها
      استدلالتون قشنگه اما مردا هم برای رضای خدا و اینکه دختری مجرد نمونه چن تا همسر میگیرن یا قضیه مربوط به هوس و چیزای دیگس؟؟لطفا غالب مردا رو و در جامعه الان در نظر بگیرین
      2-دیه اعضای بدن بله ولی دیه قتل چی؟ اینایی که شما گفتین عین استدلال های بی منطقه این یعنی جون یک زن به اندازه نصف مرد ارزش داره پس چرا اسن فکرو نکردن که شاید اون زن سرپرست خانوادش باشه اون وقت چی؟؟ یا شاید یه مرد اصلا ازدواج نکرده باشه؟
      3-یعنی چی سرهر قضیه ای طلاق میگرفتن؟ این حرف شما عین توهینه مگه زنا احمقن که بدون هیچ فکری طلاق یگیرن؟ از نظر شما مرد بیشتر به زن احتیاج داره یا یه زن؟؟؟(اگه زن استقلال مالی نداشته باشه؟)
      4-اسلا میگه زن نصف مرده درباره دادگاهم همینه چون شهادت دونفر زن معادل یک نفر مرده
      د
      سلام
      1-زن مهريه داره كه مرد بايد اونو بده و اون عندالمطالبه هست يعني هر موقع خواست بايد به زن بده و هيچ محدوديتي نداره
      2-زن نفقه داره كه بايد مرد اونو به زن بده ، بايد .
      3- زن هيچ وظيفه اي براي كار كردن بيرون و تلاش كردن بيرون خونه نداره ولي مرد بايد بيرون كار كنه وظيفه مالي خونه روي دوش مرده (كه البته كار كردن توي خونه دست كمي از بيرون نداره و مادر خود من خانه دار هست و نمي گم كار آسوني هست ، سوء تفاهم نشه)
      و ...
      خب مسئله اول و دوم پولش چقدر ميشه ؟؟؟؟؟؟ به نظرتون بيشتر 100 ميليون نميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من به بحث تون كاري ندارم فقط اين مطب در باب اين كه گفتيد اسلام و ...

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و اين كه كلا به ما ربطي نداره و بعضيا الكي گير ندن بهش ، دوس داره ،
      نه كار غير قانوني هست
      نه ، غير شرعي
      نه ، غير عرف !!!!!

البته در مورد آخري خيلي مطمئن نيستم

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      د
      1-مگه مردها زن اولشون رو برا چی میگیرن که زن دومشون بخواد برای رضای خدا باشه ؟ خانم ها هم برای رضای خدا ازدواج نمیکنن ! این قانون طبیعته !
      2-دیقه قتل برای مردها 150 میلیون برای زن ها 100 میلیونه . دلیلش رو هم یه بار گفتم .مرد نون آور خونه هست و در نبودش یه خونواده ممکنه از هم بپاشه ! ربطی هم به ارزش افراد نداره .یه رئیس جمهور بره زیر تریلی دیش 150 میلیونه یه کارگر ساده هم بره زیر تریلی دیش 150 میلیونه ... ارزش زن و مرد برابره ... در ضمن ارث زن به مرد نمیرسه ولی ارث مرد به زن میرسه ! الان باید بگیم ارزش مرد پایین تر از زنه ؟

3-بدون فکر نه ! از سر احساسات . خانم ها توی تصمیم گیری بر اساس احساسات عمل میکنن ... در هر صورت اگر یه زن مشکلی توی مرد ببینه یا از طرف اون اذیت بشه میتونه درخواست طلاق کنه ! مرد و زن هردو به هم احتیاج دارن ! یعنی چی آخه ... چ ربطی به استقلال مالی داره ؟

4-کاملا به جرم بستگی داره .یه جاهایی همینطوره که شما میگی . یه جاهایی اصلا زن حق شهادت نداره یه جاهایی مرد حق شهادت نداره ... ولی در همون موارد هم باز دلیل اینکه شهادت دوتا زن به اندازه ی مرده برمیگرده به تصمیم احساسی زن . به نظرتون توی دادگاه طلاق یه زن به عنوان شاهد احضار بشه طرف زن رو میگیره یا مرد ؟

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط h@m!d reza نمایش پست ها
      سلام
      1-زن مهريه داره كه مرد بايد اونو بده و اون عندالمطالبه هست يعني هر موقع خواست بايد به زن بده و هيچ محدوديتي نداره
      2-زن نفقه داره كه بايد مرد اونو به زن بده ، بايد .
      3- زن هيچ وظيفه اي براي كار كردن بيرون و تلاش كردن بيرون خونه نداره ولي مرد بايد بيرون كار كنه وظيفه مالي خونه روي دوش مرده (كه البته كار كردن توي خونه دست كمي از بيرون نداره و مادر خود من خانه دار هست و نمي گم كار آسوني هست ، سوء تفاهم نشه)
      و ...
      خب مسئله اول و دوم پولش چقدر ميشه ؟؟؟؟؟؟ به نظرتون بيشتر 100 ميليون نميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من به بحث تون كاري ندارم فقط اين مطب در باب اين كه گفتيد اسلام و ...
      3- زن اصلا وظیفه ای نداره که تو خونه کار کنه کی گفته همچین چیزی رو ؟ مرد وظیفه داره یکی رو استخدام کنه کارای خونه رو انجام بده یا این که ب ازای کاری ک زنش تو خونه انجام میده بهش پول بده .زن حتی میتونه به خاطر شیر دادن به بچش از مرد پول بگیره ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      كلا به نظر من هي زن گرفتن و طلاق دادن يه جور مريضيه و مشكل روانيه درسته بعضيا به دليل وضع مالي خوب شايد 2 تا زن داشته باشن ولي اينكه شما بري زن بگيري بعد 5 سال بري يكي ديگه بگيري اولي هم طلاق بدي بعد دوباره بري سومي رو بگيري و دومي رو طلاق بدي مشكل روانيه ولي بدتر از اينا اون خانومايي هستن كه ميان زن اينا ميشن يكي هم نيست بهشون بگه كه اگه اينا عرضه داشتن همون اولي رو نگه ميداشتن

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته من سر رشته ای ندارم قصدم هم توجیه نیست فقط یه جورایی جالب نیست یه زن همزمان همسر 4 تا مرد باشه! البته برای مرد هم جالب نیست ولی تو قرآن هم شرایط خاصی داره که گویا رعایت نمیشه ( فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَة)

صرفا جهت خنده ...
      پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی: یکی از تازه‌ترین استفتائات از آیت‌الله مکارم شیرازی سوال خانمی است که نظر آیت‌الله مکارم شیرازی را را نسبت به شروط مورد علاقه او برای عقد ازدواج جویا شده است.

این خانم، شروط را در اینترنت دیده است و پس از مشورت با دوستان خود، آن را با خواستگار خود هم مطرح نموده است اما پس از موافقت خواستگار با این شروط، محضردار از تایید این شروط و ثبت عقد ازدواج خودداری کرده است.متن سوال این خانم و پاسخ آیت الله مکارم شیرازی چنین است:

بنده از اینترنت شرایطی را در مورد ازدواج دیدم که خیلی خوب و عادلانه هم بود و من از آنها پرینت گرفتم و به دوستانم هم نشان دادم و آنها هم تایید کردند که شرایط بسیار خوبی است و می‌تواند برای دختری که قصد ازدواج دارد بسیار مفید باشد برای همین با خواستگارم مطرح کردم و او هم پذیرفت ولی وقتی رفتیم محضر، محضردار که یک روحانی هم بود گفت اکثر این‌ها شرایط خلاف شرع هستند و به درد نمی‌خورند و حتی به تمسخر گفتند که شاید هر کس این‌ها را نوشته قصد دست انداختن خانم‌ها را داشته است، من خیلی ناراحت شدم. واقعاً همین مسایل است که باعث می‌شود ما جوان‌ها دین‌گریز شویم. چرا نباید به شرایط مورد توافق طرفین احترام قایل شد؟
      من شرایط را هم برایتان ارسال می‌کنم و از شما خواهش دارم که مرا راهنمایی فرمایید.
      از لطف شما هم ممنونم

1-زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داد تا زوجه در هر زمانی که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و خود را از علقه زوجیت رها سازد به هر طریق اعم از بذل یا اخذ مهریه.
      2-زوج به زوجه وکالت بلا عزل داد تا هر زمان خواست مهریه را به هر میزان که خواست افزایش دهد.
      3- زوجه اجازه دارد هر زمان اراده نمود به خارج از کشور مسافرت نموده و نیازی به اجازه مجدد زوج نباشد چه برای اخذ یا تمدید یا تجدید گذرنامه و این اجازه دائمی است.
      4- زوجه حق ادامه تحصیل را تا هر مرحله‌ای که لازم بداند خواهد داشت در هر مکان و محلی که ایجاب کند .
      5- زوج، زوجه را در انتخاب هر شغلی که مایل باشد و در هر محلی که صلاح بداند مخیر می‌نماید.
      6- زوج مکلف است هنگام جدایی اعم از اینکه متارکه به درخواست زوج باشد یا به درخواست زوجه، کلیه دارایی خود را اعم از منقول و غیر منقول و وجوه نقدی بلا عوض به زوجه منتقل نماید.

7- حق انتخاب مسکن و تعیین کشور و شهر یا محل آن با زوجه خواهد بود.
      8- حضانت فرزندان بعد از طلاق مطلقاً با زوجه خواهد بود و در صورت خروج از کشور نیز نیازی به اذن پدر نخواهد بود.
      9-اختیار زمان بچه‌دار شدن مطلقاً در اختیار زوجه خواهد بود.
      10-نزدیکی و تمکین در اختیار زوجه بوده و هر زمان که اراده نمود زوج مکلف به همبستری با زوجه خواهد بود.
      11-اگر احیاناً تقاضای همبستری از سوی زوج باشد زوج باید قبلاً مبلغی (که از سوی زوجه تعیین می شود) به شماره حساب زوجه واریز نماید با این حال زوجه در نزدیکی مخیر بوده و این امر موجد هیچ حقی هم برای زوج نخواهد بود.
      12-زوج به هیچ عنوان حق طلاق زوجه را نخواهد داشت.
      13-زوج پس از متارکه به هیچ عنوان حق ازدواج را نخواهد داشت اعم از نکاح دائم یا نکاح منقطع.
      14-زوجه هر وقت مصلحت بداند می تواند زوج را تنبیه بدنی نماید و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را در این خصوص از خود سلب و ساقط می‌نماید.
      15-زوج مکلف به انجام کلیه کارهای منزل بوده و در موقع جدایی نیز حق درخواست اجرت المثل را از این حیث نخواهد داشت.
      16-زوجه هر گونه که مقتضی و صلاح بداند در برقراری ارتباط با دیگران مخیر بوده و زوج حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب و ساقط می‌نماید.
      17-درخصوص تربیت اولاد زوجه هر گونه صلاح بداند اقدام خواهد نمود و زوج حق دخالت در این خصوص را نخواهد داشت.
      18-ریاست خانواده با زوجه خواهد بود.
      19-زوجه شرط نمود که زوج ضمن اطاعت کامل از زوجه از والدین ایشان نیز تبعیت کامل داشته باشد.
      20-زوجه شرط نمود عند اللزوم نفقه والدین ایشان نیز با زوج باشد.
      21-حق رجوع بعد از طلاق با زوجه خواهد بود.
      22-نفقه زوجه علاوه بر مصادیق قانونی که عبارت از تهیه مسکن و البسه و خوراک و هزینه های بهداشتی و دارویی می‌باشد شامل کلیه تفریحات زوجه نیز از قبیل مسافرت خارج از کشور و غیره خواهد بود و میزان نفقه نیز توسط زوجه بدون لحاظ کردن وضعیت مالی زوج تعیین خواهد شد.

پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی:

فکر می‌کنیم آنچه نوشته‌اید، منظورتان مزاح و شوخی بوده. هیچ برده‌ای هم در دوران بردگی دارای چنین محدودیتی نبوده و اگر زوجی را پیدا کنید که زیر بار این شرایط برود حتما باید او را به طبیب روانی معرفی کنید.

@
      @

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پول ک باش یونان ک چی بگم میرم تومریخ مراسم ازدواجو برپا میکنم !

نباش هم همین جا هم نمیتونم برگزار کنم !

اینم پول داشته ! اسم و رسم داشته رفته اونجا !نوش جانش سومین زنش

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      حیف سحر دولتشاهی نبود به اون نازی

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      تا حالا نشده رامبد جوان بیاد تو زندگی من دخالت کنه و اظهار نظر کنه ! پس دلیلی نداره منم اینکارو انجام بدم

شااااااااااااد باشن همشون ، مخصوصا خاله نگار که خیلی دوسش دارم

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

11. Top | #26
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      کسی نگفت به کسی ربطی داره صرفا خبر بود در ضمن این موضوع تو همه دنیا هست حتی تو هالیوود که خیلیا به تقلید از اونا ادعای روشنفکری میکنن به همه چیز سلبریتی هاشون کار دارن و حتی 100 برابر بدتر از ما و پاپاراتزی دارن و هزار جور جاسوس واسشون میزارن که از زندگیشون سر در بیارن شما هم اگه علاقه ای به اینجور مطالب ندارین و فکر میکنین ته و سر پیاز نیستین خب تو این تاپیک نیاین کسی که مجبورتون نکرده دوست عزیز سایر اخبار رو مطالعه بفرمایید....
      همینه دیگ همش دنبال تقلید کردن از این و اونین برای همینه همیشه جهان سومی هستیم و با این فرهنگ دخالت در زندگی خصوصی مردم وتقلید کردن ازدیگران همیشه جهان سومی میمونیم....

ضمننا از اسم تاپیکت داره فضولی میباره منم نخاستم بیام ولی باید میومدم حرفمو میزدم

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RainBow نمایش پست ها
      همینه دیگ همش دنبال تقلید کردن از این و اونین برای همینه همیشه جهان سومی هستیم و با این فرهنگ دخالت در زندگی خصوصی مردم وتقلید کردن ازدیگران همیشه جهان سومی میمونیم....

ضمننا از اسم تاپیکت داره فضولی میباره منم نخاستم بیام ولی باید میومدم حرفمو میزدم
      دوست عزیز الان تو تاپیک من نوشتم کارش خوب بود یا بد فقط خبری گفتم دوما شما هم داری تو جهان سوم زندگی می کنید غیر ازینه?احترام خودتم نگهدارعزیزم اونایی که جهان سومی نیستن توهین نمی کنن
      ویرایش توسط Uncertain : 28 شهریور 1395 در ساعت 13:41

13. Top | #28
      کاربر فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز الان تو تاپیک من نوشتم کارش خوب بود ا بد فقط خبری گفتم دوما شما هم داری تو جهان سوم زندگی می کنید غیر ازه?احترام خودتم نگهدارعزىمم ااونایی که جهان سومی نیستن توهین نمی کنن
      وقتی میای تاپیکشو میزنی ینی دوست داری لایک بگیری و نظر بقیه رو بدونی ک کارش خوبه یابد
      منم ادعایی نکردم مبنی براینکه جهان سومی نیستم
      متاسفانه منم دارم باشماجهان سومیا زندگی میکنم...
      وتوهین نیست وعین حقیقته وحقیقتم تلخه

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RainBow نمایش پست ها
      وقتی میای تاپیکشو میزنی ینی دوست داری لایک بگیری و نظر بقیه رو بدونی ک کارش خوبه یابد
      منم ادعایی نکردم مبنی براینکه جهان سومی نیستم
      متاسفانه منم دارم باشماجهان سومیا زندگی میکنم...
      وتوهین نیست وعین حقیقته وحقیقتم تلخه
      عزیزم روشنفکر ها قضاوت نمیکنن یعنی اینم نمیدونی ؟
      جهان سومو منو و شما میسازیم اگه از نظر شما کار من اشتباه بود مث خیلی از کسایی که این تاپیکو دیدن و رد شدن ازش رد میشدی و توجهی نمیکردی ولی الان یعنی میخوای ثابت کنی فضول و جهان سومی نیستی در حالیکه اولا من فقط متن خبرو کذاشتم دوما اصلا ننوشتم کارش خوب بوده یا بد حتی جواب کسایی که به رامبد تیکه انداختن رو ندادم اون پستایی که گذاشتم هم سر مسئله حقوق زنان بود و اصلا به رامبد مربوط نبود در کل اینکه تو یا هرکس دیگه ای منو قضاوت کنی برام مهم نیس در ضمن مگه با لایک گرفتن ازینجا به من جایزه یا مدال میدن چرا هرچی تو فکر خودته به بقیه هم نسبت میدی شاید شما اینجوری باشی ولی من نیستم منم تا زمان اعلام نتایج اینجام بعدش دیگه معلوم نیس چن وقت یه بار بیام که بخام دنبال لایک و امتباز باشم اگه شما فرا تر از ما هستی تلاش کن کشورتو عوض کنی این کارم باید از خودت شروع کنی مردم کشورای بزرگ همیشه اونجوری نبودن با هم متحد شدن ولی تو ایران یه عده مث شما فقط بلدن غر بزنن که ما جهان سومیم ما عقب مونده ایم در صورتیکه هیچ....نمیکنن در کل من حرف بدی نزدم ولی اگه تو اینجوری فک میکنی که من ناراحتت کردم با اینکه خودم اینجوری فکر نمیکنم عذر میخوام
      ویرایش توسط Uncertain : 28 شهریور 1395 در ساعت 13:45

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حالا انصافا این خبرش همه جا پخش شده الان همه میدونن
      ایشون هم خواستن اطلاع بدن ...همین...چون تو همه سایتا پخش شده واقعا موردی نداره
      واقعا ارزش نداره ادم بخواد بخاطر کسی که الان تو صفا سیتی تشریف دارن خاطر همدیگرو مکدر کنن...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن