خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تعداد مجاز انصراف از تحصیل

سلام خدمت دوستان عزیز
      من سال دوم شرکت در کنکور از شرایط خودم راضی نبودم و برای اینکه بتونم دوباره کنکور بدم مجبور شدم توی دانشگاه آزاد شرکت کنم. رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم که گفتن شما پیش دانشگاهی نرفتی. در حالی که من رفته بودم ولی چند واحدم هنوز مونده بود پاس کنم. دلیل این حرف اونا این بود که پلیس +10 نرفته بودم اون موقه که مدرسه بودم تا مجوز تحصیل رو بگیرم برای پیش دانشگاهی. بعد برای اثبات این قضیه بنده رو فرستادن تا یک فرم پر کنم برای انصراف از تحصیل از پی دانشگاهی و ببرم مدرسه که تایید کنن من پیش دانشگاهی بودم و چون نرفته بودم واحدهامو سریع پاس کنم، بزنن انصراف داده. حالا این مشکل درست شد و من آزاد ثبت نام کردم و کنکور دادم و امسالم میخوام برم دانشگاه اما الان چیزی که روش شک دارم اینه که اون انصراف از تحصیل پیش دانشگاهی و اینی که بخوام الان از آزاد انصراف بدم باعث نمیشه مجوز تحصیلم لغو بشه؟ در طول دوران تحصیل چند بار حق انصراف دارم و با این شرایطم من میتونم از آزاد انصراف بدم برای تحصیل توی دانشگاهی که امسال قبول شدم؟
      ممنون میشم سریعتر دوستان پاسخگو باشن

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ghostkillercr7 نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان عزیز
      من سال دوم شرکت در کنکور از شرایط خودم راضی نبودم و برای اینکه بتونم دوباره کنکور بدم مجبور شدم توی دانشگاه آزاد شرکت کنم. رفتم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم که گفتن شما پیش دانشگاهی نرفتی. در حالی که من رفته بودم ولی چند واحدم هنوز مونده بود پاس کنم. دلیل این حرف اونا این بود که پلیس +10 نرفته بودم اون موقه که مدرسه بودم تا مجوز تحصیل رو بگیرم برای پیش دانشگاهی. بعد برای اثبات این قضیه بنده رو فرستادن تا یک فرم پر کنم برای انصراف از تحصیل از پی دانشگاهی و ببرم مدرسه که تایید کنن من پیش دانشگاهی بودم و چون نرفته بودم واحدهامو سریع پاس کنم، بزنن انصراف داده. حالا این مشکل درست شد و من آزاد ثبت نام کردم و کنکور دادم و امسالم میخوام برم دانشگاه اما الان چیزی که روش شک دارم اینه که اون انصراف از تحصیل پیش دانشگاهی و اینی که بخوام الان از آزاد انصراف بدم باعث نمیشه مجوز تحصیلم لغو بشه؟ در طول دوران تحصیل چند بار حق انصراف دارم و با این شرایطم من میتونم از آزاد انصراف بدم برای تحصیل توی دانشگاهی که امسال قبول شدم؟

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی
      دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ،فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی بوده و می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند .
      الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را
      خجل از روی محتاجان مگردان

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Blue.sky نمایش پست ها
      معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی
      دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیل از دیپلم تا دکتری ،فقط یکبار مجاز به انصراف در سنوات قانونی بوده و می بایست حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل نمایند که در اینصورت مدت تحصیل قبلی آنها در مقطع جدید لحاظ نشده و همچنین می توانند در مقاطع پائین تر نیز شروع به تحصیل نمایند .
      این مورد رو هم در نظر گرفتم اما مقطع پیش دانشگاهی هم بین دیپلم تا دکترا به حساب میاد یا از زمان رفتن به دانشگاه حساب میشه؟
      این جواب رو بدین که میتونم یا نه؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام من امسال در رشته های پیرا پزشکی انتخاب رشته کردم اما الان پشیمونم و میخوام دوباره کنکور بدم اگه خدایی نکرده قبول بشم میتونم انصراف از تحصیل بدم یا نه؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hadi r نمایش پست ها
      سلام من امسال در رشته های پیرا پزشکی انتخاب رشته کردم اما الان پشیمونم و میخوام دوباره کنکور بدم اگه خدایی نکرده قبول بشم میتونم انصراف از تحصیل بدم یا نه؟
      اگه رزانه قبول شی ونری یک سال محروم از کنکورمیشی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه روزانه قبول بشي کنکور 97باید شرکت کنی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام خدمت دوستان عزیز
      داداش شما کلا قاطی کردی همه مسایل رو باهم. فقط به این سوال ها جواب بده لطفا نه کم نه زیاد.

در چه تاریخی شروع به تحصیل پیش دانشگاهی کردی؟
      آیا پیش دانشگاهی رو در حال حاضر تموم کردی یا اگه نکردی چندتا درس باقی موندن؟
      هدفت این هست که یک سال فرصت مجدد برای شرکت در کنکور داشته باشی و کنکور 96 شرکت کنی؟

فقط مختصر و مفید جواب بده چیزای بیشتر تعریف نکن لطفا.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها

داداش شما کلا قاطی کردی همه مسایل رو باهم. فقط به این سوال ها جواب بده لطفا نه کم نه زیاد.

در چه تاریخی شروع به تحصیل پیش دانشگاهی کردی؟
      آیا پیش دانشگاهی رو در حال حاضر تموم کردی یا اگه نکردی چندتا درس باقی موندن؟
      هدفت این هست که یک سال فرصت مجدد برای شرکت در کنکور داشته باشی و کنکور 96 شرکت کنی؟

فقط مختصر و مفید جواب بده چیزای بیشتر تعریف نکن لطفا.
      مهر 92
      4 درس
      نه هدف اینه که امسال من برم اون دانشگاهی که امسال قبول شدم وگرنه الان 2.5 سال معافیت تحصیلی گرفتم برطبق نامه ای که گرفتم از حوزه نظام وظیفه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای سال 96 نه ولی برای 97 میتونی.
      اگه در انتخاب های بعدیت بعد از رشته های روزانه، رشته های پیام نور و غیرانتفایی هم زده باشی ممکنه بتونی به سازمان سنجش درخواست بدی تا رشته قبولیت رو به اولویت های بعدیت تغیر بدن در این صورت احتمالش هست قبولی در روزانه برای سال بعدت حساب نشه.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مهر 92
      4 درس
      نه هدف اینه که امسال من برم اون دانشگاهی که امسال قبول شدم وگرنه الان 2.5 سال معافیت تحصیلی گرفتم برطبق نامه ای که گرفتم از حوزه نظام وظیفه
      شما الان فقط میتونی یا بری دانشگاهی که پیش دانشگاهی نمیخواد (مثل علمی کاربردی) یا پیش دانشگاهی رو داوطلب آزاد تموم کنی و بعدش برای دانشگاه منتهی برای این مساله باید برای نظام وظیفه دفترچه رو پر کرده باشی و ارسال کرده باشی. شما گوش کن ببین دقیقا باید چیکار کنی جانم:

1- مراجعه کن به مدرسه و بگو نامه ترک تحصیل میخوام تا باهاش دفترچه آماده به خدمت دریافت کنم.(نامه رو بعدا میبری اداره آموزش پرورش تایید میکنی)
      2- برو نامه رو ببر پلیس+10 و درخواست اعزام به خدمت ارسال کن و تاریخ درخواستی رو 19 اسفند بزن.
      3- بعد یه هفته برات از طرف نظام وظیفه برگه آماده به خدمت ارسال میشه و تاریخ اعزامش احتمالا برای همون هست (اگه بهمن و دی و حتی آذر هم بود مشکلی نیست و تمدید میشه)
      وقتی برگه رو دریافت کردی خیالت از بابت نظام وظیفه راحته و تمام مشکلاتت حل شدن. فقط میمونه اتمام پیش دانشگاهی

بعد از این که برگه ترک تحصیل رو از مدرسه گرفتی و به پلیس +10 تحویل دادی میتونی بعدش بری به مدرسه بزرگسالان دولتی تا به صورت داوطلب آزاد (بدون نمره مستمر) اون چهارتا درس پیش دانشگاهی رو در دی ماه امتحان بدی و تموم کنی. و بعدش در دی ماه بری دانشگاه هر رشته ای که خواستی درس بخونی. ( چون دفترچه رو قبلا ارسال کردی و غیبت نداشتی میتونی ادامه تحصیل بدی)

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آغا برو این خدمت لعنتیو تموش کن بره آزاد شی،من خواستم دوباره کنکور بدم که نظام وظیفه با وجود انصراف از دانشگاه نذاشت،منم رفتم خدمت دوماه پیش تمومش کردم رفت
      تلاش...
      توکل...
      نتیجه.http://forum.konkur.in/images/smilie...20%2883%29.gif

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khaan نمایش پست ها

شما الان فقط میتونی یا بری دانشگاهی که پیش دانشگاهی نمیخواد (مثل علمی کاربردی) یا پیش دانشگاهی رو داوطلب آزاد تموم کنی و بعدش برای دانشگاه منتهی برای این مساله باید برای نظام وظیفه دفترچه رو پر کرده باشی و ارسال کرده باشی. شما گوش کن ببین دقیقا باید چیکار کنی جانم:

1- مراجعه کن به مدرسه و بگو نامه ترک تحصیل میخوام تا باهاش دفترچه آماده به خدمت دریافت کنم.(نامه رو بعدا میبری اداره آموزش پرورش تایید میکنی)
      2- برو نامه رو ببر پلیس+10 و درخواست اعزام به خدمت ارسال کن و تاریخ درخواستی رو 19 اسفند بزن.
      3- بعد یه هفته برات از طرف نظام وظیفه برگه آماده به خدمت ارسال میشه و تاریخ اعزامش احتمالا برای همون هست (اگه بهمن و دی و حتی آذر هم بود مشکلی نیست و تمدید میشه)
      وقتی برگه رو دریافت کردی خیالت از بابت نظام وظیفه راحته و تمام مشکلاتت حل شدن. فقط میمونه اتمام پیش دانشگاهی

بعد از این که برگه ترک تحصیل رو از مدرسه گرفتی و به پلیس +10 تحویل دادی میتونی بعدش بری به مدرسه بزرگسالان دولتی تا به صورت داوطلب آزاد (بدون نمره مستمر) اون چهارتا درس پیش دانشگاهی رو در دی ماه امتحان بدی و تموم کنی. و بعدش در دی ماه بری دانشگاه هر رشته ای که خواستی درس بخونی. ( چون دفترچه رو قبلا ارسال کردی و غیبت نداشتی میتونی ادامه تحصیل بدی)
      ممنون از راهنماییات داداش اما اینا کاری بود که من پارسال انجام دادم و نشستم برای کنکور
      من الان دانشچو دانشگاه ازاد هستم و رشته ای که نیازی به پیش دانشگاهی نداره رو ثبت نام کردم
      و اگه بخوام پاس کنم میتونم تا بهمن پاس کنم و اون موقه تو دانشگاه پیام نور یا ازاد رشته ای که میخوام رو بخونم
      پس با این حساب الان سراسری سنندج قبول شدم نمیتونم برم و باید لیسانس رو یکی از دانشگاه های پیام نور یا آزاد شهر خودم بخونم درسته؟
      در کل سوال من این بود که من چند بار میتونم انصراف از تحصیل بدم
      الان یه بارش رو انصراف از تحصیل دادم تو پارسال
      الان میتونم از آزاد انصراف بدم و برم مثلا پیام نور؟ یا به خاطر اون انصراف پارسال باید لیسانس رو آزاد بگیرم؟
      میدونم یه کم شلوغ نوشتم اما اگه ممکن بود جواب رو بده
      دستت درد نکنه به فکری

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از راهنماییات داداش اما اینا کاری بود که من پارسال انجام دادم و نشستم برای کنکور
      من الان دانشچو دانشگاه ازاد هستم و رشته ای که نیازی به پیش دانشگاهی نداره رو ثبت نام کردم
      و اگه بخوام پاس کنم میتونم تا بهمن پاس کنم و اون موقه تو دانشگاه پیام نور یا ازاد رشته ای که میخوام رو بخونم
      پس با این حساب الان سراسری سنندج قبول شدم نمیتونم برم و باید لیسانس رو یکی از دانشگاه های پیام نور یا آزاد شهر خودم بخونم درسته؟
      در کل سوال من این بود که من چند بار میتونم انصراف از تحصیل بدم
      الان یه بارش رو انصراف از تحصیل دادم تو پارسال
      الان میتونم از آزاد انصراف بدم و برم مثلا پیام نور؟ یا به خاطر اون انصراف پارسال باید لیسانس رو آزاد بگیرم؟
      میدونم یه کم شلوغ نوشتم اما اگه ممکن بود جواب رو بده
      دستت درد نکنه به فکری
      داداش من کلا گیج شدم احتمالا شما نمیتونی وضعیتت رو درست بگی. اول میگی میخوای بری آژاد الانم میگی که دانشجوی آزاد هستی..

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تعداد دفعات مجاز به انصراف از تجصيل براي هر پسر تنها يك بار در تمام طول دوران تحصيل ميباشد (از نظر نظام وظيفه)

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این مورد رو هم در نظر گرفتم اما مقطع پیش دانشگاهی هم بین دیپلم تا دکترا به حساب میاد یا از زمان رفتن به دانشگاه حساب میشه؟
      این جواب رو بدین که میتونم یا نه؟
      بله بين ديپلم تا دكترا ب حساب مياد چون ديپلم رو سال سوم دبيرستان ميدن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن