خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 54
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      من که هنوز زمین نخوندم ولی خیلی سبز و مهر و ماهمعتبر ترند

درسته جامع گرفتم ولی eq برای نةایی میگیرم
      اها اره eqبرا نهایی خوبه

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moez نمایش پست ها
      آره.زیست رو صفر صفرم چون که رشتم ریاضی بوده .به نظر شما علاوه بر کتاب اول دیگه باید چه کارایی برا زیست بکنم.وهمچنین چطور باید زیست رو بخونم برا شروع...
      چون که رشتم ریاضی بوده و یکم مفاهیم واسم مشکل و گنگه؟؟؟؟
      همون زیست سال اول رو بخونید خیلی خوبه چون مفاهیم پایه و آسونه خیلی هم طول نمیکشه حجمش کمه
      زیست یه درسیه که باید خیلی مفهومی بخونی
      خیلی زیاد خیلی زیاد تمرکز کن تو کتاب درسی مخصوصا قیدا و فعلا که ماضی مضارعش هم حتی مهمه
      تنها به بار اول خوندن اکتفا نکن چن بار متنو بخون تا کامل کامل به قول خودمون قورت داده باشی بعدش برو سراغ تستا
      برای زیست زیاد باید تست زد چون معمولا هر تست یه نکته جدید داره...بعد از تست زنی هم سوالارو بررسی کن حتی اگه یه تستم درست زدی باز به جواب تشریحیش نگا کن چون ممکنه سایر گزینه ها نکته دار باشن
      برای زیست خیلی بیشتر از بقیه درسا باید وقت گذاشت

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      آره.زیست رو صفر صفرم چون که رشتم ریاضی بوده .به نظر شما علاوه بر کتاب اول دیگه باید چه کارایی برا زیست بکنم.وهمچنین چطور باید زیست رو بخونم برا شروع...
      چون که رشتم ریاضی بوده و یکم مفاهیم واسم مشکل و گنگه؟؟؟؟
      و اینکه نکات مهمشو تو همون حاشیه کتاب درسی بنویس که جلوی چشمت باشه و هی مرور بشه
      امسال کنکور داری؟؟

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Faezeh78 نمایش پست ها
      و اینکه نکات مهمشو تو همون حاشیه کتاب درسی بنویس که جلوی چشمت باشه و هی مرور بشه
      امسال کنکور داری؟؟
      ممنونم از راهنماییهات....به امید خدا 97 کنکور میدم
      [SIGPIC][/SIGPIC]

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنماییهات....به امید خدا 97 کنکور میدم
      خواهش میکنم

منم کنکوری 97ام

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یا الله و سلام علیکم

واسه نهایی اصلا نگران هیچ چیزی نباشین
      امتحان های نهایی اکثرا بسیار ساده طرح میشن
      ینی شما یه تسلط نسبی روی فقط کتاب درسی داشته باشین در هر درسی میتونین نمره ۲۰ رو به راحتی بگیرین
      به نظر من اصلا نیازی نیست واسه نهایی کار خیلی خاصی انجام بدین
      فقط پا به پای مدرسه درساتو بخون و کتاب رو بلد باش
      همین واسه ۲۰ نهایی کافیه توی همه درسا
      از هر درسی دو سه تا سوال امتحان نهایی کار کنی کاملا میاد دستت
      نیازی نیست از همین الان بشینی سفت واسه نهایی بخونی

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Faezeh78 نمایش پست ها
      سلام
      میدونم تایپیک تکراریه ولی به عنوان کسیکه کمک میخواد کمکش کنین
      من امسال میرم سوم درسم هم بدک نیست البته تو مدرسه تو تو تست زنی تعریفی ندارم
      اگه راهکاری دارین بهم کمک کنین

اینا هم منابع سال سومم:

فیزیک: گاج نقره ای

ریاضی:گاج نقره ای

شیمی: مبتکران واجب

زیست:خیلی سبز

عربی : عربی کامل

زبان انگلیسی: فیل مبتکران(دکتر شهاب اناری)

ادبیات : اینو نگرفتم ولی میخوام سیرتا پیاز بخرم واسه نهایی سال بعدم پنج گنج بخرم

زمین شناسی: هنوز نگرفتم و نمیدونم کدوم کتاب خوبه کمک کنید

من پارسال نصفه نیمه رفتم گاج و تو ازمون جامع ترازم شد 6010 عمومیام خوب بودن ولی اختصاصیام افتضاح بود لطفا راهنماییم کنید هم برای نهایی هم تست
      سلام ،من نظر خودمو بهت میگم اگه گوش کنی سال بعد دعام میکنی
      فیزیک: گاج قرمز

ریاضی:خیلی سبز آموزش (روش عکس قلب ساخته)

عربی : عربی1و2 رو کامل بخون و برای عربی3 نشرالگو آموزش سه بعدی

زبان انگلیسی: خط سفید

ادبیات : گاج سبز محوری

زمین شناسی: کتاب کمکی نمیخواد واقعا من تا شب امتحان نهایی که 3روز هم وقت داده بودن فقط 4فصل اولو خونده بودم ! ولی نهایی شدم 16.75 که اونم باز 2روز اول فرجه رو نخوندم یعنی در این حد از زمین بدم میومد! اگه برای نهایی میخونی که منبع نمیخواد از اول شب امتحانی نشی 20 میشی راحت سوالاش خیلی آسونه از اینترنت نهایی رو دانلود کن ببین بالای نصف سوالا جا خالی و یه کلمه ای و وصل کردنیه

و زبان فارسی رو چون تولیست نذاشته بودی، حتما گاج سبز بگیر، هم برای نهایی خوبه هم برای کنکور ،اگه اینایی که گفتم بگیری و کار کنی سال کنکور خیلی خیلی جلو میفتی حالا باز خود دانی، راستی من سال سوم که رفتم اوایل خیلی با ادبیات و زبان فارسی مشکل داشتم ،از الآن بدون که اولش خیلی سنگینه بعد آخرش یهو خیلی آسون میشه ،پس اگه اوایل سال سخت جلو بردی درسهارو اصلا نگران نباش چون آخرش خیلی آسون تر از اولشه

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستی امتحان نهایی فیزیک امسال که ما دادیم 11نمره تشریحی داشت، من خودم اوایل سال فکر میکردم فیزیک فقط مسئله است تو گاج قرمز هم تشریحی هارو کار نمی کردم ، ولی بازم همه تشریحی هارو شب امتحان خوندم آخرم 1.5 نمره تشریحی اشتباه نوشتم که اونم تشریحی مفهومی بود نمیشد شب امتحانی خوند، خلاصه فکر نکن فیزیک سوم فقط مسئله است، چون همه مسئله میتونند حل کنن برای مفهومی کردن سوالا بالای 11 نمره برای ما تشریحی بود برای شما بیشترم میشه شاید چندسال دیگه 2-3 تا مسئله بیشتر نیاد، برای شیمی اگه تست نزدی حداقل درسنامه های مبتکرانو بخون که نکاتش چندتاش دقیقا تو نهایی امسال ما اومده بود، زیست خیلی سبز هم بد نیست برای نهایی زیاد خوب نیست ولی تسلط رو کتاب درسی میره بالا، تابع قدرمطلق هم تو کتاب پیش دانشگاهی مفصل اومده سوم فقط یه اشاره گذراست ولی تو نهایی ازش سوال میدن ، حتما خوب یاد بگیرش ، رسم تابع با انتقال هم برای سال دومه ولی بلد نباشی نهای ازش سوال میاد برو از دوم بخون
      بروزرسانی : اگه عربی 3 نشرالگو خریدی از دوستات یا از هرکسی که میشناسی مترادف ها و متضاد های لغات کتاب رو بگیر تو اکثر کتاب ها اومده ولی نشرالگو نداره (گاج ، گل واژه و...) امسال یه سوال حسابی توپ و سخت از متضاد ها داده بودن که حالا خرداد بری نمونه سوال بزنی خودت میبینش! نود درصد بچه ها ننوشته بودن ولی من نوشتم چون این کاری که گفتم رو قبل امتحانا کردم ، یکی از اشتباهات دیگه ی من این بود که عمومی هارو خیلی خوب می خوندم، درحالی که تو نهایی خیلی به عمومی ها ارفاق می کنند هر نمره ای گرفتی از رو پاسخبرگ 0/5 بهش اضافه کن (تو حداقل حالت) میشه نمره کارنامه نهایی ، ولی برعکس تو اختصاصی خیلی سخت صحیح می کنن که من از رو پاسخبرگ 19.5 میشدم بهم دادن 19 18.75 هم دادن 18 اعتراض هم زدم هیچکدوم فرق نکرد بخاطر همین رو اختصاصیا یه حساب دیگه باز کن ، دوتا اشتباه دیگه که امیدوارم تکرار نکنی مثل من : 1- برای دینی زیاد کنکوری و جزئی نخون، تو نهایی سرتیتر کتاب رو سوال میدن تو هم باید همه ی متن زیرش رو بنویسی ! 2- من اشتباه کردم میگفتم با خودم که نمونه سوالا رو حل نکرده باشم همرو خرداد بزنم ، ولی اگه زودتر با نمونه سوالای نهایی آشنا میشدم روش خوندمو اصلاح می کردم که البته اصلاحاتی که میتونستم انجام بدم رو نوشتم، پس حتما از اوایل سال نمونه سوالات نهایی رو دانلود کن ببین چطوریه ، این کتابایی که درس به درس تفکیک کردن بدرد نمیخوره، خودت نمونه سوالا رو از اینترنت بگیر شاید نتونی جواب بدی و بلد نباشی ولی حداقل با سبک سوالات آشنا میشی که چطوریه ،کلام آخر هم اینکه اگه از من بپرسن مهمترین دلیل اینکه با وجود توانایی استعددادی و پایه ای و تحصیلی بالا معدل نهاییم شد 19 اینکه کم کاری خودم، نه منابع و نه چیزای دیگه. موفق باشی

