خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 47
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظرت از همین حالا از کتابی مثه جمع بندی هندسه مویینی خیلی سبز استفاده کنم خوبه یا نه به صورت کامل درسا رو بخونم ؟

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobin9898 نمایش پست ها
      به نظرت از همین حالا از کتابی مثه جمع بندی هندسه مویینی خیلی سبز استفاده کنم خوبه یا نه به صورت کامل درسا رو بخونم ؟
      بنظرم استفاده از کتاب خلاصه از مهر به بعد خیلی مفید میشه
      البته تاکید میکنم به عنوان منبع اصلی ازش استفاده نکنی
      فقط زمان مرورا و جمع بندی قبل آزمون توصیه میکنم
      +میتونی از مباحثی که قبلا تموم کردی شروع کنی(درواقع منظورم اینه که نیازی نیس برای خلاصه خوندن کل درسار تموم کرده باشی)
      مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا﴿32 المائدة﴾
      هر كس انساني را از مرگ رهائي بخشد چنان است كه گوئي همه مردم را زنده كرده است!

ویرایش توسط ezio auditore77 : 19 شهریور 1395 در ساعت 14:53

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه سوال دیگه نظرت درباره ی کتابای سه سطحی ؟

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تبریک میگم
      موفق باشید.

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobin9898 نمایش پست ها
      یه سوال دیگه نظرت درباره ی کتابای سه سطحی ؟
      من زیست دوم و سومش دیدم
      کتاب بدی نبود اما با وجود کتابای بهتر من پیشنهادش نمیکنم
      +مثلا درس زیست:iq تخته سیاه الگو و...

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درمورد روش ضریب 4:
      به این صورته که شما در 2-3 روز آخر هفته های ضریب 4 مثل هفته 4 8 12 16 20 24 یک مرور کلی از ابتدا تا اون جایی که خوندین خواهید داشت
      +آخر هفته های فرد مروری انجام نمیشه
      +آخر هفته های زوج غیر ضریب 4 هم فقط مرور 2 هفته اخیر هست
      8 هفته(2ماه)مثال میزنم:
      آخر هفته1:_______
      آخر هفته2:مرور هفته های 1و2
      آخر هفته3:_______
      آخر هفته4:مروز هفته های 1و2و3و4
      آخر هفته5:_______
      آخر هفته6:مرور هفته های 5و6
      آخر هفته7:_______
      آخر هفته8:مرور هفته های 1-8
      مدت زمان مرور بستگی به حجم مطالب داره مثلا مرور هفته 24ام که میشه 6ماه قطعا به 1 هفته یا حتی بیشتر نیازمنده(یعنی مثلا اگه از مهر این برنامه اجرا شه میشه هفته آخر اسفند و هفته اول عید)
      بیشتر بدرد کسایی میخوره که آزمون نمیرن!البته هرکسی میتونه شخصی سازیش کنه
      ممکنه ضعف های هم داشته باشه

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میشه خواهش کنم در مورد ادبیات بیشتر صحبت کنید؟
      در مورد همه چیزش چه مرور چه تست چه اموزش
      چه جمع بندی و خلاصه همه چیزش
      همینطور منابع
      و اینکه کدوم منابع خیلی مفید بودن

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadalizadh نمایش پست ها
      میشه خواهش کنم در مورد ادبیات بیشتر صحبت کنید؟
      در مورد همه چیزش چه مرور چه تست چه اموزش
      چه جمع بندی و خلاصه همه چیزش
      همینطور منابع
      و اینکه کدوم منابع خیلی مفید بودن
      خواهش میکنم...اول اینکه تو هردرسی میخواید درصد بالا بزنید باید با علاقه کامل و تمرکز بخونید یعنی وقت کافی بزارید

درمورد تاریخ ادبیات من tick 8 استفاده میکردم خیلی بدردم خورده طوری که هنوزم یادمه
      با هر روشی میخونید باید تعداد مروراتون زیاد باشه وگرنه فراره

درمورد قرابت درسنامه خوندن صرفا کمک چندانی نمیکنه به همین دلیل دریافت پیشنهاد نمیکنم خیلی حاشیه رفته...یعنی برای موفقیت تو قرابت باید تست زیاد بزنید

زبان فارسی هم بنظرم تست کنکور چندین باز بزنید و کامل بررسیش کنید...مثلا تست تکواژ میزنید بعد تو یه واژه شک میکنید اون یادداشت کنید تا بعدا همونار مرور کنید

درمورد املا حدود 20 جفت کلمه داریم که هم آوا هستن(با ظاهر متفاوت) اول کار باید اونار کار کنید وقتی مسلط شدید برید سراغ واژه های مهم ادبیات مثلا اضغاث احلام!همه آموزشی که گفتم تو خط وِیژه هست نیازی به کتاب دیگه ندارید(تست هم ادبیات موضوعی البته من وقت نکردم بزنم)...راستی درمورد واژه های مهم املایی ادبیات اگه کسی باشه املا بگه خیلی بهتر میشه چون وقتی خودتون از رو میخونید ممکنه اشتباهاتون کاملا نفهمید

درمورد آرایه از همه آرایه ها حدود 5 تا آرایه مشکل داریم که باید اونار کاملا رفع اشکال کنید و بفهمید حتی شده با معلم خصوصی چون اون آرایه ها مورد توجه طراح هستن..بعد هم تست بزنید

واژه اوایل خواستم tick 8 بنویسم اما خیلی وقت میگرفت
      بنظرم بعد از خوندن واژه های هر درس تازه اول کارید چون باید اونار چندین بار مرور کنید دقیقا مثل تاریخ ادبیات

اینم بگم که امسال ادبیات نسبتا راحت طرح شده بود مخصوصا آرایه ادبی که مشکل اساسی داشتم
      موفق باشید یا حق
      +بهترین زمان شروع زبان فارسی و قرابت و آرایه ادبی:نیمسال اول پیش
      بهترین زمان شروع تاریخ ادبیات و واژه و املا:نیمسال دوم پیش
      منابع هم معرفی کردم از نظر من بهترینن

ویرایش توسط ezio auditore77 : 22 شهریور 1395 در ساعت 23:04

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ezio auditore77 نمایش پست ها
      خواهش میکنم...اول اینکه تو هردرسی میخواید درصد بالا بزنید باید با علاقه کامل و تمرکز بخونید یعنی وقت کافی بزارید

درمورد تاریخ ادبیات من tick 8 استفاده میکردم خیلی بدردم خورده طوری که هنوزم یادمه
      با هر روشی میخونید باید تعداد مروراتون زیاد باشه وگرنه فراره

درمورد قرابت درسنامه خوندن صرفا کمک چندانی نمیکنه به همین دلیل دریافت پیشنهاد نمیکنم خیلی حاشیه رفته...یعنی برای موفقیت تو قرابت باید تست زیاد بزنید

زبان فارسی هم بنظرم تست کنکور چندین باز بزنید و کامل بررسیش کنید...مثلا تست تکواژ میزنید بعد تو یه واژه شک میکنید اون یادداشت کنید تا بعدا همونار مرور کنید

درمورد املا حدود 20 جفت کلمه داریم که هم آوا هستن(با ظاهر متفاوت) اول کار باید اونار کار کنید وقتی مسلط شدید برید سراغ واژه های مهم ادبیات مثلا اضغاث احلام!همه آموزشی که گفتم تو خط وِیژه هست نیازی به کتاب دیگه ندارید(تست هم ادبیات موضوعی البته من وقت نکردم بزنم)...راستی درمورد واژه های مهم املایی ادبیات اگه کسی باشه املا بگه خیلی بهتر میشه چون وقتی خودتون از رو میخونید ممکنه اشتباهاتون کاملا نفهمید

درمورد آرایه از همه آرایه ها حدود 5 تا آرایه مشکل داریم که باید اونار کاملا رفع اشکال کنید و بفهمید حتی شده با معلم خصوصی چون اون آرایه ها مورد توجه طراح هستن..بعد هم تست بزنید

واژه اوایل خواستم tick 8 بنویسم اما خیلی وقت میگرفت
      بنظرم بعد از خوندن واژه های هر درس تازه اول کارید چون باید اونار چندین بار مرور کنید دقیقا مثل تاریخ ادبیات

اینم بگم که امسال ادبیات نسبتا راحت طرح شده بود مخصوصا آرایه ادبی که مشکل اساسی داشتم
      موفق باشید یا حق
      +بهترین زمان شروع زبان فارسی و قرابت و آرایه ادبی:نیمسال اول پیش
      بهترین زمان شروع تاریخ ادبیات و واژه و املا:نیمسال دوم پیش
      منابع هم معرفی کردم از نظر من بهترینن
      دست گلت درد نکنه خیلی اقایی

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستی ببخشید بازم سوال میکنم واقعا جواب کاملی دادی

1-میخواستم بپرسم شما کدوم مباحث رو غلط زدی تو کنکور و دلیل غلط زدنت چی بود؟ چه سوالایی

2- کتاب درسی خوندی اصلا؟چه در طول سال ؟اصلا بدرد میخوره بخونیم یا باید همون مبحثی فقط از صفر کار کرد چون من میخوام بدونم الان اگه من کتابو نخونم با گاج محوری مشکلی نداره یا باید اول اونو بخونیم ازش سوال میدن از خودازمایی متن یا توضییحات کتاب درسی؟؟

3-ایا کاری بوده باشه کم گذاشته باشی برای این درس منظورم کم کاری چیزی؟

4-مرور هات دقیقا به چه صورت بود. نشانه دار اهمیت دار تو این درس؟

5- اگه پارسال دقیقا زده باشید تستای کنکور پارسالو کنکور ادبیات خیلی بحث برانگیز بود دلیلشو میدونی؟ اصلا زدید تستا درصد گرفتید که چند زدید پارسالوتوجمع بندی؟دقیقا تحلیلتون چیه تو این درس چه پارسال چه امسال و چه سال بعد بعد چه مباحثی تو 94 سخت بودن ؟؟که بحث برانگیز بوده ؟؟یکیشو میدونم این بود میگفتن مشاورا که طراح مفهوم خارج از کتاب داده راسته؟؟

6- اون 5 تا ارایه مدنظر طراح چیه؟

ببخشیید سوال پیچت میکنم میدونم پخته ای با کوله باری از تجربه

تو مصاحبه خوندم دقیق که ترجمه ایات مهم شده؟تو دینی

ممنون بازم
      ویرایش توسط mohammadalizadh : 23 شهریور 1395 در ساعت 07:38

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadalizadh نمایش پست ها
      راستی ببخشید بازم سوال میکنم واقعا جواب کاملی دادی

1-میخواستم بپرسم شما کدوم مباحث رو غلط زدی تو کنکور و دلیل غلط زدنت چی بود؟ چه سوالایی

2- کتاب درسی خوندی اصلا؟چه در طول سال ؟اصلا بدرد میخوره بخونیم یا باید همون مبحثی فقط از صفر کار کرد چون من میخوام بدونم الان اگه من کتابو نخونم با گاج محوری مشکلی نداره یا باید اول اونو بخونیم ازش سوال میدن از خودازمایی متن یا توضییحات کتاب درسی؟؟

3-ایا کاری بوده باشه کم گذاشته باشی برای این درس منظورم کم کاری چیزی؟

4-مرور هات دقیقا به چه صورت بود. نشانه دار اهمیت دار تو این درس؟

5- اگه پارسال دقیقا زده باشید تستای کنکور پارسالو کنکور ادبیات خیلی بحث برانگیز بود دلیلشو میدونی؟ اصلا زدید تستا درصد گرفتید که چند زدید پارسالوتوجمع بندی؟دقیقا تحلیلتون چیه تو این درس چه پارسال چه امسال و چه سال بعد بعد چه مباحثی تو 94 سخت بودن ؟؟که بحث برانگیز بوده ؟؟یکیشو میدونم این بود میگفتن مشاورا که طراح مفهوم خارج از کتاب داده راسته؟؟

6- اون 5 تا ارایه مدنظر طراح چیه؟

ببخشیید سوال پیچت میکنم میدونم پخته ای با کوله باری از تجربه

تو مصاحبه خوندم دقیق که ترجمه ایات مهم شده؟تو دینی

ممنون بازم
      خواهش میکنم
      1.من 22 تا درست 1 غلط(قرابت) و 2 نزده(واژه و زبان فارسی) داشتم...تست واژه چون شمارشی بود و من مسلط نبودم نزدم(اولین تست بود)+تست زبان فارسی هم شمارشی بود در مورد فعل پیشوندی و کاملا ریسکی بود

2.بنظرم استفاده اصلی از کتاب درسی ادبیات به عنوان مکمل نکات تاریخ ادبیات و ویژگی های مولف و اعلام باشه...اما وقتی تاریخ ادبیات مهروماه گرفتم کلا کتاب درسی گذاشتم کنار چون همونارم آورده بود
      نه اگر گاج محوری بخونی تقریبا بی نیاز میشی فقط شاید اگر بخش توضیحات هر درس از کتاب درسی ببینی مفید باشه چون گاج یکجا نیاورده همین(خودآزمایی گاج آورده)

3.ازنظر آموزشی بگم تو قرابت و تاریخ ادبیات و املا کامل خوندم...اما واژه فقط خط ویژه خوندم تقریبا کمتر آورده بود+زبان فارسی کلا راضیم خوب خوندم فقط قسمت وابسته ها نخوندم+آرایه هم متاسفانه دیر رفتم سراغش یعنی از خرداد به بعد اون 5-6 آرایه سخت خوندم
      از نظر کم کاری تستی واژه املا تاریخ ادبیات آرایه ادبی اصلا تالیفی نزدم یعنی وقت نکردم اما خیلی ضرر نکردم یعنی همون کنکورها هم اگه بررسی بشن کاملا کاربردیه

4.مرورام قبل از آزمون بود...اگه وقت کافی داشتم کامل دقیق درسنامه میخوندم وگرنه فقط نکات مهم میخوندم(خودآدم دستش میاد چیار بخونه چون قبلا یکبار خونده)
      و تستا هم براساس زمانی که داشتم با این اولویت بهتره:
      تستای علامت دار کتاب تست-----تستهای کنکور 90 به بعد

5.خب هرسال متفاوته یعنی مثلا 1 درس سخت میشه 2تا متوسط 1درس هم راحت طرح میشه و هرسال این ترکیب ر طراحا بنا به سلیقشون تغییر میدن
      من 68 یا 72 زدم...قرابتش 3-4 تا سوال سخت عجیب داشت اما خارج از کتاب نبود فقط مشکلش این بود که 2 گزینه خیلی نزدیک بودن یا اینکه طراح مشابهت باطنی میخواست نه ظاهری
      آرایه ادبیش هم آسون نبود
      کلا بنظرم پیش بینی درمورد کنکور کار درستی نیستمن اگه بگم سخت میشه استرس وارد میشه اگه هم بگم راحت میشه ممکنه شما سهل انگاری کنید درهرصورت شما درستون با تلاش و علاقه بخونید و سعی کنید غلطاتون کاهش بدین و اونقدر تمرین کنید تا سرجلسه اسیر سوالای دامدار نشید
      +خودت تستای کنکور بزنی تا حدودی روال کار دستت میاد

6.کاملا مدنظر طراح نیست اما ضروریه یعنی از 4 گزینه تو 2 تاش میاره تا خدای نکرده نتونید بزنید
      تشبیه+اضافه تشبیهی
      مجاز
      استعاره+2 نوع اضافه استعاری
      تا حدودی کنایه
      2 نوع ایهام
      به نظر من اینا سختترن شاید برای شما برعکس باشه
      قابلی نداشت عزیزم
      درمورد دینی بنظرم اولویت بزار تسلط بر متن و ارتباط با آیات
      بعد اینکه آخر آیات اگر حفظ باشی خیلی به نفعت میشه
      +درمورد یادگیری ترجمه آیات اینطوری بگم که کتاب گاج اگر دقت کرده باشی هرچندوقت یکبار کتابش براساس آخرین کنکور ویرایش میکنه و بخشی از این ویرایش مربوط میشه به بهتر کردن پیام آیاتش که بنظر من درست نیست...اگر ترجمه آیات بلد باشی میتونی درصورتیکه طراح کنکور پیام آیه جدیدی خواست با استفاده از همون ترجمه سرجلسه پیام آیه خواسته شده ر همونجا کشف کنی...این مورد مخصوصا بدرد آیات 2-3 پیامی میخوره که قبلا یکی از پیاماش تو کنکور طرح شده و همه میدونن اگر طراح از پیام دیگه آیه تست طرح کنه اونیکه ترجمه کامل آیه ر خونده میتونه استدلال کنه...
      موفق باشی

ویرایش توسط ezio auditore77 : 24 شهریور 1395 در ساعت 05:10

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک
      میشه نظرتون رو درباره ی سوالات آزمون های گاج به خصوص دروس اختصاصی بگید؟تو گاج معمولا چه رتبه ای میاوردید؟چیشد که تصمیم گرفتید تا عید نرید قلمچی؟

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط :Abolfazl: نمایش پست ها
      سلام تبریک
      میشه نظرتون رو درباره ی سوالات آزمون های گاج به خصوص دروس اختصاصی بگید؟تو گاج معمولا چه رتبه ای میاوردید؟چیشد که تصمیم گرفتید تا عید نرید قلمچی؟
      سلام ممنونم
      ریاضی و فیزیکش کاملا مناسبه و سوال خیلی سخت یا خیلی راحت نداره
      زیستش نسبت به کنکور سطح بالاتری داره مثل آیکیو گاج مثلا تو کنکور حدود 5 تا شمارشی بدن گاج 7-15 میده معمولا
      شیمیش سخته اما کاملا درسبک کنکور نیست یعنی گاهی سوالاش از کنکور هم سختتر میشه
      اینایی که گفتم طبق اطلاعات من از سال قبل بود...چون اینا هرسال براساس کنکور نتیجه گیری میکنند و پیشنهاد میکنم خودتون یکی از آزمونای تابستونش مقایسه کنید...از نظر برنامه هم خیلی شبیه قلمچیه...مشکل اساسیش اینه که اکثر بچه های زرنگ میرن قلمچی نه گاج
      معمولا زیر 750 2-3 بار هم زیر100 البته جامعه آماریش زیر 30 هزار بود
      دلیل اصلیش این بود که قلمچی با زیست دوم شروع کرده بود گاج با زیست سوم که من اشکال داشتم+آزمونای قلمچی تابستون خیلی ضعیف طرح میشد

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام مجدد ببخشید میخواستم بپرسم

که اگه شما بخوای یه مرور و جمع بندی عالی داشته باشی تو این بازه زمانیها چه کاری انجام میدید:؟ ادبیات:املاو لغت ،زبان فارسی،قرابت،تاریخ ادب
      دو روز مانده به ازمون ازمایشی:
      یه ماه مونده به کنکور:
      یه هفته به کنکور:
      یه روز مونده به کنکور:

ممنونم بازم مرسی از زحمتی که میکشید

15. Top | #45
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ميشه راه كاري براي بي حوصلگي بگيد
      و اينكه چقدر از گوشي استفاده ميكرديد

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن