خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Post بیماری واگیردار در شبکه های اجتماعی

بیماری واگیردار در شبکه های اجتماعی
      تحقيقات نشان داده است استفاده مکرر از شبكه های اجتماعی بیماری افسردگی را برای کاربران به ارمغان می آورد و منجر به آثار روانی بسیار منفی میشود

بنابر تحقيقات انجام شده، استفاده مکرر از شبكه های اجتماعی با علائم افسردگی در ارتباط است. در اصل خلق و خوی شما توسط پست های دوستان در فضای مجازی تحت تاثیر قرار می گیرد كه در نتيجه مقايسه خود با دوستان می تواند موجب افسردگی شما شود.

همان طور كه مي دانيد احساسات، هم مثبت و هم منفی، به راحتی از طریق پست هایی که کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند گسترش می یابد. همچنین ورود مرتب به شبکه های اجتماعی برمیزان شادی جوانان تاثیرگذار است. ازسوی دیگر، مشارکت منفعل و یا احساس طرد شدن در این شبکه ها منجر به آثار روانی منفی می شود.

تحقيقات نشان داده است هرچه زمان بیشتری را در فضای مجازی می گذرانیم، احتمال آنکه احساس افسردگی کنیم بیشتر است. مکانیزم اصلی در این زمینه مقایسه اجتماعی است. در نتیجه، دلیل ایجاد چنین احساسی به تمایل ما برای مقایسه اجتماعی خود با دوستانمان باز می گردد.

صرف وقت بسیار زیاد در شبکه های مختلف اجتماعی یا بازدید مکرر از آن ارتباطی مثبت با تمایل به مقایسه خود با دیگران در کاربر ایجاد می کند که این شرایط نیز با افزایش علایم افسردگی در ارتباط است. اگر عکس های منتشر شده توسط دوستان موجب احساس افسردگی در ما می شوند شاید بهتر باشد تا از این شبکه اجتماعی بیشتر فاصله بگیریم.

مطالعه ای که دو سال پیش توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان انجام شد نشان داد هرچه میزان استفاده از فیسبوک توسط جوانان بیشتر باشد آنها احساس بدتری پیدا می کنند، يعني استفاده از فیسبوک به کاهش شادی لحظه به لحظه و رضایت کلی از زندگی میان افرادی که در سن کالج قرار دارند منجر می شود.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دلیل استفاده زیاد از نت و شبکه های اجتماعی برمیگرده به شرایط فرد !

سرگرمی هایی که داره ! شرایط زندگیش و ...!

ولی از ی جایی به بعد چنان میشه که وقتی غرق این محیط شدیم دیگ اگ بهترین شرایطم داشته باشی نمیتونی ازش فاصله بگیری ( اگ هم بگیری خیلی کوتاه مدت )

واقعا هم افسردگی ب دنبال داره ! محیطی که گاهی خیلی غمگین گاهی خیلی شاد ! جایی که میتونی شخصیت خودتو 180 درجه متفاوت از شخصیت اصلی خودت معرفی کنی ! گاهی چنان میشه ک خودتم باور میکنی که اون آدم تصورات و اثباتی هستی نه خود واقعیت !

خوش حالی میای اینجا میگی خوش حالم !
      ناراحتی میای اینجا میگی ناراحتم !

همون جمله ای که میگه زندگی ما مجازی فقط گاهی به زندگی واقعی نیز سر میزنیم !

ما هم زندگی اصلیمون شده همین دنیای مجازی گاهی هم به زندگی واقعی ی سرک میکشیم

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من از ان روز میترسم روزی تکنولوژی و فناوری از تاملات ما انسان ها پیشی گیرد

ان روز ما شاهد نسل احمق ها بر روی زمین خواهیم بود

البرت انیشیتین

پ ن : ای کاش افسردگی بیاره فقط !
      زندگی زیباست

زیبابینان زیبایی بینند

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بیماری هیچ کاروزندگی نزاشته واسه ما خخ ولی از طرفیم خوبه من از وقتی میام انجمن افسردگیم پریده خخ
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      ناموسا دقت کردین این افسردگی چقدر بیماری باکلاسیه همه افراد مشهور داشتن

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza__sh نمایش پست ها
      ناموسا دقت کردین این افسردگی چقدر بیماری باکلاسیه همه افراد مشهور داشتن
      ربطی نداره ک هرکس ممکنه داشته باشه سلبریتی یا ادمایی ک زندگی معمولی دارن
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خوشبختانه اینحانب ی واتس آپ دارم ک توش با همکلاسیم میحرفم و یه وبلاگ :-)
      والسلام

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      آب قطعه
      بالاخره عوضش کردم : ))
      خب چی بزارم؟؟

اها بازم حقیقت : دارم دیوونه میشم : (((((((((((((((

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      به نظر من شبکه احتماعی همه رو نابود کرد مخصوصا اینستاگرام
      یادم قدیما اینترنت ذغالی بود اشکت درمیومد تا وصل شه ولی متاسفانه الان سرعت اینترنت شده مثل سرعت نور
      قدیما هرکی میخواست یه عکس مستهجن ببینه کلی باید ********* هزار کوفت زهرمار وصل میکرد که شاید میتونستیه فیلم یا عکس مستهجن ببینه
      ولی الان تو روز حدود 5000 فیلم **** ساخته میشه وتزریق میشه توی فضای مجازی که خیلی راحت در اختیار همه قرار داده میشه
      تو اینستاگرام اگه نخوای ببینی میبینی
      متاسفانه نظم نوین جهانیه وکاریشم نمیشه کرد
      مردم خودشون باید به این نتیجه برسن که فضای مجازی جای خوبی نیست

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کلا ما تو همه چی افراط داریم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من هیچ وقت درگیرش نشدم خوشبختانه در سال کنکور
      اشک من پیرهنتو تر کرده
      همه جا عطره تو پیچیده ولی
      دل دیگه غربتو باور کرده

امشبم میون اون خاطره های سردم
      بی رمق دنبال اون حادثه ای می گردم
      که نفهمیدمو کی کجا تورو ازم گرفت
      دستو جدا شد و نگاه تو گم کردم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها

بیماری واگیردار در شبکه های اجتماعی
      تحقيقات نشان داده است استفاده مکرر از شبكه های اجتماعی بیماری افسردگی را برای کاربران به ارمغان می آورد و منجر به آثار روانی بسیار منفی میشود

بنابر تحقيقات انجام شده، استفاده مکرر از شبكه های اجتماعی با علائم افسردگی در ارتباط است. در اصل خلق و خوی شما توسط پست های دوستان در فضای مجازی تحت تاثیر قرار می گیرد كه در نتيجه مقايسه خود با دوستان می تواند موجب افسردگی شما شود.

همان طور كه مي دانيد احساسات، هم مثبت و هم منفی، به راحتی از طریق پست هایی که کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند گسترش می یابد. همچنین ورود مرتب به شبکه های اجتماعی برمیزان شادی جوانان تاثیرگذار است. ازسوی دیگر، مشارکت منفعل و یا احساس طرد شدن در این شبکه ها منجر به آثار روانی منفی می شود.

تحقيقات نشان داده است هرچه زمان بیشتری را در فضای مجازی می گذرانیم، احتمال آنکه احساس افسردگی کنیم بیشتر است. مکانیزم اصلی در این زمینه مقایسه اجتماعی است. در نتیجه، دلیل ایجاد چنین احساسی به تمایل ما برای مقایسه اجتماعی خود با دوستانمان باز می گردد.

صرف وقت بسیار زیاد در شبکه های مختلف اجتماعی یا بازدید مکرر از آن ارتباطی مثبت با تمایل به مقایسه خود با دیگران در کاربر ایجاد می کند که این شرایط نیز با افزایش علایم افسردگی در ارتباط است. اگر عکس های منتشر شده توسط دوستان موجب احساس افسردگی در ما می شوند شاید بهتر باشد تا از این شبکه اجتماعی بیشتر فاصله بگیریم.

مطالعه ای که دو سال پیش توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان انجام شد نشان داد هرچه میزان استفاده از فیسبوک توسط جوانان بیشتر باشد آنها احساس بدتری پیدا می کنند، يعني استفاده از فیسبوک به کاهش شادی لحظه به لحظه و رضایت کلی از زندگی میان افرادی که در سن کالج قرار دارند منجر می شود.
      بیش از5 ساله استفاده میکنم و بنابر تست اضطراب و افسردگی همیلتون که هفته پیش دادم کاملا شاداب بوده از نظر افسردگی در درجه کاملا مطلوب(فاقد افسردگی)هستم

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezagmi نمایش پست ها
      بیش از5 ساله استفاده میکنم و بنابر تست اضطراب و افسردگی همیلتون که هفته پیش دادم کاملا شاداب بوده از نظر افسردگی در درجه کاملا مطلوب(فاقد افسردگی)هستم
      خیلیم عالی ، باریکلا

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وقتی تفریحی و کار نباشه همه زندگی ادم میشه فضای مجازی...استفاده از شبکه های اجتماعی تو اسیا 9ساعته ..چرا؟ چون هیچ برنامه ای برای زندگیشون ندارن یه طورایی خودشون افسرده هستن ....یه طورایی باور کردیم که تا پول و پارتی نباشه به جایی نمیرسیم پس تلاش نمیکنیم و ترجیح میدیم یه جا بشینیم و سرگرم شیم تا بجنگیم برای خواسته هامون

البته بعضی وقتا به خود ادم هم بستگی داره ..من اینستا رو 4 ساله که دارم وقتی دیدم دارم وابسته ش میشم و خیلی وقتمو میگیره حذفش کردم و روی گوشی مامانم نصبش کردم که دیگه هر چن روز یه بار بهش سر میزنم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خدا رو شکر سال کنکور درگیرش نبودم و تونتستم خودنگهدار باشم از این بابت الان هم وقت های بیکاری میام بقیه رو یا بدنسازی یا والیبال هستم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن