خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دلیل انتخاب رشته تجربی توسط شما ؟

رأی دهندگان
    223. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • اصرار پدر و مادر

25 11.21%
    • اعتبار و ارزش و مقام و احترام

29 13.00%
    • علاقه واقعی به پزشکی

59 26.46%
    • درامد و آینده

102 45.74%
    • ضعیف بودن ریاضیتان و سخت بودن ریاضی

8 3.59%
    صفحه 3 از 15 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 215
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shervin نمایش پست ها
      اگه شریف ارزش داشت محمد احمدی میمونذو اپلای میکرد
      مسلما خودش نخواسته حالا به هر دلیلی دوس نداشته یا هر چی والا راحت میتونسته چون تو کنکور ریاضیم رتبه برتر بوده بازم میگم هنوزم شریف ارزش داره حتی به اندازه پزشکی

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.1997 نمایش پست ها
      مسلما خودش نخواسته حالا به هر دلیلی دوس نداشته یا هر چی والا راحت میتونسته چون تو کنکور ریاضیم رتبه برتر بوده بازم میگم هنوزم شریف ارزش داره حتی به اندازه پزشکی
      اولا هیچ ربطی به رتبه کنکور نداره اپلای و معدل لیسانست هست و باید تا لیسانس تو یونی بخونی 4 سال تا بعد بتونی اپلای کنی و اینکه همه نمیتونن که اپلای کنن.شریف هیچ ارزشی نداره وقتیکه مهندس فارغ التحصیل از یالقوز اباد استخدام میشه با پارتی شریف در ایران هیچ ارزشی نداره و محمد احمدی اینو فهمید

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali35 نمایش پست ها
      من کجا بهت توهین کردم ...تو داری به من توهین میکنی میگی شعور یخ هی بهت هیچی نمیگم.تو یه رفیق داشتی که اینطوری بوده پس کل جامعه روحانیت اینطوریه؟این استدلاله داری...
      گرچه خودت هم گفته بودی بهترین جواب برای آ دم های احمق چیه ولی خوب ببخشید گاهی اوقات گیر آدم های بالاتر از اون که میفتم نمیتونم ساکت بمونم
      فعلا که معلوم کی اونه وقتی توان خوندن درست یه متن رو نداری دیگه میخوای..........
      گفتم دوست دوستم در ضمن تقریبا همسایه هم هست توان مالی باباش طوری نیس ماشین براش بتونه بخره خود باباش ماشین نداره
      منم نگفتم کل روحانیت پایین اون اسپو رو بخون نوشتم معلمم پولدارو بی پول داریم و........

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شریف اگه اپلای نبود کسی میرفت واقعا؟ یکمم پیشرفتو مدیون یونی های خارجیم شزیف بدون اپلای = ۰

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      در جایگاه شما بله اما اگه به اگه مجبور باشید بین هوشبری و مهندسی شریف یکی انتخاب کنید خدایی اون افراد چی بهتون میگن؟
      هوشبری؟ من ترجیح میدم برم مکانیک یا کامپیوتر بخونم تغییر رشته بزنم برای ریاضی
      کاش جا نماند از قطارش آرزویت

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      سلام من خودم پشت کنکورموندم ورتبم اومدپائین ولی به پزشکی نرسیدالآن نبایدغصه بخورم چه کنم تلاش کردم نشدنمیتونم خودکشی کنم که..به هم توهین نکنیدسعی کنیدتورشتتون موفق بشیدبه رشتتون فکرکنیدنه رشته های که نتونستیدبرید

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      بعدپزشکی الکی نیست 7سال بایدبخونی بعدبایدبری براتخصص،من متاسفم برامردمی که براپزشک دولاراست میشن بعدآشغال میریزن توخیابون که رفتگرزحمتکش دولاراست بشه جمع کنه

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چرا باید محمد احمدی با اون سطح هوش و درحالیکه تو بهترین دانشگاه و بهترین رشته بخواد پزشک بشه هر کی تونست منو قانع کنه بش یه هدیه میدم

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان یه موجی توی مردم راه افتاده همه میان تجربی برای پزشکی تا چند سال پیش همه میرفتن ریاضی چند سال دیگه تجربی هم دیگه طالبی مثل الان نداره

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما چرا نگرانین ، کسی که بخاطر پول و اینجور چیزا میاد انقد کنکور تجربی سخته و سخت تر از اون درسای رشته ی پزشکیه که دیگه یه جایی نمیتونه ادامه بده که اکثرا همون اولشم کنکور تجربی پزشکی قبول نمیشن
      قبول شدن در دشته پزشکی با این همه رقابت ب اندازه کافی سخته که فقط کسایی بتونن برن ک هم واقعا علاقه داشته باشن و هم تلاش کنن
      پس اونی نتیجه میگیره که تلاش کرده باشه
      در ضمن دلیلی نداره آدم در رشته ای که علاقه نداره ادامه بده
      یکی چند سال ریاضی یا هر رشته ای میخونه بعد میفهمه علاقه ای نداره ب رشتش و کار رشتش تغییر رشته میده
      در رشته ریاضی نتیجه گرفتن خیلی راحت تره چون رقابت کمتره و دانشگاهای خوب قبول شدن به تلاش کمتری نسبت به تجربی داره و هر کی هم دانشگاهای خوب میره راحت میتونه اپلای بگیره و درآمدش هم بیشتره
      همه که بخاطر پول نمیان
      بعضیام واقعا علاقشونه
      درست نیست قضاوت کلی بکنیم

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام. میخوام سره دو موصوع بحث کنم که البته بر میگرده به یک موضوع. موضوع 1. چرا حدود 480 هزار نفر در سال در رشته تجربی شکست میحورند ایا اگه از همون اول رشته تجربی رو انتخاب نمی کردند الان به جای خوبی نمی رسیدند مثلا ورزش و یا.. چرا همش تجربی و پزشکی؟
      2. نطرتون راجبه کار محمد احمدی دانشجو نخبه در رشته ی خودش که تغییر رشته داد شاید فقط برای اعتبار و درآمد بیشتر برق صنعتی شریف رو که سالها براش زحمت کشید رو با پزشکی عوض کرد و اعتبار رشته ریاضی رو زیره سوال برد؟

..چرا همش تجربی؟ چرا علوم آزمایشگاهی رو ترجیه میدیم به مهندسی برق..چرا وقتی مردم عادی که بیشتر از 70 درصد مردم رو تشکیل میدن فارغ التحصیل هوشبری از دانشگاه یالقوز آباد رو احترام بیشتری براش قاعلن تا مهندسی برق شریف..چرا وقتی میفهمیم طرف پزکشه دانشگاه کیش خونده بیشتر قبولش داریم تا رتبه 2 کشور که برق شریف میخونه (احمدی این جملرو ثابت کرد)
      .رشته های دیگه مثه کامپیوتر پولساز ترین رشته تو دنیاست..از این رشته میشه تا ماهی 500 میلیون درآورد
      چراهیچ چیز سرجای خودش نیست همه دوسدارن پزشک بشن حتی دانشجو برق شریف؟؟؟اینکه احمدی از برق شریف اومده کنکور تجربی داده خیلی چیزه بزرگیه باید شدیدا بررسی بشه
      آینده ایران در رشته های تحصیلی چیه؟
      .چرا نمیریم سراغ رشته های دیگه تا براحتی جذب کشور های دیگه بشیم با حقوق و مزایا بالا .!
      1.دوستدارم پشت کنکوری های تجربی و اونایی رشته تجربی بودن و موفق نشدن پاسخ بدن اگه میرفتن رشته ی دیگه موفق نمیشدن؟
      2. نظره شما درباره کاره احمدی رتبه دو منطقه سه کنکور ریاضی و رتبه یک کشوری کنکور تجربی

مقصر کیست یا چیست؟
      سلام
      چنتا نکته هست
      اولیش اینه که پزشکی از قدیم الایام یکی از بهترین شعل ها بوده و از وجهه و حترام خاصی و مهمتر از همه پول خوبی برخوردار بوده
      نمونش زکریای رازی که ی عمر کیمیا رو ول رد اومد پزشکی
      اما دلیل صلی که همه یدونیم
      اشباع شدن رشته مندسی هستش در حدی که واقعا یکی که از شریف هم فارع میشه واقعا کاری براش نیست
      مگر اینکه سرمایه اولیه خوبی داشته باشه .....
      و اینطوریه که همه یک دل ن صد دل عاشق پزشکی میشن
      جالبه ما تو ترم 1 کلاس مهارت وقتی استاد پرسید چرا اومدید بالای 60 درصد گفتن به خاطر پول و اعتبار .....

مشکل اینه که خیلی ها پول رو به علاقه ترجیح مدهند
      برای مثال رشته ای مثل پرستاری همون رتبه و شاید پایین از معلم میخواد ولی درامد یک پرستار حداقل دوبرابر 1 معلمه ....
      تو هم باشی میری رشته تجربی
      وقتی 1 فیزیوتراپ کمترین حالتش 12 تومن داره
      چرا یکی باید بره مهندسی تا شاید ی روزی به این درامد برسه

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فقط باید خدا رو شکر کرد که یک دولت احمدی نژاد نیست که بی حساب کتاب ظرفیت پزشکی ببره بالا و دو این که به هر حال سخت افزار رشته ای مثل پزشکی طوری نیست که هر جایی بشه دانشکده پزشکی زد ،استاد و آزمایشگاه و بیمارستان و... می خواد !
      به هر حال همین که وزارت بهداشت وایساده حلو افزایش ظرفیت باید خدا رو شکر کرد...

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تاپیک جالبیه.حرف دل منو زدین.الان همه پستارو خوندم.
      متاسفانه علاقه من به کامپیوتر بود.همین الانم با جون و دل به کامپیوتر علاقه دارم.دوست داشتم برم مهندسی نرم افزار.ولی خانواده و اطرافیان اومدن دست گذاشتن رو اون افرادی که لیسانس کامپیوتر گرفتن و هنوز یه ویندوز بلد نیستن عوض کنن،گفتن ببین فلانی لیسانس کامپیوتر گرفته بیکاره... منم رو حساب حرف اینا اومدم تجربی.الانم خداروشکر رتبم به پرستاری میخوره و پرستاری اکثر جاهای ایرانو زدم و امیدوارم که بیارم.از پرستاریم بدم نمیاد انصافا،ولی اون علاقه ای که به کامپیوتر دارمو به پرستاری ندارم.پرستاریو بیشتر به خاطر بازار کارش انتخاب کردم.
      الانم پشیمون نیستم از انتخابم،پرستاریم خوبه.ولی به اون چیزی که با جون و دل بهش علاقه داشتم نتونستم برسم.

14. Top | #44
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ملت جوگیر ایران !
      به جای پزشک بیشتر به روان پزشک نیاز دارن !

15. Top | #45
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi-de نمایش پست ها
      سلام
      چنتا نکته هست
      اولیش اینه که پزشکی از قدیم الایام یکی از بهترین شعل ها بوده و از وجهه و حترام خاصی و مهمتر از همه پول خوبی برخوردار بوده
      نمونش زکریای رازی که ی عمر کیمیا رو ول رد اومد پزشکی
      اما دلیل صلی که همه یدونیم
      اشباع شدن رشته مندسی هستش در حدی که واقعا یکی که از شریف هم فارع میشه واقعا کاری براش نیست
      مگر اینکه سرمایه اولیه خوبی داشته باشه .....
      و اینطوریه که همه یک دل ن صد دل عاشق پزشکی میشن
      جالبه ما تو ترم 1 کلاس مهارت وقتی استاد پرسید چرا اومدید بالای 60 درصد گفتن به خاطر پول و اعتبار .....

مشکل اینه که خیلی ها پول رو به علاقه ترجیح مدهند
      برای مثال رشته ای مثل پرستاری همون رتبه و شاید پایین از معلم میخواد ولی درامد یک پرستار حداقل دوبرابر 1 معلمه ....
      تو هم باشی میری رشته تجربی
      وقتی 1 فیزیوتراپ کمترین حالتش 12 تومن داره
      چرا یکی باید بره مهندسی تا شاید ی روزی به این درامد برسه
      داداش پرستاری بامعلمی یکی میکنی ؟؟؟یکی ازسخت ترین شغلاتوایران پرستاریه معلومه بایدحقوقشون زیادباشه نسبت به معلماکه اکثراتعطیلن وتوکلاس درس هیچ نظارتی بهشون نمیشه !!!

صفحه 3 از 15 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن