خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 47
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bahat-ghahram
      نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 209 منطقه 3 : احسان تیمـوری | رشته تجربی - کنکور 95

ســــــــلام و درود
      بـــر تمامی حضــاران

پانزدهـمیـن ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

احسـان تیـمـوری

رتبه : 209 منطقه 3 از سلمـاس
      با معدل کتبی : 19/22

( نام کاربری شون در انجمن :
      ezio auditore77)

عکس کارنامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%883.png

%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%882.png

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      + اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ، ازکدوم شهر و اسم مدرسه !؟

احسان تیموری - سلماس - نمونه دولتی امیرکبیر

چه رشته و دانشگاهی رو قرار هستش انتخاب کنی؟

انشاالله پزشکی ارومیه یا تبریز

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم

اولش بگم که من تا قبل دوم خیلی معمولی میخوندم و تقریبا میشه گفت شب امتحانی بودم تابستون سال دوم رفتم دنبال منابع کنکور و نکات مربوط به برنامه ریزی...فصل اول شیمی 2و دو درس اول زیست 1 ر خوندم اما تو آزمون شرکت نمیکردم

- تابستان سال سوم

تو آزمون کانون شرکت میکردم درسهای سال دوم ر کامل خوندم بجز ریاضی و فیزیک که فقط کتاب درسی ر میخوندم و از درسهای سوم فصل یک شیمی 3 و چهار درس اول زیست سوم و مبحث احتمال ریاضی ر پیش خوانی کردم.

- تابستان سال چهارم

بعد از تموم شدن امتحان نهایی حدودا اوایل تیر شروع کردم با 8ساعت متاسفانه!چون نتونستم ادامش بدم و نوسان داشتم یعنی بعضی روزا خوب میخوندم و بعضی روزا ساعات مطالعم پایین میومد تا 6-4 ساعت...به نظرم برای کسی که تا حالا زیر 2ساعت میخونده یا کلا مطالعه نداشته حتی 4ساعت هم برای شروع کافیه و اگه روزی 15 دقیقه بیشتر بخونه بعد از حدود 2هفته میرسه به 8 ساعت ثابت!طبق برنامه کانون میخوندم اما 15 روز آخر نخوندم و آزمون آخر که مهمترین آزمون بود نرفتم چون بااینکه اکثر پایه ر خونده بودم اما تموم نکرده بودم مثلا درسی مثل زیست پایه به طورکامل بهمن تموم شد(درواقع آخراش باقی مونده بود.)

- سال تحصیلی چهارم

من از ابتدا تصمیم داشتم نرم مدرسه و غیر حضوری بخونم اما اواخر شهریور نظرم عوض شد اینکه مثل سالهای قبل برم مدرسه ولی بیشتر از دو هفته نتونستم دووم بیارم چون فهمیدم فایده ای نداره با مدیرمون صحبت کردم تا با گواهی بمونم خونه و فقط امتحانای ترم برم.اوایل که خونه بودم سریع حوصلم سر میرفت و بی برنامه شده بودم مثلا یادمه یبار از دوستم پرسیدم درسشون کجا رسیده شوکه شدم که چقدر عقبم البته طبیعی بودچون سرعت تدریس مدرسه از آزمونا هم بیشتره...بعد از یک مدت بی برنامگی رفتم مشاور خیلی بهم امید داد.آزمون گاج میرفتم بجز زیست و شیمی بقیه راضی کننده بود مخصوصا عمومیاش...هفتگی حدود 50ساعت میخوندم ولی هیچوقت به بالای 55ساعت نرسیدم شاید بخاطر اینکه تابستون بیشتر پایه رو خونده بودم.

- دوران طلایی نوروز

خوب خوندم با روزی حدود 9 ساعت تونستم عمومیای پایه و اختصاصیای دوم که انتخاب کرده بودم ر بخونم.

- دوران جمع بندی

من حدودا از مهر خط ویژه کار میکردم و تو اون دوره باز هم خط ویژه زدم.به نظرم اگه از اول سال کتاب جمع بندی بخرید خیلی کارتون راحتتر میشه فقط مشکل من تو دوران جمع بندی استفاده ناقص از روش سه روز یکبار بود ببینید من طول سال منبع تست اصلیم تستای کنکور بود وقتی 2ماه بود به کنکور خب دلیلی نمیدیدم برای زدن کنکور بااین روش چون قبلا اونار تو خط ویژه و کتب تست دیده بودم به نظرم شما هم یا ازاول سال کنکور 93 به بعد را کار نکنید یا اینکه کنکورار کامل بزنید بعد آخر کار روش 3 روز یکبارو اجرا نکنید!خیلی روشهای بهتری برای جمع بندی هست البته اجرای 94 و 95 با این روش خالی از لطف نیست.

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات:ادبیات موضوعی(زبان فارسیش پیشنهاد نمیکنم خوب نیست)
      تاریخ ادبیات مهروماه
      خط ویژه برای املا و واژه(اگه منبع کاملتری میخواید واژه مهروماه)
      زبان فارسی الگو عالیه فقط تستای سراسری بزنید کافیه
      درمورد dvd: ادبیات رایان خیلی مفید بود
      عربی:عربی سفید گاج+درک مطلب گاج
      پیشنهاد:عربی خیلی سبز غزال موسوی
      dvd: آفبا ماهینی خوبه
      دینی:من گاج خوندم فقط تست کنکور زدم پیشنهاد میکنم خط ویژه بزنید راستی ترجمه آیات هم خیلی مهمه
      زبان:گاج
      پیشنهاد:خط ویژه+درک مطلب گاج...tick 8 برای یادگیری لغات
      ریاضی:من ریاضی پایین زدم نسبت به رتبم
      دوم و سوم بود گاج میزدم
      تابستون پیش خیلی سبز برای دوم و سوم زدم طول سال پیش با این اعتقاد که تستهای ریاضی تا 60 درصد تکراریه فقط خط ویژه خوندم
      بنظرم تو دروس اختصاصی تست تالیفی زدن جزو ضروریاته برای قبولی...البته شاید یه دلیل دیگه کم زدن من حذف زیاد بود مثلا هندسه 1 و هندسه مختصاتی و کاربرد مشتق کلا نخوندم حتی برای امتحان پیش
      هیچ مبحثی ر حذف نکنید مثلا من امسال به امید 60 ریاضی رفته بودم!یعنی برای 21 سوال تو جمع بندی وقت گذاشتم از اونایی که خونده بودم بعضا سوال سخت طرح شده بود...نمیدونم شاید مباحثی که نخوندم تست راحت هم داشته.

پیشنهاد من:ریاضی خیلی سبزیا مهروماه
      dvd:آفبا یا رایان
      زیست:سال دوم خیلی سبز میخوندم سوم الگو البته به شدت ناقص!تابستون پیش الگو دوم و سوم و گاج جامع...سال پیش خیلی واقعا منتظر iq بودم که چاپ نشد!به وعده های انتشارات نباید اعتماد کرد منظورم اینه که همون کتابای موجود بخونید و منتظر کتابای جدید نباشید
      زیست پیش1 الگو خریدم پیش 2 تخته سیاه
      عبارت نامه هم کتاب خوبیه اگه همش کامل بخونید
      dvd:ونوس(البته من آفبا دیدم چیز خاصی نداشت)
      پیشنهاد من:زیست iq
      قیدنامه و عبارت نامه مهروماه

فیزیک:گاج
      پیشنهاد من:خیلی سبز
      dvd:پرواز یا حرف آخر یا رایان(هیچکدوم نداشتم!)
      شیمی:مبتکران+فار پایه
      پیشنهاد:گاج جامع+آزمون الگو(دقیقا همه چی عوض شد!)

- آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

خیر-یکی از اشتباهات من این بود که بعد آزمونا به ندرت بررسی میکردم

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

ادبیات:خلاصه های الگو آزمون
      عربی:خیلی سبز
      دینی:خط ویژه
      زبان:خط ویژه
      ریاضی:خط ویژه
      زیست:خلاصه های الگو+نشر دریافت
      فیزیک:اندیشه فائق
      شیمی:خط ویژه

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

اولا سعی میکردم عمیق تر درسا ر بخونم چون من همیشه سعی داشتم با بازده درس بخونم مثلا نکات مهم و سریع
      ببینید با بازده درس خوندن باعث موفقیت میشه شک نکنید اما بهترین نتیجه ممکن نمیگیرید
      ثانیا گفتن این جمله که هنوز کلی وقت دارم و... ثالثا زمان تفریح منظم و با برنامه تفریح میکردم از این مورد خیلی ضربه خوردم بنظرم همونطور که برای اوقات درسی برنامه میریزید برای کارای دیگه مثل تفریح با برنامه باشید تا وقتتون تلف نشه
      رابعا بیشتر وقتم اختصاص میدام به اختصاصیا و تو عمومی خوندن افراط نمیکردم(البته تاثیر عمومیا تو کنکور خیلی خیلی زیاده ولی میشه با یه برنامه ریزی صحیح با اختصاص زمان محدود به عمومیا نتیجه عالی و مطلوب گرفت)
      و اینکه با علاقه بیشتر درس میخوندم مخصوصا ریاضی و فیزیک

اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

دینی گاج چون کتاب حجیمیه
      زبان گاج چون تستای تالیفی سختی داره نسبت به کنکور
      فیزیک گاج چون خیلی سبز بهتره
      زیست الگو چون iq بهتره

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

تنهایی بهتره فقط برای رفع اشکال گروهی مفیده

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

بله اگه بعد امتحانات سوم خودش تغییر بده و تصمیم بگیره موفق بشه با تلاش و پشتکار

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

خیر!!روش مطالعه نمیگم به 3 دلیل اولا روشهای مطالعه بهتر تو سایتهای مختلف و همین سایت هست ثانیا روش مطالعه ایده آل ر خودتون باید پیدا کنید یعنی قضیه کاملا شخصیه ممکنه روش بنده به درد شما نخوره و برعکس ثالثا شخصا میزان علاقه نسبت به درس ر مهمتر از روش مطالعه خاص همون درس میدونم...کافیه شما به درس خوندن علاقه داشته باشید!

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

از کتابهای جمع بندی استفاده میکردم.tick 8 هم روش مناسبیه انشاالله تیک 8 های فرمولی که نوشته بودم تایپ میکنم میزارمشون برای مرور مفیده

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

نقش انگیزشی مشاور کاملا قبول دارم اما در بحث برنامه ریزی خیر...فقط درحد نکات مشاوره ای وگرنه بنظرم هر فرد بهترین برنامه ریز برای خودشه چون جزئیات خودش بهتر میشناسه

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

بله الان تقریبا همه رقبای اصلی آزمون شرکت میکنن

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

بله واقعا مخصوصا اینکه سال پیش خونه بودم برای دوستام و مدرسه دلتنگ میشدم یعنی زندگیم یکنواخت شده بود.
      راهکار:چند روز یه مسافرت کوتاه برید یا فیلمی که دوست دارید نگاه کنید یا کاری که دوست دارید انجام بدید تا اون بی حوصلگی رفع بشه یا اینکه پیش کسی برید تا راهنماییتون کنه
      راستی هروقت سهل انگاری کردید(غیر از خسته شدن) با خودتون بگید من قراره امسال با کلی دانش آموز-پشت کنکوری-مهندس کارشناس انصرافی که جدی هستند رقابت کنم.

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

حدود 8 ساعت

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

حدود 30-20 ساعت البته کاملا نامنظم بود و راضی نیستم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

100% پایه

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

بنظرم صرفا برای آموزش کلاس کنکور ارزشی نداره چون الان همه چیز تو کتاب کمک آموزشی یا dvd به بهترین شکل ممکن گفته شده
      اما برای رفع اشکال اختصاصیا همون ماهی که دچار مشکل میشید یعنی تاخیر ندین اما عمومیا بعد عید تا بهتر بفهمید اشکالتون کجاست...البته برای اکثر مباحث درسی کلاس لازم نیست و صرفا وقت تلف کنیه

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

حتما باید برنامه ریزی داشت.اصلا برنامه ریزی مناسب علت رسیدن به موفقیته

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

من روش مرور منظمی نداشتم چون از 2 موسسه برای آزمون استفاده کردم که کاملا اشتباه بود...بعدا یه روشی میگم که تازه کشفش کردم به اسم ضریب 4
      - چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

tick 8+حاشیه نویسی اطراف کتاب درسی

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

قبل از نیمسال دوم:75% اختصاصی 25% عمومی
      بعدا:60% اختصاصی 40% عمومی

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

بنظرم در 4 درس عمومی و زیست:مطالعه درسنامه مهمتره از تست زدن یعنی حدود 70% درسنامه 30% تست
      در 3 درس شیمی فیزیک ریاضی برعکسه 30% درسنامه 70% تست

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

خب میشه گفت اکثر داوطلبا دروس پیش بیشتر از پایه مطالعه میکنن پس اگر پایه ر خوب بخونید تو کنکور نتیجه بهتری میگیرید.

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

باید تلاششون بیشتر کنند تا ضعف گذشتشون جبران شه وگرنه امید واهی نمیدم

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

حتما باید از هر فرصتی تو سال کنکور استفاده بشه

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

اولویت اول:دروس اختصاصی پایه

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

استمرار در درس خوندن
      -نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

خیلی مهمه که همیشه خانواده یا کسی باشه که از کنکوری حمایت کنه...من از خانوادم تشکر میکنم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

بله خواهرم رتبه 300 منطقه 2 رشته انسانی

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

بهتر از انتظارم بود...آخرین آزمون کانون(جمعه قبل کنکور) حدود 700 منطقه 3 شدم با اینکه جامعه آماری خیلی کمتر از کنکور بود.

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

عمومیا دقیقا برعکس کردم زبان دینی عربی ادبیات
      دقیقا به دلیل توانایی بیشتر تو زبان اینکار کردم به شما هم توصیه میکنم حتما تو عمومیا بر اساس توانایی بیشتر از اون درس شروع کنید...اما اختصاصیا بر اساس دفترچه جواب دادم.

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 96 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

اینکه باورکنید هیچ وقت دیر نیست و ناامید نشید بنظرم حتی تا اواسط خرداد هم میشه مبحث جدید خوند و اگه تابستون خوب نخوندید از همین حالا تا کنکور اگه با تلاش بخونید میتونید جبران 2 ماه از دست رفته ر بکنید و نتیجه خوبی بگیرید.

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

خانواده عزیزم مخصوصا مادرم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم بهتون احسان جان

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک به امید موفقیت های بیشتران شاءالله
      مصاحبه ی واقعا مفیدی بود

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک آقای دکتر
      ایشالا سال دیگه مصاحبه من
      این جمله رو صدبار گفتم

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      واقعارمزموفقیتت همین بوده که قبل دوم به فکرکنکوربودی موقعی که خیلی ازماهاتوخواب غفلت بودیم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط احمدیا نمایش پست ها
      با سلام من سال دومو با معدل ۱۷ تموم کردم بعد خواستم که تابستون بخونم ولی باز نخوندم این چند روز باقی مانده باز میتونم تموم کنم ولی مطمئن نیستم با کیفیت باشه چیکار کنم؟؟
      برای امتحان نهایی چکار کنم؟؟؟
      برای قبولی در پزشکی چیکار کنم؟؟!
      این مرور ضریب چهار اگه میشه یه توضیحی بدید؟

دراخر تبریک میگم

ممنون از جواب

سلام منم امسال معدلم خوب نشد مثل تو ولی ما تازه اول راهیم
      هیچوقت برا شروع کردن دیر نیست از فردا شروع کن ما هنوز خیلی وقت داریم به شرطی که خوب ازش استفاده کنیراستی من یه تاپیک زدم درمورد همین موضوع اونجا جواب کامل سوالات هست

با ارزوی موفقیت

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید

کد:

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاریزما نمایش پست ها
      واقعارمزموفقیتت همین بوده که قبل دوم به فکرکنکوربودی موقعی که خیلی ازماهاتوخواب غفلت بودیم
      اول تبریک به دوست عزیز به خاطر رتبه ی خوبشون و اما در پاسخ به پست شما:

با این طرز فکرت معلومه که موفق نمیشی داداش اول طرز فکرتو درست کن بابا طرف 3 ماه خونده شده رتبه ی 900 حالا شما از الان سه برابرش وقت داری بشین بخون

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کاریزما نمایش پست ها
      به نظر من ادم تا ادم متفاوته و خیلی همون سال کنکور شروع میکنن موفق میشن بازم میگم به ادمش بستگی داره
      نا امید نباشید

کد:

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام.تبریک میگم بهتون...

ببخشید چندتاسوال دارم:

۱_باتوجه به اینکه چیدمان عنوان درسی کنکور براساس اصول روانشناسی هستش تقریبا باشرکت درچندتا آزمون سنجشی میتونم مهارتمو بالا ببرم وبرخلاف ترتیب دفترچه پاسخ بدم؟
      خودم در نظر دارم بعدازعید آزمون بدم.

خیلی عذرخواهی میکنم این سوال رو میپرسم باوجوداینکه شما در زبان قوی بودین وباهمین درس هم شروع کردین چرا کمترین درصدشما درعمومی هاست؟!

میتونه علتش کم آوردن وقت باشه؟!

۲_واسه کسی که سطح زبانش بالاتر از کتابهای دبیرستان هستش گاج رو پیشنهاد میکنین؟!یا کتاب دیگه ای؟؛

۳_منم قصد دارم هندسه رو تو ریاضی حذف کنم پس به نظرتون حتی حذف یک مبحث ریسکه؟!
      راستی لطفا حتما اون شیوه ی ضریب 4 رو که کشف کردین تو انجمن ارائه بدین.

مرسی که وقت گذاشتین...
      Başka bir dünyayam
      Ele dünyayam ki , orde ğem yox

ویرایش توسط _LuNa_ : 16 شهریور 1395 در ساعت 00:16

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احسان تبریک دوباره

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام و درود و خسته نباشید داداش خیلی تبریک میگم ! مبارکت باش

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      احسان جان تبریک دکتر

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تبریک میگم آقای تیموری، یه سوال داشتم از خدمتتون، برا آموزش زبان فارسی من زبان فارسی نشر دریافتو در نظر گرفتم، چون حس کردم سلیس تر از نشر الگو توضیح داده مطالبو، به نظرتون برا تست بهتره نشر الگو بگیرم؟

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن