خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام کتاب شیمی؟؟

رأی دهندگان
    266. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • شیمی(2)-مبتکران واجب

106 39.85%
    • شیمی(2)-الگو

61 22.93%
    • شیمی(2)(قوی)-مبتکران تکمیلی

26 9.77%
    • شیمی(3)-مبتکران

73 27.44%
    • شیمی(3)-خیلی سبز

93 34.96%
    • شیمی(3)-میکرو گاج

21 7.89%
    • شیمی(پیش)-مبتکران واجب

61 22.93%
    • شیمی(پیش)(قوی)-مبتکران پیشرفته

24 9.02%
    • شیمی(پیش)-خیلی سبز

102 38.35%
    • جمع بندی(قوی)-IQ گاج

62 23.31%
    • جمع بندی(قوی)-موج آزمون(پیش و پایه)

94 35.34%
    • جمع بندی(قوی)- فار (پیش و پایه)

43 16.17%
    • جامع:گاج

33 12.41%
    • جامع:مهرو ماه

15 5.64%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2111213 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 166 به 180 از 197
    1. Top | #166
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alish78 نمایش پست ها
      کسی نظری نداره؟
      اگ میخوای شیمی غول شی برو سراغ مبتکران و درسنامه هاشو قشششنگ و تحلیلی بخون بعد برو سراغ کتاب درسی تمام متن کتابو حفظ کن.شیمی و زیست فقط باید کتابو خورده باشی!برا زدن تست اول تستای میکرو گاج رو چند دور بزن(من خودم جامع مهر وماه رو زدم)بعد برو سراغ فار و موج ازمون!اگ اینارو با تایم خوب زدی درصد شیمی کنکورت زیر 80 نمیشه!قول شرف بت میدم چو خودم ازمایشش کردم!همیشه یادت باشه شیمی اگ ی ساعت نشستی مفهومی خوندی باید دو ساعت تست بزنی و مهمترین بخشش تصحیح تسته.از فار و موج ازمونم نترس.همشون از کتابن ولی سوپر پیچیده شدن
      موفق باشی

2. Top | #167
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoHaMmAdHoSsEiN نمایش پست ها
      سلام
      اگه بخواهم مبتکران سال دوم و سوم بخونم نیازی به کتاب درسی هم هست ؟
      یعنی کتاب درسی رو هم باهاش بخونم یا نه ؟
      شیمی و زیست متون کتاب درسی رو باید خورده باشی!ی کلمه هم نباید جا بذاری

3. Top | #168
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط †Muhammad† نمایش پست ها
      اگ میخوای شیمی غول شی برو سراغ مبتکران و درسنامه هاشو قشششنگ و تحلیلی بخون بعد برو سراغ کتاب درسی تمام متن کتابو حفظ کن.شیمی و زیست فقط باید کتابو خورده باشی!برا زدن تست اول تستای میکرو گاج رو چند دور بزن(من خودم جامع مهر وماه رو زدم)بعد برو سراغ فار و موج ازمون!اگ اینارو با تایم خوب زدی درصد شیمی کنکورت زیر 80 نمیشه!قول شرف بت میدم چو خودم ازمایشش کردم!همیشه یادت باشه شیمی اگ ی ساعت نشستی مفهومی خوندی باید دو ساعت تست بزنی و مهمترین بخشش تصحیح تسته.از فار و موج ازمونم نترس.همشون از کتابن ولی سوپر پیچیده شدن
      موفق باشی
      ممنونبابتراهنماییتون
      من موج ازمون دارم به نظرتون فار بهتره یا موج آزمون؟

4. Top | #169
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنونبابتراهنماییتون
      فار بنظرم بهتره و نزدیکتر به سبک کنکور

5. Top | #170
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنونبابتراهنماییتون
      راستی ی چیزی یادم رفت بگم.کتاب خیلی سبز رو از قلم انداختم.خیلی سبز سوم و پیش منبع تست موضوعی خیلییی خوبیه.فار و موج ازمون مبحث موضوعی ندارن اما روی ازمون و مدیریت زمان خیلی عالی کار کردن
      کتاب فار و موج ازمون مکمل همن!ینی فار رو مبحث مسائل خیلی قوی کار کرده و موج ازمون رو سوالای مفهومی.این دو کتاب مکمل همن و سعی کن باهم ازشون استفاده کنی اگر وقت داری اگرم وقت کم داری موج ازمون و فار هم ب تنهایی خوبن.

6. Top | #171
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنونبابتراهنماییتون
      من از هر دو کتاب استفاده کردم. (البته هر دوتا به صورت نصفه نیمه!!)
      به نظر من فار به صورت غیرمنطقی سخته و با کنکور فاصله داره. شما حتی اگه بار آموزشی سوالات هم مد نظرتون باشه، سوالات هم سطح با کنکور استفاده کنین بهتره.
      من فکر می‌کنم سوالای الگو استانداردتر از فاره.

7. Top | #172
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من برای شیمی سوم مبتکران رو دارم و درسنامه های اونو می خونم اما تستاش خوب نیس بنابراین به یه منبع تست نیاز دارم از طرف دیگه شیمیم زیر خط فقره بنابر این الان نمی تونم از ای کیو یا فار و یا موج ازمون استفاده کنم چرا که زده میشم
      حالا موندم بین خیلی سبز و گاج تست های کدومشونو کار کنم
      کدومشون از نظر تستی بهترن؟
      مرسی

8. Top | #173
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      گاج جامع داره واسه هر 3 سال کتاب خوبیه واسه راه افتادن نه خیلی سخت نه خیلی راحت (منظورم از هر نوع تستی داره توش کلن کتاب مفیدی واسه تسته) ولی خیلی سبز سال به سال داره و حجمش زیاده معمولا کسی ک مبتکران داره پیشنها نمیشه خیلی سبز بگیره اگه بتونی درسنامه ی مبتکرانو کامل بخونی و تستای اموزشیشو بزنی ک 100 درصد ایکیو بزن ولی اگه خیلی ضعیفی گاجو بگیر.

9. Top | #174
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من مبتکران+خط ویژه خوندم،شیمی حدود پنجاه زدم

Sent from my MediaPad 10 Link+ using Tapatalk

10. Top | #175
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      به دوستان فارغ التحصیلی که مشکل درسنامه ندارن یا حداقل درسنامه های کتاباشونو یه بار خوندن (حالا مبتکران یا خیلی سبز) این ترکیبو پیشنهاد میدم:
      خط ویژه مفاهیم برای مرور کامل مفاهیم + خط ویژه مسائل برای یه آشنایی کوچولو با تیپ تستای مسئله ایه هر فصل
      بعدش تست و تست و تست از iq (به نظرم به جا خوندن حجم زیاد درسنامه، زدن تست زیاد برا شیمی کارایی داره)
      برای جمع بندی یا منبع تکمیلیم پایه و پیش موج آزمون
      فقط یه نکته این که، در کنار اینا حتما وحتما روی سرعت محاسباتتون هم به طور جدا کار کنید چون اکثر مسائل بیشتر وقت گیرن تا سخت
      اینارو قشنگ کار کنید قول یه درصد خیلی عالی رو بهتون میدم

11. Top | #176
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من درسنامه از مبتکران میخونم و برای تست هم iq

12. Top | #177
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      iq به نظرتون برا شروع سخت نیس؟
      بهتر نیس اول از گاج یا خیلی سبز تست بزنم بعد که راه افتادم برم سر وقت iq ?

13. Top | #178
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه که یادم رفت اونم اینکه تست های مبتکران واقعا ارزش زدنو دارن که براش وقت بذارم یا نه گاج بهتره تو تست؟

14. Top | #179
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

15. Top | #180
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جواب سوالامو یافتم
      اونم اینجا

**بررسی جدید و نهایی **

مولف: افشین احمدی

بررسی بر اساس ویرایش سال 94

کتاب های انتشارات گاج دارای سبک ویرایش خاص و منحصر به فردی می باشند. به گونه ای که این کتاب ها توانسته اند طرفدار های زیادی را بدست آورند. مدل سازی و بازسازی سوالات کنکور یک مزیت مهم دیگر برای این کتاب است. سعی شده است که سوالات کنکور های سراسری سال های گذشته به سبک سوالات جدید بازسازی شوند این به طور کلی یک مزیت است اما میتواند یک ایراد هم باشد چرا که مدل سازی و بررسی سوالات قبلی یک دید کلی نسبت به کنکور های سراسری به داوطلب می دهد اما همانطور که اطلاع دارید از کنکور ۹۳ به بعد سبک دچار تغییرات شد و ارزش سوالات سال های گذشته را کاهش داد.

کنکور سراسری از نظر سبک و سطح سوالات از سال 93 دستخوش تغییراتی شد به این صورت که سوالات سخت شدند و سوالاتی با سبک جدید (سوالات شمارشی که در گذشته فقط در درس زیست شناسی مطرح می شد) به کنکور های اخیر راه پیدا کردند و این موضوع سبب شد که کتاب ها از نظر تست ویرایش بشوند که این کتاب نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و سوالات این کتاب نیز اکثرا بر اساس کنکور های جدید نوشته شده اند . البته در بخش های مربوط که سوالات شمارشی این کتاب خیلی خوب عمل نکرده است ولی در مورد مسائل (که اکثریت سوالات شیمی 3 کنکور را تشکیل می دهند ) بسیار عالی کار شده است. (بر خلاف کتاب شیمی 2 گاج)

تست های این کتاب یک روند تقریبا پله ای دارند و این باعث شده است که داوطلبان بتوانند قدم به قدم از ساده به دشوار تست های این کتاب را بررسی کنند. همچنین به متن کتاب درسی که سوالات حفظی مهمی را شامل می شود در این کتاب توجه زیادی شده است که این یک برتری است . (کیفیت تست های این کتاب سبب شده است که مراکز برتر آموزشی این کتاب را مورد بررسی قرار دهند )

درسنامه های این کتاب نسبتا سطح متوسط و برای عده ای سطح ضعیفی دارند. میان درسنامه ها انسجام کلی وجود ندارد و سبب شده است که این درسنامه ها خیلی برای آموزش مناسب نباشند. البته در درس شیمی 3 (برخلاف شیمی 2 و پیش) بیشتر از درسنامه ،تست های کتاب اهمیت دارند چرا که بنابر سوالات کنکور در شیمی 3 میتوان نتیجه گیری کرد که اکثریت سوالات این درس را مسائل تشکیل می دهند و در مسائل تنها ذکر تعدادی راه حل و نکته کفایت می کند و باید با تمرین های فراوان بر مسائل مسلط شد . و راه حل های این کتاب در زمینه سوالات مسئله ای کفایت می کنند.

یک ویژگی که به جرئت میتوانیم بگوییم بیشتر از همه مورد توجه ناشر این کتاب است بروز بودن کتاب ها بر اساس کنکور های جدید است . , شیمی 3 به درستی با کنکور های جدید مطابقت پیدا کرده است و سطح سوالات این کتاب جوابگو کنکور های جدید هستند.

پاسخ های تشریحی این کتاب نسبتا مناسب و قابل فهم هستند و تقریبا ساده و روان توضیح داده شده اند و داوطلبان با مطالعه آنها می توانند به اشتباهات خود پی ببرند و یا مطالبی را که از آنها غافل بوده اند فرا بگیرند.

معمولا روند تالیف کتاب های گاج به گونه ای است که اکثریت داوطلبان را مورد بررسی قرار می دهد و معمولا سعی این انتشارات این بوده است که کتاب ها مورد توجه داوطلبان قرار گیرد . حتی گاهی برای عوام پسند بودن سطح علمی کتاب پایین می آورند که این ممکن است فریبنده باشد و این کتاب از این قاعده مستثنی نیست. .(ممکن است این کار به دلیل افزایش فروش و سود بیشتر انتشارات باشد که ما از حقیقت آن آگاهی نداریم).ولی این موضوع در زمینه این کتاب صدق نمی کند و مسائل این کتاب سطحی مشابه کنکور های سراسری دارند.

به طور کلی مزایا و معایب این کتاب به صورت زیر خلاصه می شود:

مزایا:پله ای بودن سطح سوالات. بروز بودن کتاب.بررسی کامل سوالات کنکور های قبلی.حجم مناسب. تست های مطالبق با کنکور های اخیر.

معایب:درسنامه های نسبتا ضعیف

امتیاز ما به این کتاب از 10 : 9.3

زنده باد هارد کنکور

صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 2111213 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن