خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 20 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 294
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question آیا پزشکی اشباع می شود؟؟

سلام
      دوستان یه سوالی داشتم آیا به نظرتون با این حجم متقاضی که برای پزشکی هست و تعداد افرادی که برای تحصیل پزشکی به خارج از کشور رجوع میکنند یا پولهای زیادی که صرف تحصیل در پردیس ها میشه این احتمال هست که در چند سال ایند ما در رشته های پزشکی به جایی برسیم که الان در مهندسی هستیم؟؟؟ مثال میگم الان مدرسه دخترانه ای سراغ دارم در شهر خودمان هست که 4 کلاس برای تجربی ثبت نام کردند و فقط 1 کلاس 16 نفره ریاضی هستش!!
      ولی در مقابل ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی رقم ثابتی هستش

من نمیخوام با این سوال دل پشت کنکوری ها رو خالی کنم اونا با جدیت کارشونو ادامه بدن من این سوال و به خاطره خودم که الان 23 ساله و لیسانس هستم و میخوام دوباره شروع کنم میپرسم

نظر شما چیه با این هجومی که به پزشکی آوردن آیا ما در سالهای آینده پزشک بیکار یا جراح بیکار هم خواهیم داشت؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هجوم به پزشکی نیاوردن که
      به تجربی هجوم آوردن /ین
      ظرفیتا آنچنان زیاد نشده
      پردیس ها هم بخصوص از وقتی متمرکز شد فرق آنچنانی با روزانه نداره و در واقع ظرفیت روزانه کمیی کمتر شد و جاش دادن به پردیس، یعنی اونی که بر فرض قبل از پردیس با ۱۹۰۰ پزشکی می آورد الان چون شاید توانایی پرداخت شهریه پردیس نداره یه رشته دیگه از پیراپزشکی ها رو میزنه و فلان کس با ۲۸۰۰ که می تونه پول پردیس بده میزنه پزشکی قبول میشه !
      اونی هم که پول داره سالی حدود ۷۰-۸۰ میلیون برای پزشکی خارج کشور خرج کنه با احتساب هزینه دانشگاه و زندگی و رفت و آمد و... گفتم خیلی بعیده دوباره برگرده ایران !
      امیدوارم همچنان سیاست وزارت بهداشت در کنترل ظرفیت ادامه پیدا کنه البته نمیشه خیلی ببرن بالا چون امکانات سخت افزاری مثل آزمایشگاه و بیمارستان و... ندارن
      ویرایش توسط ammir : 18 شهریور 1395 در ساعت 18:51

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پزشکی عمومی شاید اشباع بشه ولی تخصص ها نه...

4. Top | #4
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Mahdiyeh نمایش پست ها
      پزشکی عمومی شاید اشباع بشه ولی تخصص ها نه...
      الان سالی 14 هزار نفر شرکت میکنن توی امتحان تخصص که 4000 تاش قبول میشه با این حال پزشکا از این ناله میکنن که چرا ظرفیت ها بالا نمیره یعنی انتظار دارن همه تخصص قبول بشن حالا شما فکر میکنی با افزایش تعداد پزشکای عمومی به n تا و متقابلا افزایش شرکت کنندگان کنکور تخصص ظرفیت ها به همین مقدار باقی میمونه؟جواب قطعا خیر است.

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      حتما دوست من

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ن همچین چیزی نیس اولا پزشکی اشباع نمیشه این ک بچه ها حجوم آوردن ب سمت تجربی خب میتونه دلایل مختلفی داشته باشه از جمله تنوع رشته ها بازار کار بهتر نسبت ب ریاضیو..
      حتی اگه تعداد پزشک ها هم زیاد بشه اولا الان مردم بیشتر ب سمت پزشک های متخصص میرن و خب تخصص قبولیش ب این راحتی نیس ظرفیت قبولیشم کم

7. Top | #7
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.2015 نمایش پست ها
      ن همچین چیزی نیس اولا پزشکی اشباع نمیشه این ک بچه ها حجوم آوردن ب سمت تجربی خب میتونه دلایل مختلفی داشته باشه از جمله تنوع رشته ها بازار کار بهتر نسبت ب ریاضیو..
      حتی اگه تعداد پزشک ها هم زیاد بشه اولا الان مردم بیشتر ب سمت پزشک های متخصص میرن و خب تخصص قبولیش ب این راحتی نیس ظرفیت قبولیشم کم
      ببخشید شما طبق کدوم امار میگید ظرفیت پذیرش تخصص کمه الان سالی 4000 نفر قبولی داره از 14 هزار نفر لازم باشه از سایت معتبر هم لینک میدم الان فقط رقابت روی رشته هستش .
      داخلی با ظرفیت پذیرش 350 نفر در سال الان به جایی رسیده که توی دور افتاده ترین شهر ها حداقل 3 متخصص وجود داره در شهری با جمعیت 120 هزار نفر بالا 15 تا متخصص داخلی وجود داره.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب آره 4000نفره اما تکلیف اون 10000نفر دیگه چی میشه میدونید شرکت و قبولی تو تخصص چقد سخت و اینجور ک من از یکی از آشناهامون ک امسال داره برا تخصص میخونه شنیدم حتی دفعات شرکت در آزمون تخصصم محدود فک کنم 3دفعه البته بگم دقیق نمیدونم چند دفعس پس جبهه نگیرید بابت این اگه قبولم نشید فک کنم محروم میشید در این مورد از خودشون میپرسمو بهتون اطلاع میدم بعدشم کی گفته محروم ترین جا پر متخصص شاید بعضی از شهرا اینجوری باشه اما همه جا اینجوری نیس بعضی از شهر ها بخاطر نداشتن متخصص بیماراش مجبورن برن ی شهر دیگه یا اگه باشه هم هفته ای ی روز ک دکتر از شهرهای دیگه میره اون منطقه محروم دراین مورد اطلاعاتتون کافی نیس

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      تخصص رو میشه ازاد خوند؟
      کاش جا نماند از قطارش آرزویت

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hldvlpln نمایش پست ها
      ببخشید شما طبق کدوم امار میگید ظرفیت پذیرش تخصص کمه الان سالی 4000 نفر قبولی داره از 14 هزار نفر لازم باشه از سایت معتبر هم لینک میدم الان فقط رقابت روی رشته هستش .
      داخلی با ظرفیت پذیرش 350 نفر در سال الان به جایی رسیده که توی دور افتاده ترین شهر ها حداقل 3 متخصص وجود داره در شهری با جمعیت 120 هزار نفر بالا 15 تا متخصص داخلی وجود داره.
      ظرفیت امسال ۳۳۹۰ نفر بوده نه ۴۰۰۰ یه نکته ای هم که هست اینه که مثلا دانشگاه گیلان برای رشته اورولوژی سال ۹۳ فقط ۱ نفر رو فقط میخواست وهمین تعداد 3000 نفر هم باید بین نزدیک ۱۵ رشته تقسیم شن که برای بعضی رشته ها مث چشم و پوست ظرفیت بشدت پایینه و رتبه های بالای 2000 عملا باید بین اطفال و داخلی و چند تا رشته دیگه مثل پزشکی ورزشی و .... رقابت کنن پس به همین راحتی نمیشه گفت اشباع میشه
      ویرایش توسط :Abolfazl: : 18 شهریور 1395 در ساعت 19:43

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      الان دکتر زنانم سخت میشه نه؟
      کاش جا نماند از قطارش آرزویت

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.2015 نمایش پست ها
      خب آره 4000نفره اما تکلیف اون 10000نفر دیگه چی میشه میدونید شرکت و قبولی تو تخصص چقد سخت و اینجور ک من از یکی از آشناهامون ک امسال داره برا تخصص میخونه شنیدم حتی دفعات شرکت در آزمون تخصصم محدود فک کنم 3دفعه البته بگم دقیق نمیدونم چند دفعس پس جبهه نگیرید بابت این اگه قبولم نشید فک کنم محروم میشید در این مورد از خودشون میپرسمو بهتون اطلاع میدم بعدشم کی گفته محروم ترین جا پر متخصص شاید بعضی از شهرا اینجوری باشه اما همه جا اینجوری نیس بعضی از شهر ها بخاطر نداشتن متخصص بیماراش مجبورن برن ی شهر دیگه یا اگه باشه هم هفته ای ی روز ک دکتر از شهرهای دیگه میره اون منطقه محروم دراین مورد اطلاعاتتون کافی نیس
      اون امتحان علوم پایه ست که فکر کنم هرکس فقط سه (شایدم دو) بار حق شرکت داره و اگر قبول نشه دیگه نمی تونه پزشکی ادامه بده

13. Top | #13
      کاربر فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Divergent نمایش پست ها
      تخصص رو میشه ازاد خوند؟
      بله دو رشته داخلی و جراحی تهران پذیرش داره دانشگاه ازاد.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ، نگران اشباع شدن رشته پزشکی نباشید چرا که هیچوقت اشباع نمیشه

به همون نسبت که پزشک زیاد میشه جمعیت مردم هم افزایش پیدا کرده و نیاز به پزشک هم زیاد تر میشه پس از این بابت اصلا نیاز به نگرانی نیست ...

با آرزوی موفقیت

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      تخصص اشباع نمیشه فقط این موج هجوم ب پزشکی باعث میشه ک رقابت سخت بشه و ینفر کلی پشت تخصص بمونه
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending

صفحه 1 از 20 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)