خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 100 از 100
    1. Top | #91
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lotfian نمایش پست ها
      سلام. وقت بخیر. من بعد از مدتها میخوام کنکور 1400 رو شرکت کنم. کتاب هم گرفتم و دارم میخونم منتها خیییلی سر درگمم . اولا که دارم خیلی کند پیش میرم چون بعضی مباحثو یادم نمیاد و تا بخواد لود شه کلی طول میکشه. حالا حدای از اینکه برا ریاضی دهم به مشکل برخوردم و میخوام شگفت انگیز رو بخرم. حالا اصلا مسئله ام اینا نیست. مشکلم اینه که نمیدونم چقدر بخونم و چی بخونم که هم تا کنکور کتابا رو خونده باشم و مسلط باشم و هم اینکه دوره کنم. یعنی اون وقته رو چجوری با کتابا و سرعتم و بقیه چیزا هماهنگ کنم؟؟ استرس هدر نرفتن زمان یه طرف. استرس اینکه بعد کلی سال دارم کنکور میدم یه طرف. استرس اینکه برسم بخونم یه طرف. استرس اینکهوچجوری پیش برم یه طرف. استرس اینکه الان پیشرویم کنده هم یه طرف دیگه. گرچه بهتر شدم ولی باز به نطرم نیاز دارم برنامه دقیق داشنه باشم برا خودم. چون من یه مقدار به طور کلی همیشه اضطراب هم دارم. اینا شرایط منه.امروز 11 آبان 99 هست. اگه کسی میتونه برای برنامه ریزی بهم کمک کنه و بهم بگه چجوری بخونم. ممنونم . نمیدونستم هم چجوری تاپیک بزنم. ببخشید
      سلام عاقبتتون بخیر
      چون قبلا شرایط شما رو داشتم خدمتون می گم

بعضی از مواردی که گفتین خیلی طبیعیه اما نباید بذارید زیاد ذهنتون رو درگیر کنه. اینکه درسا کند پیش میره کاملا قابل انتظار هست نباید نگران این موارد باشید. رفته رفته راه میفتین و کار براتون آسونتر میشه. فقط سعی کنید کاملا با کیفیت باشه مطالعتون.
      اینکه میگین استرس بعد سالها کنکور دادن شما به هر حال این شرایط رو قبول کردین و دارید میخونید دیگه بهتره موارد مسموم رو کنار بذارید و رو کاری که شروع کردین متمرکز شین.

اما در مورد اینکه گفتین چجوری بخونم تا کتابا رو تموم کنم و دوره کنم. یه چیزی بگم از الان خیلی نمیشه مترو معیار گذاشت که من میخام چیکار کنم. ماها که نمی تونیم بیشتر از توانمون کار کنیم. شما جوری باید کار کنی که وقتی شب میخوای استراحت کنی نگی امروز فرصت از دست دادم یا اینجور نشه انقدر بخونی که از درس زده بشی. سعی کن از نهایت توان خودت استفاده کنی همین.

اما در مورد اینکه خیالتون راحت شه که میرسین یا نه یه راه ساده اش اینه که شما دروس مختلف رو بررسی کنید و ببینید با چه مقدار مطالعه اوکی میشن (البته حدودی) مثلا دینی رو شما می خواین 5 دور بخونید تا کنکور (4 دور مطالعه و 1 دور برای جمع بندی. این عدد میانگینه ممکنه بعضی دروس دوازدهم نیاز به 6 بار مطالعه داشته باشه و بعضی دروس دهم با 4 بارم حل شه). چون 34 درسه میشه 170 درس. حدود 34 هفته تا کنکور فرصت دارین و این یعنی شما باید هفته ای 5 درس دینی بخونید. یعنی 170 باکس مطالعاتی براش در نظر بگیرید. مثلا 1 ساعت برای مطالعه هر درس و باکس نیم ساعته برای تستش. یعنی اگه شما هفته ای نتونید 5 درس بخونید این یعنی شما نمی تونید 5 دور بخونید برای کنکور. ولی اینا در کل حدودی هستند و نمیشه دقیق متر و معیار گذاشت براش. مثلا شما اون اواخر بخاطر تسلط روی دروس سرعت مطالعتون بیشتر میشه بدون شک. در مورد دروس دیگه هم به این ترتیبه (منتها اهمیتشون فرق داره). حتما برا خودتون باکس های مطالعاتی که باش راحتین ایجاد کنید (مثلا من خودم عمرا بتونم بیش از 1.5 ساعت عربی یا دینی بخونم).
      مثلا اگه قراره این هفته فصل گوارش و حواس رو بخونید برا خودتون مشخص کنید چند باکس مطالعاتی 2 یا 3 ساعته یا ... براتون کافیه.
      فعلا دور آزمون و این چیزارو خط بکشید. سعی کنید تو خونه برا خودتون کوییز هایی داشته باشین و آروم آروم سرعت حل تستا رو ببرین بالا.
      و در نهایت توجه داشته باشین فریب موسسات و تبلیغات رو نخورید و در دامشون نیفتین.
      موفق باشید

2. Top | #92
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

3. Top | #93
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      Up

4. Top | #94
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام اقای اروین وقتت بخیر
      اولش ممنونم بابت کمکت
      ویه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدی
      مگه شما مشاور نداشتی پس چرا خودت برنامه ریزی میکردی؟ینی بیشتر به برنامه خودت اعتقاد داشتی تا مشاور؟

5. Top | #95
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط San.m نمایش پست ها
      سلام اقای اروین وقتت بخیر
      اولش ممنونم بابت کمکت
      ویه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدی
      مگه شما مشاور نداشتی پس چرا خودت برنامه ریزی میکردی؟ینی بیشتر به برنامه خودت اعتقاد داشتی تا مشاور؟

متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم ایشون اخرین بازدیدشون 15 خرداد سال گذشتس

6. Top | #96
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alix_Sb نمایش پست ها

متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم ایشون اخرین بازدیدشون 15 خرداد سال گذشتس
      ⁦^_^⁩

7. Top | #97
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

8. Top | #98
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      Up
      یا الله/توکل بر خودت

9. Top | #99
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ای کاش این رتبه برتر ها یه سری به فروم بزنند تا از تجربیات اون ها بیشتر استفاده کنیم هعععی روزگار

10. Top | #100
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aliva00 نمایش پست ها
      ای کاش این رتبه برتر ها یه سری به فروم بزنند تا از تجربیات اون ها بیشتر استفاده کنیم هعععی روزگار
      شما خودت رتبه برتر بشی قول میدی برگردی اینجا؟

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن