خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از کدام یک از منابع برای آیات و روایات استفاده میکنید؟

رأی دهندگان
    17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • گاج

9 52.94%
    • خیلی سبز

1 5.88%
    • الگو

0 0%
    • مهر و ماه

3 17.65%
    • سایر منابع

0 0%
    • اصلا به صورت موضوعی استفاده ندارم

4 23.53%
    نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

مقایسه ی منابع دین و زندگی کنکور(بخش2_کتب آیات و روایات)

besmelah_a.jpg

سلام مجدد به خدمت تمامی برو بچه های انجمن .
      بعد از استقبال خوبی که شما عزیزان از بخش اول این تاپیک که به برسی کتب جامع معارف اختصاص داشت انجام دادین ، قراره که ایشالله در این تاپیک کتب مختص به آیات و روایات رو برسی کنیم .
      خب فکرکنم همه با سازوکار اینجور کتاب ها آشنا باشن . این کتاب ها به صورت موضوعی تمام آیات موجود در ابتدای هر درس و اندیشه و تحقیق رو بصورت مفهوم و قرابت با سایر موضوعات مورد برسی قرار میده و تاحد ممکن مفاهیم و تفاسیر آیات رو شامل میشه . خیلی ها از این کتاب ها انحصارا در دوران جمع بندی استفاده می کنند ؛ چون بیشتر این نکات و مفاهیم در کتب جامع کنکور هم وجود داره .
      گزافه گویی رو بزاریم کنار و برسیم به اصل موضوع .....
      اون دفعه از کتاب های کم آشناتر شروع کردیم ؛ اینباربدون مقدمه میریم سراغ گل سرسبد کتاب ها:

1-
      آیات و نکات دین و زندگی کنکور گاج

ayat-gaj-min.jpg

کتابی هست که من خودم در دوران جمع بندی درطی دو سه روز، یه بار کتابش رو مرور کردم . از هر لحاظی جامع اما متاسفانه نگارشش بسیار نزدیک به کتاب جامع گاج هست . نویسنده(خانم سمیعی عارف) میتونست با سبک بهتری کتاب رو به قلم بیاره . اما بازم کتابش نقطه ی عطفی در کتب ایات و روایات معارف بود.

ویژگی های کتاب به نقل از گاج:

• ارائه تمامی آیات و احادیث و ابیات سال دوم، سوم وپیش دانشگاهی و ارتباط مفهومی آنها با هم
      • با این کتاب میتوانید به بیش از 70% سوالات دین و زندگی کنکور پاسخ دهید.
      • شیوه هایی از طراحی سؤالات مربوط به آیه عبارت اند از:
      • گاهی مفهوم استفاده شده از آیه مد نظر است که برای پاسخگویی توجه به ترجمه و پیدا کردن جمله ای که همه مفاهیم آن در آیه وجود دارد بهترین راه است.
      • گاهی متن درس که مرتبط با آیه است می آید و سؤال می شود که این مطلب با کدام آیه مرتبط است.
      • گاهی موضوع کلی آیه مورد اهمیت است؛ مثلا آیات مربوط به ولایت ظاهری، توحید ها و سرمایه های رشد.
      • گاهی آیه مربوط، با آیه ای یا حدیث یا یک شعر مرتبط است و یک مفهوم را می رسانند.
      • گاهی یک آیه با مطالب درس های دیگر مرتبط است.
      • گاهی هر آیه به چندین عبارت تقسیم می شود و عبارتی که حاوی مفهوم خاصی است مورد سؤال قرار می گیرد.
      • گاهی در آیه روابط علی و معلولی تقدم و تاخر یک موضوع، ظرف زمانی یک رویداد، شرط و مشروط بودن حصر یک مفهوم و نیز گوینده یا مخاطب آیه مورد نظر است.

2-آیات و روایات دین و زندگی کنکور خیلی سبز

ayat-va-ravayat-kheilisabz.jpg

از این جا به بعد من خودم فقط گردآور توضیحات شما عزیزان خواهم بود . من فقط ویژگی هایی رو که نویسنده قرار داده رو بیان میکنم اما این پست با یاری شما تکمیل خواهد شد .
      اما تا جایی که من اطلاع دارم ، این کتاب متکی به تست هست تا وجود درس نامه . این موضوع چیز عجیبی نیست چون همه ی بچه ها ، کتاب جامع خیلی سبز رو با تست های خفنش میشناسن تا درس نامش .

3-
      آیات و روایات در دین و زندگی الگو
      ayat-olgoo.jpg

این کتاب احتمالا الان دیگه به تاریخ پیوسته چون فکر نکنم دیگه تجدید چاپ شده باشه .
      شاید دیگه این کتاب مسلم بهمن آبادی رو باید از انتشارات سفیر خرد ببینیم اما با تغییرات و نگرش نوین .

4-
      پیام آیات و دین و زندگی کنکور لقمه مهروماه

payam-ayat-loghme.jpg

این کتاب آقای سید هادی هاشمی یکی از پرفروش ترین کتاب های لقمه ی مهر و ماه هست . فکرکنم اندازه و شیوه ی جالب نگارش موجود در کتاب به اضافه خوداری از تفاسیر و مفاهیم کم ارزش ، یه جورایی به قول نویسنده ، 70 درصد کنکور رو لقمه گرفته و گذاشته در دهان ما .
      این کتاب درس نامه محور هست تا تست محور . درس نامه ی جمع و جور + تست های نمونه ازسراسری
      در کل کتاب خوبی برای طول سال و به خصوص دوران جمع بندی هست

5-
      منابع کم آشنا تر

این منابع ، کتاب هایی هست که من خودم ازشون استفاده نکردم و اطلاعات کمی از اون ها دارم . اگه شما عزیزان اطلاعاتی در موردش دارین ، بصورت تکمیلی نقد و توضیحاتتون رو قرار بدین که من بتونم این پست رو تکمیل کنم

ayat-shabghare.jpgayat-bist-min.jpgayat.jpg

بازم تشکر از وقتی گذاشتید .
      امیدوارم مفید واقع شده باشه .
      ایشالله در تاپیک بعدی کتب جمع بندی کنکور رو مورد برسی قرار میدیم .

در خواست : دوستانی که از CD های موجود در بازار برای درس دینی استفاده میکنند لطفا بهم پیام خصوصی بدن و از محصول مورد استفادشون و ویژگی هاش برام بنویسن که انشالله در تاپیکی که قصد برسی محصولات تصویری معارف کنکور رو داره ، از تجربیات دوستان استفاده بشه .

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه میشه یه بخش هم واسه جمع بندی بزارید می دونم الان وقت جمع بندی نیست ولی خیلیا مثل من پشت کنکوری ند و واسه دینی بیشتر به جمع بندی نیاز دارن تا خوندن یه کتاب جامع بازم ممنون واسه معرفی عالیتون

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Besmelah_a.jpg
مشاهده: 256
حجم: 19.1 کیلو بایت

سلام مجدد به خدمت تمامی برو بچه های انجمن .
      بعد از استقبال خوبی که شما عزیزان از بخش اول این تاپیک که به برسی کتب جامع معارف اختصاص داشت انجام دادین ، قراره که ایشالله در این تاپیک کتب مختص به آیات و روایات رو برسی کنیم .
      خب فکرکنم همه با سازوکار اینجور کتاب ها آشنا باشن . این کتاب ها به صورت موضوعی تمام آیات موجود در ابتدای هر درس و اندیشه و تحقیق رو بصورت مفهوم و قرابت با سایر موضوعات مورد برسی قرار میده و تاحد ممکن مفاهیم و تفاسیر آیات رو شامل میشه . خیلی ها از این کتاب ها انحصارا در دوران جمع بندی استفاده می کنند ؛ چون بیشتر این نکات و مفاهیم در کتب جامع کنکور هم وجود داره .
      گزافه گویی رو بزاریم کنار و برسیم به اصل موضوع .....
      اون دفعه از کتاب های کم آشناتر شروع کردیم ؛ اینباربدون مقدمه میریم سراغ گل سرسبد کتاب ها:

1-
      آیات و نکات دین و زندگی کنکور گاج

نام: ayat-gaj-min.jpg
مشاهده: 258
حجم: 34.6 کیلو بایت

کتابی هست که من خودم در دوران جمع بندی درطی دو سه روز، یه بار کتابش رو مرور کردم . از هر لحاظی جامع اما متاسفانه نگارشش بسیار نزدیک به کتاب جامع گاج هست . نویسنده(خانم سمیعی عارف) میتونست با سبک بهتری کتاب رو به قلم بیاره . اما بازم کتابش نقطه ی عطفی در کتب ایات و روایات معارف بود.

ویژگی های کتاب به نقل از گاج:

• ارائه تمامی آیات و احادیث و ابیات سال دوم، سوم وپیش دانشگاهی و ارتباط مفهومی آنها با هم
      • با این کتاب میتوانید به بیش از 70% سوالات دین و زندگی کنکور پاسخ دهید.
      • شیوه هایی از طراحی سؤالات مربوط به آیه عبارت اند از:
      • گاهی مفهوم استفاده شده از آیه مد نظر است که برای پاسخگویی توجه به ترجمه و پیدا کردن جمله ای که همه مفاهیم آن در آیه وجود دارد بهترین راه است.
      • گاهی متن درس که مرتبط با آیه است می آید و سؤال می شود که این مطلب با کدام آیه مرتبط است.
      • گاهی موضوع کلی آیه مورد اهمیت است؛ مثلا آیات مربوط به ولایت ظاهری، توحید ها و سرمایه های رشد.
      • گاهی آیه مربوط، با آیه ای یا حدیث یا یک شعر مرتبط است و یک مفهوم را می رسانند.
      • گاهی یک آیه با مطالب درس های دیگر مرتبط است.
      • گاهی هر آیه به چندین عبارت تقسیم می شود و عبارتی که حاوی مفهوم خاصی است مورد سؤال قرار می گیرد.
      • گاهی در آیه روابط علی و معلولی تقدم و تاخر یک موضوع، ظرف زمانی یک رویداد، شرط و مشروط بودن حصر یک مفهوم و نیز گوینده یا مخاطب آیه مورد نظر است.

2-آیات و روایات دین و زندگی کنکور خیلی سبز

نام: ayat-va-ravayat-kheilisabz.jpg
مشاهده: 257
حجم: 49.4 کیلو بایت

از این جا به بعد من خودم فقط گردآور توضیحات شما عزیزان خواهم بود . من فقط ویژگی هایی رو که نویسنده قرار داده رو بیان میکنم اما این پست با یاری شما تکمیل خواهد شد .
      اما تا جایی که من اطلاع دارم ، این کتاب متکی به تست هست تا وجود درس نامه . این موضوع چیز عجیبی نیست چون همه ی بچه ها ، کتاب جامع خیلی سبز رو با تست های خفنش میشناسن تا درس نامش .

3-
      آیات و روایات در دین و زندگی الگو

نام: ayat-olgoo.jpg
مشاهده: 255
حجم: 60.7 کیلو بایت

این کتاب احتمالا الان دیگه به تاریخ پیوسته چون فکر نکنم دیگه تجدید چاپ شده باشه .
      شاید دیگه این کتاب مسلم بهمن آبادی رو باید از انتشارات سفیر خرد ببینیم اما با تغییرات و نگرش نوین .

4-
      پیام آیات و دین و زندگی کنکور لقمه مهروماه

نام: payam-ayat-loghme.jpg
مشاهده: 256
حجم: 41.3 کیلو بایت

این کتاب آقای سید هادی هاشمی یکی از پرفروش ترین کتاب های لقمه ی مهر و ماه هست . فکرکنم اندازه و شیوه ی جالب نگارش موجود در کتاب به اضافه خوداری از تفاسیر و مفاهیم کم ارزش ، یه جورایی به قول نویسنده ، 70 درصد کنکور رو لقمه گرفته و گذاشته در دهان ما .
      این کتاب درس نامه محور هست تا تست محور . درس نامه ی جمع و جور + تست های نمونه ازسراسری
      در کل کتاب خوبی برای طول سال و به خصوص دوران جمع بندی هست

5-
      منابع کم آشنا تر

این منابع ، کتاب هایی هست که من خودم ازشون استفاده نکردم و اطلاعات کمی از اون ها دارم . اگه شما عزیزان اطلاعاتی در موردش دارین ، بصورت تکمیلی نقد و توضیحاتتون رو قرار بدین که من بتونم این پست رو تکمیل کنم

نام: ayat-shabghare.jpg
مشاهده: 260
حجم: 56.2 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ayat-bist-min.jpg
مشاهده: 260
حجم: 25.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: AYAT.jpg
مشاهده: 255
حجم: 57.4 کیلو بایت

بازم تشکر از وقتی گذاشتید .
      امیدوارم مفید واقع شده باشه .
      ایشالله در تاپیک بعدی کتب جمع بندی کنکور رو مورد برسی قرار میدیم .

در خواست : دوستانی که از CD های موجود در بازار برای درس دینی استفاده میکنند لطفا بهم پیام خصوصی بدن و از محصول مورد استفادشون و ویژگی هاش برام بنویسن که انشالله در تاپیکی که قصد برسی محصولات تصویری معارف کنکور رو داره ، از تجربیات دوستان استفاده بشه .
      داداش بهنام میگم من پشت کنکوریم بعد از رو گاج میخونم و نتیجه اش هم خوبه و درصدم بالا ۸۰ هستش ولی حس میکنم گاج زیاد داره ازم وقت میگیره اخه دینی رو پارسال خیلی خوب خوندم و کنکور هم بهترین درسم بود حالا ب نظرت چ کتابی کم حجم تری واسم خوبه؟؟
      من خودم رو زیپ فایق و خط ویژه و جمع بندی سبز نظرمه ب نظرت کدومش کامل تره و بدرد میخوره؟؟
      ﺑﮑـــــﻮﺵ ﺁﻧﮕﻮﻧﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯽ...

ﮐﻪ ﺍی ﮐﺎﺵ

ﺗﮑﻪ ﮐﻼﻡ ﭘﻴﺮی ﺍﺕ ﻧﺒﺎﺷــﺪ...!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_MhD نمایش پست ها
      داداش بهنام میگم من پشت کنکوریم بعد از رو گاج میخونم و نتیجه اش هم خوبه و درصدم بالا ۸۰ هستش ولی حس میکنم گاج زیاد داره ازم وقت میگیره اخه دینی رو پارسال خیلی خوب خوندم و کنکور هم بهترین درسم بود حالا ب نظرت چ کتابی کم حجم تری واسم خوبه؟؟
      من خودم رو زیپ فایق و خط ویژه و جمع بندی سبز نظرمه ب نظرت کدومش کامل تره و بدرد میخوره؟؟
      عزيز به نظرم خط ويژه خيلي خوبه .
      بيشتر سعي كن تست بزني تا بخوني ( چون يه دور خوب خوندي )

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      خط ويژه .. من خودم دارمش .. عاليه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن