خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از کدام یک از منابع جامع استفاده میکنید؟

رأی دهندگان
    151. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • قلمچی

5 3.31%
    • همگامان

3 1.99%
    • خیلی سبز

10 6.62%
    • گاج

90 59.60%
    • مهر وماه

6 3.97%
    • اندیشه خرد

19 12.58%
    • الگو

7 4.64%
    • سایر منابع

11 7.28%
    صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 86 از 86
    1. Top | #76
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سفیر خرد بی نظیره و حتی از گاج هم بهتر

البته گاج که گرفتم نظرم عوض شد
      نظرم پایین نوشتم
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ
      ویرایش توسط mojtabay : 23 آذر 1396 در ساعت 13:30

2. Top | #77
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من میخوام خیلی سبز بخرم با هاش راحت ترم گاج رو دارم ولی باهاش حال نمیکنم حس میکنم خیلی سبز درسنامه ها رو بهتر گفته نه؟؟؟؟

3. Top | #78
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
      من میخوام خیلی سبز بخرم با هاش راحت ترم گاج رو دارم ولی باهاش حال نمیکنم حس میکنم خیلی سبز درسنامه ها رو بهتر گفته نه؟؟؟؟
      من هردوتاشو دارم.گاج بهتره
      رو صندلي داغ هستم

4. Top | #79
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من هم گاج دارم هم سفیر خرد
      گاج توضیح بی نظیری داره ، و با توضیحاتش بدون تست میتونین تو قلمچی به راحتی هر چه تمام تر بالای 80 و اگه سوالات یکم آسون بیاد 100 بزنید
      اما سفیر خرد ، توضیحاتش نسبت به گاج از نظم کمتری برخورداره، ولی شکل ظاهری زیباتری داره که میتونه آدم رو به سمت خودش بکشونه
      از نظر تست ، سوالات سفیر خرد سخت تر و جون دار تر از گاجه و به سه قسمت 1- تالیفی : که واقعا تست های جون داریه 2- آزمون های آزمایشی : که سوالات قلمچی و سنجش و گزینه 2 هست 3- سراسری:سوالات کنکور چند سال اخیر
      و تعداد تست های زیادی داره
      در کل به نظر من اول گاج رو بخونید(کامل) با تستو همه مخلفات
      بعد برید سراغ سفیر خرد که تکمیلی باشه
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

5. Top | #80
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام.من سوالی داشتم .من دینو زندگی میکرو گاج جلد اول رو دارم.ایا شماها جلد دوم رو هم میخونین؟ینی نکته ای هس که تو جلد دوم باشه اخه وقت ندارم دوباره جلد دوم شرو کنم؟با جلد اول میشه ۱۰۰زد ؟تازه کتاب درسی هم نمیخونم چون بنظرم کتاب درسی چیزی نداره که هر چی داره گاج گفته اشتباه میکنم ؟

6. Top | #81
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      "بسم الله الرحمن الرحیم"

با سلام به تمامی برو بچه های عزیز انجمن .
      ایشالله با یاری خدا میخوام پروژه ی تحلیل و مقایسه ی منابع معارف کنکور برای سال 96 رو که بعد از کلی تحقیق و پرسجو گرداوری کردم رو به خدمتتون تقدیم کنم .
      اولا این نکته رو متذکر بشم که این تاپیک عملا بحثی برای برای عموم کنکوری هارو در پیش گرفته . بلاخره همه ی کنکوری ها فارغ از رشته ی تحصیلی شون قراره که این درس رو در کنکور سراسری آزمون بدن . وارد جزئیات نمیشم که چقدر میتونه با ضریب 3 ای که داره ، تراز عمومی و حتی کل تون رو جابه جا کنه .
      اما برسیم به اصل کاری که قرار به خدمتتون تقدیم بشه . اولا این بخش از تاپیک به برسی کتب جامع کنکور اختصاص داره .در تاپبک های بعدی ایشالله کتب مختص به آیات و روایات و کتب جمع بندی رو مورد برسی کامل قرار میدیم و درنهایت با اتکا کردن به نظرات شما ، تاپیک جمع بندی رو قرار میدیم .
      امیدوارم با نظرات و پیشنهادات ارزنده شما من رو در این کار یاری فرمایید
      یه نظرسنجی هم در نهایت قرار میدم که جامع آماری واقع تری رو شامل بشه .

ومن الله التوفیق

مقایسه ی منابع جامع دین و زندگی کنکور

1-
      دین و زندگی جامع کنکور تست قلمچی

فایل پیوست 60311

به واقع خود من از کتاب های آبی قلمچی زیاد خوشم نمیاد اما خوشبختانه این کتاب بنیاد قلمچی ، هر چند شانسی کتاب خوبی از آب دراومد . پوشش کامل آیات ،روایات ،متون و اندیشه و تحقیق این کتاب رو یه جورایی مستسنی از سایرین کرد . اما متاسفانه در بخش مفاهیم آیات دید نویسنده ، 180 درجه مغایرت داره با دید طراحان کنکور.اعوذ بالله یه جورایی تحریف قرآن بوده . اما برای کسانی که در آزمون های قلمچی شرکت میکنند ، واجبه خوندن این کتاب چون سوالات تخیلی زیادی همانند سوالات تالیفی این کتاب رو در آزمون هاشون مشاهده خواهند کرد.

2- دین و زندگی جامع کنکور همگامان

فایل پیوست 60312

همه کم و بیش اطلاع داریم که الان انتشارات همگامان زیر نظر بنیاد قلمچی هست. شاید این مسئله تاثیر به سزایی در روند نگارش کتاب های این اتشاراتی گم نام شده است . اما برسیم به تحلیل کتاب معارف همگامان . برخلاف عقیده ی خیلی ها من این کتاب رو قبول دارم . نه بخاطر درس نامه و... . بخاطر تست های شدیدا مفهومی و سنگینی که داره . شاید اگه یه درس نامه ی خوبی داشت ، من این کتاب رو هم عرض با سایر کتاب های خوب بازار میگرفتم . نکته ای که وجود داره در مورد این کتاب:
      1- یکی از تنها ترین درس نامه های تفکیکی و نموداری بین کتاب های بازار
      2-تفکیک سوالات داخل ، خارج وسنجش ادوار گذشته ی کنکور (تا سال 93) ز تست های تالیفی
      3-تست های ترکیبی از آیات و متون بخش های مختلف
      در کل کتاب خوبی هست اما نه برای شروع . اگه خواستید کتاب دومی در نظر بگیرید ، میتونید روش حساب باز کنید

3- دین و زندگی جامع کنکور سفیر خرد

فایل پیوست 60314

خوشبختانه مسلم بهمن آبادی بعد از مدت های در بازار کنکور یه خونه تکونی اساسی داره راه میندازه . سال ها بود که از هرکی میرسیدی برای دینی چی بخونم ، میگفت یه کلام" گاج نقره ای" . خدارو شکر یه مرد پیدا شد که بتونه با توجه به یه انتشاراتی که تقریبا هیچ جایگاهی در صنعت کنکور نداره ، تونسته طلسم شکنی کنه و در چندین هفته ای که از فروش تیراژ 95 این کتاب میگزره ، بتونه جایگاه بسیار خوب و خارج از حد انتظاری رو برای خودش دست و پا کنه .
      اما ویژگی های کتاب به نقل از نویسنده:

در بخش آيات و روايات که حجم وسيعي از سؤالات مفهومي کنکورهاي چند سال اخير (۳۱ تا ۸۱ سؤال) را تشکيل داده‌اند، سعي شده است که:

الف‌ـ ابتدا کلمات کليدي هر آيه، با رنگي متفاوت مشخص شده و از بقيه‌ي متن متمايز شوند تا دانش‌آموزانِ عزيز از طريقِ آن کلمات با مفاهيم اصليِ آيه ارتباط برقرار کنند و به سهولت آن مفاهيم را به خاطر بسپارند.

ب‌ـ در مرحله‌ي بعد پيامِ تماميِ آيات و روايات، تا حدّ امکان به‌صورتِ «جامع و کامل»، «به زبانی ساده و قابل فهم»، «مطابق با متن آن درس» و «متناسب با موضوع آن آيه» بيان شده است تا پاسخ‌گوي سؤالات دشوار اين بخش باشد؛ به‌طوري‌که سؤالات دين و زندگي در کنکورهای سال ۳۹، ۴۹ و ۵۹ در تماميِ گروه‌هاي آموزشي، با پيام‌هاي آياتِ اين کتاب مشابهت زیادی داشته است.

ج‌ـ در ادامه، بخش «ارتباط‌ها»، «مشابهت‌ها» و «تناسب معنایی‌ها» که در آخر پیام آیات و روایات بیان شده است، کمک زیادی به یادآوری و دوره‌ی مطالب و موضوعات مهم دین و زندگی می‌نماید.

دـ در ویرایش جدید (هشتم)، برای اولین بار در کتاب‌های کمک آموزشی، پس از هر آیه و حدیث، سؤالی خاص در قالب «نگاه ویژه» طرح شده است که مفهوم هر آیه و حدیث را به صورت عمیق مورد بررسی قرار می‌دهد و کمک می‌کند تا داوطلبان عزیز به صورت عمیق‌تر و مفهومی‌تر به این نکات و مفاهیم دست یابند. لازم به تذکر است که برای پاسخ به این سؤالات، باید پیام آیات و روایات که در زیر همین قسمت نوشته شده است به دقت خوانده شود. همکاران محترم نیز با تحلیل این سؤال‌ها و پاسخ دادن به آن‌ها می‌توانند کمک زیادی در درک عمیق‌تر پیام آیات و روایات به دانش‌آموزان خود بنمایند.

ه- طرح سؤال‌های کلیدی از تمام آیات و روایات برای درک عمیق‌تر مفاهیم آن‌ها در قالب «نگاه ویژه» برای نخستین بار.

این نکته هم یاداور شم که مسلم بهمن آبادی در انتشارات الگو تا سال 93 قعالیت داشت و در سال 94 با انتشارات سفیرخرد شروع به همکاری کرد(البته به نقل از یکی از مشاور ها ایشون یکی از پایه گزاران این موسسه بوده است)

4-
      دین و زندگی سال دوم و سوم و پیش جوکار

فایل پیوست 60315

متاسفانه هیچ اطلاعاتی از این کتاب ندارم . لطفا اگه استفاده کردین ، منم در جریان بزارید که پست رو ویرایش کنم .

5- دین و زندگی جامع کنکور مهروماه

فایل پیوست 60316

من اینطوری بهش نگاه میکنم کپی برابر اصل گاج
      یعنی تنها تفاوتی که شاید بین این دو کتاب وجود داره ،تست های بیشتر این کتاب نسبت به گاج و تک جلدی بودن اونه که خب این یه مزیت هست .
      برای اطلاعات بیشتر ایشالله از نظر دوستان استفاده میکنم

6- زیپ دین و زندگی اندیشه فائق

فایل پیوست 60317

دریک کلام عالییییییی.
      این تنها کتاب جمع بندی هست که من در بخش کتب جامع اوردم چون در واقعیت این کتاب لازمه و ملزوم هر کتاب معارف هست . هم مفاهیم به کار برده شده در اون وهم تحلیل تست های سراسری و هم قلق های کنکوریش معرکست .
      من خودم شاید درصد 90 کنکور 95 ام رو به استاد کریمی و این کتاب خوبشون هستم .

ویزگی های کتاب به تقل از موسسه :

برای هر آیه یک «تیتر» که معرف موضوع مورد بررسی آیه است، وجود داره.
      - کنار آیه ها ، ترجمشون ؛ پایینش ، مفاهیم و نکات مربوط ؛ هیچ چیزی رو در مورده آیات ناگفته نذاشتن...
      - پیام آیات با اتکاء به آزمون های سالهای گذشته و نکات جدید احتمالی بیان شده .
      - یه قسمتی قرارداده به اسمه « VOICE » که فایلای صوتیه استاده انگار ، تو کلاس درس که یادگیری آیات رو خیلی آسون تر میکنه....
      - در پایان هر مبحث ، سوالات استاندارد آزمون های سال های گذشته اومده که زاویه دید طراحارو نسبت به اون آیه یا مبحث بهتون میده....
      - آخر هر درس نکات اصلی و اونایی که هر سال از پر سوالا بودن رو اورده.
      -آخر آخر هر درس هم ، چندتا سوال خاص جمع آوری کرده که یادگیری اون درستون هم سنجیده شه ؛ اسم این بخش هم « آزمونک » گذاشته.

مهمتر از همۀ اینا از چاپ پنجم به بعد ، این کتاب با یک لوح فشرده فسقلی همراه شده که حاوی فایل های صوتی آقای محمد کریمی از مولفان کتاب است ؛ که قسمت های پراهمیت و بعضا سخت از لحاظ محتوایی رو با زبانی ساده و روون براتون توضیح داده .

6-
      دین و زندگی جامع کنکور الگو

فایل پیوست 60318

یه کتاب تازه وارده . هیچ اطلاعی ازش ندارم اما امید دارم که مثل سایر کتاب های الگو که حرف اول رو در سطح کنکور میزنند ، باشه . اگه دوستان استفاده کردند بهم اطلاع بدند تا توضیحات مربوطه رو قرار بدم .

7-
      دین و زندگی جامع کنکور خیلی سبز

فایل پیوست 60319

خیلی ها به این کتاب به عنوان مرجع دوم نگاه میکنند . تست های تالیفی مفهومی اما با تاکید فراوان"استاندارد" داره و درس نامش هم بدک نیست . پایخ تشریحی خوبی هم به نسبه داره

از ویژگی های این کتاب میشه به موارد زیر اشاره کرد(به نقل از موسسه):

تست‌های دین و زندگی کنکور چند سالی است در قسمت آیات و روایات مفهومی شده و بعضاً با پیچیدگی‌های ادبی خاص! در گزینه‌ها و صورت سؤال همراه شده است. هر چند در کنکور سال ۹۴، تست‌های آیات کمی تعدیل شده اند اما همچنان رقابت اصلی کنکور دین و زندگی در درست خواندن، درست معنی کردن و درست فهمیدن آیات و متن کتاب درسی است. این‌ها و چیزهای بیشتر در کتاب دین وزندگی جدید خیلی سبز:

۱- آیات، احادیث و ابیات:
      * پیام آیات به بیانی روان و مفهومی و با توضیح کافی آورده شده. از کلی‌گویی یا آوردن عبارات نامفهوم پرهیز شده است.

* همان‌طور که می‌دانید، هر آیه دارای چندین بُعد و پیام است، هر آیه چند پیام دارد که برای هر پیام سرتیتری جداگانه انتخاب کرده ایم، به نحوی که با یک نگاه کلی می‌توان فهمید این آیه به چه موضوعاتی اشاره دارد و در ضمن یادگیری و به خاطرسپاری نکات راحت‌تر می‌شود. هم‌چنین در متن پیام آیات، کلمات مهم و کلیدی Bold شده است!

* به هر نکته‌ای، از هر جایی، از هر مقطعی، چه آیه و چه متن درس، که با آیه مورد نظر ارتباط مفهومی یا ظاهری دارد اشاره شده و در مورد ارتباط مفهومی آن توضیح داده شده است.

۲- متن درس‌نامه ها:
      خلاصه ای ریزطبقه‌بندی‌شده و کاربردی اما کامل. همه‌ی موارد مهم آورده شده و نکات مرتبط کنار یکدیگر چیده شده است، برای صرف کم‌ترین زمان و گرفتن بهترین نتیجه از محتوای متن کتاب‌های درسی.

۳-تست های کنکور و سنجش:کتاب جدید ما بهترین و معتبرترین منبع برای سوالات کنکور سراسری و آزمون های سنجش است که می توانید با استفاده از آن ها نگرانی تان را از بابت کم تست زدن برطرف کنید.

۴- تست های تالیفی:تست های تالیفی خیلی سبز مطابق با تغییرات کنکور و برای پوشش بخش هایی که تست به اندازه ی کافی نداشته طرح شده،بهترین مرجع برای هم برای پاسخ گویی سوالات کنکور های آزمایشی این تست هاست.

تعداد صفحات :552
      مؤلفان :دکتر شبنم مصطفوی-مهندس محمد کشوری-دکتر محمد حسن فضلعلی-مهدی قدمیان

8-
      دین و زندگی جامع جلد اول میکرو گاج
      فایل پیوست 60320

رسیدیم به آخر داستان و کتاب اول بازار کنکور معارف . خی این کتاب دیگه یه جورایی بین بچه ها باب شده و خیلی ها ازش نتیجه گرفتن از جمله خودم . پوشش کامل کتاب درسی ، آوردن تمامی ایات با 2صورت ترجمه(لفظی و روان) ، آوردن نکات ترکیبی آیات ، تعمیم آیه با متن و روایت ها و در آخر پوشش کامل سوالات کنکور و سازمان سنجش و گزینه 2 . دیگه از یه کتاب چی میخوایم ؟!!
      فکرکنم که نیاز نباشه تحلیل این کتاب رو بهتون بگم چون احتمال میدم همه اینو در کتاب خونشون دارند .

به قول اشکان هاشمی گل بی عیب خداونده . این یه پوشش کامل در منابع معارف کنکور بود . امیدوارم که راضی وخرسند بوده باشید . درسته حجم مطالب زیاد بود اما توجه کنید که پوشش کامل رو منابع بود . در آخر دو کتاب هم هست که من اصلا تا الان ندیده بودم و تازه باهاش آشنا شدم . اگه اطلاعاتی درموردش دارین ، باماهم به اشتراک بزارید .
      فایل پیوست 60322فایل پیوست 60323

منتظر تاپیک های آینده که در مورد منابع آیات و روایات و جمع بندی کنکور هست باشید .

موفق باشید
      دینی فائق رو گرفتم امروز یه درسشو خوندم خیلی سایز فونتش کوچیکه چشمامو خیلی اذیت کرد
      ولی کتاب بدی نیس دلم میخاد بخونمش. پیشنهادی ندارین؟

7. Top | #82
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nazi.sh91 نمایش پست ها
      دینی فائق رو گرفتم امروز یه درسشو خوندم خیلی سایز فونتش کوچیکه چشمامو خیلی اذیت کرد
      ولی کتاب بدی نیس دلم میخاد بخونمش. پیشنهادی ندارین؟
      سلام
      چقد از این تاپیک گذشته واس خیلی قبله ...

الان اون کتاب فایق رو انتشارات الگو داره چاپ میکنه ...
      تغیراتی نبوده ولی انگار ی قسمت هایی بهش اضافه شده که میتونید ویس های اقای کریمی رو هم گوش کنید ...
      این لینکشه
      زیپ دین و زندگی | فروشگاه آنلاین الگو

برای درس نامه و تست از کتاب گاج یا اندیشه خرد استفاده کنید و برای جمع بندی و مرور کنارش از این کتاب فایق ( الگو جدید ) ، بهره ببرید
      موفق باشید

8. Top | #83
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      سلام
      چقد از این تاپیک گذشته واس خیلی قبله ...

الان اون کتاب فایق رو انتشارات الگو داره چاپ میکنه ...
      تغیراتی نبوده ولی انگار ی قسمت هایی بهش اضافه شده که میتونید ویس های اقای کریمی رو هم گوش کنید ...
      این لینکشه
      زیپ دین و زندگی | فروشگاه آنلاین الگو

برای درس نامه و تست از کتاب گاج یا اندیشه خرد استفاده کنید و برای جمع بندی و مرور کنارش از این کتاب فایق ( الگو جدید ) ، بهره ببرید
      موفق باشید
      ممنون

9. Top | #84
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دینی فقط یوسفیان پور + سفیرخرد
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

10. Top | #85
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کتاب دینی جامع گاج (زهرا سمیعی عارف) کتاب خیلی کاملی هست به نظر من

11. Top | #86
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrEaM 050 fAbLe نمایش پست ها
      چن تا سوال
      لطفا هر کی اطلاع داره یا قبلا خونده منابعو تجربشو بگه
      میخوام بگیرم الان
      ریاضی آیکیو بهتره یا خیلی سبز؟
      فیزیک آیکیو بهتره یا گاج یا الگو؟
      دینی آیکیو بهتره یا گاج؟
      ی نکته
      من منبع تستی مد نظرمه ن منبع آموزشی
      منبع تستی قوی ای ک پاسخ نامه روون و واضح داشته باشه
      فيزيك اي كيو اصلا خوب نيست

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن