خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

راهنمایی برای پیش خوانی بعضی از دروس سوم ریاضی در تابستان

سلام به همه
      من همین امروز عضو سایت شدم
      چندتا سوال داشتم. البته بگم من مهر امسال سال سوم میرم.
      من قصد دارم الان ینی تابستون رو دروس زبان انگلیسی، ریاضی، فیزیک،حسابان و جبر رو بخونم. فقط توی این درسا ینی حسابان و جبر موندم بخاطر اینکه از دوستانی ک سوم بودن ک پرسیدم میگفتن جبر سخته و همینطور حسابان. خواستم ببینم از خود کتاب میتونم کامل روش مسلط بشم ؟ جزوه ای، کتابی هست ک کمک کنه ؟ همچنین برای تست زدن بهتره توی طول سال ینی از مهر شروع کنم به زدن یا از همین الان که درسهارو میخونم تست هم بزنم؟ خیلی ممنون

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      جبر آسونه کتاب درسی+نشرالگو ویاآبی قلمچی برای تست های کنکور کفایت میکنه
      من خودم تجربی هستم ولی ازدوستان ریاضی شنیدم که برای حسابان کتاب درسی+جزوه+گاج سفید(میکرو) میخوندند
      تابستون اگه این درسهارو میخواید برای اولین باربخونید حتماازکلاس استفاده کنید وبرای اولین بارخودتون نخونید که ممکنه گبج بشید ویادگیریتون بدتربشه.

برای زبان انگلیسی هم وفت دارید میتونید به آموزشگاه برید وسال سوم رو به کلاس زبان برید

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون
      والا برای کلاس ،سال دوم ریاضی و فیزیک میرفتم اما در نهایت نمره های همین ریاضی و فیزیک پایانیم هم 18 شد ولی واقعا کلاس بی تاثیر بود. نه اینکه کلا کلاس بی تاثیره این دبیرش بد بود. به خاطر همین زده شدم.ولیی میگردم اموزشگاه های دیگه .دیر ک نشده واسسه ثبت نام کلاس ها ؟؟؟
      برای زبان سوم هم یکم زودتر از اینا شروع کردم دارم تمومش میکنم اسون بود مشکلی نداشتم.اخه کانون میرم...
      بازم ممنون

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

+++دوستان بیزحمت یه نظری بدید+++

سلام و خسته نباشید به همگی
      اقا اگر بخوایم برا سوم اماده بشیم باید چیکار کنم؟؟؟ (سوال اصلیم اینه!)
      من کتابهای مهم رو منظورم ریاضی و فیزیکه و غیره سوم هست، دانلود کردم، اگر بخوام با یه کتاب کمکی بخونمشون چ کتابی بهتره ؟ هدفم از کتاب کمکی توضیح روانتر هست . یا اصلا با خود کتاب میشه اوکی شد ؟ حالا نخوایم فول بشیمشون با 70درصدش اشنا بشیم!حال کلاس ندارم.حاضرم 2برابر بیشتر بخونم ولی کلاس نرم.
      کلا هدفم اینه قبل از سال تحصیلی یه استفاده خوبی کرده باشم

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      عنوان تاپیک مناسب نبود

ویرایش شد

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان کسی کمک نمیکنه ؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام

کارایی که باید انجام بدی به نظر من :

1 از همین الان شیوه برنامه ریزی و مصالعه رو یاد بگیر ، که زحمتت هدر نره

2 اگه باید زور بالا سرت باشه و مصمم هستی واسه درس خوندن ازمون ازمایشی شرکت کن

3 کتابای زیادی رو انتخاب نکن که هیچ کدوم رو نتونی درست بخونی ، کم انتخاب کن که بتونی خیلی خوب بخونی اخه چون خودت میخوای بخونی هم سخت میشه واست وهم خسته میشی

ببخشید دیگه همین

_________

قوانین انجمن رو رعایت نکردیا
      1 عنوان مناسب نیست
      2 تاپیک مشابه بود راهنمایی برای پیش خوانی بعضی از دروس سوم ریاضی در تابستان

2تا تاپیک ادغام میشن

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin76 نمایش پست ها
      خیلی ممنون
      والا برای کلاس ،سال دوم ریاضی و فیزیک میرفتم اما در نهایت نمره های همین ریاضی و فیزیک پایانیم هم 18 شد ولی واقعا کلاس بی تاثیر بود. نه اینکه کلا کلاس بی تاثیره این دبیرش بد بود. به خاطر همین زده شدم.ولیی میگردم اموزشگاه های دیگه .دیر ک نشده واسسه ثبت نام کلاس ها ؟؟؟
      برای زبان سوم هم یکم زودتر از اینا شروع کردم دارم تمومش میکنم اسون بود مشکلی نداشتم.اخه کانون میرم...
      بازم ممنون
      بامشاورهم مشورت کنید
      شاید بدنباشه درس های ریاضی فیزیک سال گذشتتون روهم اگه مشکل داشتید مرور کنید واونجاهایی که مشکل دارید رورفع اشکال کنید.
      راستش من امسال میرم پیش دانشگاهی واگه جای شما بودم تمام فنون کنکور(برنامه ریزی,حفظ انگیزه درتمام طول سال,نحوه مطالعه صحیح تمام دروس چه عمومی وچه اختصاصی,تست زماندار,رسیدن به بودجه بندی آزمون با نهایت کیفیت)

من چون پارسال اینارواز دست دادم الان دلم نمیاد نگم
      من پارسال تمام استرسم برای این بودکه به مباحث آزمون برسم ونکنه خدایی نکرده چیزی بمونه که نخونده باشم ولی همین طرزفکر باعث شدترازم اختصاصیم از6600 بالاترنره.
      وتقریبا تمام مباحث رو(حتی ترم اول)رو بعداز عید به تسلط نسبی رسیدم ولی خب 1سری چیزارو اصلا نرسیدم کارکنم چون ساعت مطالعم بالابود ولی بی کیفیت بود و6ساعت درس خوندنم 2ساعتم ارزش نداشت.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون. شرمنده رعایت نکردم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirsalarsh نمایش پست ها
      بامشاورهم مشورت کنید
      شاید بدنباشه درس های ریاضی فیزیک سال گذشتتون روهم اگه مشکل داشتید مرور کنید واونجاهایی که مشکل دارید رورفع اشکال کنید.
      راستش من امسال میرم پیش دانشگاهی واگه جای شما بودم تمام فنون کنکور(برنامه ریزی,حفظ انگیزه درتمام طول سال,نحوه مطالعه صحیح تمام دروس چه عمومی وچه اختصاصی,تست زماندار,رسیدن به بودجه بندی آزمون با نهایت کیفیت)

من چون پارسال اینارواز دست دادم الان دلم نمیاد نگم
      من پارسال تمام استرسم برای این بودکه به مباحث آزمون برسم ونکنه خدایی نکرده چیزی بمونه که نخونده باشم ولی همین طرزفکر باعث شدترازم اختصاصیم از6600 بالاترنره.
      وتقریبا تمام مباحث رو(حتی ترم اول)رو بعداز عید به تسلط نسبی رسیدم ولی خب 1سری چیزارو اصلا نرسیدم کارکنم چون ساعت مطالعم بالابود ولی بی کیفیت بود و6ساعت درس خوندنم 2ساعتم ارزش نداشت.
      ایشالا موفق بشید :wink:
      حالا این فنونی که گفتید رو از کجا میتونم مسلط بشم ؟
      و یه سواله دیگه ! بنظرتون تست رو طی سال تحصیلی بزنم ؟

11. Top | #11
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظر من اولا یه برنامه برای خودت بریز با این ویژگی ها:
      1- تو برنامه ساعت دقیق مطالعه رو ننویس چون ممکنه نتونی تو اون ساعت انجام بدی بلکه طول بازه رو بنویس مثلا تایم اول: 1.5 ساعت فلان درس فلان موضوع. تایم دوم:............ که تایم ها رو یا همه 1.5 ساعته باشه و تعداد تایم های اختصاصی رو بیشتر از عمومی بذار یا یه تایم 2 ساعته اختصاصی یه تایم 1 ساعته عمومی و......:yahoo (1):

2-چون هنوز دومو خوندی به نظر من 3تایم در روز و اگه خیلی مشتاقی ( ما که نیودیم و نیستیم!!!) 4 تایم یعنی حدود 6 ساعت در روز بخون چون به نظرمن زده میشی.

3- تو هر روز حداکثر 1 تایم برای سال سوم بذار ( نذاری هم فرق زیادی نمیکنه) چون یاد گرفتن مطلب جدید حال میده ولی دوره کردن نه.!!! پس اگه حالا مطلبای سومو بخونی هم کمتر رو اول و دوم کار میشه هم تو طول سال کمتر حال میکنی!!!( تجربه ی شخصی)

4- اما تازه بریم سراغ درس پیشخوانی: زبان3 که بخونی نخونی فرقی نمیکنه بخونی بهتره. ادبیات به نظرم تاریخ ادبیات دومو فول شو و آرایه و قرابتو ... بخونی بهت کمک میکنه ولی سراغ سوم نرو. عربی 1و2 رو مسلط شو و دینی 2 هم همین طور. اما اختصاصیا :

1-ریاضی 2 ترکیبیات رو تو احتمال کارش داری پس خوب بخون(در حد100) همچنین مثلثاتو باید تو سوم ببندی پس به نظرم مثلثات ریاضی 2 رو کامل بخون(در حد 120!!!!!!) مبحث هایی که از حسابان میتونی بخونی: فصل1 و2 (‌ 2 رو بعد از فصل 2و3 ریاضی 2 بخون) واگه میخوای (‌ مورد3) فصل 4 حد رو با معلم یا یکی از کتابای آموزش نشر الگو یا خیلی سبز یا مبتکران عباس امیدوار بخون(‌ اگه قوی هستی تو طول سال مبتکران محمود نصیری رو بخون)

2- فیزیک اگه فک می کنی تو برق کلا ضعیفی( من فک میکردم) از فصل2 ( الکتریسیته ساکن) با کتاب خوشخوان بیا جلو ( در طول سال هم تست خیلی سبز احمد مصلایی رو بخون) در ضمن فیزیک 2 فصل2و3 رو میتونی کمتر روش وقت بذاری چون تو پیش هم داری و تابستان سال بعد هم باید بخونی.

3- شیمی سال دومو خوب بخون (مخصوصا فصل5 و بعد 3و4) شیمی 3 هم اگه واکنش های فصل 1 و موازنه رو از حالا یاد بگیری خیلی جلو میفتی ( توصیه ی موکد)

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ایشالا موفق بشید :wink:
      حالا این فنونی که گفتید رو از کجا میتونم مسلط بشم ؟
      و یه سواله دیگه ! بنظرتون تست رو طی سال تحصیلی بزنم ؟
      اینارو بایدبا1 مشاورمشورت کنی وراهکارهارو یاد بگیری
      راستش توشهرما 1دونه مشاورهم نیست!!!من هم ازهمایش هایی که استادافشار تو سایتشون گذاشتنwww.alirezael.ir(واقعادستشون دردنکنه) استفاده کردم وتازه دارم پیچیدگی هارودرک میکنم

فقط 1چیزمیگم تونم اینه که اگه دیدی 1چیزیو نمیفهمی دیدتو نسبت بهش عوض کن وخودتو تغییر بده وباخودت بگو من میخوام جای خوب قبول بشم وباید روی همه چیز مسلط بشم واون زمانی رو تضورکن که تو این سوال سخته رو سرکلاس حل میکنی وهمه کف میکنن!!!!!
      این طرز فکر روی من که جواب داده میتونی امتحان کنی

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      به نظر من اولا یه برنامه برای خودت بریز با این ویژگی ها:
      1- تو برنامه ساعت دقیق مطالعه رو ننویس چون ممکنه نتونی تو اون ساعت انجام بدی بلکه طول بازه رو بنویس مثلا تایم اول: 1.5 ساعت فلان درس فلان موضوع. تایم دوم:............ که تایم ها رو یا همه 1.5 ساعته باشه و تعداد تایم های اختصاصی رو بیشتر از عمومی بذار یا یه تایم 2 ساعته اختصاصی یه تایم 1 ساعته عمومی و......

2-چون هنوز دومو خوندی به نظر من 3تایم در روز و اگه خیلی مشتاقی ( ما که نیودیم و نیستیم!!!) 4 تایم یعنی حدود 6 ساعت در روز بخون چون به نظرمن زده میشی.

3- تو هر روز حداکثر 1 تایم برای سال سوم بذار ( نذاری هم فرق زیادی نمیکنه) چون یاد گرفتن مطلب جدید حال میده ولی دوره کردن نه.!!! پس اگه حالا مطلبای سومو بخونی هم کمتر رو اول و دوم کار میشه هم تو طول سال کمتر حال میکنی!!!( تجربه ی شخصی)

4- اما تازه بریم سراغ درس پیشخوانی: زبان3 که بخونی نخونی فرقی نمیکنه بخونی بهتره. ادبیات به نظرم تاریخ ادبیات دومو فول شو و آرایه و قرابتو ... بخونی بهت کمک میکنه ولی سراغ سوم نرو. عربی 1و2 رو مسلط شو و دینی 2 هم همین طور. اما اختصاصیا :

1-ریاضی 2 ترکیبیات رو تو احتمال کارش داری پس خوب بخون(در حد100) همچنین مثلثاتو باید تو سوم ببندی پس به نظرم مثلثات ریاضی 2 رو کامل بخون(در حد 120!!!!!!) مبحث هایی که از حسابان میتونی بخونی: فصل1 و2 (‌ 2 رو بعد از فصل 2و3 ریاضی 2 بخون) واگه میخوای (‌ مورد3) فصل 4 حد رو با معلم یا یکی از کتابای آموزش نشر الگو یا خیلی سبز یا مبتکران عباس امیدوار بخون(‌ اگه قوی هستی تو طول سال مبتکران محمود نصیری رو بخون)

2- فیزیک اگه فک می کنی تو برق کلا ضعیفی( من فک میکردم) از فصل2 ( الکتریسیته ساکن) با کتاب خوشخوان بیا جلو ( در طول سال هم تست خیلی سبز احمد مصلایی رو بخون) در ضمن فیزیک 2 فصل2و3 رو میتونی کمتر روش وقت بذاری چون تو پیش هم داری و تابستان سال بعد هم باید بخونی.

3- شیمی سال دومو خوب بخون (مخصوصا فصل5 و بعد 3و4) شیمی 3 هم اگه واکنش های فصل 1 و موازنه رو از حالا یاد بگیری خیلی جلو میفتی ( توصیه ی موکد)
      داداش دمت گرم.ممنون از وقتی ک گذاشتی.
      فقط یه چندتاسوال کوچیک برام پیش اومد .
      اینکه بعد از فول شدن دروسی ک گفتید توی سال دوم که ریز مطالبشون هم گفتید برای امادگی بهتر تستشون هم بزنم ؟اخه من تو دوم هیچ تست نزدم.دبیر هامون هم افتضاح بودن.
      و برای سوم همون دروسی ک گفتید 2-3 درس از حسابان و 1 درس از فیزیک و 1 درس هم از شیمی مطالعه بشه خوبه و باقیش هم به همراه تست طی سال تحصیلی . درسته ؟
      پس بنظر شما توسط خود دبیر و کتابهای کمکی میشه کلاس های بیرون رو نرفت درسته ؟
      (راستی منظورتون از قرابت رو متوجه نشدم.دقیقا چی هست !؟)
      خیلی خیلی ممنون

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      داداش دمت گرم.ممنون از وقتی ک گذاشتی.
      فقط یه چندتاسوال کوچیک برام پیش اومد .
      اینکه بعد از فول شدن دروسی ک گفتید توی سال دوم که ریز مطالبشون هم گفتید برای امادگی بهتر تستشون هم بزنم ؟اخه من تو دوم هیچ تست نزدم.دبیر هامون هم افتضاح بودن.
      و برای سوم همون دروسی ک گفتید 2-3 درس از حسابان و 1 درس از فیزیک و 1 درس هم از شیمی مطالعه بشه خوبه و باقیش هم به همراه تست طی سال تحصیلی . درسته ؟
      پس بنظر شما توسط خود دبیر و کتابهای کمکی میشه کلاس های بیرون رو نرفت درسته ؟
      (راستی منظورتون از قرابت رو متوجه نشدم.دقیقا چی هست !؟)
      خیلی خیلی ممنون
      دوست عزیز زمانی میگیم فول شدیم که تست زیادحل کرده باشیم وبتونیم به هرنوع تستی جواب بدیم وفول شدن درتست زدن زیادخلاصه میشه!

15. Top | #15
      arj
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

پیشخوانی برای سوم ریاضی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیریت و کابران این انجمن !

ببخشید ، بنده قصد دارم (والبته اجبار آزمون های قلم چی هم هست!) تابستون دوتا از درس های سوم ریاضی رو پیشخوانی کنم ...
      البته قبلش قصد دارم به درسهای دوم مسلط بشم !!! لطف کنید بگید که چه درسهایی رو از دوم نیازه کاملا مسلط بشم ؟
      و دوتا از مهم ترین درسهای سوم برای پیشخوانی !

با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)