خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 30
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ولی پس یه سوال ... اگه ف بر سر فعل مضارع بیاد ، چه تغییری تو معنی اون میده ؟
      یه اعدامی که امیدش به دنیا نیست
      ولی دنیا براش جذابیت دارههههههه

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Jean.Reno نمایش پست ها
      درست میگین ... ولی آخه ما دبیرمون گفت آقا هرچی قبل این فعل مضارع اومد ، اون فعل رو میکنه فعل مضارع التزامی . با این وجود اینجا ف باعث نشده که فعل بشه مضارع التزامی ... به نظر شما چرا اینطوری نشده ؟
      من عربی رو راستش خیلی یادم نیست
      ولی بازم برام چیز جدیدیه که "هرچی" پشت مضارع بیاد بکنتش التزامی، مثلاً اگه بگیم فیذهب حتماً باید ترجمه بشه برود؟؟؟

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا من تا قبل این تست فک میکردم باید اینطور باشه ولی مثل اینکه اینطور نیست . یا حداقل ف یا حروف عطف استثنا هستن !

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن ... مرسی

«هر چه در دست تو است ، امانتي است در دنيا كه دير يا زود از دستت خارج مي شود!»

1) كلّ‌الذي في يدك أمانة في هذه الدنيا، انّه يَخرج من يدك متأخراً أو سريعاً !

2) كل الشيء الأمانة في يدك في هذه الدنيا ، فيخرج من يدك سريعآً أو متأخّرةً!

3) كل شي ء بيدك أمانة في هذه الدنيا، فيخرج من يدك آجلاً او عاجلاً !

4) كلّ ما في يدك في هذه الدنيا، أمانة يخرج من يدك آجلاً و عاجلاً !

جواب تست گزینه ی 3 هستش ولی یه سوال ... چرا فيخرج اینجا باعث نمیشه که خارج میشود ، خارج بشود ترجمه بشه ؟ چون قبل از فعل مضارع هم اومده و سوال دیگه اینه که حالا که اینطور شده معنی این (ف) چی هست ؟ مرسی

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان ترجمه"پرتو(اشعه)ها" چی میشه؟
      پذیرفتن اینکه اشتباه کرده اید نشان دهنده این است که اکنون عاقلتر از گذشته اید !

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur93 نمایش پست ها
      سلام دوستان ترجمه"پرتو(اشعه)ها" چی میشه؟
      سلام خود پرتو میشه شعاع یا اشعه جمعش میشه شعاعات .

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آخه آزمون امروز این سوال اومده بود(عین الخطا)
      ...ظهرت اشعة القمر الفضیه ... پرتو های نقره فام ماه ظاهر شد

و اینو غلط نگرفت!

8. Top | #23
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آخه آزمون امروز این سوال اومده بود(عین الخطا)
      ...ظهرت اشعة القمر الفضیه ... پرتو های نقره فام ماه ظاهر شد

و اینو غلط نگرفت!
      خب موضوع از این قراره که اشعه اصلا جمع نداره ! چون حالت کلی داره و اشعه یعنی همون نور و شعاع میشه تک پرتو ولی خب اینجا هم دیگه گذاشتن دیگه ! آزمون امروز رو دیدم ولی بهتره تو این جور موارد همه ی گزینه ها رو خوند و گزینه ی درست تر رو زد ...گزینه ی 4 کاملا معلومه که الظبی معرفه هست و نباید نکره معنی بشه . در ضمن همونطور که گفتم قبول دارم که تشخیصش برای خودم و بقیه سخته و حق باشماست ولی گزینه ی3 درسته و وقتی میگیم اشعه القمر ...خب مشخصا نور ماه یه پرتو که نیست...پرتو ها میشه . منم برای همین تو جمع ننوشتم اشعات. تو این جور سوالا دنبال پاسخ درست تر باشید و همه ی گزینه ها رو هم بخونید.

9. Top | #24

نمایش مشخصات
      بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن ... مرسی

«ف» بیانگر شروع جمله و عبارتی جدید است ، یعنی مثل نقطه میمونه. هر موقع به فعل مضارع بچسبه ، شما دیگه به قبلش کاری نباید داشته باشید و در قالب موارد باید اون رو مضارع استمراری ترجمه کنی ، یعنی منطق هر زبانی این رو تضمین میکنه از یه طرف دیگه توی متن عبارت فارسی اساسا لغت «پس» نیست که ف را به کار ببریم. از این جهت کلن گزینه سه زیادی ترجمه کرده و اینم خودش اگه غلطی پیدا نکنی ، کاندیدای غلط بودن گزینه هست ؛
      ولی در کل منطق جواب گویی به همه سوالهای عربی و به خصوص 8 سوال اول اینه که تا متطئن نشدی سه گزینه غلط اند ، گزینه‌ی درستی رو انتخاب نکن ، به ترتیب به کمک بررسی ترکیبات اضافی وصفی ، اسمهای جمع و مفرد ، دقت به ضمایر ، برعکس بودن ترتیب آمدن مضاف الیه و صفت برای یک اسم در فارسی و عربی و نوع فعل هر 4 گزینه رو بررسی کنی و با اطمینان اون ها رو رد کنی. به جملات شرطی و حالیه هم به همین اندازه باید دقت کنــــــی
      نکاتی مثل آمدن دو فعل پشت سرهم رو در الویت های آخرت بذار
      بازآی که تا به خود نیازم بینی
      بیداری شب‌های درازم بینی

نی نی غلطم که خود فراق تو مرا
      کی زنده رها کند که بازم بینی
      ویرایش توسط shahriar70 : 27 دی 1392 در ساعت 16:41

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      يه سوال هم از مجهول دارم چون به نظرم به ترجمه ربط داره اینجا میگم
      میگه: القانون یشتمل علی عدد من وجهات النظر ...

مگه نمیشه شامل می شود ؟ پس چرا مجهول نیست؟(ناگفته نماند که همین مشکل رو تو زبان در مورد فعل باعث می شودcause دارم!)

11. Top | #26

نمایش مشخصات

مگه نمیشه شامل می شود ؟ پس چرا مجهول نیست؟(ناگفته نماند که همین مشکل رو تو زبان در مورد فعل باعث می شودcause دارم!)
      اين فعل كلن مجهول هست ، الان به نظرت بخوای «شامل می‌شود» که میگی مجهول هست رو معلوم کنی چی میشه ؟ مشمول که تو فارسی مصدر تکی نداره ، از مصدر شدن کمک گرفته و اومده مفهمومی رو به وجود آورده ،
      پس این مصدر اساسا لازم هست و نمیتونه مجهول بشه - هر مصدری باید متعدی باشه تا بتونه مجهول بشه
      بازآی که تا به خود نیازم بینی
      بیداری شب‌های درازم بینی

نی نی غلطم که خود فراق تو مرا
      کی زنده رها کند که بازم بینی

12. Top | #27
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

هر فعلی که توش شد یا شود داره مجهول نیست ولی هر فعلی مجهوله توش شد یا شود داره ! تو عربی گاهی اوقات حتی وقتی معنی فارسی مجهوله فعل معلوم میشه ! اینجا میتونستین بگین : چه چیزی را شامل میشود ؟ جواب داره پس مجهول نیست. این سوالو که حل میکردم حدس زدم این اشتباه پیش بیاد . چون ابتدا با ترکیب گزینه های 2و3 حذف میشن و بعد که میایم سراغ 1 و 4 به دلیل بودن می شود ممکنه اشتباه بزنیم !

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام ... یه سوال ... این تست رو ببینید !

«هر چه در دست تو است ، امانتي است در دنيا كه دير يا زود از دستت خارج مي شود!»

1) كلّ‌الذي في يدك أمانة في هذه الدنيا، انّه يَخرج من يدك متأخراً أو سريعاً !

2) كل الشيء الأمانة في يدك في هذه الدنيا ، فيخرج من يدك سريعآً أو متأخّرةً!

3) كل شي ء بيدك أمانة في هذه الدنيا، فيخرج من يدك آجلاً او عاجلاً !

4) كلّ ما في يدك في هذه الدنيا، أمانة يخرج من يدك آجلاً و عاجلاً !

جواب تست گزینه ی 3 هستش ولی یه سوال ... چرا فيخرج اینجا باعث نمیشه که خارج میشود ، خارج بشود ترجمه بشه ؟ چون قبل از فعل مضارع هم اومده و سوال دیگه اینه که حالا که اینطور شده معنی این (ف) چی هست ؟ مرسی
      چون اولا اینکه اینجا به صورت مضارع التزامی معنی شده یعنی باید بهش ب بدی دیگه انشاالله که زبان فارسیتون خوبهپس اگه نداشت باید تو معنی بهش ب بدی اما طراح خیلی زرنگ تر از این حرفاست میاد تو دو تا گزینه این کارارو انجام میده که باید سایر قانون های ترجمه رو توش پیاده کنی!

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم بحث مفیدی بود واسم

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چرا هم به صورت مفعول مطلق نوعی ترجمه شده و هم مفعول مطلق تاکیدی؟!

2.jpg

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن