خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 41
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_Alyxra نمایش پست ها
      سلام دوستان!
      یکی از عمده دغدغه های من همین غذای سلف دانشگاهه.من کلا بدغذام غذاهای خونه رو هم به زور میخورم،بعید میدونم بتونم غذاهای سلفو با این توصیفاتی که دوستان میکنن بخورم.الانم مسئله ای که ذهنمو درگیر کرده قضیه کافور غذاهای دانشگاهه.تو ویکیپدیا که داشتم میخوندم دیدم خیلی ضررای جانبی داره ینی صرفا به خاطر اینکه شه.وت دانشجوهارو کاهش بدن آت و ***** به خوردشون میدن.حالا اینکه کلا این کارشون درسته یا نه بحثش جداست و خارج از حوصله ما؛فقط یکی دو تا سوال داشتم که ممنون میشم دوستان دانشجو جواب بدن.
      اول اینکه پس تکلیف غذای دخترا چیه؟غذای اونا جداست یا اونام باید از این آت و آشغالا بخورن؟اگه غذاشون جداست امکانش هست یه پسر از غذای اونا بگیره؟مثلا بگه به من از غذای دخترا بدین؟
      یه سوال دیگه،به جز سلف تو محیط دانشگاه رستورانی چیزی نیست که مجبور نباشی غذای سلفو بخوری؟
      قیمت غذاهای سلف چقده؟مثلا اگه بخوای بری بیرون از محیط دانشگاه فست فود بخوری چقد قیمتش فرق میکنه؟
      حالا من که احتمال زیاد شهر خودم قبول میشم،ولی اگه فرضا شهر دیگه ای قبول شم و مجبور بشم برم خوابگاه،شام خوابگاه به چه صورته؟اونم از سلف میگیرن یا خود خوابگاه میده؟اصن شام میدن؟تو اونم کافور میریزن؟
      سوال دیگه ای به ذهنم نمیرسه اگه نکته خاصی راجع به غذای دانشگاه هست ممنون میشم بگین
      ات اش غال؟؟

دوست عزیز من 4 سال دانشگاه تبریز بودم غذا هاشونم عالی بودن
      غذای دختر پسرنداریم همه یکی هستن
      کافور هم درحدی میزنن که بی ضرر باشه
      قیمت 1000 بود تو سراسری و ازاد کمتر بود
      بیرونم هست میتونی بخوری و گرونتر درمیاد.
      خوابگاه هم سلف داره میری میخوری و خوبه

درکل غذا طبق برنامه داده میشه و عوض شدنش سخته مگه شورای صنفی تسویب کنه
      اگه غذایی خوب نبود بگین به شوارا درست میشه

غذا های دانشگاه بهتر از بیرونه پس بهتره خودتونو اول وفق بدین وگرنه براتون گرون تموم میشه 4 سال

موفق باشین
      ویرایش شده.
      خلاف قوانین.

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      غذای دختر و پسرا که جدا نیست از این حرفا نزنید !!!

تو همه دانشگاه ها این مورد هست حتی توی علوم پزشکی تهران ؛ دوستم خواست از دانشگاه غذا نگیره یه مدت این کارو کرد دید هم هزینش رفت بالا هم وقت و ... دوباره رفت غذای دانشگاه رو خورد

کلا چاره ای نیست

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این سوالات ابتدایی واسه کسایی که سال اولشونه پیش میاد بپرسن ولی چیزهای مهمتر از غذا هست.......در کل غذای بیرون بیشتر در میاد....نه کافور نمیزنن...دانشگاه ما که غذاش بد نیست...علوم پزشکی بنسبت بهتر بود...ولی عادت میکنید به غذاها...

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Mahdiyeh نمایش پست ها
      من مشکلی با بدمزه بودن غذا ندارم و اصلا فرد ایرادگیری نیستم فقط چون بعضی ها میگن کافور میریزن واسه همین دوست ندارم از دانشگاه غذا بگیرم
      سلام
      کافور اسمش بد در رفته و توجه بهش بخاطر موقعیت سنی و شرایطی که باهاش درگیرین ایجاد شده . ما خیلی مواد مخربتر از کافور تو سبد غذاییمون داریم که اصلا توجهی بهشون نمیکنیم . انشالله برا هیچ کودوم از عزیزان مشکلی پیش نمیاد .

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم فک نکنم توش چیز افزودنی بریزن اما واقعا غذای شلف اشغاله اشغالللل.همیشه بعدش به خودتون فوش میدین که چرا خوردین.اما خب قبلش اینقد گشنتونه و وقت کمه چاره ی دیگه ای ندارین.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kemoonly نمایش پست ها
      سلام
      کافور اسمش بد در رفته و توجه بهش بخاطر موقعیت سنی و شرایطی که باهاش درگیرین ایجاد شده . ما خیلی مواد مخربتر از کافور تو سبد غذاییمون داریم که اصلا توجهی بهشون نمیکنیم . انشالله برا هیچ کودوم از عزیزان مشکلی پیش نمیاد .
      کاملا حق با شماست مثلا همین کنسروهایی که میخوریم خیلی مضر هستن یا سوسیس و کالباس ولی خب چون کافور رو موقع کفن کردن مرده ها استفاده میکنن حال آدم بد میشه

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اين نتايج از يك دكتر غدد. يك دكتر داخلي. و يك دكتر ارولوژ بدست اومده.

نتيجه 1: در غذا كافور نميريزند!!!
      چيه؟!!! چرا چپ چپ نيگا ميكني؟! خوب راس ميگم ديگه. ولي خوشحال نشو. تا آخر رو بخون ميفهمي!!!:
      دلايل:

1-کافور ماده‌ای سمی است. اثرات سمی کافور بعد از مصرف 2 گرم ظاهر می‌شود و مقدار کشنده آن در بزرگسالان 4 گرم و در کودکان 1 گرم است. اثرات سمی این ماده عبارتست از: ناراحتی معده، ایجاد گاز معده و قولنج، تهوع و اسهال و استفراغ، اضطراب، هیجان‌زدگی، هذیان گویی، تشنجات صرع‌مانند و انقباض قلب

2- باعث افسردگی و در دوز بالا با اثر بر سیستم عصبی مركزی باعث اغماء و به ندرت مرگ می شود.
      3- آنوریا( قطع دفع ادرار) رخ می دهد.
      4- . کافور روی سیستم گوارشی و سیستم عصبی مرکزی اثرات نامطلوبی دارد و باعث مسمومیت سلول های کبدیمی شود

5- در مورد تأثیر کافور بر روی سیستم تولید مثل انسان و نیز اثرات سرطان زايي آن هنوز نظريه اي بي عيب داده نشده

6- كافور از گياه cinamoumon camphor laurel به دست مي آيد كه اين گياه شرايط رشد خاص خود را دارد و آنچنان فراوان نيست كه روزانه مقدار زياد آن را به خورد دانشجويان بدهند!!!

پس چرا ميگويند؟!!!
      در طب سنتی ایرانی ، از جمله کاربردهایی که برای كافور شده است،اثر آن بر میزان میل جنیسی است. منشا آن به كتب ابن سينا باز ميگردد.

گوييا تا 2 سال پيش جدا در غذا ها كافور ميريخته اند اما با اثبات مضرات آن مصرف آن ممنوع شده
      طبق تحقيقات انجام شده در دانشگاه شيراز گوييا اثر اصلي كافور بر ميزان سنتز تستسترون است و اين امر تقريبا ثابت شده است

نتايج مشابهي در دانشگاه مشهد به دست آمده كه با وجود اينكه در مكانيسم اصلي اظهار بي اطلاعي مي كنند اما نشان داده اند كه كافور در دوز كم در فرآيند اسپرم زايي و توليد هرمون هاي آندروژنيك تاثير منفي دارد.
      (اسناد معتبر موجود است)
      ابهامات
      1-ممكن است هنوز هم در بعضي جاها كافور در غذا بريزند اما با اثبات مضرات آن بعيد است در دانشگاه هاي معتبر اين كار انجام شود

2- البته احتمال اينكه كافور وجود داشته باشد هست چرا كه در دوز كم(حدود 50 ميلي گرم در ليتر) عوارض جانبي آنچنان نمايان نميشوند ولي همان دوز كم اثر آنتي ديزاير خود را مي گزارد
      3- ادامه رو بخونين ببينين صرفه با كدومه!

نتيجه2: در غذا داروي سيپروترون استات ميريزند!!!

اي بيچاره ها! فك كردي دست از سرت بر ميدارن؟!!!:d

توضيحات مربوط به دارو

گروه دارویی: ضد آندروژن
      گروه درمانی: هورمون ها (ضد آندروژن)
      شکل دارویی: قرص 50 میلی گرمی

موارد مصرف: درمان افزایش شدید میل جنسی (برای کاهش مسل جنسی) و در درمان سرطان پروستات و پرمویی و آکنه

موارد مانع: نارسایی یا سرطان کبد , افسردگی شدید و بیماری دیابت قندی و سابقه ترومبو آمبولی

عوارض جانبی: زردی , عقیمی , افسردگی , خواب آلودیگی , عوارض پوستی

ادرارى تناسلي: ناباروري، آزواسپرمي، اسپرمهاى ناقص، افت تعداد اسپرمها و كاهش حجم مايع مني.
      ديگر موارد: ژينكوماستى گذرا، احساس خستگي، كاهش رشد موهاى ثانوي.
      اين دارو خاصيت خواب آور دارد .

مكانيسم اثر : با انسداد گيرندههاى آندروژنى باعث مهار عمل آندروژنها ميشود. درضمن با مهار رهاشدن گونادوتروپينها، از توليد آندروژن در بيضه جلوگيرى ميكند.
      این دارو اثرات هرمون مردانه را در آقایان کاهش میدهد

چرا؟!!!
      1-شدت عوارض جانبي اين دارو بسيار كمتر از كافور بوده و مسموميت و مرگ با آن گزارش نشده است
      2- اين دارو به صورت شيميايي ساخته ميشود و محدوديتي در ساخت ندارد
      3- اثرات اين دارو بر روي دختران كمتر است اما اثر كافور بر هر دو جنس است!!!
      4- اين دارو صرفا جهت خاصيت آنتي آندروژنيكش ساخته شده و بر عكس كافور موارد جانبي كمتر دارد

ابهامات
      گرچه شايد عاقلانه به نظر نرسد كه اين دارو را در غذا ها بريزند اما هرچه باشد بهتر از كافور است
      بر اساس نظر دكتر غدد اين دارو را به همراه مقدار كمي كافور در غذا ميريزند چرا كه اين دارو براي نشان دادن اوج اثر خود بايد به ميزان 50 ميليگرم در روز خورده شود اما كافور با ميزان كمي (حدود 10 ميلي گرم) اثرات آنتي ديزاير خود را نمايان مي كند

اين دارو كماكان عوارض جانبي خاص خود را دارد ولي چه ميشود كرد؟!!!

نتيجه3:به طور حتم چيزي در غذاي ما ميريزند!!!

چيه بازم چپ چپ نيگاه ميكني! ميگي اينو كه خودمونم ميدونستيم!
      خوب قبول دارم ولي حداقل حالا ميدوني چه چيزي به خوردت ميدن
      هنوز تحقيقات(دانشجوي داروسازي شهيد بهشتي) ادامه داره. نتايج جديد قرار داده خواهند شد!!!

جانم از آتشفشان ها گذر مي کند
      با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      و لبخند تو آن قدر بها دارد
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حالا اومدیم چیزیم نریختن
      یکی مث من بدبخت که نمیتونم از این برنج دونه بلندا چه خارجی چه داخلیش بخورم چی؟
      ماحتی توغذاهامون (به جز سرغ کردنی )نه از روغن مایع استفاده میکنیم نه جامد اونوقت بریم اونجا مگه از روغن جامداستفاده نمیکنن؟

با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Mahdiyeh نمایش پست ها
      کاملا حق با شماست مثلا همین کنسروهایی که میخوریم خیلی مضر هستن یا سوسیس و کالباس ولی خب چون کافور رو موقع کفن کردن مرده ها استفاده میکنن حال آدم بد میشه
      سلام
      خب کافور هزار تا کاربرد داره . شما چیزی که وحشتناکه رو گفتی . ما کافور میخوریم مرده رو نمیخوریم که . سوسیس کالباس . همین نون معمولی بدون سبوس و اردسفید نشاسته نوشابه . حتی بوی لاستیک موقع ترمز کردن و ...

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sis413 نمایش پست ها
      اين نتايج از يك دكتر غدد. يك دكتر داخلي. و يك دكتر ارولوژ بدست اومده.

نتيجه 1: در غذا كافور نميريزند!!!
      چيه؟!!! چرا چپ چپ نيگا ميكني؟! خوب راس ميگم ديگه. ولي خوشحال نشو. تا آخر رو بخون ميفهمي!!!:
      دلايل:

1-کافور ماده‌ای سمی است. اثرات سمی کافور بعد از مصرف 2 گرم ظاهر می‌شود و مقدار کشنده آن در بزرگسالان 4 گرم و در کودکان 1 گرم است. اثرات سمی این ماده عبارتست از: ناراحتی معده، ایجاد گاز معده و قولنج، تهوع و اسهال و استفراغ، اضطراب، هیجان‌زدگی، هذیان گویی، تشنجات صرع‌مانند و انقباض قلب

2- باعث افسردگی و در دوز بالا با اثر بر سیستم عصبی مركزی باعث اغماء و به ندرت مرگ می شود.
      3- آنوریا( قطع دفع ادرار) رخ می دهد.
      4- . کافور روی سیستم گوارشی و سیستم عصبی مرکزی اثرات نامطلوبی دارد و باعث مسمومیت سلول های کبدیمی شود

5- در مورد تأثیر کافور بر روی سیستم تولید مثل انسان و نیز اثرات سرطان زايي آن هنوز نظريه اي بي عيب داده نشده

6- كافور از گياه cinamoumon camphor laurel به دست مي آيد كه اين گياه شرايط رشد خاص خود را دارد و آنچنان فراوان نيست كه روزانه مقدار زياد آن را به خورد دانشجويان بدهند!!!

پس چرا ميگويند؟!!!
      در طب سنتی ایرانی ، از جمله کاربردهایی که برای كافور شده است،اثر آن بر میزان میل جنیسی است. منشا آن به كتب ابن سينا باز ميگردد.

گوييا تا 2 سال پيش جدا در غذا ها كافور ميريخته اند اما با اثبات مضرات آن مصرف آن ممنوع شده
      طبق تحقيقات انجام شده در دانشگاه شيراز گوييا اثر اصلي كافور بر ميزان سنتز تستسترون است و اين امر تقريبا ثابت شده است

نتايج مشابهي در دانشگاه مشهد به دست آمده كه با وجود اينكه در مكانيسم اصلي اظهار بي اطلاعي مي كنند اما نشان داده اند كه كافور در دوز كم در فرآيند اسپرم زايي و توليد هرمون هاي آندروژنيك تاثير منفي دارد.
      (اسناد معتبر موجود است)
      ابهامات
      1-ممكن است هنوز هم در بعضي جاها كافور در غذا بريزند اما با اثبات مضرات آن بعيد است در دانشگاه هاي معتبر اين كار انجام شود

2- البته احتمال اينكه كافور وجود داشته باشد هست چرا كه در دوز كم(حدود 50 ميلي گرم در ليتر) عوارض جانبي آنچنان نمايان نميشوند ولي همان دوز كم اثر آنتي ديزاير خود را مي گزارد
      3- ادامه رو بخونين ببينين صرفه با كدومه!

نتيجه2: در غذا داروي سيپروترون استات ميريزند!!!

اي بيچاره ها! فك كردي دست از سرت بر ميدارن؟!!!:d

توضيحات مربوط به دارو

گروه دارویی: ضد آندروژن
      گروه درمانی: هورمون ها (ضد آندروژن)
      شکل دارویی: قرص 50 میلی گرمی

موارد مصرف: درمان افزایش شدید میل جنسی (برای کاهش مسل جنسی) و در درمان سرطان پروستات و پرمویی و آکنه

موارد مانع: نارسایی یا سرطان کبد , افسردگی شدید و بیماری دیابت قندی و سابقه ترومبو آمبولی

عوارض جانبی: زردی , عقیمی , افسردگی , خواب آلودیگی , عوارض پوستی

ادرارى تناسلي: ناباروري، آزواسپرمي، اسپرمهاى ناقص، افت تعداد اسپرمها و كاهش حجم مايع مني.
      ديگر موارد: ژينكوماستى گذرا، احساس خستگي، كاهش رشد موهاى ثانوي.
      اين دارو خاصيت خواب آور دارد .

مكانيسم اثر : با انسداد گيرندههاى آندروژنى باعث مهار عمل آندروژنها ميشود. درضمن با مهار رهاشدن گونادوتروپينها، از توليد آندروژن در بيضه جلوگيرى ميكند.
      این دارو اثرات هرمون مردانه را در آقایان کاهش میدهد

چرا؟!!!
      1-شدت عوارض جانبي اين دارو بسيار كمتر از كافور بوده و مسموميت و مرگ با آن گزارش نشده است
      2- اين دارو به صورت شيميايي ساخته ميشود و محدوديتي در ساخت ندارد
      3- اثرات اين دارو بر روي دختران كمتر است اما اثر كافور بر هر دو جنس است!!!
      4- اين دارو صرفا جهت خاصيت آنتي آندروژنيكش ساخته شده و بر عكس كافور موارد جانبي كمتر دارد

ابهامات
      گرچه شايد عاقلانه به نظر نرسد كه اين دارو را در غذا ها بريزند اما هرچه باشد بهتر از كافور است
      بر اساس نظر دكتر غدد اين دارو را به همراه مقدار كمي كافور در غذا ميريزند چرا كه اين دارو براي نشان دادن اوج اثر خود بايد به ميزان 50 ميليگرم در روز خورده شود اما كافور با ميزان كمي (حدود 10 ميلي گرم) اثرات آنتي ديزاير خود را نمايان مي كند

اين دارو كماكان عوارض جانبي خاص خود را دارد ولي چه ميشود كرد؟!!!

نتيجه3:به طور حتم چيزي در غذاي ما ميريزند!!!

چيه بازم چپ چپ نيگاه ميكني! ميگي اينو كه خودمونم ميدونستيم!
      خوب قبول دارم ولي حداقل حالا ميدوني چه چيزي به خوردت ميدن
      هنوز تحقيقات(دانشجوي داروسازي شهيد بهشتي) ادامه داره. نتايج جديد قرار داده خواهند شد!!!
      من که هنوز نمردم
      کامل و جامع ممنون

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      حالا اومدیم چیزیم نریختن
      یکی مث من بدبخت که نمیتونم از این برنج دونه بلندا چه خارجی چه داخلیش بخورم چی؟
      ماحتی توغذاهامون (به جز سرغ کردنی )نه از روغن مایع استفاده میکنیم نه جامد اونوقت بریم اونجا مگه از روغن جامداستفاده نمیکنن؟
      سلام
      الن همه ارگان های دولتی حتی بیمارستان از روغن جامد استفاده میکنن اونم سالم نیست هزار تا مواد غیرمجاز دارن . طبق قانون داروین باید سازش پیدا کنید با محیط وگرنه حذف رقابتی پیش میاد نگران نباشید رد میشن این چیزا

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      الن همه ارگان های دولتی حتی بیمارستان از روغن جامد استفاده میکنن اونم سالم نیست هزار تا مواد غیرمجاز دارن . طبق قانون داروین باید سازش پیدا کنید با محیط وگرنه حذف رقابتی پیش میاد نگران نباشید رد میشن این چیزا
      حس میکنم قبل ازایم که سازش پیداکنم حذف میشم

با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

حس میکنم قبل ازایم که سازش پیداکنم حذف میشم
      سلام
      خخخ نه اینجوریام نیست برو ببین معدت جوری سازش پیدا میکنه که اگه اهنم بخوری سه سوته هضمش میکنه دانشجویی دوران تنبلیه فقط میخایی یه چیزی بدن سیر بشی فقط اسمش غذا باشه مخصوصا ارزون

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      خخخ نه اینجوریام نیست برو ببین معدت جوری سازش پیدا میکنه که اگه اهنم بخوری سه سوته هضمش میکنه دانشجویی دوران تنبلیه فقط میخایی یه چیزی بدن سیر بشی فقط اسمش غذا باشه مخصوصا ارزون
      من همین الانشم اگه مامانم غذایی که دوس ندارم بپزه نمیخورم حتی اگه یه روز کامل گشنگی بکشم،فکر کنم برم دانشگاه از گشنگی بمیرم
      لازم نیس بگید لوسم خودم میدونم

با خويشتن در جنگم
      از خود عبور مي کنم
      تو آن سوي من ايستاده اي
      و لبخند مي زني
      که به خاطرش از آتش بگذرم
      من طلا خواهم شد
      مي دانم .

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات

من همین الانشم اگه مامانم غذایی که دوس ندارم بپزه نمیخورم حتی اگه یه روز کامل گشنگی بکشم،فکر کنم برم دانشگاه از گشنگی بمیرم
      لازم نیس بگید لوسم خودم میدونم
      خخخ خب پس از الن تسلیت میگم بهت . شوخی کردم خدا نکنه . تا الن محیط باهات سازش داشت . از این به بعد تو باید سازش پیدا کنی . هر عملی عکس العملی داره .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن