خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

معافیت پزشکی ( فوری )

سلام
      کسی از دوستان هست که معافیت پزشکی گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟ میخواستم یکم راهنماییم کنه
      (من
      مشکل بینی دارم . یعنی اینکه یعی یکی از رگ های بینیم بسه و نمیتونم از طرف بینی تنفس کنم و از همه مهم تر سابقه آلرژی و آسم دارم که هنوزم اگه رعایت نکنم دچار نفس تنگی و حساسیت شدید میشم و نمیتونم هر غذایی و هر جایی بخوابم و دچار تنگی نفس میشم . خب همه اینا رو گفتم که بگین آیا میتونم با این مشکلات معافیتپزشکی یا حداقل معاف از رزم بشم ؟؟؟؟ ) دوستان شرمنده میدونم این قضیه ربطی به کنکور نداره ولی گفتم شاید کسی باشه که معافیت گرفته باشه و داره دوباره واسه کنکور و دانشگاه میخونه !!!

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دفترچه معافیت ها رو بگیر از سایت نظام وظیفه ببین مشکلات شامل معافیت هست یا نه
      یا می تونی بری پزشک های معتمد نظام وظیفه معابنت کنه ببینه شامل معافیت هستی یا نه

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      دفترچه معافیت ها رو بگیر از سایت نظام وظیفه ببین مشکلات شامل معافیت هست یا نه
      یا می تونی بری پزشک های معتمد نظام وظیفه معابنت کنه ببینه شامل معافیت هستی یا نه
      دیدم تو دفترچه بود . ولی نمیدونم بهم معافیت میدن یا نه

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur100 نمایش پست ها
      سلام
      کسی از دوستان هست که معافیت پزشکی گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟ میخواستم یکم راهنماییم کنه
      (من
      مشکل بینی دارم . یعنی اینکه یعی یکی از رگ های بینیم بسه و نمیتونم از طرف بینی تنفس کنم و از همه مهم تر سابقه آلرژی و آسم دارم که هنوزم اگه رعایت نکنم دچار نفس تنگی و حساسیت شدید میشم و نمیتونم هر غذایی و هر جایی بخوابم و دچار تنگی نفس میشم . خب همه اینا رو گفتم که بگین آیا میتونم با این مشکلات معافیتپزشکی یا حداقل معاف از رزم بشم ؟؟؟؟ ) دوستان شرمنده میدونم این قضیه ربطی به کنکور نداره ولی گفتم شاید کسی باشه که معافیت گرفته باشه و داره دوباره واسه کنکور و دانشگاه میخونه !!!
      سلام

اینا قوانینش هستن ، اینا رو بخون ان شاء الله که معاف دائم بشی ولی این رو بدون که کسانی که معافیت پزشکی میگیرن بعدا برای استخدام و کار به مشکل میخورن ، خلاصه قبل از اقدام حتما تحقیق کن و بعد اقدام کن

بخش چهاردهم: بیماریهای گوش و حلق و بینی

ماده42 آیین نامه: مشمولان مبتلاءبه بیماریهای گوش و حلق و بینی با توجه به نوع بیماری که به آن مبتلاءمی باشند از معافیت های مندرج درهر بند به شرح زیر استفاده خواهند نمود.

بند 1- کاهش شنوایی یکطرفه بطوری که معدل آن در فرکانس های چهارگانه(512-1024-2048-4096)بیش از 80دسی بل باشد معاف دائم.
      بند 2-کاهش شنوایی یکطرفه اگر درفرکانس های چهاررگانه بین 50تا 80دسی بل باشد خدمات غیررزمی.
      بند 3-کاهش شنوایی هردو گوش بطوری که معدل کاهش شنوایی در فرکانس های چهارگانه دریک گوش بالای 25 دسی بل و درگوش دیگر بالای 50 دسی بل باشد معاف دائم.
      بند 4-کاهش شنوایی هردو گوش درفرکانس های چهارگانه بین 25 تا 50 دسی بل خدمات غیررزمی .
      بند 5- کری ولالی معاف دائم.
      بند 6- فقدان کامل مادرزادی یا کتسابی لاله گوش یکطرفه یا دو طرفه معاف دائم.
      بند 7-آترزی یا انسداد مجرای گوش خارجی درتمام طول مجرا یا قسمتی از آن معاف دائم.
      بند 8- عفونت مزمن گوش میانی که سبب ایجاد پولیپ یا ضایعه در ناحیه شراپنل و یااستئیت و کولستئاتوم نماید یکطرفه یا دوطرفه معاف دائم.
      بند 9- عمل جراحی رادیکال ماستوئیدکتومی معاف دائم.
      بند 10- عفونت مزمن گوش میانی با ترشح چرکی و پارگی پرده تمپان درصورتی که از نظر رادیولوژی ترکم استخوانی یا اسکلروزناشی از عکس العمل عفونت موجود باشد ویا همراه بکاهش شنوایی دوطرفه بیش از سی و پنج دسی بل درهر گوش باشد:
      الف)درموارد دوطرفه معاف دائم.
      ب)یکطرفه خدمات غیررزمی.
      بند11- عفونت مزمن گوش میانی با ترشح چرکی یک گوش که با ترکم استخوانی یااسکلروزناشی از عفونت باشد درصورتی که با پارگی پرده گوش سمت دیگر همراه باشد(حتی بدون وجود ترکم استخوانی)معاف دائم.
      بند 12- فلج عصب صورتی در اثر التهابات قدیمی گوش باشکستگی استخوان روشه یا به علت عمل جراحی گوش معاف دائم.
      بند 13- فلج کامل عصب صورتی مقاوم به درمان به هرعلتی (علل ناشناخته،بلز سندروم رامس هانت و غیره)که حداقل شش ماه از شروع آن گذشته باشد معاف دائم .
      بند 14-لابیرنتیت های چرکی (باکتریال)که همراه با نیستاگموس واضح و علائم پاراکلینیک ثابت شده در بیمارستاهای نیروهای مسلح باشد معاف دائم.
      بند15- بیماری و سندروم منیر درصورتی که با آزمایشات پاراکلینیک در بیمارستانهای نیروهای مسلح تایید شود معاف دائم.
      بند 16- عوارض مادرزادی یا عفونی در بینی ، کام ، لب وحلق که تولید اختلالات شدید نفسی ، صوتی، گوارشی نموده باشد و یا کراهت منظر ایجاد کرده باشد در صورتی که قابل درمان نباشد معاف دائم.
      بند 17- شکستگی های قدیمی بینی همراه با اختلالات تنفسی شدید و یاتغییر شکل شدید ظاهری صورت که نیار به عمل جراحی زیبایی داشته باشد معاف دائم.
      بند18- رینیت آتروفیک همراه با کروت متعفن (بیماری اوزن)معاف دائم.
      بند19-آنژیوفیبروم نازوفارنکس معاف دائم.
      بند20- سینوزیت ها توام (پان سینوزیت)مزمن معاف دائم.
      بند21-پولیپوزبینی:
      الف) درصورتی که دوطرفه باشد معاف دائم.
      ب)درصورت یکطرفه خدمات غیررزمی
      بند22-تومورهای میکسد غده بنا گوشی و یا تحت فکی عمل شده ویا عمل نشده (به شرط ثبوت در بیمارستانهای نیروهای مسلح)معاف دائم.
      بند23- لارنژیت‌های مزمن که تولید اختلالات شدید و دائمی صوتی یا تنفسی نماید معاف دائم.
      بند24- بیماریهای مادرزادی، عفونی، ضربه‌ای و یا تومورهای حنجره که تولید اختلالات شدید و دائمی نماید معاف دائم.
      بند25- تومورهای گلوموس ژوگولر، آنژیومهای وسیع در نقاط مختلف گوش و حلق و بینی، حفره و فضای دهان، زبان، فکین، سینوسهای صورت و منضمات اعضای فوق معاف دائم.
      بند26- فلج تارهای صوتی دو طرفه و یا یک طرفه با بیش از شش ماه سابقه معاف دائم.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

در ضمن
      معافیت از رزم به تنهایی بدرد نمیخوره و روی کارت شما هم مینویسن که معافیت از رزم بودی و ...

معافیت ار رزم از اسمش مشخصه ، یعنی از رزم معاف میشی ، عذر میخوام شاید فرضا شما رو بفرستن سرویس های بهداشتی رو تمیز کنی! یا شایدم کارهای سخت تر مثلا تو قسمت آشپزخانه باشه و شما بخوای هر روز یه گونی پیاز و سیب زمینی رو پوست بکنی و یا موارد دیگه ...

به هر حال بستگی به شانس هم داره دیگه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اه بینیت انحراف داشته باشی معاف به هیچ وجه اما معاف از رزم میشی
      اشک من پیرهنتو تر کرده
      همه جا عطره تو پیچیده ولی
      دل دیگه غربتو باور کرده

امشبم میون اون خاطره های سردم
      بی رمق دنبال اون حادثه ای می گردم
      که نفهمیدمو کی کجا تورو ازم گرفت
      دستو جدا شد و نگاه تو گم کردم

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shervin نمایش پست ها
      اه بینیت انحراف داشته باشی معاف به هیچ وجه اما معاف از رزم میشی
      انحراف بینی دارم اما مهم ترین مشکل بینی من همون بسته بودن رگ بینی هست که باعث میشه من نتونم از بینی تنفس کنم و فقط از دهان میتونم نفس بکشم
      ویرایش توسط konkur100 : 20 شهریور 1395 در ساعت 16:33

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      سلام

اینا قوانینش هستن ، اینا رو بخون ان شاء الله که معاف دائم بشی ولی این رو بدون که کسانی که معافیت پزشکی میگیرن بعدا برای استخدام و کار به مشکل میخورن ، خلاصه قبل از اقدام حتما تحقیق کن و بعد اقدام کن

بخش چهاردهم: بیماریهای گوش و حلق و بینی

ماده42 آیین نامه: مشمولان مبتلاءبه بیماریهای گوش و حلق و بینی با توجه به نوع بیماری که به آن مبتلاءمی باشند از معافیت های مندرج درهر بند به شرح زیر استفاده خواهند نمود.

بند 1- کاهش شنوایی یکطرفه بطوری که معدل آن در فرکانس های چهارگانه(512-1024-2048-4096)بیش از 80دسی بل باشد معاف دائم.
      بند 2-کاهش شنوایی یکطرفه اگر درفرکانس های چهاررگانه بین 50تا 80دسی بل باشد خدمات غیررزمی.
      بند 3-کاهش شنوایی هردو گوش بطوری که معدل کاهش شنوایی در فرکانس های چهارگانه دریک گوش بالای 25 دسی بل و درگوش دیگر بالای 50 دسی بل باشد معاف دائم.
      بند 4-کاهش شنوایی هردو گوش درفرکانس های چهارگانه بین 25 تا 50 دسی بل خدمات غیررزمی .
      بند 5- کری ولالی معاف دائم.
      بند 6- فقدان کامل مادرزادی یا کتسابی لاله گوش یکطرفه یا دو طرفه معاف دائم.
      بند 7-آترزی یا انسداد مجرای گوش خارجی درتمام طول مجرا یا قسمتی از آن معاف دائم.
      بند 8- عفونت مزمن گوش میانی که سبب ایجاد پولیپ یا ضایعه در ناحیه شراپنل و یااستئیت و کولستئاتوم نماید یکطرفه یا دوطرفه معاف دائم.
      بند 9- عمل جراحی رادیکال ماستوئیدکتومی معاف دائم.
      بند 10- عفونت مزمن گوش میانی با ترشح چرکی و پارگی پرده تمپان درصورتی که از نظر رادیولوژی ترکم استخوانی یا اسکلروزناشی از عکس العمل عفونت موجود باشد ویا همراه بکاهش شنوایی دوطرفه بیش از سی و پنج دسی بل درهر گوش باشد:
      الف)درموارد دوطرفه معاف دائم.
      ب)یکطرفه خدمات غیررزمی.
      بند11- عفونت مزمن گوش میانی با ترشح چرکی یک گوش که با ترکم استخوانی یااسکلروزناشی از عفونت باشد درصورتی که با پارگی پرده گوش سمت دیگر همراه باشد(حتی بدون وجود ترکم استخوانی)معاف دائم.
      بند 12- فلج عصب صورتی در اثر التهابات قدیمی گوش باشکستگی استخوان روشه یا به علت عمل جراحی گوش معاف دائم.
      بند 13- فلج کامل عصب صورتی مقاوم به درمان به هرعلتی (علل ناشناخته،بلز سندروم رامس هانت و غیره)که حداقل شش ماه از شروع آن گذشته باشد معاف دائم .
      بند 14-لابیرنتیت های چرکی (باکتریال)که همراه با نیستاگموس واضح و علائم پاراکلینیک ثابت شده در بیمارستاهای نیروهای مسلح باشد معاف دائم.
      بند15- بیماری و سندروم منیر درصورتی که با آزمایشات پاراکلینیک در بیمارستانهای نیروهای مسلح تایید شود معاف دائم.
      بند 16- عوارض مادرزادی یا عفونی در بینی ، کام ، لب وحلق که تولید اختلالات شدید نفسی ، صوتی، گوارشی نموده باشد و یا کراهت منظر ایجاد کرده باشد در صورتی که قابل درمان نباشد معاف دائم.
      بند 17- شکستگی های قدیمی بینی همراه با اختلالات تنفسی شدید و یاتغییر شکل شدید ظاهری صورت که نیار به عمل جراحی زیبایی داشته باشد معاف دائم.
      بند18- رینیت آتروفیک همراه با کروت متعفن (بیماری اوزن)معاف دائم.
      بند19-آنژیوفیبروم نازوفارنکس معاف دائم.
      بند20- سینوزیت ها توام (پان سینوزیت)مزمن معاف دائم.
      بند21-پولیپوزبینی:
      الف) درصورتی که دوطرفه باشد معاف دائم.
      ب)درصورت یکطرفه خدمات غیررزمی
      بند22-تومورهای میکسد غده بنا گوشی و یا تحت فکی عمل شده ویا عمل نشده (به شرط ثبوت در بیمارستانهای نیروهای مسلح)معاف دائم.
      بند23- لارنژیت‌های مزمن که تولید اختلالات شدید و دائمی صوتی یا تنفسی نماید معاف دائم.
      بند24- بیماریهای مادرزادی، عفونی، ضربه‌ای و یا تومورهای حنجره که تولید اختلالات شدید و دائمی نماید معاف دائم.
      بند25- تومورهای گلوموس ژوگولر، آنژیومهای وسیع در نقاط مختلف گوش و حلق و بینی، حفره و فضای دهان، زبان، فکین، سینوسهای صورت و منضمات اعضای فوق معاف دائم.
      بند26- فلج تارهای صوتی دو طرفه و یا یک طرفه با بیش از شش ماه سابقه معاف دائم.
      خب من که مشکل دارم برم خدمت و مشکلی برام پیش بیاد و بدتر شم اونوقت تکلیفم چیه دوست عزیز ؟؟؟!!! تازه به همین راحتی هم اگه حالم بد شد منو نمیفرستن درمانگاه که !!! اگه هم بفرستن فکر نکنم دکترای اونجا اینقدر مهارت داشته باشن بتونن منو درمون کنن !! دکتر متخصص تو بیماری ما میمونه !!!!!! حالا نظرت چیه شما ؟

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur100 نمایش پست ها
      خب من که مشکل دارم برم خدمت و مشکلی برام پیش بیاد و بدتر شم اونوقت تکلیفم چیه دوست عزیز ؟؟؟!!! تازه به همین راحتی هم اگه حالم بد شد منو نمیفرستن درمانگاه که !!! اگه هم بفرستن فکر نکنم دکترای اونجا اینقدر مهارت داشته باشن بتونن منو درمون کنن !! دکتر متخصص تو بیماری ما میمونه !!!!!! حالا نظرت چیه شما ؟
      دوست گرام من که حرفی ندارم ، دارم خدمت شما عرض میکنم که معافیت پزشکی که بگیری بعدش هر جا هر جا شما رو استخدام نمیکنن و واستون تا حدودی مشکل پیش میاد و سخت گیری میکنن چون میگن شما معافیت پزشکی داری و ...

منظورم من اینه که خدای نکرده فردا مشکلی از بابت استخدام و کار برات پیش نیاد و الا اگر با این موضوع و از این بابت مشکلی ندارید اقدام کنید ان شاء الله که معاف بشید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من دوستم چشماش خیلی ضعیفه..بره الان میتونه معافیت بگیره !
      اما چون اشنا داره تو بانک و اینا ، میگه سعی میکنه که نره معافیت بگیره و بره سربازی، واسه اینده !

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      معاف از رزم شدی اصلن بدرد نمیخوره همش باید سرویس بهداشتی رو تمیز کنی و..........
      اول برو دفترچه پست کن بعدش واسه معاینه میفرستنت بیمارستان امام سجاد تهران اونجا سه تا دکتر معاینه میکنه و نظرشون رو میدن ولی مرحله مهم نظام وظیفه شهرتونه اونجا هم سه تا دکتر برگه رو میبینن و نظر میدن واگه اون سه تا جور شه معاف میشی تو سعی کن یه راهی پیدا کنی اون سه دکتر نظام وظیفه نظر مثبت بدن حله

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن