خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مشکل در برنامه ریزی تابستانم

سلام من دانش اموز سوم تجربی هستم. من یه مشکلی در برنامه ریزیم دارم واون اینکه من پیش یه مشاور رفتم ایشون گفتن برای یبرنامه ریزی در تابستان باید روزانه 4 درس رو هر کدام یه ساعت مطالعه کنی که از این 4 درس 3تای آنها تخصصی و 1 یکی از آنها عمومی باشد.من این کارو میکنم ولی برای اکثر درس ها مدت زمان 1 ساعت بیشتر میشه و برنامم به هم میریزه.و کلن بی انگیزه میشم لطفا به من بگید چی کار کنم؟
      کـــــــــاش زنــــــدگی از آخـــــــــر به اول بـــــــود...

پیـــــــــــر به دنیـــــــا می آمدیــــــــــــم...

آنـــگاه در رخــــداد "عشــــــــق" جـــــــوان میشدیــــــــــــم...

سپس کــــودکــــی معصـــــــــــوم میــــــشدیــــــــــــم.. .

و در نیـــــــــــــمه شبــــــی با نــــــــوازش مــــــــــادر...

آرام میــــــمردیــــــــــــم ...

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ، ببین دوست من این مشکلیه که اکثر سومی ها (از جمله خودم) داشتند و دارند ، اما راه حل چیه : این که همیشه این یادت باشه که بهترین مشاور برای درس خوندن خودتی !!!
      مشاور تو به تو گفته روزی 4 ساعت درس بخون ، اما مشاوری که من رفتم گفت روزی "حداقل" باید 7 ساعت درس بخونی !!!
      پس مشاوره ها هیچ وقت یکسان نیستند.
      از طرفی مشاوره تو باید بهت می گفت حداقل 4 ساعت بخونی ، چون اگه بیشتر شد به این مشکلها نخوری و هرچی بیشتر بخونی بیشتر به نفعته.
      پس سعی کن توی روز حداقل 4 ، 5 ساعت درس بخونی ، اول از درس های سوم شروع کن ، اگه تخصصی هات ضعیفه ، سه چهارم وقتتو بذار برای تخصصی ها.

حرف آخر : شروع کن به درس خوندن ، 1 هفته بخونی خودت می فهمی باید چه کارایی کنی ، اصلا استرس نداشته باش ،
      خودتم به اشخاص دیگه مثل مشاوره و دوستات محدود نکن ، ازشون پند و تجربه بگیر ، اما دو دو تا کن بهترین راه رو انتخاب کن.
      موفق باشی.
      ویرایش توسط yas4u1996 : 03 تیر 1392 در ساعت 12:53

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yas4u1996 نمایش پست ها
      سلام ، ببین دوست من این مشکلیه که اکثر سومی ها (از جمله خودم) داشتند و دارند ، اما راه حل چیه : این که همیشه این یادت باشه که بهترین مشاور برای درس خوندن خودتی !!!
      مشاور تو به تو گفته روزی 4 ساعت درس بخون ، اما مشاوری که من رفتم گفت روزی "حداقل" باید 7 ساعت درس بخونی !!!
      پس مشاوره ها هیچ وقت یکسان نیستند.
      از طرفی مشاوره تو باید بهت می گفت حداقل 4 ساعت بخونی ، چون اگه بیشتر شد به این مشکلها نخوری و هرچی بیشتر بخونی بیشتر به نفعته.
      پس سعی کن توی روز حداقل 4 ، 5 ساعت درس بخونی ، اول از درس های سوم شروع کن ، اگه تخصصی هات ضعیفه ، سه چهارم وقتتو بذار برای تخصصی ها.

حرف آخر : شروع کن به درس خوندن ، 1 هفته بخونی خودت می فهمی باید چه کارایی کنی ، اصلا استرس نداشته باش ،
      خودتم به اشخاص دیگه مثل مشاوره و دوستات محدود نکن ، ازشون پند و تجربه بگیر ، اما دو دو تا کن بهترین راه رو انتخاب کن.
      موفق باشی.
      منم کاملا با ایشون موافقم
      بهترین مشاورخودتی
      نظر من اینه که فنون برنامه ریزی وروش های یادگیری دروس مختلف رو یادبگیرید وخودتون برنامه بریزید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faal_nazari نمایش پست ها
      سلام من دانش اموز سوم تجربی هستم. من یه مشکلی در برنامه ریزیم دارم واون اینکه من پیش یه مشاور رفتم ایشون گفتن برای یبرنامه ریزی در تابستان باید روزانه 4 درس رو هر کدام یه ساعت مطالعه کنی که از این 4 درس 3تای آنها تخصصی و 1 یکی از آنها عمومی باشد.من این کارو میکنم ولی برای اکثر درس ها مدت زمان 1 ساعت بیشتر میشه و برنامم به هم میریزه.و کلن بی انگیزه میشم لطفا به من بگید چی کار کنم؟
      به نظر من باید متناسب با درسی که می خوای بخونی وقت بهش اختصاص بدی نه برعکس!یعنی مثلا میخوای فصل اول شیمی رو بخونی ، قطعاً توی یک ساعت نمیشه !
      اول باید بدونی که می خوای چیکار بکنی مثلا میخوای کتاب درسی رو کامل بخونی یا تست کار کنی یا کارای دیگه.
      بعداً با توجه به شناختی که از خودت داری که سرعت مطالعه ات چقدره و تست رو چطوری میزنی،یه زمانی رو تخمین بزنی که من توصیه میکنم کمی بیش تر از وقت مورد نظرت باید برای درس وقت بذاری.
      بعدش هم با آرامش درستو بخون.
      در ضمن کسی نمی تونه بگه که شما روزی چند تا درس بخون. و اون به شما بستگی داره که چقدر میتونید درس بخونید.
      انشا الله موفق میشید.
      ویرایش توسط milad101 : 03 تیر 1392 در ساعت 18:24

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همونطوری که دوستان گفتن مشاور خودتی .مثلا من بامعدل نهایی 18.80هرروز 20ص زیست و10ص شیمی (هردو سوم)میخونم که تا 12 روزشیمی تموم میشه بجاش عربی میزارم ,جمعه هم واسه مرورخونده های هفته میزارم.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faal_nazari نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز ...
      اول اینو بگم که مشاور جماعت حرف مفت زیاد میزنه!...
      حتی اون کاظم قلم چی یا ایمان سرون پور هم نمیتونن شما رو در مورد ساعت مطالعتون امر ونهی کنه . تنها مشاور شما خود شمایید.تعجب نکنین بله خود شما .شما باید از همین الان از کتاب"دفتربرنامه ریزی"استفاده کنین و ساعت مطالعه خودتون رو بالا ببرین زیاد خودتون رو اولا اذیت نکنین .به تدریج ساعات مطالعتون رو ببرین بالا .راجع به تعداد درس ها هم میل با خودتونه میتونین بسته به نیازتون 2به 2 یا 3به 1 مطالعه کنین(اختصاصی به عمومی)

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mario got$e نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز ...
      اول اینو بگم که مشاور جماعت حرف مفت زیاد میزنه!...
      حتی اون کاظم قلم چی یا ایمان سرون پور هم نمیتونن شما رو در مورد ساعت مطالعتون امر ونهی کنه . تنها مشاور شما خود شمایید.تعجب نکنین بله خود شما .شما باید از همین الان از کتاب"دفتربرنامه ریزی"استفاده کنین و ساعت مطالعه خودتون رو بالا ببرین زیاد خودتون رو اولا اذیت نکنین .به تدریج ساعات مطالعتون رو ببرین بالا .راجع به تعداد درس ها هم میل با خودتونه میتونین بسته به نیازتون 2به 2 یا 3به 1 مطالعه کنین(اختصاصی به عمومی)

با اون قسمتی که مشاور ها نمی تونن در مورد ساعت مطالعه امر و نهی کنن،موافقم به شدت :-)
      ولی به نظر من نسبت مطالعه اختصاصی و عمومی هم به خود دانش آموز بستگی داره و نمیشه برای همه یه نسخه پیچید!
      ویرایش توسط milad101 : 03 تیر 1392 در ساعت 21:56

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad101 نمایش پست ها

با اون قسمتی که مشاور ها نمی تونن در مورد ساعت مطالعه امر و نهی کنن،موافقم به شدت :-)
      ولی به نظر من نسبت مطالعه اختصاصی و عمومی هم به خود دانش آموز بستگی داره و نمیشه برای همه یه نسخه پیچید!
      خب من هم همینو گفتم ...
      اینم بستگی به خود دانش آموز داره...
      اما یه نکته ای رو نباید فراموش کرد اونم اینه که از اوایل تابستون تا قبل عید نسبت اختصاصی به عمومی ها باید 70 به 30 وبعد عید 60 به 40 باشه(برای همه ی دانش آموزان)...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      گند بزنن به هر چی مشاوره که فقط پول میگیرن فقط فقط فقط خودت و نه کس دیگه خود برای خودت برنامه رزی کن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شما فقط برنامه ا ز مشاورت بگیر چون برنامه هدف داره دیگه به بقیه چیزاش فکر نکن و خودت با هر روشی که بلدی برو جلو

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [/quote]راستش رگند بزنن به هر چی مشاوره که فقط پول میگیرن فقط فقط فقط خودت و نه کس دیگه خود برای خودت برنامه رزی کن [/quote] کاملا موافقم الان دیگه مشاوره شده پول گرفتن دیگه مشاورایی که دلشون بحال دانش آموزانشون بسوزه کم پیدا میشه اینکه خودت برنامه بریزی بهترین کاره چون هیچ مشاوری خودتو به اندازه خودت نمیشناسه اما اگه تجربه نداری ترجیحا از کنکوری های سالهای گذشته کمک بگیر تا بدونی چه درسی رو چجوری بخونی وکی بخونی و چن ساعت بهش بها بدی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط jammd نمایش پست ها
      گند بزنن به هر چی مشاوره که فقط پول میگیرن فقط فقط فقط خودت و نه کس دیگه خود برای خودت برنامه رزی کن
      کاملا موافقم الان دیگه مشاوره شده پول گرفتن دیگه مشاورایی که دلشون بحال دانش آموزانشون بسوزه کم پیدا میشه - اینکه خودت برنامه بریزی بهترین کاره چون هیچ مشاوری خودتو به اندازه خودت نمیشناسه - اما اگه تجربه نداری ترجیحا از کنکوری های سالهای گذشته کمک بگیر تا بدونی چه درسی رو چجوری بخونی وکی بخونی و چن ساعت بهش بها بدی

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اقا اول توکل به خدا بعدشم خودتون
      این برنامه ریزی اینا همش الکگیه
      در اصل
      فقط یه چیزایی منبع درامد برا یه عده ای!!!!!!!!!!1

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن