خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 20 نخستنخست ... 56716 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 294
    1. Top | #76
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها
      اشباع شدن یه بحثه
      از بین رفتن مزیت ها یه بحث دیگه
      پزشکی عمومی: اگه نرین تو فیلد زیبایی (که هیچ ربط خاصی به طبابت و نجات جون آدما و اینجور گل‌واژه ها نداره (قابل توجه عاشقان پزشکی ) و حتی نیازی هم به مدرک و ۷ سال علاف شدن نداره و الان کلی از آرایشگرا هم با یه دوره چن ماهه انجامش میدن و کسی کاریشون نداره) باید برین تو اورژانس یا درمانگاهها شیفت بدین ساعتی حدود ۵۰ هزار تومن وجه رایج مملکت. یعنی درآمدی کاملا معمولی و حتی کمتر از بسیاری از مشاغل عادی. تازه اگه شیفت گیر بیارین
      تو خیلی از شهرای بزرگ کار سختیه...
      همین پزشک عمومی سالای ۹۵ اینا که متوسط درآمد بقیه ۲-۳ تومن بود تو طرح عمومی تا ۱۰ تومن اینا بهش میدادن و با دو ماه طرح میتونست ماشین بخره.
      یعنی پزشکی عمومی تو خیلی جاها اشباع شده و تو جاهایی هم که اشباع نشده کاملاً مزیت شغلی خودشو از دست داده.
      عقل سلیم: دیگه نمی ارزه اون همه سال از عمرتو تلف کنی که پزشک عمومی باشی.
      نکته:لطفاً پزشکان عمومی قدیمی رو تعمیم ندین به کسایی که تازه فارغ‌التحصیل شدن یا میشن

تخصص:
      حتماً شنیدین که الان فقط سر چنتا رشته‌ی معدود مینور (رادیو-پوست-چشم- ENT و...) رقابته و بیشتر رشته‌ها ظرفیتشون پر نمیشه یا با رتبه‌های بالا پر میشه
      چرا؟ چون اینجام باز اوضاع بد شده و اصلا قابل قیاس با مثلا ۶ سال قبل نیست.
      الان تو طرح تخصص تا ماه قبل به مجرد ۸ و ۷۰۰ میدادن تازه شده ۱۰ تومن با چن میلیون کارانه‌ای که ۱۰ ماه تاخیر داره و سرجمع به ۲۰ هم نمی‌رسه.
      بعد طرح چی؟ بعدش اگه تو بخش دولتی باشین بازم همین آشه و همین کاسه... به علت مفهومی به نام طرح قاصدک (به قول پزشکا غاصبک) و مالیات پلکانی....خلاصه‌ش میشه هر چی بیشتر کارکنی درصد مالیاتت میره بالاتر و برای ۴۰میلیون کارکرد پزشک بهش ۱۳ میلیون میدن. بله درست شنیدین. خودتون برین سرچش کنین.
      واسه همینه کلی از اساتید فوق‌تخصص و فلوشیپ به محض توانایی از سیستم دولتی خارج میشن. دانشگاه ما از ۴ تا اتند خونش ۲ تاش مونده الان. جای خالی اساتید رو با متخصصای طرحی پر میکنن.
      میمونه سیستم خصوصی
      خب اینجا اون قاصدک و اینا نیست اما رقیبای اصلی اینجان...اون دکتر خوبه که همه واسش صف کشیدن...مطب شلوغ مال اونه... عملا مال اونه... تو باید سال ها کارکنی تا به حد اون برسی... باید سالها به درآمدهای معمولی (با توجه به سطح تخصص میگم) راضی باشی...
      اون همه سال خوندن و کشیک و تحقیر توسط سال بالا و... رو باید تحمل کنی که تازه بعد ۲۵ سال از کنکور سراسریت شاید بتونی سطح زندگیتو از معمولی ببری بالاتر...که با این تورم افسارگسیخته فک نکنم اونموقع هم بشه.
      مخلص کلام اینکه پزشکی بدون اون مزیت هایی که تا چن سال پیش حتی واسه پزشکای عمومی تو طرح هم داشت ، نمی ارزه عمر و آرامش روانی خودتو و خانوادتو واسش هزینه کنی و این مزیت واسه خیلیا از بین رفته یا کمرنگ شده یا زمان لازم واسه رسیدن بهش غیرمنطقی شده‌.
      فقط نکته بسیار مهم اینه از الان به بعدو در نظر بگیرین...تو رو خدا خودتونو با کسی که بالای ۱۰ ساله متخصصه و تو سیستم خصوصیه مقایسه نکنین.
      پوزش بابت اطاله کلام

مطالبی که شما گفتی رو باید به عنوان مشاوره ، پدر و مادر ها رو دعوت کنن موقع انتخاب رشته ی دبیرستان برای بچشون ، یعنی سال دهم ، بهشون اینا رو بگن .

به نظر من بالای 60 70 درصد داوطلبای تجربی به القای شدید والدینشون رشته ی تجربی رو انتخاب کردن .

دلیلش هم که دیگه کاملا مشخصه ، چون اون پدر یا مادر برای قلبش یا پاش یا هر چی دیگه رفته پیش پزشک معروف شهر و دیارش ، بعد دیده یا خدا این دکتره روزی n میلیون درامد داره ، با یه روز کارش داره بیشتر از یک ماه کار من پول در میاره ، خب پس منم پسرم یا دخترمو میفرستم تجربی که پزشکی بخونه که ایندش بشه مثل این دکتره .

2. Top | #77
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yahya_moz نمایش پست ها
      داداش تنها قسمت دردناکش این بود که خودت پزشکی
      لامصب دارید یکی از بهترین کارها رو میکنید و تو یکی از جذاب ترین حوزه هایی که یه نفر میتونه عمرش رو پاش بذاره و درموردش اطلاعات کسب کنه فعالیت میکنید. (‌همین مزیت پزشکیه نه اینکه مدل ماشینش بالاتر از بقیه باشه چیزهایی میدونید که اطرافیانتون نمیدونن!)

به نظرم پزشکی خیلی رشته خفنیه (با ارفاق حتی در حد مهندسی هم میتونه خفن باشه ) و همه ی دانشجوهایی که دارن درس می خونن باید افتخار خودشون بدونن رشته ای رو که می خونن
      یک نکته ی مهم: همه ی رشته ها سختن و اینجور فکر نکنید که اگه فلان رشته رو میرفتم اوضاعم بهتر بود. رشته نام ببر من برات میگم چقدر میتونه داغون باشه
      فقط باید رشته ای برید که اونقدر بهش علاقه داشته باشید که بتونید سختی هاشو تحمل کنید و هیچ رشته و کار ساده ای برای موفق شدن نداریم (اگه سراغ داری که انصراف بده و برو دنبالش! در غیر اینصورت به جای ناامید کردن خودت انرژیتو صرف این کن که بهترین پزشکی که تواناییشو داری بشی و حال کن)
      اره داداش خیلی خفنه...تازه کجاشو دیدی
      کارهای بسیار خفن و محیرالعقولی همچون حمل لوله ادرار بیمار، مراقبت از سی‌دی حاوی ام‌آر‌آی، گرفتن عکس از آزمایشای بیمارا تو کامپیوتر استیشن، نوشتن خلاصه پرونده‌های 10 بیماری که دوتاشو فقط میشناسی در اسرع وقت چون رزیدنت حوصله نداره، حمل کیف استاد هنگام راند، بردن ناهار سال بالاها به پاویون (سرپیچی=کشیک اضافه) و دیگر اعمال بسیار جالب انگیز پزشکی
      تو استاژری و اینترنی در بالای ۹۰ درصد اوقات آموزشی وجود نداره...یا اگه باشه بدرد یه پزشک عمومی نمیخوره... تو رزیدنتی هم اوایلش مثل اینترنی فقط حمالیه
      اون آخراش از سر مجبوری شاید کمی آموزش بدن
      اینی هم که میگن همه شغلا یا رشته ها سختی خودشونو دارن این سختی اصلا یکسان نیست
      الان مثلا دبیری سختی قبولی و دوران تحصیلش و بعدش قابل مقایسه با پزشکی هست اصلا؟
      یا داروسازی سختی دوران تحصیلش فقط درساشه...نه کشیکی نه تحقیر نه حمالی... و نه نیاز به ادامه تحصیل
      یا مثلا کسیکه سوپرمارکت داره خیلی داره سختی میکشه یا خیلی مهارت منحصربفردی داره که سالها میبره کسب بشه؟!
      کار ما از انصراف رد شده دیگه...من انصراف بدم باید با مدرک دیپلم برم سربازی و بعدشم تو سی سالگی هیچ حرفه و مهارت دیگه‌ای بلد نیستم... شایدم تا حدی دچار اثر کنکورد میشه آدم.
      خودم چه بخوام چه نخوام مسیر من همینه که هست و تلاشمم اینه جزو خوباش باشم یا حداقل متوسط به بالاهاش. ولی این دلیل نمیشه از مشکلات نگیم. سری به پیج های پزشکان جوان که کار صنفی میکنن تو اینستاگرام بزنین
      مثل پیج های توماج خسروی، حسین شاطری، مهرداد افکاری و پزشکان جوان اصفهان و بقیه
      تا ببینین چه بلایی سر پزشکی آوردن تو این کشور
      اینارو واسه کسی گفتم که هنوز وارد این مسیر نشده

3. Top | #78
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کارهای بسیار خفن و محیرالعقولی همچون حمل لوله ادرار بیمار، مراقبت از سی‌دی حاوی ام‌آر‌آی، گرفتن عکس از آزمایشای بیمارا تو کامپیوتر استیشن، نوشتن خلاصه پرونده‌های 10 بیماری که دوتاشو فقط میشناسی در اسرع وقت چون رزیدنت حوصله نداره، حمل کیف استاد هنگام راند، بردن ناهار سال بالاها به پاویون (سرپیچی=کشیک اضافه) و دیگر اعمال بسیار جالب انگیز پزشکی
      تو استاژری و اینترنی در بالای ۹۰ درصد اوقات آموزشی وجود نداره...یا اگه باشه بدرد یه پزشک عمومی نمیخوره... تو رزیدنتی هم اوایلش مثل اینترنی فقط حمالیه
      یا داروسازی سختی دوران تحصیلش فقط درساشه...نه کشیکی نه تحقیر نه حمالی... و نه نیاز به ادامه تحصیل
      یا مثلا کسیکه سوپرمارکت داره خیلی داره سختی میکشه یا خیلی مهارت منحصربفردی داره که سالها میبره کسب بشه؟!
      کار ما از انصراف رد شده دیگه...من انصراف بدم باید با مدرک دیپلم برم سربازی و بعدشم تو سی سالگی هیچ حرفه و مهارت دیگه‌ای بلد نیستم... شایدم تا حدی دچار اثر کنکورد میشه آدم.
      خودم چه بخوام چه نخوام مسیر من همینه که هست و تلاشمم اینه جزو خوباش باشم یا حداقل متوسط به بالاهاش. ولی این دلیل نمیشه از مشکلات نگیم. سری به پیج های پزشکان جوان که کار صنفی میکنن تو اینستاگرام بزنین
      بردن ناهار سال بالایی ها دیگه چه صیغه ایه اگه با اعصاب الانم کسی بخواد به من با این دلیل که سال بالایی هست بگه ناهار من رو بیار تنها راهی که برام قابل تصوره اینه که یا ناهار رو از پایین بفرستم تو معده اش و یا اینکه به این زندگی نکبت بارش خاتمه بدم و احتمالا اینجوری نذارن ادامه تحصیل بدم)
      خلاصش که این سیستم رو
      برنتابید !
      اگه این موضوع های فاجعه ای که گفتی رو کنار بذاریم و در مورد سختی و آسونی بخوایم حرف بزنیم باید بگم که این یک مورد کاملا به شخصیت و علاقه فرد بستگی داره
      مثلا برای من کاری مثل دبیری خیلی سخته و با اینکه پزشکی هم برای من سخته ولی معلمی رو از پزشکی هم سخت تر میدونم (کلا کاری که بخوام با عام مردم در ارتباط مستقیم باشم و حق انتخاب نداشته باشم برام غیرقابل تحمله) و رشته دیگه ای که از نظر یک دبیر ممکنه سخت تر به نظر برسه چون به شخصیت من می خوره برای من ساده تره.
      حاجی ولی دلم برای جوونامون کباب شد کاش این متن رو ندیده بودم

هعی روزگار نادرست
      ولی به جاش قوی بار میاید دیگه توپ هم نمیتونه شما رو تکون بده (‌دیدی توی این فیلم ها مثلا وقتی یکی می خواد هنر رزمی یاد بگیره برای اینکه از لحاظ ذهنی قوی شه بهش یه طی میدن یه مدت طی بکشه؟ اینم همونه روزی دو سه بار با خودت تکرار کن که من با این کارا دارم قوی میشم . فعلا اینجوری خودتو قانع کن تا ببینم راه بهتری پیدا میکنم یا نه )
      ویرایش توسط yahya_moz : 16 تیر 1401 در ساعت 01:54

4. Top | #79
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

چ عجب یکی یکم حقیقت گفت اینجا
      و خوشحالم که یه دانشجوی پزشکی اینو گفت
      این از بالا به پایین دیدن و فاصله ی طبقاتی
      خوشحالم حداقل یکی هست بی پروا حقایق میگه
      ولی کو گوش شنوا واقعا
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

5. Top | #80
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اشباع شدن یه بحثه
      از بین رفتن مزیت ها یه بحث دیگه
      پزشکی عمومی: اگه نرین تو فیلد زیبایی (که هیچ ربط خاصی به طبابت و نجات جون آدما و اینجور گل‌واژه ها نداره (قابل توجه عاشقان پزشکی ) و حتی نیازی هم به مدرک و ۷ سال علاف شدن نداره و الان کلی از آرایشگرا هم با یه دوره چن ماهه انجامش میدن و کسی کاریشون نداره) باید برین تو اورژانس یا درمانگاهها شیفت بدین ساعتی حدود ۵۰ هزار تومن وجه رایج مملکت. یعنی درآمدی کاملا معمولی و حتی کمتر از بسیاری از مشاغل عادی. تازه اگه شیفت گیر بیارین
      تو خیلی از شهرای بزرگ کار سختیه...
      همین پزشک عمومی سالای ۹۵ اینا که متوسط درآمد بقیه ۲-۳ تومن بود تو طرح عمومی تا ۱۰ تومن اینا بهش میدادن و با دو ماه طرح میتونست ماشین بخره.
      یعنی پزشکی عمومی تو خیلی جاها اشباع شده و تو جاهایی هم که اشباع نشده کاملاً مزیت شغلی خودشو از دست داده.
      عقل سلیم: دیگه نمی ارزه اون همه سال از عمرتو تلف کنی که پزشک عمومی باشی.
      نکته:لطفاً پزشکان عمومی قدیمی رو تعمیم ندین به کسایی که تازه فارغ‌التحصیل شدن یا میشن

تخصص:
      حتماً شنیدین که الان فقط سر چنتا رشته‌ی معدود مینور (رادیو-پوست-چشم- ENT و...) رقابته و بیشتر رشته‌ها ظرفیتشون پر نمیشه یا با رتبه‌های بالا پر میشه
      چرا؟ چون اینجام باز اوضاع بد شده و اصلا قابل قیاس با مثلا ۶ سال قبل نیست.
      الان تو طرح تخصص تا ماه قبل به مجرد ۸ و ۷۰۰ میدادن تازه شده ۱۰ تومن با چن میلیون کارانه‌ای که ۱۰ ماه تاخیر داره و سرجمع به ۲۰ هم نمی‌رسه.
      بعد طرح چی؟ بعدش اگه تو بخش دولتی باشین بازم همین آشه و همین کاسه... به علت مفهومی به نام طرح قاصدک (به قول پزشکا غاصبک) و مالیات پلکانی....خلاصه‌ش میشه هر چی بیشتر کارکنی درصد مالیاتت میره بالاتر و برای ۴۰میلیون کارکرد پزشک بهش ۱۳ میلیون میدن. بله درست شنیدین. خودتون برین سرچش کنین.
      واسه همینه کلی از اساتید فوق‌تخصص و فلوشیپ به محض توانایی از سیستم دولتی خارج میشن. دانشگاه ما از ۴ تا اتند خونش ۲ تاش مونده الان. جای خالی اساتید رو با متخصصای طرحی پر میکنن.
      میمونه سیستم خصوصی
      خب اینجا اون قاصدک و اینا نیست اما رقیبای اصلی اینجان...اون دکتر خوبه که همه واسش صف کشیدن...مطب شلوغ مال اونه... عملا مال اونه... تو باید سال ها کارکنی تا به حد اون برسی... باید سالها به درآمدهای معمولی (با توجه به سطح تخصص میگم) راضی باشی...
      اون همه سال خوندن و کشیک و تحقیر توسط سال بالا و... رو باید تحمل کنی که تازه بعد ۲۵ سال از کنکور سراسریت شاید بتونی سطح زندگیتو از معمولی ببری بالاتر...که با این تورم افسارگسیخته فک نکنم اونموقع هم بشه.
      مخلص کلام اینکه پزشکی بدون اون مزیت هایی که تا چن سال پیش حتی واسه پزشکای عمومی تو طرح هم داشت ، نمی ارزه عمر و آرامش روانی خودتو و خانوادتو واسش هزینه کنی و این مزیت واسه خیلیا از بین رفته یا کمرنگ شده یا زمان لازم واسه رسیدن بهش غیرمنطقی شده‌.
      فقط نکته بسیار مهم اینه از الان به بعدو در نظر بگیرین...تو رو خدا خودتونو با کسی که بالای ۱۰ ساله متخصصه و تو سیستم خصوصیه مقایسه نکنین.
      پوزش بابت اطاله کلام
      حق .
      ولی بازم اعتقاد دارم اشباع نمیشه رشته تون درسته مزیت ها مثل قبل نیست ولی خیلیا سر همین مهاجرت میکنن و خیلیا به خاطر سختی و اینا بعد عمومی میزن سراغ یه شغل دیگه نه صرفا زیبایی.
      بازم کمبود پزشک متخصص حس میشه
      و متاسفانه پزشکی رشته آیه که افتادی توش افتادی حتی اگه بخوای هم نمیتونی برگردی و به عقب نگاه کنی.
      من ۴قط دارم حسرت میخورم که چرا همون سال اول نرفتم دانشگاه و پشت موندنم رو تمدید کردم و با اینکه تمام حقایق رو میدونستم انگیزه ام واسه ی درس خوندن صفر میشد.

امیدوارم همه ی بچه ها مطالب این تاپیکو بخونن.تجربه ی تک تک بچه ها ارزشمنده.
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

6. Top | #81
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LIKELIGHT نمایش پست ها
      سلام
      دوستان یه سوالی داشتم آیا به نظرتون با این حجم متقاضی که برای پزشکی هست و تعداد افرادی که برای تحصیل پزشکی به خارج از کشور رجوع میکنند یا پولهای زیادی که صرف تحصیل در پردیس ها میشه این احتمال هست که در چند سال ایند ما در رشته های پزشکی به جایی برسیم که الان در مهندسی هستیم؟؟؟ مثال میگم الان مدرسه دخترانه ای سراغ دارم در شهر خودمان هست که 4 کلاس برای تجربی ثبت نام کردند و فقط 1 کلاس 16 نفره ریاضی هستش!!
      ولی در مقابل ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی رقم ثابتی هستش

من نمیخوام با این سوال دل پشت کنکوری ها رو خالی کنم اونا با جدیت کارشونو ادامه بدن من این سوال و به خاطره خودم که الان 23 ساله و لیسانس هستم و میخوام دوباره شروع کنم میپرسم

نظر شما چیه با این هجومی که به پزشکی آوردن آیا ما در سالهای آینده پزشک بیکار یا جراح بیکار هم خواهیم داشت؟؟؟
      هرچیزی با وجود یک سری از افراد منفعت طلب، افراد بی عقل، افراد خائن ممکن هستش....
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

7. Top | #82
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

دقیقا همینه
      جامعه پزشکی یک جامعه در خود مانده و در مانده ای هستش که هیچ کسی از بیرون تصور اینکه زندگی یک پزشک چه شکلی هست رو نمیتونه تصور کنه
      ولی
      باید قبول کنیم که این مشکلات پزشکی ناشی از خود افراد هستش . اینکه سال بالایی برای یه ناهار بردن کشیک اضافه بزنه و یا به خاطر اینکه چرا کفشاش رو واکس نزدی و سلام ندادی و .... کشیک اضافه بزنه . مشکل اون فرده . شاید سیستم هم در به وجود اومدن اون فرد دخیل باشه هاااا ولی خیلی ها هم هستن که این شکلی نمیشن و حتی برعکس میشن و اصلاح رو از خودشون شروع میکنن . و به عبارتی ادب از که اموختی ؟ از بی ادبان میشن

طبق تحقیقاتی که کردم و خودم هم دیدم همه هم البته این طور نیستند و در هر بیمارستان یکی دو تا شاید رزیدنت سال بالایی این شکلی پیدا بشه .
      ولی
      این مشکل قابل حله و پزشک ها خودشون این سیستم رو به وجود اوردن . میدونم سیستم دوست داره همینجوری که هست پیش بره ولی باید سیستم رو مجبور کنید که به یه سری مطالبات جواب بده . نا ممکن که نیست. سخته فقط .
      و در اخر بببینید این مسیر پزشکیه . من هم میدونم این ها رو خودم دیده ام. مسیر پزشکی در حال حاضر همینه .
      طولانی و طاقت فرسا . همه دنیا هم همینه . تو کدوم کشوری 4 سال میخونن و جراح میشن ؟؟
      کسی که به نظرم میخواد بیاد سمت یه رشته ای باید بیشتر از اینکه درباره خوبی های یه رشته تحقیق کنه در باره بدی هاش تحقیق کنه .
      پزشکی هم خوبی هایی داره .بدیهایی هم داره
      و در نهایت میشه گفت اگر کسی این مسیر 16 ساله رو بتونه با موفقیت طی کنه در نهایت بعد 16 سال میتونه واقعا هم از نظر اجتماعی و هم از نظر درامدی از میانگین افراد جامعه بالاتر باشه .
      صحبت در رابطه با اشباع شدن رشته و درامد آینده پزشکی هستش که به نظر من نه این رشته اشباع میشه و نه درامدش تغییر چندانی میکنه که طرف کارگری رو به پزشکی ترجیح بده
      دلیل اش هم مسیر پزشکیه که کار هر بزی نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهد و مرد کهن/ کار هر کسی نیست پزشک شدن واقعا . چه از قبولیش در کنکور تجربی و چه از ادامه دادن و تخصص . عملا کسی که پزشکی قبول میشه باید 16 سال حس رقابت داشته باشه چون با کنکور تجربی تازه شروع کنکور هاست و در ادامه هر ماه و هفته و .. امتحان و کنکور دارید . کل دنیا هم تقریبا همینطوره و باید روحیه Competitive داشته باشن دانشجو های پزشکی
      این مثل بالایی در رابطه با پزشکی صادقه واقعا و جالب ایش اینه در اکثر دنیا هم همینه . یعنی یوتیوب برید سرچ کنید پزشکان امریکا و انگلیسی و سوئو هم دارن مینالن از سختی کار و شرایط بسیار بد رزیدنتی و حقوق کم در قبال کاری که دارن انجام میدن. البته ایران بد تره هااا چون اقتصادش هم بده همراه این مکشلات پزشکی هم بشه دیگه واقعا تحمل کردن سخت تر میشه .
      من خیلی راجب این رشته تحقیق کرده ام و حقیقتا تمام حرفهاتون رو قبول دارم . ولی از سویی دیگر هم میتونم بحث کنم که این مشکلات هستش ولی راه حل هم هست هااا
      ما مشکلات رو میبینیم ولی راه حل چی؟؟ تا اخر اینطوری میمونه این سیستم؟یعنی هیچ تغییری نمیکنه ؟؟ هیچ اصلاحی نمیشه ؟؟؟

به نظر من نه
      و تغییر پیدا میکنه و بهینه میشه . عین امریکا و انگلیس و کشور های اروپایی که مثل ما بودن یه زمانی و پدر رزیدنت هاشونو درمیاوردن و بعدش تغییر پیدا کرد سیستمشون و اصلاح شد .
      این مشکلات در کلیت شغل پزشکی خدشه ای ایجاد نمیکنه و به نظر من شما هم با من هم عقیده اید در این رابطه .
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 16 تیر 1401 در ساعت 11:06

8. Top | #83
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من به رشته های هنر (موسیقی ، تئاتر ، سینمای ، طراحی گرافیک )بسیار علاقه دارم . منتها شهر ما همچین رشته هایی رو تدریس نمیکنه و آموزشگاه و آکادمی حرفه ای وجود نداره! از اونطرف من و خانوادم شرایط مهاجرت به پایتخت و شهر ها دیگه رو برای دنبال کردن علاقم نداریم ، تا بحال هم هیچ اقدامی در زمینه هنر نه تو مدرسه نه جای دیگه ای نداشتم چون هنوز از علاقم مطمئن نبودم. به همین دلیل توانایی این رو در خودم نمیبینم که بتونم در کنکور هنر حداقل موفقیتی داشته باشم در برابر افرادی که سال هاست دارن علاقشون در زمینه رشته های هنری رو دنبال و تمرین میکنن الان حداقل یک رشته ای رو دوست دارم که برام پولساز باشه و آینده خیلی درخشانی داشته باشه . از بعضی از افرادی که تو حوزه های مختلف هنر فعالیت میکنن پرس و جو کردم و اونها گفتن برای موفق شدن تو این حوزه باید مهارت ها و تخصص های ویژه دیگه ای هم بلد باشی که هر کسی نمیره سمتش مثلن بازاریابی ، تبلیغات ، روابط عمومی و که از شاخه های مدیریت هستن . راجع به رشته های مدیریت هم تحقیق کردم و دیدم که خیلی دوست دارم این رشته ها رو ، توانایی این رو در خودم میبینم و روحیه ریسک پذیری ، تفکر خلاق و هوش مالی نسبتا خوبی دارم . از اون طرف هم رشته پولسازی هست که برای مهاجرت هم یکی از بهترین انتخاب هاست که از چند نفر پرسیدم منتها دوست دارم نظر شما رو هم بدونم ، خانواده ام میگن این رشته ها الان دیگه بازار کار قبلی رو ندارن ، امنیت شغلی نداری ، تو این وضع مملکت ریسک کردن برای یه آدم تازه وارد کار درستی نیست و دانشگاه چیز زیادی بهت یاد نمیده و این رشته ها مال برخی از افراده که سرمایه کلانی دارن و... خب من اینو قبول دارم ولی شما رشته پزشکی رو هم در نظر بگیر باید ۱۶ سال درس بخونی و زحمت بکشی تا به یه جایی برسی خب پس هر رشته ای بری حداقل تو دهه های بعدی زندگیت اگه واقعا براش تلاش کنی و زحمت بکشی و علاقه داشته باشی میتونی موفق بشی. درست میگم؟؟ ممنون میشم نظراتتونو بهم بگید

9. Top | #84
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط cinimi1174 نمایش پست ها
      من به رشته های هنر (موسیقی ، تئاتر ، سینمای ، طراحی گرافیک )بسیار علاقه دارم . منتها شهر ما همچین رشته هایی رو تدریس نمیکنه و آموزشگاه و آکادمی حرفه ای وجود نداره! از اونطرف من و خانوادم شرایط مهاجرت به پایتخت و شهر ها دیگه رو برای دنبال کردن علاقم نداریم ، تا بحال هم هیچ اقدامی در زمینه هنر نه تو مدرسه نه جای دیگه ای نداشتم چون هنوز از علاقم مطمئن نبودم. به همین دلیل توانایی این رو در خودم نمیبینم که بتونم در کنکور هنر حداقل موفقیتی داشته باشم در برابر افرادی که سال هاست دارن علاقشون در زمینه رشته های هنری رو دنبال و تمرین میکنن الان حداقل یک رشته ای رو دوست دارم که برام پولساز باشه و آینده خیلی درخشانی داشته باشه . از بعضی از افرادی که تو حوزه های مختلف هنر فعالیت میکنن پرس و جو کردم و اونها گفتن برای موفق شدن تو این حوزه باید مهارت ها و تخصص های ویژه دیگه ای هم بلد باشی که هر کسی نمیره سمتش مثلن بازاریابی ، تبلیغات ، روابط عمومی و که از شاخه های مدیریت هستن . راجع به رشته های مدیریت هم تحقیق کردم و دیدم که خیلی دوست دارم این رشته ها رو ، توانایی این رو در خودم میبینم و روحیه ریسک پذیری ، تفکر خلاق و هوش مالی نسبتا خوبی دارم . از اون طرف هم رشته پولسازی هست که برای مهاجرت هم یکی از بهترین انتخاب هاست که از چند نفر پرسیدم منتها دوست دارم نظر شما رو هم بدونم ، خانواده ام میگن این رشته ها الان دیگه بازار کار قبلی رو ندارن ، امنیت شغلی نداری ، تو این وضع مملکت ریسک کردن برای یه آدم تازه وارد کار درستی نیست و دانشگاه چیز زیادی بهت یاد نمیده و این رشته ها مال برخی از افراده که سرمایه کلانی دارن و... خب من اینو قبول دارم ولی شما رشته پزشکی رو هم در نظر بگیر باید ۱۶ سال درس بخونی و زحمت بکشی تا به یه جایی برسی خب پس هر رشته ای بری حداقل تو دهه های بعدی زندگیت اگه واقعا براش تلاش کنی و زحمت بکشی و علاقه داشته باشی میتونی موفق بشی. درست میگم؟؟ ممنون میشم نظراتتونو بهم بگید
      1- تجربه بهم ثابت کرده خانواده در اکثر مواقع راهنمایی درستی نمیکنه و اشتباه میکنه
      2-پزشکی راه طاقت فرسا و طولانی هستش . تصور اینکه این رشته چقدر میتونه سخت باشه رو هم نمیتونید داشته باشید . و به خیال اینکه پزشکی قبول شو و تبدیل شو به ملیاردر رو م از ذهنتون بیرون کنید . من به شخصه الان جوری این رشته پزشکی رو دوست دارم که حتی اگر بگن پزشکی اشباع شد و دیگه تا 100 سال پزشک بر نخواهیم داشت هم من بازم میرم و پزشکی میخونم. اگر شما هم این شکلی هستید . بیایید این رشته . زندگی و سن و عمرتون رو میخوایید بزارید این رشته بیایید پزشکی بخونید . اگر نیستید و میخوایید یه رشته بخونید و زود وارد بازار کار بشید و پولدار هم بشی و سفر خارج و قندهار و ...... همبه راه باشه هر سال و ازدواج به موقعی هم بکنید و ..... پزشکی بد ترین رشته برای شماست . کلا اگر اینطوری فکر میکنید کلا تحصیل بد ترین راهه برای شما .
      3- هنر واقعا علاقه دارید برید سمتش . من خودم به سینما علاقه مندم ولی چون سینما رو در ایران مناسب نمیدونم نمیرم سمتش .چونکه اونچیزی رو که دوست دارم رو نمیتونم بسازم

10. Top | #85
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _joseph_ نمایش پست ها
      1- تجربه بهم ثابت کرده خانواده در اکثر مواقع راهنمایی درستی نمیکنه و اشتباه میکنه
      2-پزشکی راه طاقت فرسا و طولانی هستش . تصور اینکه این رشته چقدر میتونه سخت باشه رو هم نمیتونید داشته باشید . و به خیال اینکه پزشکی قبول شو و تبدیل شو به ملیاردر رو م از ذهنتون بیرون کنید . من به شخصه الان جوری این رشته پزشکی رو دوست دارم که حتی اگر بگن پزشکی اشباع شد و دیگه تا 100 سال پزشک بر نخواهیم داشت هم من بازم میرم و پزشکی میخونم. اگر شما هم این شکلی هستید . بیایید این رشته . زندگی و سن و عمرتون رو میخوایید بزارید این رشته بیایید پزشکی بخونید . اگر نیستید و میخوایید یه رشته بخونید و زود وارد بازار کار بشید و پولدار هم بشی و سفر خارج و قندهار و ...... همبه راه باشه هر سال و ازدواج به موقعی هم بکنید و ..... پزشکی بد ترین رشته برای شماست . کلا اگر اینطوری فکر میکنید کلا تحصیل بد ترین راهه برای شما .
      3- هنر واقعا علاقه دارید برید سمتش . من خودم به سینما علاقه مندم ولی چون سینما رو در ایران مناسب نمیدونم نمیرم سمتش .چونکه اونچیزی رو که دوست دارم رو نمیتونم بسازم
      خیلی ممنون نظرتونو راجع به رشته های مدیریت مالی ، mba و مدیریت بازرگانی هم خیلی دوست دارم بدونم . آیا این رشته ها (با توجه به روحیات ، تایپ شخصیتی و هدف پولسازی که دارم) تضمین شده و قابل اطمینان هستن یا فقط از ظاهر خیلی تبلیغ میشن ( خانوادم میگن مدیریت برای آقازاده ها یا افرادیه که باباشون بیزینس من ، تاجر یا پولدارن و اونا هم نمیرن دانشگاه یه چن تا دوره میبینن و میرن تو پست دلخواهشون)

11. Top | #86
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مثلا خانوادم میگن اگه قصدت پول درآوردن رشته های مدیریت بدرد نمیخوره باید بری مثلا رشته پروتز دندان ، اپتومتریست ، دندان پزشکی ، داروسازی ، فیزیوتراپی یا دبیر کنکور بشی

12. Top | #87
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط cinimi1174 نمایش پست ها
      خیلی ممنون نظرتونو راجع به رشته های مدیریت مالی ، mba و مدیریت بازرگانی هم خیلی دوست دارم بدونم . آیا این رشته ها (با توجه به روحیات ، تایپ شخصیتی و هدف پولسازی که دارم) تضمین شده و قابل اطمینان هستن یا فقط از ظاهر خیلی تبلیغ میشن ( خانوادم میگن مدیریت برای آقازاده ها یا افرادیه که باباشون بیزینس من ، تاجر یا پولدارن و اونا هم نمیرن دانشگاه یه چن تا دوره میبینن و میرن تو پست دلخواهشون)
      هیچ چیزی تو این کشور و هیچ جای دنیا تضمین شده نیست دوست عزیز . و این طرز تفکر شما هم غلط و بچه گانه است واقعا.

13. Top | #88
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      هیچ چیزی تو این کشور و هیچ جای دنیا تضمین شده نیست دوست عزیز . و این طرز تفکر شما هم غلط و بچه گانه است واقعا.

خب من هم دقیقا نظرم با شماست دیگه !!!!! خانواده ام همش اینو میگن .

14. Top | #89
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=_Joseph_;1785132]هیچ چیزی تو این کشور و هیچ جای دنیا تضمین شده نیست دوست عزیز . و این طرز تفکر شما هم غلط و بچه گانه است واقعا.

[/QUOTE

من میگم تو این جهان نباید حرف از تضمین زد و باید خودمون همه چیو تضمین کنیم منتها هیچکسی درست و حسابی حرفمو تایید نمیکرد احساس تنهایی میکردم تا اینکه حرف شما دقیقا دوباره منو برگندوند به نظر قبلیم.

15. Top | #90
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به عنوان یه پرستار میگم،اشتباه منو نکنید،پرستاری یخونید فرار کنید ،راحتترین کار ممکن و بهترین کار،پزشکی از اولم واسه پولدارا بود الانم واسه پولداراست،یعنی وارد دانشگاه شدی ددی برات ماشین و خونه بخره،درست تموم شد زنتو بگیری و ددی برات کلینکو آماده کرده باشه،همه چی به دَدی بستگی داره،مخصوصا ددی سالها پیش خودش پزشک شده باشه

پزشکی یه لایف استایله که با در آمد الانش شما به جای هفت سال درس خوندن چهارسال بری اتاق عمل بخونی همون قدر در میاری،یادتون باشه پزشکی منبع درآمد نیست سبک زندگیه
      این احمقای رویافروش هم بندازید دور

صفحه 6 از 20 نخستنخست ... 56716 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)