خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Smile بعد چند سال فاصله گرفتن از درس و مدرسه میخوام کنکور 96 شرکت کنم منابع چی؟

سلام

دوستان منم بعد چند سال فاصله گرفتن از درس و مدرسه میخوام کنکور 96 شرکت کنم

ولی یک سطر هم از درسها یادم نمونده

تجربی هستم

منابع عمومی و تخصصی معرفی میکنید که آموزشش هم خوب باشه

و اینکه آزمون های آزمایشی کدوم موسسه شرکت کنم؟ قلم چی ، گزینه دو و .......؟

کلن راهنمایی کنید ممنون میشم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zoha yasi نمایش پست ها
      سلام

تجربی هستم

اولین بار که کنکور دادی رتبت چطور شد و اینکه الان دنبال چه رشته محلایی هستی. اصلا و ابدا نمیشه برا همه یه نسخه پیچید

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      17 هزار شدم سال 86 ولی نخوندم

الانم کلن هیچی یادم نیس

پزشکی و پیرا پزشکی

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اول باید کتاب درسی جدید رو تهیه کنی یبار بخونی دوباره مغزت راه بیفته بعد سراغ منابع بری زیست جامع گاج واسه شروع شیمی مبتکران ریاضی جامع خیلی سبز فیزیک ۴ جلدی خیلی سبز عمومیا ادبیات مبحثیای الگو دینی گاج زبان مبتکران عربی گاج سفید یا خیلی سبز غزال موسوی

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      17 هزار شدم سال 86 ولی نخوندم

الانم کلن هیچی یادم نیس

پزشکی و پیرا پزشکی
      بعدا(امشب و شایدم فردا) اساسی جوابتو میدم حتی تا 20 خط می نویسم الان اصلن حسش نیست.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منتظرم
      نقل قول نوشته اصلی توسط newsaber نمایش پست ها
      بعدا(امشب و شایدم فردا) اساسی جوابتو میدم حتی تا 20 خط می نویسم الان اصلن حسش نیست.

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام

تجربی هستم

به یه سال اونم تورشته ایی مث پزشکی نمیشه بااین وضع این رقابت شدیدقبول شدبرنامه بلندمدت 2ساله بریزچون اول بایددرسایی مث ریاضی فیزیک شیمی حسابی تشریحی کارکنی بعدتستی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام

تجربی هستم

سلام.
      یه سوال ازت دارم
      وقتی می گی هیچی یادم نمونده یعنی کلا چیزای پایه ای رو هم نمی دونی؟؟
      چیزایی مثل فاکتورگیری.حل معدله درجه دو و ....

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      منابع پیشنهادی خودم :
      ادبیات : ادبیات موضوعی گاج
      عربی:خییلی سبز
      دینی : گاج نقره ای
      زبان : شهاب اناری و شبقره کیا سالار
      تخصصی ها :
      زیست : اطلاعی در مورد این درس ندارم !
      ریاضی : خییلی سبز و ابی قلمچی
      فیزیک : گاج نقره ای برای تست و خییلی سبز برای درسنامه
      شیمی : فقط و فقط مبتکران
      برای ازمون های ازمایشی هم قلمچی شرکت کن
      موفق باشی
      Cyrus The Great
      King of persia , king of anshan , King of media , King of babylon , king of summer & akkkad , king of the four corners of the world

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چون پارسال به برادرم دروس اول دبیرستان رو یاد دادم همه ی درسها رو ، یه بار دیگه پایه رو بخونم یادم میاد ، برا همین دنبال منابعی میگردم که یجورایی خود آموز باشه برا منی که صفرم که مجبور نشم برم کلاس
      نقل قول نوشته اصلی توسط lonelyboy نمایش پست ها
      سلام.
      یه سوال ازت دارم
      وقتی می گی هیچی یادم نمونده یعنی کلا چیزای پایه ای رو هم نمی دونی؟؟
      چیزایی مثل فاکتورگیری.حل معدله درجه دو و ....
      ویرایش توسط zoha yasi : 23 شهریور 1395 در ساعت 23:32

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      و البته آزمونهایی که واقعا کمک کنه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ​درباره آزمونها هم بگید ممنون

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ​درباره آزمونها هم بگید ممنون
      یکی از دوستانم که کنکور 86 ریاضی داده بود با حدود 3 هزار منطقه یک کنکور 93 تجربی شرکت کرد و رتبش 1100 شد. میانگین روزی 6 ساعت مطالعه داشت و کلاس هم نمی رفت.
      اینارو به اونی میگم که می گفت برنامه بلند مدت بریز، به نظر من اگه باور داشته باشید که حتی 96 هم می تونید قبول شید.
      آزمون مناسب شما به نظر من کانون یا سنجشه. چون شما بیشتر باید در حال یادگیری باشید تا آزمون دادن (به خاطر سطح پایین میگم) سنجش ارجح تره.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Smile

یکی از دوستانم که کنکور 86 ریاضی داده بود با حدود 3 هزار منطقه یک کنکور 93 تجربی شرکت کرد و رتبش 1100 شد. میانگین روزی 6 ساعت مطالعه داشت و کلاس هم نمی رفت.
      اینارو به اونی میگم که می گفت برنامه بلند مدت بریز، به نظر من اگه باور داشته باشید که حتی 96 هم می تونید قبول شید.
      آزمون مناسب شما به نظر من کانون یا سنجشه. چون شما بیشتر باید در حال یادگیری باشید تا آزمون دادن (به خاطر سطح پایین میگم) سنجش ارجح تره.

موافقم

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام به خواننده گرامی:
      کم نیستند کسانی که فقط به نیت اقتصادی وارد این کار می شوند و مثلا مشاوری به زور می خواهد محصولاتی را به داوطلب بفروشد و یا کتاب های بازار مطالبی بالاتر از سطح کتاب و حتی کنکور مطرح می کنند تا بازار گرمی کنند و فروش بره. اما مطالبی که در ادامه آورده ام حاصل تجربه شخصی و مشورت با افراد موفق است و جنبه اقتصادی ندارد.
      در ابتدا بگم که لا زم نیست همه درسارو فول شید و بالای 80 بزنید پس ایننقدر به چه کتابیو چه ... گیر ندید نفر اول کنکور هر منبعی داشته قرار نیست همه با اون موفق شن مطمئنا عده ای هم هستند که همون کتاب رو خوندن و ازش نتیجه نگرفتن خودتون بهتر می دونید با میانگین 70 عمومی و 60 اختصاصی ( و زمین هم که خیلی ها صفر میزنند) میشه بهترین رشته محل هارو قبول شد پس گیر ندید به کتابو کامل خوندن و خلاصه از وسواس دوری کنید.
      دروس عمومی کنکور: حل تستای کنکور ونهایتا سنجش درصدرو شدیدا افزایش میده، البته حواستون باشه که تعداد کمی از سوالات کنکور هر سال مورد دار هست که شما به راحتی از کنارشون می گذرید مثلا تو بحث تکواژ و واژه نظر طراح می تونه تعیین کننده باشه یا مثلا تو تست لغت زبان جواب سوال گزینه ای میشه که خارج از کتابه یا توی درک مطلب عربی میگه که مقصود متن چیه که اونم باز به طراح بستگی داره مثل تجربی94 داخل کشور و .... شما نباید موقع درس خوندن خودتونو با این ها اذیت کنید.
      تست کنکورعمومی خیلی زیاد هست پس اصلا سمت تست تالیفی نرید همون تست های تالیفی که سر جلسه آزمون می زنید زیاد هم هست.
      برای خرید کتاب این براتون مهمه باشه که کتاب درسنامش خوب باشه و پاسخ تشریحی خوب برا تستای کنکور داشته باشه و تست تالیفی خیلی کم باشه یا نداشته باشه.
      اونایی که معلم خوب براعربی ندارن فیلم های آلا (sanatisharif.ir) رو دانلود کنن البته یه جاهاییش بالاتر از سطح کنکوره به خصوص اون قسمتی که ترجمه ی ترکیبات وصفی و اضافی چندتایی رو درس میده که ازش رد شید

ریاضی: حتما باید تمام تست های کنکور تجربی و ریاضی رو حل کنید من جامع خیلی سبز چاپ94 داشتم که متاسفانه تستای کنکور ریاضی توش مارکدار نشده و من به ناچار به حل تست های کنکور تجربی و تست هایی که نوشته بود از کتاب درسی بسنده کردم و نتونستم از پس سه تا از تستای کنکور 95 بربیام.

توصیه مهم: موکدا میگم تمام تمرینات داخل و آخر فصل کتاب درسی رو حل کنید هر چند سطح بعضی ازتمرینات کتاب مثل قسمت منحنی های درجه دو بالاست. از اضافه خوانی و رقابت شدیدی که انتشارات بر سر اضافه گویی (برای اینکه بگن کتابشان پربارتر و کامل تره و فروش بره بالا) بپرهیزید مثلا برای مثلثات لازم نیست کلی فرمول عجیب و غریب حفظ کنید اگه واقعا از حفظ کردن خوشتون میاد برید زیستو بخونید که یه دنیا حفظ کردنی داره ، دقیقا فرمول هایی که تو کتابای درسی اومدرو یاد بگیرید والسلام، سعی کنید با حل تست درسو یاد بگیرید و اگه نیاز شد به درسنامه مراجعه کنید، به جز بخشی ازتستا که تکراری میاد (که اگه همینارو بزنید 20،30 درصد میشه) کلا طراح سوال کنکور تو درس ریاضی خیلی دستش بازه برای پیچوندن سوال .

زیست: همه درسا یه طرف زیست یه طرف باید وقت گذاشت تنها درسی که تستای کنکورهای گذاشته کفایت نمی کنه. باید حتما بدونید تو کنکور دارن چطوری سوال میدن بعد به اون سبک درس بخونید یا باید خودتون اول کتابو خوب بخونید ولی نه با وسواس بعد برید تستای کنکورو ببینید و در نهایت برگردید و کتاب و جزوه دبیرتون و یا درسنامه هایی که دارید رو با دقت زیاد بخونید و تست بزنید.
      توصیه مهم: بازهم میگم که به چه کتابی بخونم گیر ندید برا زیست هرچی بخونید واقعا جاداره، اونایی که ضعیف ترن جامع گاج بخونن (یکی از اعضای همین سایت گفت با جامع گاج 50 زده که درصد خیلی خوبیه) یه لول بالاتر خیلی سبز و اونایی وقت زیاد دارن و می خوان خودشونو به چالش بکشن الگو بخونن، برا جمع بندی هم که کتابی هست که همه می شناسن (نویسندش عمارلو هست) البته جمع بندی و اینچیزا بستگی داره به اینکه شما چکار کردید کسی که خودش نکته درآورده و درصدای آموزمونش بالاست نزدیک کنکور خلاصه های خودشو می خونه دیگه کتاب جمع بندی می خواد چیکار.
      این هم فراموش نشه حتما روزی یه بار به زیست سر بزنید و ارادتون رو بهش نشون بدید. باید تا کنکور بارها و بارها مرور بشه

فیزیک: برای زیست هم دقیقا برنامه ریاضیرو پیاده کنید یعنی کتاب شخم بزنید و تستای کنکور تجربی و ریاضیو (به خصوص 84 به اینور) حداقل دو بار حل کنید. اونایی هم که فیزیک ضعیفن می تونن بهی نهدرس بخونن مثلا من میگم تو حرکت شناسی حتما تست حرکت دو بعدیو جواب بدین یا مثلا تستای فیزیک پیش2 رو ازدست ندید. خلاصه تستای کنکورو بزنید یه روندی دستتون میاد همون تستای روتینی که میادو بزنین فکر می کنم30 درصدو راحت میزنین.

شیمی: باید تا عنصر 38 رو حفظ باشین مثلا یکی بهتون بگه آهن جاش تو جدول کجاس سریع جواب بدید ، به جز واکنش جابه جایی دوگانه که گلابیه (با توجه به ظرفیت یون های تک اتمی و چند اتمی راحت میشه معادلرو نوشت) بقیه واکنش های فصل استوکیومتریو باید حفظ باشین به علاوه تجزیه نیتروگلیسرین که بارها تو کنکور ازش اومده. بعداز اینکارا تازه می تونید شروع به خوندن کتاب شیمی کنید یادتون باشه بلد بودن شیمی فایده نداره این تسلطه که تو این درس کمکتون خواهد کرد برای هر سوال یک دقیقه واقعا کمه. به هیچ عنوان آزمایش کنید ها و شکل های حاشیه ای که مربوط به آزمایش کنید و بیشتر بدانید رو نخونید تو مبتکران و تو خیلی سبز دیدم که رو این چرتوپرتا هم مانور دادن. درسنامه های مبتکران خیلی خیلی زیاده ولی درسنامه های خیلی سبز زیاد هست ولی بهینست یعنی وقترو تلف نمی کنه و مزیت دیگه ای که نسبت به مبتکران داره داشتن تست های سنجش و المپیاد شیمی هست (که البته بدم نیست چون شیمی کنکور در حال تبدیل شدن به المپیاده ) اونایی که مبتکران دارن بدونن هستن کسایی که تو کنکورای اخیر که سخت شدن فقط با خوندن تستای وی آی تی 80 زدن! ولی بنظر من مهروماه بهتره چون سنجشم داره و از همه مهمتر اینکه به جای چهار جلد کتاب یه جلد کتاب می خونید. توی شیمی هم باید تستای کنکورو دریابید به خصوص چند سال اخیر چون قبلیا خیلی شبیه همدیگه بودن.
      اگه نظری پیشنهادی انتقادی چیزی هست اینم آی دی تلگرام:
      Eb100
      ممنون توضیحاتتون جامع و خوبه
      وممنون که تجربه تون رو به اشتراک گذاشتین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)