یه نکته یادم اومد اگه مثل من شب اول مهر خوابت نمی بره و هیجان زده ای برای شب نهایی امتحان اول حتما یه چیز خواب آوری بگیر ، قرص خواب آور یا دم نوش گل گاو زبان یا هرچی بلدی ، من خودم اینکارو نکردم شب نهایی ساعت 5 خوابم برد ساعت 7 پاشدم !
      ویرایش توسط NoBogh : 25 شهریور 1395 در ساعت 19:17

9. Top | #24
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tenergy نمایش پست ها
      یا الله و سلام علیکم

واسه نهایی اصلا نگران هیچ چیزی نباشین
      امتحان های نهایی اکثرا بسیار ساده طرح میشن
      ینی شما یه تسلط نسبی روی فقط کتاب درسی داشته باشین در هر درسی میتونین نمره ۲۰ رو به راحتی بگیرین
      به نظر من اصلا نیازی نیست واسه نهایی کار خیلی خاصی انجام بدین
      فقط پا به پای مدرسه درساتو بخون و کتاب رو بلد باش
      همین واسه ۲۰ نهایی کافیه توی همه درسا
      از هر درسی دو سه تا سوال امتحان نهایی کار کنی کاملا میاد دستت
      نیازی نیست از همین الان بشینی سفت واسه نهایی بخونی
      ممنون از راهنمایی بله منم فکرم همینه کتاب درسی و نمونه سوالات امتحانی فکر کنم کافی باشه
      واسه تست زدن منابعم خوب بود؟؟؟

10. Top | #25
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NoBogh نمایش پست ها
      سلام ،من نظر خودمو بهت میگم اگه گوش کنی سال بعد دعام میکنی
      فیزیک: گاج قرمز

ریاضی:خیلی سبز آموزش (روش عکس قلب ساخته)

عربی : عربی1و2 رو کامل بخون و برای عربی3 نشرالگو آموزش سه بعدی

زبان انگلیسی: خط سفید

ادبیات : گاج سبز محوری

زمین شناسی: کتاب کمکی نمیخواد واقعا من تا شب امتحان نهایی که 3روز هم وقت داده بودن فقط 4فصل اولو خونده بودم ! ولی نهایی شدم 16.75 که اونم باز 2روز اول فرجه رو نخوندم یعنی در این حد از زمین بدم میومد! اگه برای نهایی میخونی که منبع نمیخواد از اول شب امتحانی نشی 20 میشی راحت سوالاش خیلی آسونه از اینترنت نهایی رو دانلود کن ببین بالای نصف سوالا جا خالی و یه کلمه ای و وصل کردنیه

و زبان فارسی رو چون تولیست نذاشته بودی، حتما گاج سبز بگیر، هم برای نهایی خوبه هم برای کنکور ،اگه اینایی که گفتم بگیری و کار کنی سال کنکور خیلی خیلی جلو میفتی حالا باز خود دانی، راستی من سال سوم که رفتم اوایل خیلی با ادبیات و زبان فارسی مشکل داشتم ،از الآن بدون که اولش خیلی سنگینه بعد آخرش یهو خیلی آسون میشه ،پس اگه اوایل سال سخت جلو بردی درسهارو اصلا نگران نباش چون آخرش خیلی آسون تر از اولشه
      ممنون از راهنمایی
      زبان مبتکران فیل رو کلا برا جمع بندیه و یکی خط سفیدشو میخرم
      زبان فارسی هم همون گاج سبز تعریفشو شنیدم اونو میگیرم

11. Top | #26
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NoBogh نمایش پست ها
      راستی امتحان نهایی فیزیک امسال که ما دادیم 11نمره تشریحی داشت، من خودم اوایل سال فکر میکردم فیزیک فقط مسئله است تو گاج قرمز هم تشریحی هارو کار نمی کردم ، ولی بازم همه تشریحی هارو شب امتحان خوندم آخرم 1.5 نمره تشریحی اشتباه نوشتم که اونم تشریحی مفهومی بود نمیشد شب امتحانی خوند، خلاصه فکر نکن فیزیک سوم فقط مسئله است، چون همه مسئله میتونند حل کنن برای مفهومی کردن سوالا بالای 11 نمره برای ما تشریحی بود برای شما بیشترم میشه شاید چندسال دیگه 2-3 تا مسئله بیشتر نیاد، برای شیمی اگه تست نزدی حداقل درسنامه های مبتکرانو بخون که نکاتش چندتاش دقیقا تو نهایی امسال ما اومده بود، زیست خیلی سبز هم بد نیست برای نهایی زیاد خوب نیست ولی تسلط رو کتاب درسی میره بالا، تابع قدرمطلق هم تو کتاب پیش دانشگاهی مفصل اومده سوم فقط یه اشاره گذراست ولی تو نهایی ازش سوال میدن ، حتما خوب یاد بگیرش ، رسم تابع با انتقال هم برای سال دومه ولی بلد نباشی نهای ازش سوال میاد برو از دوم بخون
      بروزرسانی : اگه عربی 3 نشرالگو خریدی از دوستات یا از هرکسی که میشناسی مترادف ها و متضاد های لغات کتاب رو بگیر تو اکثر کتاب ها اومده ولی نشرالگو نداره (گاج ، گل واژه و...) امسال یه سوال حسابی توپ و سخت از متضاد ها داده بودن که حالا خرداد بری نمونه سوال بزنی خودت میبینش! نود درصد بچه ها ننوشته بودن ولی من نوشتم چون این کاری که گفتم رو قبل امتحانا کردم ، یکی از اشتباهات دیگه ی من این بود که عمومی هارو خیلی خوب می خوندم، درحالی که تو نهایی خیلی به عمومی ها ارفاق می کنند هر نمره ای گرفتی از رو پاسخبرگ 0/5 بهش اضافه کن (تو حداقل حالت) میشه نمره کارنامه نهایی ، ولی برعکس تو اختصاصی خیلی سخت صحیح می کنن که من از رو پاسخبرگ 19.5 میشدم بهم دادن 19 18.75 هم دادن 18 اعتراض هم زدم هیچکدوم فرق نکرد بخاطر همین رو اختصاصیا یه حساب دیگه باز کن ، دوتا اشتباه دیگه که امیدوارم تکرار نکنی مثل من : 1- برای دینی زیاد کنکوری و جزئی نخون، تو نهایی سرتیتر کتاب رو سوال میدن تو هم باید همه ی متن زیرش رو بنویسی ! 2- من اشتباه کردم میگفتم با خودم که نمونه سوالا رو حل نکرده باشم همرو خرداد بزنم ، ولی اگه زودتر با نمونه سوالای نهایی آشنا میشدم روش خوندمو اصلاح می کردم که البته اصلاحاتی که میتونستم انجام بدم رو نوشتم، پس حتما از اوایل سال نمونه سوالات نهایی رو دانلود کن ببین چطوریه ، این کتابایی که درس به درس تفکیک کردن بدرد نمیخوره، خودت نمونه سوالا رو از اینترنت بگیر شاید نتونی جواب بدی و بلد نباشی ولی حداقل با سبک سوالات آشنا میشی که چطوریه ،کلام آخر هم اینکه اگه از من بپرسن مهمترین دلیل اینکه با وجود توانایی استعددادی و پایه ای و تحصیلی بالا معدل نهاییم شد 19 اینکه کم کاری خودم، نه منابع و نه چیزای دیگه. موفق باشی

یه نکته یادم اومد اگه مثل من شب اول مهر خوابت نمی بره و هیجان زده ای برای شب نهایی امتحان اول حتما یه چیز خواب آوری بگیر ، قرص خواب آور یا دم نوش گل گاو زبان یا هرچی بلدی ، من خودم اینکارو نکردم شب نهایی ساعت 5 خوابم برد ساعت 7 پاشدم !
      ممـنون
      راستی کتاب های eqبرای نهایی چطورن؟؟
      و اینکه این فیزیک نقره ای زیاد تعاریف نداره لازمه که براش از eq ها بگیرم ؟

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      فیزیک: الگو

ریاضی:الگو

شیمی: نخریدم ولی احتمالا خیلی سبز بگیرم یا شاید هم گاج

زیست:الگو

عربی : خیلی سبز جامع

زبان انگلیسی: مبتکران

ادبیات : اینم الگو

زمین شناسی: فقط کتابو میخونم

پارسال تو زیست خیلی سبز خوندم ولی اصلا کمکی بم نکرد احتمالا به خاطر قدیمی بودن تستاش یا ترکیب کردنای خیلی سختش و...
      امسال الگو رو میخونم شنیدم تستاش خیلی نابه!!

حكمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست.بلكه امتحان ریشه هاست...

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Javad نمایش پست ها
      سلام
      فیزیک: الگو

ریاضی:الگو

شیمی: نخریدم ولی احتمالا خیلی سبز بگیرم یا شاید هم گاج

زیست:الگو

عربی : خیلی سبز جامع

زبان انگلیسی: مبتکران

ادبیات : اینم الگو

زمین شناسی: فقط کتابو میخونم

پارسال تو زیست خیلی سبز خوندم ولی اصلا کمکی بم نکرد احتمالا به خاطر قدیمی بودن تستاش یا ترکیب کردنای خیلی سختش و...
      امسال الگو رو میخونم شنیدم تستاش خیلی نابه!!

کلا تو کار الگویی پس

من پارسال هم خیلی سبز گرفتم ولی اصن روشو وا نکردم کلا تو فاز درسخوندن نبودم همون مدرسه که بیس میگرفتم کافی بود ولی تعریف الگو رو هم شنیدم
      ولی امسال میخوام تستی هم بخونم
      ریاضی فیزیک گاج نقره ای که خوبه

شیمی مبتکران حرف اولو میزنه هاااا

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      والا تو الگو فقط رو ادبیاتش شک دارم همه نهایی و با سیر تا پیاز 20 گرفتن هیشکی از الگو استفاده نکرده واس همین مردد م...شاید محوری رو هم بگیرم!
      ریاضی نقره ای و ندیدم ولی فیزیکششش اصلا کمکم نکرد مهر پارسال دو سه بار فیزیک فصل یکشو خوندم,رفتم تو آزمون 20% میزدم واس همین امسال تصمیم گرفتم الگو بگیرم
      شیمی مبتکران و استفاده نکردم. خوب هس ؟ برا نهایی یا فقط تست ؟
      حكمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست.بلكه امتحان ریشه هاست...

ویرایش توسط moja78 : 25 شهریور 1395 در ساعت 20:57 دلیل: :)

15. Top | #30
      در انتظار تایید ایمیل

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Javad نمایش پست ها
      والا تو الگو فقط رو ادبیاتش شک دارم همه نهایی و با سیر تا پیاز 20 گرفتن هیشکی از الگو استفاده نکرده واس همین مردد م...شاید محوری رو هم بگیرم!
      ریاضی نقره ای و ندیدم ولی فیزیکششش اصلا کمکم نکرد مهر پارسال دو سه بار فیزیک فصل یکشو خوندم,رفتم تو آزمون 20% میزدم واس همین امسال تصمیم گرفتم الگو بگیرم
      شیمی مبتکران و استفاده نکردم. خوب هس ؟ برا نهایی یا فقط تست ؟
      من که همه جا تعریفشو شنیدم و یه نگاهی که انداختم به نظرم ایده ال بود از نظر تست و درسنامه

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)